Saaremaa Terviseveed 200! Pöhjuse leiab alati.

„Saaremaa Terviseveed 200“ saab olema läbi aasta kestev tervisepidu, mida saame tähistada kõik koos. Nimelt möödub tänavu 200 aastat Eesti esimesest mudaravila asutamisest meite saarel.

Pönev ajalugu - pöhjus miks tulla meite saari avastama! 

Saaremaa üllatab mitmete põnevate seikadega ajaloost - eriti huvitav on saarte kuurordi ajalugu!

Suvekuninga aiapidu
SUVEKUNINGA AIAPIDU
Kuurortlinn Kuressaare
KUURORTLINN KURESSAARE
Kuressaare Kuurorditool
KURESSAARE KUURORDITOOL
Öite kenad pöhjused saartele tulemiseks.
200 pöhjust saarele tulemiseks
Öite kenad sündmused meitele tulemiseks

Peod ja joogid - pöhjused miks meitega koos lustida!

Meitega koos on juba saunas käidud ning köik saarte maitsed kah ära proovitud - nüüd on aeg end pittu sättida ning mönusaid jooke mekkida!

Saaremaine koduõlu
SALAPÄRANE SAAREMAA KODUÕLU
Kultuurikalender
KULTUURIKALENDER
Kasemahla võtmine
KEVADEL VÕETAKSE KASEMAHLA

Toit ja saarte maitsed - pöhjused miks meitega koos mekkida!

Just ahjust võetud soe suitsukala, vanilline käsitööjäätis või tuhlid koos notiga - kas hakkas juba suu vett jooksma? Maitsetemaailm on saartel külluslik, tule ja proovi järele.

Saaremaa parimad söögikohad
SAAREMAA PARIMAD SÖÖGIKOHAD
Saaremaa oma maitsed
10 KULINAARSET KÜSIMUST
Kust saab Saaremaal kala
KUST SAAB SAAREMAAL KALA?

Saunad - pöhjused miks meitele sooja tulla!

Siit leiad saarte saunad ning kõik mönusad, tervendavad ja lõõgastavad protseduurid, mis ühe korraliku saunatamisega kaasas käivad.

Saaremaine saunaelamus
SAAREMAINE SAUNAELAMUS
Saaremaa suitsusaunad
SAAREMAA SUITSUSAUNAD
SAARTE NAISTE LEMMIK SAUNAD

 

AJALUGU

Tervisevetel käimiseks nimetati juba 18. sajandil levima hakanud kommet reisida mere äärde enda turgutamiseks. Tervise eest hoolt kandmist hakati pidama väga oluliseks ning ravivetel käimine muutus väga moodsaks. Kui esmalt peeti ravivaks õhu ja vee protseduure, siis peagi haaras tervisevete mõiste ka mudaga ravimist. Kuressaare (tol ajal Arensburg) linnaarst Johann Wilhelm Ludwig von Luce initsiatiivist kantuna hakati uurima kohaliku meremuda kasulikku toimet. Parun Buxhoeveden lasi 1824. aastal muda leiupaiga lähedale Abaja talu randa rajada väikese maja, millest sai Eesti esimene mudaravila. Hiljem laienes mudaravi Kuressaarde (tollane Arensburg), kus avati  esimene raviastutus 1840.

 

TÄNAPÄEV

Kuigi tänapäeval on meremuda kasutamine raviprotseduurides vähenenud, jätkub Saaremaa tervisevete traditsioon. Ka ilma mudaravita pakub Saaremaa mitmeid loodusrikkusi, tegevusi ja tooteid, mis toetavad tervist ja heaolu, tehes meie maakonnast endiselt ühe Eesti armastatumaid tervise- ja puhkusepaiga. Juba mere kaldal jalutamine ning sõõm värsket mereõhku on lõõgastava ning raviva toimega, sõõm tervistavat vett mõnest noorendavast allikast, peotäis puhtaid marju metsa alt– no keda need ei tervendaks?

Kogu 2024 aasta kestev sünnipäevapidu "Saaremaa terviseveed 200" kutsub nii kohalikke kui ka külalisi avastama Saaremaa mitmekülgsust ja nautima meie saarte looduse tervendavat mõju.

Saaremaa Terviseveed 200 kampaania

Viimati muudetud: 2. mai 2024

Loe lisaks

Saareline aeg ja kuulsad kellad

Saaremaa legendid ja suurkujud

Metsateraapia lummuses

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.