Viikingite elamused

Viikingite elamused

Viikingitemaatika on Saaremaal tuure kogunud juba kümmekond aastat. Nüüd, kus kogu Saaremaa viikingiajaloo alustala - Salme laevaleiud - on tagasi Saaremaale jõudnud, on terve aasta kuulutatud Viikingiaastaks.

 

Milliseid viikingiaegseid elamusi saad Saaremaal kogeda, loe siit lehelt.

Saaremaa viikingiaasta elamusi pakub Asva viikingiküla
Vibulaskmine oli viikingite tugevus
Saaremaa viikingiaasta elamusi pakub Keskaja tegevuskeskus Archebald

ASVA VIIKINGIKÜLA

 

Põlisesse viikingite kantsi Asva muinaslinnuse veerele on end nüüdisajal sisse seadnud Asva Viikingiküla.

 

Viikingilinnuses saab oskuseid lihvida nii vibulaskmises, kirveviskes kui erinevates vahvates viikingimängudes. Loomapargis ootavad avastamist karvased ja sulelised. 

www.saaremaaviikingid.ee   

HIIEVÄLJA VIBURADA

 

Vibulaskmine on ajalooline sõjakunst, mis ei olnud võõras ka viikingitele.

 

 

Saaremaal saad käe ja täpsuse vibulaskmises proovile panna Hiieväljal, kus viburajale oodatakse nii kogenud vibulaskjaid kui ka päris algajaid. 

www.hiievalja.ee

KESKAJA ELAMUSKESKUS ARCHEBALD

 

Eheda kogemuse keskaegsest elust saab Archebaldis mitte ainult vaadates, vaid kogedes.

 

Tutvuda saab nii vanaaegsete töövõtete kui tehnoloogiatega. Oma viikingioskused saad proovile panna näiteks köiekeerutamise masinal või vibulaskmises.

www.archebald.ee 

 

Saaremaa viikingiaastal avatakse näitus "Viikingid enne viikingeid" Kuressaare lossis
Thor Salme viikingiturul

VIIKINGINÄITUS

21. mail 2021 avatakse Kuressaare lossis Salme viikingilaeva leidudest näitus "Viikingid enne viikingeid".

 

Lisaks laevaleidudele saavad külastajad uudistada detailseid viikingilaevade makette, kogeda Salme lahingu käiku läbi tõetruu 4-minutise animatsiooni ja teha tutvust interaktiivse viikingikuningaga.  www.saaremaamuuseum.ee

SALME VIIKINGITURG

Eesti esimest ja seni ainust viikingiturgu peetakse ei kuskil mujal, kui Salmel. Sel aastal toimub turg 20.-22. augustil.

 

Salme viikingiturul võib näha viikingite traditsioonilisi käsitöövõtteid, võitluskunste ja muid etteasteid ning toimub suur käsitöölaat. Viikingite elu lahutamatuks osaks on muidugi ka vägevad merereisid.

www.facebook.com/salmeviking 

SALME VIIKINGILAAGRID
Juulis muutub Salme jõesadam igal nädalavahetusel viikingilaagriks, kus saab tutvust teha viikingi laevastiku ja eluoluga. 

 

Uudistada ja sõita saab nii tuhande aasta taguse Norra viikingilaeva koopia THORi, ajaloolise purjelaeva Ursula kui mitmete teiste puidust alustega. Erinevatel nädalavahetustel on oodata põnevaid tegevusi.

www.facebook.com/salmeviikingilaager

VIIKINGITE MEREREISID

Saaremaa viikingiaasta merereisid tee Hoppetiga
Saaremaa viikingiaasta merereisid tee Muhu uisuga

VIIKINGILAEV ORM

Saarlastes voolava kange viikingivere ehe näide on Viikingilaeva ORM kapten, kes ehitas enda viikingilaeva otsast lõpuni vaid oma pere jõududega.

 

Ajaloolistele allikatele ja vanadele töövõtetele tuginedes sai valmis autentne viikingilaev, millega nüüd ka saarekülalised sõita saavad.

www.facebook.com/Ussjasmadu

PURJELAEV HOPPET

Viikingikultuuri lahutamatuks osaks on kartmatud merereisid. Tõenäoliselt oli Salme teine viikingilaev üks esimestest Läänemerel seilanud purjelaevadest.

 

Umbes 1200 aastat peale viikingeid hakkas Läänemere lained kündma Hoppet, vanim senini seilav ajalooline Eestis ehitatud purjelaev.

www.purjelaevad.ee

VÄINAMERE UISK

Sõnaga huisk, mis tähendas vanas keeles madu, kirjeldati siinse saarerahva sihvakaid viikingilaevu

 

 

Täna saab taaskord Muhust sõita Uisuga merele ja vaadelda looduskaunist Väinamere rannikut

www.uisk.ee

VIIKINGITE MAITSEELAMUSED

VIIKINGITE PAKETID

VIIKINGITE VÕISTLUSED

Saaremaa viikingiaasta puhul andis Pihtla õlleköök välja eripruuli "viikingi karje"
FC Kuressaare mängijad on sama tugevad kui viikingid

PIHTLA ÕLLEKÖÖGI "VIIKINGI KARJE"

Saaremaa viikingiaasta auks andis Pihtla Õlleköök välja eripruuli- "Viikingi karje". Mahlaste humalate rüüsteretk, millele järgneb veripunaste kirsside kerge hapukus. Jõuline maitseelamus vapramatele viikingiaasta puhul! Tegemist on alkoholiga. Alkohol kahjustab tervist.

 

www.pihtlapruul.ee

SAAREMAA VIIKINGIAASTA SEIKLUS

Viikingiteemaline Saaremaa klassiekskursioon pakub põnevaid avastusi ja elamusi igas vanuses õpilastele. Bussireis Saaremaale on natuke nagu sõit välismaale – Sel aastal vürtsitab seiklust viikingitele pühendatud Saaremaa Viikingiaasta 2021.

www.opilasreisid.ee

 

FC KURESSAARE

Nagu tuhatkond aastat tagasi olid kompromissitud ja kartmatud viikingid, nii toimetavad ennastsalgavalt ka tänased jalgpallurid. Sümboliseerimaks klubi võitlusvaimu ja esivanemate sihikindlust on klubi maskott Viiking Thor.

www.fckuressaare.ee/viikingiaasta/

VIIKINGITE SUVENIIRID

SAAREMAA MUUSEUMI VIIKINGIMÄNG

Vaalaluust mängunupud kuuluvad viikingite strateegiamängu Hnefatafl juurde. Mängud on kaunis nahast kotis, mis on samas ka mängualus. Mängu juures on eesti ja inglise keelne mänguõpetus.

www.saaremaamuuseum.ee

SAAREMAA MUUSEUMI VIIKINGIKAMM

Hügieen oli iidsetele viikingitele väga tähtis. Põdra ja põhjapõdra sarvest valmistatud kamme oli Salme laevaleius ohtralt, kammid olid kaunistatud ohtrate graveeringutega ja 20 cm pikad.

 

www.saaremaamuuseum.ee

SAAREMAA MUUSEUMI VIIKINGIEHTED

Laevadest leiti ohtralt erinevatest materjalidest helmeid. Saaremaa Muuseumi poe valikust leiab klaasist, luust ja luuportselanist Salme leidude koopiaid kui ka viikingi mustritest inspireeritud disainehteid.

www.saaremaamuuseum.ee

VIIKINGIMAGNETID

Et reis viikingisaarele elavalt meeles püsiks, tasub koju kaasa osta reisimeene. Ei ole midagi saaremaisemat, kui kadakast magnet või kaelaehe. Eriti uhke, kui neid kaunistab Viikingiaasta sümboolika.

 

www.sakadak.planet.ee

Loe lisaks

Salme lahing

Näitus “Viikingid enne viikingeid”

Kes on viikingid?

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine saarepuhkus. Kirjutame, mida uut ja põnevat meitel on, mida siinsetel saartel teha
    ja läkitame teele meie ettevõtete parimad pakkumised.