Saaremaa sündmused

Suvel on Saaremaa täis erinevaid sündmusi: kontserte, festivale, spordivõistlusi, töötubasid – ainult vali!

 

Saaremaa Ooperipäevade ajaks püstitatakse lossihoovi nädalaks tõeliselt grandioosne ooperimaja – punased vaibad, valged toolid, hiiglaslikud lühtrid. Kõik, mis ühele ooperimajale kohane. Hubasemas atmosfääris, keset kiviaedu ja karjamaid saab juulikuus muusikat kuulata Muhumaal. Iga aastaga kogub seal tuure kodune ja alternatiivne nüüdismuusikafestival – „Juu jääb“. Komeedina on Eesti muusikataevasse tõusnud suve keskel Illiku laiul peetav I Land Sound Festival, mis lisaks heale muusikavalikule on palju tunnustust saanud ka keskkonnasäästlike valikute poolest. Juulikuus on põhjust saarele tulemiseks ka kirikumuusika austajatel. Toimuvad „Kihelkonna kirikumuusikapäevad“. Augusti alguses tähistatakse Kuressaare kui kuurortlinna aussetõstmist Merepäevadega. Aastaid tagasi alguse saanud paaripäevasest meretemaatiliselt üritusest on nüüdseks välja kasvanud mitmekülgne festival.

 

Spordisõprade jaoks on oktoober oodatud kuu - siis kogunevad saarele võidusõidufännid nautima Saaremaa Rallit. Lisaks toimuvad sel kuul ka Kolme päeva jooks kui ka Karujärve rattamaraton.

 

Läbi suve hellitavad nii kohalike kui saarekülaliste muusikameelt rahvakultuuriõhtud, suvemuusika kontserdid Kuressaare pargis ja linnuse hoovis ning elava muusika õhtud restoranides. Lisaks suursündmustele loovad läbi terve aasta meeleolu väiksemad kontserdid, vabaõhuetendused, spordiüritused jne.  Millised traditsioonilised Saaremaa sündmused sel aastal toimuvad? Millised on edasi lükatud? Millised jäävad üldse ära? Seda saad vaadata meie Saaremaa ja Muhu sündmused 2020 tabelist.

 

Kõige täpsema info nii Saaremaa suursündmuste kui toredate väikeste ürituste kohta leiad allolevast Saaremaa sündmuste kalendrist.

      ||

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


ET

Uudiskirja saamisest saab igal ajal loobuda.