Saaremaa sündmused

Suvel on Saaremaa täis erinevaid sündmusi: kontserte, festivale, spordivõistlusi, töötubasid – ainult vali!

 

Saaremaa Ooperipäevade ajaks püstitatakse lossihoovi nädalaks tõeliselt grandioosne ooperimaja – punased vaibad, valged toolid, hiiglaslikud lühtrid, hästi varustatud baarid. Kõik, mis ühele ooperimajale kohane.

 

Hubasemas atmosfääris, keset kiviaedu ja karjamaid saab aga juulikuus muusikat kuulata Muhumaal. Iga aastaga kogub seal tuure kodune ja alternatiivne nüüdismuusikafestival – „Juu jääb“. Juulikuus on põhjust saarele tulemiseks ka kirikumuusika austajatel. Toimuvad festivalid „Helisevad Saaremaa Orelid“ ning „Kihelkonna kirikumuusikapäevad“.

 

Augusti alguses tähistatakse Kuressaare kui kuurortlinna aussetõstmist merepäevadega. Aastaid tagasi alguse saanud paaripäevasest meretemaatiliselt üritusest on nüüdseks välja kasvanud mitmenädalane festival. Kuressaare merepäevadele eelneva Saaremaa merenädala raames sahisevad tantsujalad, puhuvad pillid ja kõlisevad pokaalid mitmetes väikesadamates üle terve maakonna. Tõsisema muusika austajaid ootavad augusti alguses Kuressaare Kammermuusikapäevad.

 

Septembrikuu alguses leiab aset Saaremaa Toidufestival, mille raames toimuvad erinevad üritused, võistlused, laadad jne. Ürituse raames toimub ka Restoranide Nädal, kus kohalikud söögikohad pakuvad mitmekesiseid menüüsid. Lisaks saab Kuressaare linnas nautida kodukohvikuid ning ürituse suurim kogunemine on tänavapiknik, kus ligi 500 meetrise laua taha on oodatud istuma kõik huvilised, et nautida koos head toitu heas seltskonnas.

 

Spordisõprade jaoks on oktoober oodatud kuu - siis kogunevad saarele võidusõidufännid nautima Saaremaa Rallit. Lisaks toimuvad sel kuul ka Kolme päeva jooks kui ka Karujärve rattamaraton.

 

Läbi suve hellitavad nii kohalike kui saarekülaliste muusikameelt rahvakultuuriõhtud, suvemuusika kontserdid Kuressaare pargis ja linnuse hoovis ning elava muusika õhtud restoranides.

Tulekul sündmused

Ei leidnud vastus? Võtke ühendust