Visiti naiskonna kultuuri soovitused

Juulikuu sündmuste nimekiri saartel on pikk ja kirju. Visit Saaremaa naiskond on välja valinud mõned üritused, mille külastamist soovitame soojalt.

 

Rahvatantsijad kesklinnas
Foto: Gert Lutter

Minu soovitus on väärtustada meie saarte pärimust ja külastada rahvakultuuriüritusi. Igal suvisel neljapäeval kell 18 toimub Kuressaare linnasüdames rahvatantsu kontsert Neljapäevane Labajalg ja osadel suvistel laupäevadel kell 12 Kultuurne Laupäev. Need sündmused toovad kesklinna meie maakonna kaunid rahvariided ja rõõmu tantsust, laulust ning pillimängust. Etteastetes on palju värvi, sära ja traditsioone, mis rõõmustavad igas vanuses publikut. Neil kontsertidel võib esinejate silmis näha suurt rõõmu sellest, et saab tuua killukese pärimuskultuuri tänuliku publiku ette.

-Anu Lomp

Lustikummut
Foto: Lustikummut

Juba 15. korda saavad 13. juulil Pärsama rahvamaja aias kokku külapillimehed üle Eesti. Kontsert-simman ootab kõiki tantsima või lihtsalt muusikat nautima. Lisaks pillimeestele on kohal ka naisrühm Sõlus, kes pakub tantsulisi vahepalu. Lustikummut ootab sind kell 18 Pärsama rahvamaja õuel. Saab olema üks kena õhtu.

-Kati Aus

Muhu suvekontsert
Foto: Muhu Suvekontsert

Mina soovitan võimalusel külastada Muhu Suvekontserti. Juba mitu suve toimuv kontsert toob saarele Eesti muusikamaastiku suured nimed - sel aastal saab koos Metsatölluga tähistada nende 25. juubelit ja lisaks astub lavale ka Eesti üks armastatumaid muusikakooslusi Karl-Erik Taukar ja bänd. Sume suveöö, mõnus muusika ja hea seltskond on alus ühe toreda õhtu veetmisele.

-Kairi Liiv

 

Kellele siis tasuta kontsert ei meeldiks? Õnneks on juba mitu aastat juulikuus Sõrves, tuletorni vahetus läheduses toimunud üks äge tasuta kontsert. Eelmisel aastal esines Smilers, sellel aastal ootab kontserdile ansambel 2 Quick Start. Kontserdi teeb eriti ägedaks asukoht - merele nii lähedal. Ja seda imeilusat päikeseloojangut tuletorni taustal on raske üle trumbata. Enne kontserdi algust saab Sääre Paargust ka midagi maitsvat osta. Minu lemmik on soe šokolaadikook jäätisega.

-Johanna Joandi

 

Viimati muudetud: 3. juuli 2024

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.