Rannapuhkus

Rannapuhkus

Saaremaa rannad on puhkuseks hea valik!

 

Siin on nii liivaseid randasid kui ka kivisemaid. Mõnes rannas on liiv kuldset värvi ja võrkkiigedki ripuvad, mõni teine rand on tuntud külmema vee poolest – oleneb, mis suunast tuul puhub. On teada-tuntud supelkohtasid, kus rahvast käib rohkem ja võib leida ka täitsa privaatse ranna-ala. Ega saarlased kõiki oma paremaid supluskohti väga hea meelega ei avalda nagu hoiavad nad vaka all ka oma parimad seene- ja marjakohad. Igatahes, meri on ümberringi ja kui merd näed, siis võid seada sammud sinnapoole – rannapuhkuseks on Saaremaa hea valik.

 

Kuressaare supelrand tuntud ka kui Titerand on mõnus koht neile, kes eelistavad linnas puhata. Suvekuudel hoiavad rannas ujujatel silma peal vetelpäästjad ning noortele pakub huvitavaid tegevusi Kuressaare noortekeskus ja kohvik. See rand sobib ka väikestele lastele, kellel on soojas vees mõnus sulistada. Rannas on olemas ka teadetetahvel, kus peal on kirjas õhu ja vee temperatuur. Kindlasti vaata ka mis värvi lipp rannas lehvib -  kui lipp on rohelist värvi, siis ujumine on lubatud, kui punast värvi, siis ujumine on keelatud.

 

Kuressaarest vaid 10 km kaugusel asuvad Saaremaa kuulsaimad liivarannad - Mändjalast Järve rannani välja. Kõige mõnusam on randa sõita kas autoga või jalgrattaga mööda turvalist rattateed, mereäärde saab sõita ka maakondliku bussiga. Kauneid randu leidub ka vaiksemates kohtades, näiteks Tuhkana või Jõiste rand Põhja-Saaremaal. Tuhkana rand on tunutud oma kristallselge veega. Lisaks mererandadele on väga hinnatud suplus- ja puhkekohaks Karujärv, mis on tuntud oma puhta vee ja liivarohkete kallaste poolest.

Saaremaa rannad on populaarsed paigad rannapuhkuseks, pillt tehtud Mändjala rannas.

Kui oled minemas supelranda, siis paki kaasa ka piknikukorv. Saaremaal ja Muhus on palju häid randasid, kuid kõigis neis kohtades ei ole kioskeid ega kohvikuid, kust kehakinnitust osta.

 

Saaremaa randade vee kvaliteeti saad jälgida siit.

 

Randa minnes järgi iga ranna eeskirjasid ning käitu vastutustundlikult. Korista enda järel prügi ning pärast rannast lahkumist jäta oma koht puhtaks, et ka järgmised rannalised saaksid puhast keskkonda nautida.

 

Märkisime NaviCupi kaardile ära kenad Saaremaa rannad ja supluskohad Muhus ning Ruhnus.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.