Millised on Saaremaa spaad?

Millised on Saaremaa spaad?

Eesti esimesed mudaravilad rajati just nimelt Saaremaal 19. sajandi esimeses pooles, kuna Kihelkonnalt leiti suurepäraste raviomadustega muda. Just Kihelkonnale, Saaremaal loodi Eesti esimene ravispaa 1824. aastal. Siinses armsas kuurortlinnas käisid juba siis oma tervist turgutamas härrad ja prouad Saksamaalt, Venemaalt, Soomest ja Rootsist.

 

Tänapäeval on Saaremaal kaheksa omanäolist spaahotelli. Mudavannidele on nüüdseks lisandunud sadu erinevaid lõõgastavaid hoolitsusi – keha trimmivad massaažid, kadakahoolitsused, hellitavad mähised jne. Keha ja vaimu kosutavad suurepäraselt ka Saaremaa spaahotellide kümned erinevad saunad ja basseinid.

Saaremaa spaad said alguse mudaravist
Mudavannid on Kuressaare kuurordi alustalaks // Foto: Valmar Voolaid - Saaremaa Spa Hotels

Saaremaa on spaasõpradele tõeline paradiis. Erinevate spaade hulgast leiab igale maitsele midagi. Toome Sinuni meie kaheksa spaa eripärad kogu oma aus ja uhkuses. Ehk on Sul nii kergem nende hulgast valida.

Arensburg Boutique hotel & spa

Arensburgi hotellis kohtuvad kaasaegne arhitektuur ja ajatud väärtused: ajalooline osa asub 300 aasta vanuses majas, mis on kõrvutatud modernse hoonega. Arensburgi spaas saad (vaid 10 sammu kaugusel Kuressaare peatänavast) nautida rahu ja vaikuse oaasi. Nädalalõppudel juhtub tihti, et mõni muusik hotelli restoranis pilli mängib ja lauluviisi veeretab.
www.arensburg.ee

Arensburg spaa puhkus

Asa spa hotell

Asa Spa Hotell on ideaalne puhkusekoht peredele, pakkudes nii lastele, noortele kui täiskasvanutele erinevaid ajaveetmis- ja lõõgastusvõimalusi. Kõiki spaasõpru ootab septembris 2022 avatud Saaremaa kõige suurem vee- ja saunakeskus koos liutoru, 7 erineva sauna, basseini, mullivannide ja lõõgastusalaga. Hotellis on 93 avarat ja valgusküllast tuba ning merevaatega restoran. Lisaks pakume laia valikut lõõgastavaid ja taastavaid hoolitsusi täiskasvanutele ja ka pere pisematele.

www.asaspa.ee

Georg Ots Spaa hotell

GOSPA armastab nii suuri kui väikeseid spaa sõpru. Pisematele spaa sõpradele on oma menüü restoranis, mõnusad hoolitsused ja nädalavahetuste Lasteklubis on kõik päevad täis põnevaid ettevõtmisi. GOSPA pärliks on spaahoolitsused ning päris oma hoolitsustesari KENA. Soojendusega välibasseinis saab nii suvel kui talvel nautida päikest, kuud ja tähti! Restoran on maja uhkuseks.
www.gospa.ee

Georg Ots Spa on Saaremaa spaadest üks suuremaid.

Grand Rose spaa hotell

Nii palju roose ja romantikat kui Grand Rose spaas ei leia Sa mitte ühestki teisest Saaremaa hotellist. Sama lugu on saunadega. Hotelli idamaise interjööriga saunakeskusest leiad 7 stiilset disainsauna, sealhulgas Saaremaise Kadakasauna ja Kasesauna. Ei puudu ka populaarsed aroomisaun ja soolasaun. Võlvkaarte all olev 90-kohaline Saaremaa restoran Rose, White Guide nominent,  pakub hubast ja samal ajal elegantset õhkkonda. Tänu liigendatud ruumidele saame oma külalistele pakkuda ka õdusust ja intiimsust.
www.grandrose.ee

Grand Rose Spa sisekujunduses leiab palju roosi motiive

Johan Spaa hotell

Vaiksel Kuressaare vanalinna munakivitänaval asuv Johan Spa on Saaremaa spaadest uusim. Johan on võitnud klientide poolehoiu tänu oma arhitektuurilisele lahendusele ja lihtsale ning maitsekale sisekujundusele. Vee- ja saunakeskus renoveeriti 2021 aasta kevadel. Soe välibassein lubab värskes õhus supelda ka keset karget talve. Tõeliselt ainulaadse elamuse pakub aga Johan Spa privaatsaun ning selle juurde kuuluv katuseterassil asuv mullivann, kust avaneb maaliline vaade Kuressaare vanalinnale.
www.johan.ee

Johan spa asub otse Kuressaare südames

Meri Spa Hotell

Meri Hotell & Spaa asub kaunil mereäärsel promenaadil, jahisadama ja Kuressaare lossipargi vahetus läheduses. Hotelli ja 2022 aasta talvel renoveeritud basseini- ja saunaala hubast atmosfääri iseloomustab hästi  märksõna „rannapuhkus“. Hotellis on olemas suurepärased võimalused suuremate konverentside, ürituste ja peoõhtute läbiviimiseks.

www.merihotel.ee

Meri spa hotell asub Kuressaare lossi ja ranna lähedal.

Pädaste mõis

Unenäolisi hetki Muhu looduse süles pakub Pädaste SPA – heaoluoaas vanas mõisapargis. Elamus, mida pakutakse Pädaste Spas, põhineb kõigi kuue meele harmoniseerimisel. Siinses spaas, mis asub hingematvalt kaunis Pädaste mõisapargis, mõni samm merest eemal, ollakse veendunud, et heaolu saab olla täiuslik vaid juhul, kui meeled kogevad positiivset energiat, rahu ja lõõgastust.

www.padaste.ee

Priidu Saart // EAS

SörweSpa

SÖRWESPA asub paigas, kus nutikad sörwelased on juba muistsetest aegadest märganud korraliku väljapuhkamise imettegevat väge. See inspireeriv paik aitas meilgi luua siia kümneid kenasid nurrumise pesasid, üllatusi mõnulemiseks ja kohti segamatuks mõtlemiseks. SÖRWESPA juhatab teekonnale, mis on otsast otsani laetud suurepärasest enesetundest. Vee rahustavat toimet võimendavad saaremaised kadakad ja männid, mis aitavad korrastada oma mõtteid ja leida tee iseendani.

www.sorwespa.com

Sörwespa is Saaremaa.

Videod: EAS Turismiarenduskeskus / Björn OÜ

 

Isu tekitamiseks mine vaata kindlasti üle ka meie galerii spaade kaustas olevad pildid, mille leiad SIIT

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.