Transport

Transport

Elu saarel on eriline! Saarel elades sõltutakse ilmast hoopis rohkem kui mujal ja seetõttu on saarlastele ja nende külalistele tähtis omada erinevaid võimalusi kohale jõudmiseks.

PARVLAEVAGA SAAREMAALE

Kõige levinum viis mandri-Eestist Muhu ja Saaremaale tulemiseks on parvlaevaga. Ülesõit kestab orienteeruvalt 27 minutit. Soovituslik on pilet osta internetist eelmüügist. Piletit ette osta on ka väga mugav - saabud sadamasse ja sadamasüsteem tuvastab auto numbri, saad otsejoones eelisjärjekorda sõita. E-pilet kehtib alates ostuhetkest kuni 48h pärast planeeritud broneeringut, kuid sellisel juhul tuleb minna üldjärjekorda. Kui veebist piletit broneerida ei jõua, siis saab pileti soetada ka sadamast asuvast piletimüügi kassast.

 

Tallinnast Virtsu sadamasse kestab sõit umbes 1h 45min (135km)

Kuivastu sadamast Kuressaarde sõidab umbes 50min (76km)

 

Osta praamipilet SIIT

LENNUKIGA SAAREMAALE

Tallinnast saab Kuressaarde lennukiga kiirelt ja mugavalt, lend kestab orienteeruvalt 30 minutit. Tööpäeviti väljub lennuk kahel korral päevas - hommikuti ja õhtuti. Laupäeviti väljub lennuk hommikupoolikul ja pühapäeval õhtuti.

 

Kuressaare-Tallinn liini opereerib NyxAir, 48- kohalise ATR-tüüpi lennukiga. Pileteid lendudele saab osta SIIT.

 

Kuressaare lennujaam asub Kuressaare kesklinnast 3 kilomeetri kaugusel. Lennujaama pääseb bussi, auto või taksoga. Buss, mis viib Kuressaarest lennujaama ning lennujaamast Kuressaarde on linnaliinibuss nr. 2. Antud bussiliini kohta saab rohkem infot SIIT.

 

Lisaks Tallinnale saab Kuressaarest talveperioodil lennata ka Ruhnu. Kaheksakohaline lennuk lendab Kuressaarest Ruhnu 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Täpsemat infot leiat SIIT.

Saaremaa transport - kõige kiiremini saab Saaremaale lennukiga
Lennuk toob Tallinnast Saaremaale 30 minutiga // Foto: Kristina Mägi
Väikesadamaid on Saaremaal palju
Kuressaare jahisadamas käib suvel vilgas elu // Foto: Margit Kõrvits

BUSSIGA

Tallinna ja Kuressaare vahel on tihe bussiliiklus. Bussisõit Kuressaarde on mugav. Enamus bussid on varustatud Wifi ja multimeedia ekraanidega. Sõit Kuressaarde kestab orienteeruvalt 4 tundi. Tallinnast sõidavad siia Lux Express, Sirel Reisid, GO Bus ja Estonian Lines. Bussid Kuressaarde sõidavad ka Tartust ja Pärnust.

 

Praamiga üle sõites peatuvad bussid ka suuremates keskustes nagu Liival, Orissaares, Valjalas, vastavalt liinile on vahepeal veel peatuseid.

 

Bussipiletid saad osta tpilet.ee veebist.

PURJEKA JA JAHIGA

Väikesadamad on alati valmis vastu võtma neid vapraid, kes ise kohale seilata soovivad.

Kuressaares asuvad Roomassaare sadam  ja Kuressaare jahisadam.

 

Ülejäänud väikesadamate info on leitav SIIT

HIIUMAALE

Praamiga saab Saaremaalt Hiiumaale Hiiumaalt Saaremaale sõidab Sõru-Triigi suunal. Ülesõit kestab orienteeruvalt ühe tunni. Vastavalt päevale ja aastaajale on päevas üks kuni neli ülesõitu. Pileti Hiiumaalt Saaremaale saad osta SIIT 

 

Talvel, kui on piisavalt külm, saab Hiiumaale sõita mööda jääteed. Jääteede info leiad SIIT

 

 

 

Loe lisaks

Tuletornireis

Saaremaale ümbermaailmareisile

Telgist lukshotellini

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.