Viikingiaasta 2021

Viikingiaasta 2021

Kümne aasta eest Saaremaalt Salmelt leitud kahe muinaslaeva kohta tehtud uurimustöö jõuab lõpule ning leiud jõuavad Saaremaa Muuseumisse tagasi ning saavad osaks muuseumi püsiekspositsioonist.  Viikingilaevade leidude näitus moodustab ühe osa suuremast projektist – nimelt 2021. aasta on Saaremaal Viikingiaasta.

 

Aastakümneid Skandinaaviaga seostatud viikingikultuur oli tegelikult palju laiemalt levinud ja kujundas samamoodi ka Läänemere idaranniku rahvaste igapäevaelu. Saaremaa on geopoliitiliselt olnud Skandinaaviast tulnud rännete oluline peatuspaik ja seega väärib viikingiretkede kaardile kandmist. Viimase aastakümne avastuste valguses tuleb arvata, et Eesti rannarahvas, ennekõike aga saarlased mängisid siinkandis palju suuremat rolli, kui Põhjala saagad ning muud muistsed allikad jutustavad. Uuemad muinasleiud näitavad, et Saaremaa kartmatud meresõitjad kasvatasid vägevust ühes areneva sõdalaskultuuriga, millest kasvas välja retkede- ja avastusterohke viikingiaeg.

 

Viikingiaasta eesmärgiks on viikingiteema laiem tutvustamine ning see hõlmab kogu Saaremaad, Muhumaad ja Ruhnu saart. Viikingiaasta tähistamiseks on loodud Viikingiaasta märk, mis rõhutab Saaremaa viikingipärandit ning aitab ühendada 2021. aastal siin piirkonnas toimuvad kultuuri- ja spordiüritusi ühtse Viikingiaasta märgi alla.

 

Eesmärgiks on kõik Saaremaa ettevõtlikud inimesed kutsuda üles andma oma panust Viikingiaasta korraldamisse: korraldama temaatilisi üritusi, looma suveniire või temaatilisi tooteid, pakkuma toitlustusasutustes temaatilisi menüüsid jne.

Viikingiaasta Saaremaal 2021

Läänemere isandateks jäid saarlased ka pärast ülemererahvaste rännukihu rahunemist. Ja muistsete viikingite veri tuksub siinse rahva soontes tänaseni.

Loe lisaks

Kes on viikingid?

Viikingid enne viikingeid

Salme lahing

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    ET

    Liitudes Visit Saaremaa uudiskirjaga turismiprofessionaalile hakkame Sulle kord paari kuu jooksul kirjutama. Saadame ülevaateid, analüüse ja praktilist infot, mis aitavad turismiettevõttel enda tegevust planeerida.
    Uudiskirja saamisest saab igal ajal loobuda.