Transport

Transport

Elu saarel on eriline! Saarel elades sõltutakse ilmast hoopis rohkem kui mujal ja seetõttu on saarlastele ja nende külalistele tähtis omada erinevaid võimalusi kohale jõudmiseks.

 

PARVLAEVAGA SAAREMAALE

Kõige levinum viis mandri-Eestist Muhu ja Saaremaale tulemiseks on parvlaevaga. Ülesõit kestab orienteeruvalt 27 minutit. Soovituslik on pilet osta internetist eelmüügist. Piletit ette osta on ka väga mugav - saabud sadamasse ja sadamasüsteem tuvastab auto numbri, saad otsejoones eelisjärjekorda sõita. E-pilet kehtib alates ostuhetkest kuni 48h pärast planeeritud broneeringut, kuid sellisel juhul tuleb minna üldjärjekorda. Kui veebist piletit broneerida ei jõua, siis saab pileti soetada ka sadamast asuvast piletimüügi kassast.

Tallinnast Virtsu sadamasse kestab sõit umbes 1h 45min (135km)

Kuivastu sadamast Kuressaarde sõidab umbes 50min (76km)

 

Osta praamipilet SIIT

 

Kõige rohkem kasutatud tranpsort Saaremaale saamiseks - praam
Teel saartele // Foto: Margit Kõrvits

LENNUKIGA SAAREMAALE

Tallinnast saab Kuressaarde lennukiga kiirelt ja mugavalt, lend kestab orienteeruvalt 30 minutit. Tööpäeviti väljub lennuk kahel korral päevas - hommikuti ja õhtuti. Laupäeviti väljub lennuk hommikupoolikul ja pühapäeval õhtuti.

 

Täpsema lennugraafiku leiad SIIT 

Pileti saad osta SIIT 

BUSSIGA

Tallinna ja Kuressaare vahel on tihe bussiliiklus. Bussisõit Kuressaarde on mugav. Enamus bussid on varustatud Wifi ja multimeedia ekraanidega. Sõit Kuressaarde kestab orienteeruvalt 4 tundi. Bussid Kuressaarde sõidavad ka Tartust ja Pärnust.

Praamiga üle sõites peatuvad bussid ka suuremates keskustes nagu Liival, Orissaares, Valjalas, vastavalt liinile on vahepeal veel peatuseid.

 

Bussipileti saad osta SIIT 

PURJEKA JA JAHIGA

Väikesadamad on alati valmis vastu võtma neid vapraid, kes ise kohale seilata soovivad.

Kuressaares asuvad:

Roomassaare sadam

Kuressaare jahisadam

 

Väikesadamate info on leitav SIIT

 

Väikesadamaid on Saaremaal palju
Kuressaare jahisadam // Foto: Margit Kõrvits

HIIUMAALE

Praamiga saab Saaremaalt Hiiumaale Hiiumaalt Saaremaale sõidab Sõru-Triigi suunal. Ülesõit kestab orienteeruvalt ühe tunni. Vastavalt päevale on päevas kas üks või kaks ülesõitu - üks kommikul, teine õhtul.

Talvel, kui on piisavalt külm, saab Hiiumaale sõita mööda jääteed.

 

Pileti Hiiumaalt Saaremaale saad osta SIIT 

Jääteede info leiad SIIT

 

 

Saarele saabudes tuleks arvestada, et tegu on ikkagi meretaguse kohaga. Aeg liigub veidi aeglasemini - ei saa suvalisel hetkel autosse istuda ja tagasi kihutada. Meri tuleb vastu. Sügisel on päevi, mil isegi praam ei aita – torm ajab oma kiusu ja otsustab: igaüks jäägu sinnapoole merd, kus ta parajasti on. Eriti külmadel talvedel avaneb võimalus merd trotsida: jääkaas tuleb peale ja avatakse jäätee, mille abil saab ka autoga otse üle mere sõita.

Loe lisaks

Tuletornireis

Saaremaale ümbermaailmareisile

Telgist lukshotellini

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


ET

Uudiskirja saamisest saab igal ajal loobuda.