Millised on Saaremaa spaad?

Millised on Saaremaa spaad?

Eesti esimesed mudaravilad rajati just nimelt Saaremaal 19. sajandi esimeses pooles, kuna Kihelkonnalt leiti suurepäraste raviomadustega muda. Saaremaa pealinna Kuressaarde loodi Eesti esimene ravispaa 1824. aastal. Siinses armsas kuurortlinnas käisid juba siis oma tervist turgutamas härrad ja prouad Saksamaalt, Venemaalt, Soomest ja Rootsist.

 

Tänapäeval on Saaremaal kaheksa omanäolist spaahotelli. Mudavannidele on nüüdseks lisandunud sadu erinevaid lõõgastavaid hoolitsusi – keha trimmivad massaažid, kadakahoolitsused, hellitavad mähised jne. Keha ja vaimu kosutavad suurepäraselt ka Saaremaa spaahotellide kümned erinevad saunad ja basseinid.

Saaremaa spaad said alguse mudaravist
Mudavannid on Kuressaare kuurordi alustalaks // Foto: Valmar Voolaid - Saaremaa Spa Hotels

Saaremaa on spaasõpradele tõeline paradiis. Erinevate spaade hulgast leiab igale maitsele midagi. Toome Sinuni tähestikulises järjekorras meie seitsme spaa eripärad kogu oma aus ja uhkuses. Ehk on Sul nii kergem nende hulgast valida.

Arensburg Boutique hotel & spa

Arensburgi hotellis kohtuvad kaasaegne arhitektuur ja ajatud väärtused: ajalooline osa asub 300 aasta vanuses majas, mis on kõrvutatud modernse hoonega. Arensburgi spaas saad (vaid 10 sammu kaugusel Kuressaare peatänavast) nautida rahu ja vaikuse oaasi. Nädalalõppudel juhtub tihti, et mõni muusik hotelli restoranis pilli mängib ja lauluviisi veeretab.
www.arensburg.ee

Arensburg spaa puhkus

Georg Ots Spaa hotell

GOSPA armastab nii suuri kui väikeseid spaa sõpru. Pisematele spaa sõpradele on oma menüü restoranis, mõnusad hoolitsused ja nädalavahetuste Lasteklubis on kõik päevad täis põnevaid ettevõtmisi. GOSPA pärliks on spaahoolitsused ning päris oma hoolitsustesari KENA. Soojendusega välibasseinis saab nii suvel kui talvel nautida päikest, kuud ja tähti! Restoran on maja uhkuseks.
www.gospa.ee

Georg Ots Spa on Saaremaa spaadest üks suuremaid.

Grand Rose spaa hotell

Nii palju roose ja romantikat kui Grand Rose spaas ei leia Sa mitte ühestki teisest Saaremaa hotellist. Sama lugu on saunadega. Hotelli idamaise interjööriga saunakeskusest leiad 7 stiilset disainsauna, sealhulgas Saaremaise Kadakasauna ja Kasesauna. Ei puudu ka populaarsed aroomisaun ja soolasaun. Võlvkaarte all olev 90-kohaline Saaremaa restoran Rose, White Guide nominent,  pakub hubast ja samal ajal elegantset õhkkonda. Tänu liigendatud ruumidele saame oma külalistele pakkuda ka õdusust ja intiimsust.
www.grandrose.ee

Grand Rose Spa sisekujunduses leiab palju roosi motiive

Hotell Saaremaa

Kui Su hing ihkab tõelist rahu ja vaikust on ainuõige valik Hotell Saaremaa. Hotelli ümber mühiseb männimets ja vaid mõne sammu kaugusel loksuvad Saaremaa ühe kuulsaima, Mändjala ranna, lained. Tõelise energialaksu Sinu väsinud kehale annavad spaa Tai massöörid, kes igal kevadel maade ja merede tagant kohale lennutatakse.
www.saarehotell.ee

Üks Saaremaa spaadest asub otse liivarannas. See on Hotell Saaremaa.

Johan Spaa hotell

Vaiksel Kuressaare vanalinna munakivitänaval asuv Johan Spa on Saaremaa spaadest uusim. Johan on võitnud klientide poolehoiu tänu oma arhitektuurilisele lahendusele ja lihtsale ning maitsekale sisekujundusele. Saunakeskus renoveeriti 2018 novembri lõpus. Soe välibassein lubab värskes õhus supelda ka keset karget talve. Tõeliselt ainulaadse elamuse pakub aga Johan Spa privaatsaun ning selle juurde kuuluv katuseterassil asuv mullivann, kust avaneb maaliline vaade Kuressaare vanalinnale.
www.johan.ee

Saaremaa spaadest on Johan Spa kõige uuem.

Meri Hotell

Meri Hotell & Spaa asub kaunil mereäärsel promenaadil, jahisadama ja Kuressaare lossipargi vahetus läheduses. Hotelli ja 2022 aasta talvel renoveeritud basseini- ja saunaala hubast atmosfääri iseloomustab hästi  märksõna „rannapuhkus“. Hotellis on olemas suurepärased võimalused suuremate konverentside, ürituste ja peoõhtute läbiviimiseks.

www.merihotel.ee

Kaks Saaremaa spaad on nime saanud endiste Eesti presidentide järgi

Saaremaa Spaa Hotell Rüütli

NB! Hotelli veekeskuse osa on hetkel remondis!

Rüütli spaa pakub lisaks klassikalistele spaa teenustele ka mitmeid teisi toredaid aja veetmise võimalusi – näiteks grossing, squash ja snuuker. Eriti tõmbab Rüütli veekeskuse poole pere pisemaid, kes naudivad täiel rinnal sealset suurt lastebasseini ja liutoru.
www.saaremaaspahotels.eu

Videod: EAS Turismiarenduskeskus / Björn OÜ

 

Isu tekitamiseks mine vaata kindlasti üle ka meie galerii spaade kaustas olevad pildid, mille leiad SIIT

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine saarepuhkus. Kirjutame, mida uut ja põnevat meitel on, mida siinsetel saartel teha
    ja läkitame teele meie ettevõtete parimad pakkumised.