Viikingite saar

Viikingite saar

Kes on viikingid?

Viiking ei olnud rahvus, vaid amet. Iga vaba elanik võis soovi või vajaduse korral viikingiks käia, see läbi tõusta sotsiaalses hierarhias või koguda varandust.

Loe lähemalt

Viikingi elamused Saaremaal

Viikingitega seonduvad kartmatud merereisid, võitlusvaim, keskaegsed käsitöövõtted, erilised söögikombed ja palju muud põnevat. Tule avasta kõik need asjad see aasta Saaremaalt.

Loe lähemalt

Salme lahing

Salme lahing algas vibuküttide rünnakuga. Noolte rahe tabas nii laevu kui mehi ja olid esimesed hukkunud. Järgnes verine lähivõitlus, kus mõõkadega torgati ja raiuti.

Loe lähemalt

Näitus "Viikingid enne viikingeid"

Salme laevade leiud on jõudnud tagasi Saaremaale ja Saaremaa muuseumi käsutusse ning mais avatakse Saaremaa muuseumis neist näitus "Viikingid enne viikingeid".

Loe lähemalt

Viikingite saare voldik

Kogu viikingite saart puudutava info oleme koondanud kokku ühte pisikesse voldikusse, mille elektroonilise versiooni leiad siit.

 

Sirvi voldikut

Viikingiaasta 2021

Saarlased on ümber kirjutanud kogu Euroopa viikingiajaloo. Sel aastal on viikingid saartel tähtsamad, kui kunagi varem. Neile on pühendatud terve aasta.

Loe lähemalt

Kuressaare Ametikooli Disainimajaka õpilased valmistasid Harry Kõrvitsa ja Maila Juns-Veldre juhendamisel viikingiaasta video.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.