Ratsaretk Saaremaal

Ratsaretk Saaremaal

Kas oled kunagi mõelnud, et võiksid mererannas vee piiril hobuse seljas ratsutada või tunda ennast tõelise printsessina ilusas vankris sõites? Nende mõtete teokstegemiseks on Saaremaa just õige paik.

 

Mitmed Saaremaa ja Muhu talud pakuvad ratsutamisteenust.

Tavaliselt leiab külastaja tallist eest Eesti hobuse tõugu loomad – rahulikud, elurõõmsad ja sõbralikud suksud. Tundliku tervisega kõrgejalgsed eliitratsud ei peaks Saaremaa tuulises kliimas vastu aga maatõugu hobused on siinsesse loodusesse lausa loodud. Oma hea iseloomu ja väikese kasvu tõttu on Eesti hobused ideaalsed ka algajale ratsutajale ning lastele.

 

Saaremaal peetakse ka ratsatriatlonivõistlusi // Foto: Kristina Mägi

Esimese ratsakogemuse osaliseks võid saada juba veidi peale praamipealt mahasõitmist.

Hellamaa külas asub Muhu saare vanim ja suurim ratsatalu – Tihuse, mille maadel kappab ringi 270 eesti tõugu hobust. Maausuliste traditsioone au sees hoidev Tihuse talu peremees on võtnud oma südameasjaks muinaskultuuri tutvustamise ka talu külalistele. Nii viivadki Tihuse hobused Sind Muhumaa kaunisse loodusesse tutvuma maagiliste metsade ja haldjatega.

Tihuse turismitalu juhendajad viivad Sind Muhu müütilistele radadele // Foto: Kristina Mägi

Eesti tõugu hobused ootavad Sind ka Pöide kandis Tika talus, kus saab ratsutada nii platsil kui maastikul.

Olenevalt valitud matka pikkusest suundutakse rahulikele metsaradadele, kadakastele rannaniitudele või mererannale. Tika talu hobused sobivad ratsutamiseks nii algajatele kui kogenud ratsutajatele. Talu peremees ütleb naljatamisi, et esmakordselt ratsutajatel ei maksa karta. „Neile leiame hobuse, kes läheb ka esimest korda ratsutama“.

Sobiv hobune leitakse igale ratsanikule // Foto: Lembit Michelson

Sõrve poolsaare alguses ootab Sind Teeääre tall.

Kui Sa end hobuse seljas väga kindlalt ei tunne, saad Teeääre tallis esmalt hobusega jalutada kogenud ratsaniku käekõrval. Kogenumad ratsutajad saavad ette võtta metsamatka. Talli pärliks on kaunis vanker, milles sõites võib end tunda tõelise mõisaprouana. Soovi korral tulevad kutsarid koos vankriga kohale just sinu poolt valitud kohta üle terve saare.

Teeääre tallis saad nautida vankrisõitu // Foto: Teeääre Tall

Kõruse külas, Tagamõisa poolsaarel, ootab hobuse-armastajaid, vabu hingi Reinu Ratsatalu.

Siin on kõike - ratsamatkad päikeseloojangulisel mereäärsel, esimesed sammud hobuse seljas juhendaja käekõrval, hüppetrenn treeneri juhendamisel. Ühesõnaga, see on üks haruldane paik, Vilsandi Rahvupargi alal, mis on Baltimaade kõige päikselisem piirkond.

Hobused õhtusel karjamaal // Foto: Reinu ratsatalu

Vali saare suurepärastest ratsataludest välja just enda jaoks sobivaim ja hüppa sadulasse!

 

Palju toredaid ideid Saaremaa puhkuse planeerimiseks leiad ka reisiajakirjast MO Saaremaa.

Loe lisaks

10 veebilehte Saaremaa reisi planeerimiseks

8 Saaremaa ja Muhu parimat restorani

10 põhjust Saaremaale tulemiseks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine saarepuhkus. Kirjutame, mida uut ja põnevat meitel on, mida siinsetel saartel teha
    ja läkitame teele meie ettevõtete parimad pakkumised.