Hülgevaatlus

Hülgevaatlus

Saaremaa looduse lahutamatuks osaks on ranniku lähedusse koondunud hallhülgelesilad, kus võib kohati olla isegi 200-300 isendit kivide pärast võitlust pidamas.

 

Hülgeid saab oma silmagagi näha, kui õigel ajal õiges kohas olla. Eriti armsad on hülgepojad, kes sünnivad tavaliselt veebruari lõpus-märtsi alguses. Neid väikseid valgeid karvapalle on tore binokliga merekaldalt jälgida.

 

Parim piirkond hülgevaatluseks Saaremaal on läänerannik – Vilsandi rahvuspargi territoorium. Kui talvel võib rannalt binokliga näha hülgeid merejääl toimetamas, siis suvisel ajal peab hülgevaatluseks kaugemale merele sõitma. Aga ka see on võimalik.

 

Hülgevaatlusmatku korraldavad erinevad turismiettevõtjad. Hüljestehuvilised viiakse paadiga just sinna, kus on parimad paigad hülevaatluseks. Kogenud meremeehed ja loodushuvilised teavad täpselt, kus hüljestele meeldib olla. Hülgevaatlusreisi osas võta ühendust järgmiste ettevõtetega:
Islander
Barrakuuda
Pringeldivers
Ahoi Västriku

 

Tänapäeva tehnika sajandil on loodud võimalus hülgevaatluseks ka koduseinte vahelt. Vilsandi Rahvuspargi territooriumile on selle tarvis paigaldatud hülgekaamera. Läbi selle saad jälgida hüljeste tegemise ja toimetamisi rahvuspargis.

Ei leidnud vastus? Võtke ühendust