Saaremaa üheksa parimat söögikohta – White Guide soovitab 2021

Mis asi on White Guide?
Mis asi on Eesti Maitsed Täna?

 

White guide on Põhjamaade juhtiv teenäitaja toitlustuse maastikul. Rootsist 2005 aastal alguse saanud kvaliteedisüsteem on nüüdseks laienenud Taani, Norrasse, Soome, Islandile, Gröönimaale, Fääri saartele ja Eestisse.

 

White guide meeskond käib anonüümselt aasta jooksul sadades erinevates restoranides ja reastab need iga aasta lõpus vastavalt toidu kvaliteedile, teenindusele, innovaatilistele lähenemistele ja üldisele atmosfäärile pingeritta. Olenevalt saadud punktide arvust jaotatakse restoranid kategooriatesse.  Parimate söögikohtade täieliku nimekirja leiab Eesti Maitsed Täna veebilehelt. Saaremaa ja Muhu söögikohtasid leidub selles nimekirjas kokku üheksa.

Alexander restoran Pädaste mõisas
Hinne: 81/32

 

Kogu Eesti arvestuses teiseks tulnud Alexander restoran Pädaste mõisas on tipp-restoranide seas olnud aastaid. Mitu aastat on uhkete Tallinna söögikohtade eest napsatud isegi esimene poodiumikoht. Igatahes on tegu restoraniga, kuhu tasub minna igal toidugurmaanil. Oskuslikult kasutatakse seal kombinatsiooni Muhu traditsioonilistest töövõtetest ja ülimoodsast tehnoloogiast.
www.padaste.ee

Alexander restoran Pädaste mõisas
Alexander restoran Pädaste mõisas

Arensburg
Hinne: 46/20

 

Kolmesaja aasta vanuses majas asuv Arensburg Hotell Restoran ja lounge, veinikelder ja päikeseterrass mahutavad üheskoos rohkem külalisi kui butiikhotelli endasse ööbima mahub. Söögiga peibutamine toimub kahel moel. Eksootiliste roogadega eksperimenteeritakse nii julgelt, et hiinapärane kana mangoga keeratakse riisiga kokku jaapanipäraseks sushi-rulliks. Ja nutikalt tehakse ka kohalikke roogasid, kus Pähkla suitsuforelli kõrval on kreem Nasva sprotist. Restoranis käib koos kohalik veiniklubi. Kes lühikeselt joogikaardil isutavat veini ei leia, saab selle keldrist kindlasti kätte.

www.arensburg.ee

Arensburg on üks saare parimaid restorane
Arensburg restoran

Castello

Hinne: 56/23

 

Vist maailma vanim nõuanne hea restorani leidmiseks võõras kohas on: mine sööma sinna, kus juba palju kohalikke eest leiad. Kui seda nõuannet Saaremaa pealinnas Kuressaares kuulda võtta, siis tuleb seada sammud Castellosse. Restorani nimi pajatab päris selgelt, mis ees ootab. Itaaliapärased ciabatta’d ja bruchetta’d ning pastad ja pitsad kõrvuti Saaremaa veisemaksa, searibi, röstkartuli ja sibulamoosiga. Castello on kohaliku maitsemeele kindlus.

www.castello.ee 

Castello restoran

Grand Rose Spa restoran

Hinne: 58/22

 

Grand Rose Spa toitlustusjuhti ja sommeljeed Miika Õunaidi on restorani koduks olev sopiline ja efektsete võlvkaartega kelder inspireerinud kokku panema muljetavaldavat joogikaarti. Peakokk Kristjan Koppel pakub keldrirestos lihtsaid toitusid, mida valmistab peamiselt saarel kasvavatest toorainetest. Terve suitsuahven hapukurgi, võis praetud minikartulite ja tartarkastmega kannab nime Saarlase Eine.
www.grandrose.ee

Grand Rose Spa

Hafen

Hinne: 64/26

 

Hafen on valgusküllane ja rõõmsavärviline sadamaresto. Samuti kõige uuem söögikoht Saaremaal. Sadam on maailma näinud inimeste koht ja Hafen norimiseks põhjust ei anna. Siin osatakse ühtemoodi hästi valmistada nii kohalikku räime kui ka eksootilisi falafeleid. Hea kohalik kadakanaps Lahhentagge on andnud mõtte koguda kokku terve lauatäie neidsamu jooke mujalt maailmast. Siin peituvad maitsed, ilma milleta eestlane elada ei saa.
www.hafen.ee

Hafen resto asub Kuressaare sadamas
Hafen Resto

Ku-Kuu
Hinne: 68/28

 

Arvestatava punktisumma on White Guide hindajatelt saanud ka Kuressaare lossipargis asuv kalarestoran Ku-Kuu. Vaieldamatult on Kuressaare Kuursaal just see koht, kuhu iga kalaroogasid armastav sööja peaks suvel minema. Restoranile annab kindlasti kaalu juurde peakokk Toomas Leedu, kes on ka ise kirglik kalamees. KuKuust leiab saare kõige värskema kala. Just täpselt need kalad, mis sama päeva hommikul kalameeste võrkudesse on jäänud.
www.kuressaarekuursaal.ee

Kuressaare Kuursaali restoran Ku-Kuu

Mosaiik Cafe

Hinne: 55/23

Mosaiik on täistabamus. See Kuressaare keskväljaku veerel asuv söögikoht on mosaiik mis mosaiik. Hea toit on nende kirg ja seda pakutakse ennekõike inimesele, kes peab lugu hubasest interjöörist, sõbralikust teenindusest ning mõnusast koosolemisest. Vanad tuttavad maitsed uues võtmed on Mosaiik Cafes garanteeritud. Kõigest kokku moodustub maitseterikas ja värvikirev kooslus, millest ühe söögi või joogi esiletõstmine oleks ülekohtune kõigi teiste suhtes.
www.mosaiikcafe.ee

Mosaiik cafe pakub head süüa Kuressaare keskväljakul
Mosaiik Cafe

Prelude

Hinne: 58/23

 

Vinoteek Prelude on Kuressaare peatänava ääres paiknev hästihoitud saladus, kuhu isegi paljud saarlased sattunud ei ole. Aga asja on Preludesse enam kui küll. Nimele kohaselt leiab sealt suurepärase veinivaliku. Menüüs on angerjasupi ja metsseaprae kõrvalt näiteks ka austrid. See on üks väheseid, kui mitte ainuke koht Saaremaal, kus seda luksuslikku mereandi proovida saab.
www.prelude.ee

Vinoteek Prelude

Saaremaa Veski

Hinne: 56/21

 

Teiste White Guide nimekirjas äramärkimist leidnud Saaremaa söögikohtade seas on Saaremaa Veski kõige pikema traditsiooniga. Aegade jooksul erinevaid roogasid pakkunud tuulikust on täna saanud Kuressaare ainuke Eesti rahvusköögile keskendunud söögikoht. Menüüst leiab nii Veski legendaarsed juustupallid aastast 1974 kui ka metsseasisefilee kadakamarjakastega. Aias valmib suvel suitsukala, mille kõrvale mekib hää kohalik õlu.
www.saaremaaveski.ee

Saaremaa Veski

Täispika ülevaate Saaremaa parimatest söögikohtadest leiad Eesti Maitsed Täna veebilehelt.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine saarepuhkus. Kirjutame, mida uut ja põnevat meitel on, mida siinsetel saartel teha
    ja läkitame teele meie ettevõtete parimad pakkumised.