Hülgevaatlus

Hülgevaatlus

 

Saaremaa looduse lahutamatuks osaks on ranniku lähedusse koondunud hallhülgelesilad, kus võib kohati olla isegi 200-300 isendit kivide pärast võitlust pidamas.

 

Hülgeid saab oma silmagagi näha, kui õigel ajal õiges kohas olla. Eriti armsad on hülgepojad, kes sünnivad tavaliselt veebruari lõpus-märtsi alguses. Neid väikseid valgeid karvapalle on tore binokliga merekaldalt jälgida.

 

Parim piirkond hülgevaatluseks Saaremaal on läänerannik – Vilsandi rahvuspargi territoorium. Kui talvel võib rannalt binokliga näha hülgeid merejääl toimetamas, siis suvisel ajal peab hülgevaatluseks kaugemale merele sõitma. Aga ka see on võimalik.

Hülgepoeg // Foto: Tõnu Ling

Hülgevaatlusmatku korraldavad erinevad turismiettevõtjad. Hüljestehuvilised viiakse paadiga just sinna, kus on parimad paigad hüglevaatluseks. Kogenud meremehed ja loodushuvilised teavad täpselt, kus hüljestele meeldib olla. Hülgevaatlusreisi osas võta ühendust järgmiste ettevõtetega:
Islander
Barrakuuda
Ahoi Västriku
Pringeldivers

 

Hallhüljeste lesila // Foto: Tõnu Ling
Hülgevaatlejad Soeginina pangal // Foto: Kristina Mägi

Mõned soovitused hülgevaatluseks

  • Ära mine hüljestele liiga lähedale ning ära sööda neid. Kindlasti ei tohi hülgelesilate juurde minna nende poegimis- ja imetamisperioodil.
  • Kuna merel on tuulisem ja jahedam kui kaldal, siis pane selga soojemad riided. Kui kardad merehaigust, siis käi läbi apteegist ja võta sisse tablett.
  • Haara kaasa binokkel, sest lisaks hüljestele on võimalus näha ka tuhandeid linde - kormorane, luiki, kajakaid, isegi kotkast jne.
  • Ära viska vette prügi ega prahti, ära kasuta ega võta kaasa ühekordseid nõusid ning mikroplasti sisaldavaid tooteid.

Hülgevaatluse kohta Eestis saad lugeda ka Puhka Eestis kodulehelt

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust