Perepuhkus Saaremaal

Perepuhkus Saaremaal

Saaremaale tullakse enamasti siinse kena looduse, rahu ja vaikuse ning lõõgastavate spaahoolitsuste pärast. Kuid mida teha, kui reisid koos perega ning lapsed tahaks hoopis joosta, hüpata ja mängida? Muretsemiseks pole põhjust, kuna perepuhkus Saaremaal pakub igale pereliikmele midagi.

 

Kuressaare lossi saladuslikud saalid ja põnevad käigud müürides lausa kutsuvad peresid avastama. Lapsi on alati väga kõitnud ka lossi keldris asuv loodusosakond ning sel aastal ootab kõiki huvilisi uus väljapanek “Viikingid enne viikingeid”, kus saab uudistada viikingilaevade makette, kogeda Salme lahingu käiku läbi animatsiooni ja tutvuda interaktiivse viikingikuningaga.

 

Läbi aasta pakub Kuressaares põnevaid elamusi tervele perele Kuressaare servas asuv WOW elamuskeskus koos kohvikuga, kus on võimalik avastada erinevaid eksponaate. Näiteks saab panna ennast proovile rallisõitjana nii rallitoolis istudes kui valguskiirtega autosid ringrajal juhtides; panna proovile oma jalgpallioskused või katseda, mis tunne on seebimulli sees olla.

 

Tegevusi kogu perele leidub ka Kuressaare südalinnas asuvas alternatiivajkalookeskuses Thule Koda, kus saab vaadata näitust, mis räägib Saaremaa erakordusest maailmas. Seal olles tuleb aga meeles pidada üht – ära usu kõike, mida näed! Thule Kojas tegutseb ka Thule Kino, mille kinokava on rikkalik. Kuressaares ääres Auriga keskuses on aga Apollo kino, mis on ka paljude perede südamed võitnud.

Alternatiivajalookeskus Thule Koda Saaremaal Kuressaares
Alternatiivajalookeskus // Foto: Valmar Voolaid
WOW elamuskeskus // Foto: Valmar Voolaid

Lisaks Kuressaare mitmetele mänguväljakutele ootavad lapsi turnima ka Hallikivi Seikluspark, Leisi seiklusrada, Kuressaare seikluspark ja Muhu seikluspark, Asva viikingiteküla. Kuumadel suvepäevadel saab lustida Saaremaa erinevatel liivarandadel, märgadel sügisilmadel sulistada aga spaade soojas basseinivees.

 

Kuressaare pargi ääres asub Kuressaare supelrand, mis tuntud ka kui Titerand. Lisaks rannamõnudele saab Kuressaares Raiekivi sääre alguses rentida erinevaid liikureid (velokardid ja tasakaaluliikurid), et nautida perega Kuressaare imelist loodust ja värsket õhku. Raiekivi sääre juures asub ka ajalooline purjelaev Hoppet, mis kindlasti väärib avastamist. Veelembelistele on üle Saaremaa ja Muhu mitu paika, kus surfata või SUPi lauaga sõita.

 

Saaremaal ja Muhus saab tutvust teha ka mitmete põnevate loomadega. Muhu jaanalinnufarmis saavad rüblikud oma käega toita jaanalindusid, lugeda kokku sebra triipusid ja otsida kukrust välja piiluvat kängurupoega. Ja milline laps ei tahaks hobuse või poniga sõita? Kõik need võimalused on Saaremaal olemas.

 

Kui aga saarel juhtub olema veidi kehvem ilm,

siis ootavad rõõmsameelseid peresid erinevad käsitöökojad. Kuressaare linnuse hoovi sepikojas saad omale taguda isikliku õnnenaela, Good Kaarma Seebikojas mätsida endale kokku vahutava seebi ning Angla Pärandkultuurikeskuses tuletada meelde esiisade töövõtteid savi voolides või dolomiiti graveerides. Palju elevust ja põnevaid tegevusi pakub Kuressaare südames asuv keskaja elamuskeskus Archebald. Perepuhkus Saaremaal ja Muhus on meeldejääv ja elamusi pakkuv! Kena lugu!

 

Ideid perepuhkuseks leiad ka Saaremaa ja Muhu sihtkoha reisiajakirjast Mo Saaremaa artiklitest "Kogu perega Saaremaad avastamas" (lk 90) ja "Kogu perega puhkama!" (lk 92). Lisaks leidub ajakirjas veel hulga avastamissoovitusi, persoonilugusid ning põnevaid artikleid.

Muhu seikluspark Muhus
Ronida on lahe! // Foto: Muhu seikluspark
Kuressaare lossis on avatud põnev viikingite näitus // Foto: Valmar Voolaid

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.