Metsateraapia lummuses

Saaremaa on teada tuntud oma imeilusa looduse poolest. Looduskeskkonnas viibimine on aga miski, mis paneb meid ennast paremini tundma. Ja see on teaduslikult tõestatud fakt! Ja kui nüüd kogu asjale veel vunki juurde lisada, siis kõige enam aitab meid just teadlikult looduses viibimine. Ja siin tuleb mängu metsateraapia!

Ühelt saarelt teisele

Metsateraapia on alguse saanud Jaapanist (kah ju saar!) juba 1982 aastal. Lühidalt kokkuvõttes oli eesmärk linnastunud inimene looduse rüppe tagasi tuua. Sest tegelikult on ju nii, et oleme elanud oma eksistentsist ikkagi 99,999 % looduses ja kõigest 1 % linna keskkonnas. Meie närvisüsteem ei ole veel päris kohanenud kogu selle linna virrvarriga. Jah, Saaremaal muidugi seda virrvarri nii palju ei ole kui mandril, aga eks meil kõigil ole ikkagi omad väiksemad või suuremad lahingud pidada.

 

Metsateraapia mõju on uuritud juba ca 40 aastat, mis on päris pikk aeg. Ja tulemused on muljetavaldavad! Metsateraapia idee on suurendada füsioloogilist lõdvestumist, toimides seejuures ennetava ravina, parandades keha loomulikku vastupanuvõimet, mis stressi tingimustes väheneb.

Metsakümblus saarlase viiti
Metsakümbluseks tuleb reida oma rada

Palju enam, kui lihtsalt puukallistamine

Kui nüüd keegi arvab, et giid viib teid metsa ja seal hakatakse koos puid kallistama, siis tegelikult see nii ei ole. Kogu retk on üles ehitatud spetsiaalselt välja töötatud metoodika abil. Kõik saab alguse meelte rahustamisega, mis aitab aru saada, et viibitakse just siin ja praegu. Edasi jätkatakse erinevate “harjutustega“, mis aitab meil end avada, olla hetkes, märgata ja mõista iseenda vajadusi ning lõdvestuda. Metsateraapia suurem eesmärk on tuua meid tagasi iseenda juurde. Nii, et tunneksime end oma kehas kui ka meeltes hästi, et meie igapäevatoimetused ei võtaks meilt elulusti ning et meil üleüldse oleks hea ja turvaline olla, usaldada elu ning tunda rõõmu kõigest, mis meie ümber sünnib. Ja seda kõike aitab teil saavutada giid, kes looduskeskkonnas juhib teid täpselt sinna, kuhu teil hetkel on vaja jõuda. Metsateraapiat viljeletakse üle maailma eelkõige vaimse tervise väljakutsete raviks, alkoholitarvitamise häire raviks, kroonilisest stressist tingitud haiguste nagu selja-, kaela ja õlavalude leevendamiseks, operatsioonidest kiiremini taastumiseks, südamehaiguste ennetamiseks jne. Loomulikult toimib metsateraapia ka ennetava ravina.

Müra meie ümber ei kao kuhugi, väljakutse on, kuidas saada seda müra vaikseks. Ja aus tõde on see, et me peame ise oskama seda kuidagi vaiksemaks keerata. Ja pikas perspektiivis annab metsateraapia oskuse olla müra keskel enesest teadlik. Ja enesest teadlik olemine tähendab elamist kasutades kogu oma potentsiaali.

 

Kui sul tekkis selle jutu peale nüüd kange tahtmine metsa minna, siis võid julgelt ühendust võtta Egle Beek'iga, kes on Saaremaa ainuke ametlik metsateraapia giid. Mine metsa!

Saaremaa ainuke paberitega metsaterapeut on Egle Beek
Metsateraapiaga käis kaasas värske ja hea söök

Viimati muudetud: 25. mai 2022

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.