Merelised tegevused Saaremaal

Merelised tegevused Saaremaal

Eestimaa suurimal saarel on tore teha midagi merelist. Saaremaa kaunitel liivarandadel veedetakse suvel tunde ning päevi päikese käes lesides ja soolases merevees sulistades. Vesi pakub aga palju mitmekülgsemat meelelahutust.

 

Saaremaa rannik on lohesurfarite paradiis, sest pikal rannajoonel leidub palju sobivaid kohti lohe ja surfilauaga vee kohal kihutamiseks. Kui Sul eelnevad kokkupuuted lohesurfiga puuduvad, teevad saare surfarid Sulle soodsa tuule korral surfi ABC kohapeal selgeks.

Mandjala surfclub

www.lohesurf.eu

www.muhu-sup.business.site

Lohesurfi armastavad Saaremaal nii suured kui väikesed // Foto: Kristina Mägi

Muu veespordi kõrval kogub aina enam populaarsust SUP lauaga sõitmine. See on jõukohane nii lastele kui ka täiskasvanuile ning tegu on ühe mõnusa ajaviitega mere ääres. SUP laudu on saartel võimalik rentida väga paljudes kohtades - tuleb leida vaid omale sobilik paik!

villakuussolme.ee/veesport

karujarve.ee

lounaranna.ee

facebook.com/MuhuAerusurf

saarewake.ee

illikusurf.ee

monuspaik.ee/sup-laud/

 

SUP lauaga sõitmine
SUP lauatamine kogub üha enam populaarsust // Foto: Valmar Voolaid

Purjed, lauad ja kalipsodes instruktorid ootavad Sind ka Nasva rannas, kus on endale kodu leidnud Saaremaa surfiklubi. Nasval tuhisevad mööda vett purjelauad. Omades varasemaid kogemusi purjetamises või lumelauaga sõidus, võid purjelaua sõidu nõksud selgeks saada üsna kiiresti. Paari päevaga pannakse sõitma ka päris algajad. Anna oma tulekust vaid teada ja purjelaud ootab Sind saabudes juba rannaliival.
www.saaremaasurf.ee

Purjelaudurite meelispaik Saaremaal on Nasva // Foto: Visit Saaremaa

Adrenaliini- ja kiirusejanustel soovitame proovida wakeboardi, veesuuskasid või tuubisõitu. Isegi kui sa ühtegi neist enne proovinud ei ole, siis seda enam on põhjust just nüüd see asi ette võtta. Natuke harjutamist ja meeldejääv elamus on pikaks ajaks garanteeritud.

www.facebook.com/pidulawake/

www.villakuussolme.ee/veesport

Mandjala surfclub

 

Pidula wakepark on üks nendest kohtadest, kus saab harrastada wakeboardi sõitu // Foto: Pidula Wakepark

Kui tunned, et hing ihkab hoopis veealusesse müstilisse maailma, on seegi Saaremaal võimalik. Kuigi lõunamaades nähtud helesinist vett ja vikerkaarevärvilisi kalu saare vetes ei leia, on siin võimalus sukelduda tumeda ajalooga laevavrakkidele või vaadata vee all tõtt uudishimulike hülgepoegadega.

 

Läänemeri oma laevavrakkidega on justkui suur veealune muuseum, mis ootab külastamist. Mõeldud, tehtud. Eesti esimene “veealune muuseum” asub just Saaremaa vetes. See kujutab endast nelja Saaremaa ja Hiiumaa ümbruses olevat laevavrakki, mis muuseumile kohaselt on varustatud infotahvlitega.

 

 

Kui suuremad sügavused ja pikemad reisid vajavad sukeldumislitsentsi olemasolu, siis esimesed kogemused vee all hingamises nõuavad vaid aega ja pealehakkamist. Sukeldumise põhitõdede tutvustamise järel viivad instruktorid algajad proovisukeldumisele. See võib olla Sinu esimene samm uue põneva hobi leidmisel!

www.pringeldivers.ee

Saaremaa vetes ootab Sind veealune muuseum // Foto: MTÜ Lääne Eesti Turism

Veemõnude nautimiseks ei pea alati vee sees olema. Kustumatu elamuse võid saada ka mereretkelt. Olgu selleks siis romantiline paadisõit päikeseloojangul, süsta- või kanuumatk või hülgevaatlusretk. Kalapüügipisikuga nakatunud võivad varavalges sõita kohalike kaluritega mõrda nõudma. Kuressaare Jahisadamas resideerub ka kahvelkuunar Hoppet, mis on ainus eestiaegne säilinud ja senini seilav purjelaev. Erinevalt väikestest paatidest saab Hoppetiga minna väljasõidule lausa suurem seltskond. Lisaks mereõhku nautimisele lubab laeva köök nautida ka head-paremat sööki-jooki.

www.purjelaevad.ee

www.sophiasailing.ee
www.uisk.ee

www.ahoivastriku.ee
www.islander.ee

www.marditalu.ee

www.muratsi.ee

www.pringeldivers.com

www.süstamatk.ee

Kaljas Hoppeti kodusadam on Kuressaare // Foto: Kaljas Hoppet

Otsi oma supelkostüüm kiiresti välja ja võta suund Saaremaale, sest meeldejääv mereline elamus on siin garanteeritud!

 

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.