Atraktsioonid

Saaremaa on oma külalisi alati köitnud enda looduse, ajaloo ja kenade inimestega. Lisa juurde kaunid liivarannad ning meeleolukad kultuurisündmused ja ongi üks tore puhkus valmis. Mis on läbi aegade olnud kõige populaarsemad Saaremaa atraktsioonid läbi aastate?

 

  • Kuressaare piiskopilinnus, mis jutustab oma ajalugu täis saalidega värvika loo Saaremaa minevikust. Kuressaare piiskoplinnus on ka üks Baltimaade parimini säilinud keskaegsetest linnusehitistest
  • Kaali meteoriidikraater, mis näitab looduse tohutut jõudu ja ettearvamatust. Meteoriidi langemise umbkaudseks ajaks on märgitud 7500-7600 aastat tagasi. Kõige enam on tuntud meteoriidikraater, mille läbimõõt on 110m, kuid selle ümber on veel 8 väiksemat kraatrit
  • Angla tuulikumägi ja pärandkultuurikeskus, mis tuletavad meile meelde esivanemate töövõtteid ja eluolu. Angla tuulikud on Eestis üks paremini säilinud tuulikutegruppe. Neli tuulikut on pööratava kerega pukktuulikud, üks on pööratava peaga kaheksatahuline hollandi tuulik
  • Panga pank, mis maalib pildi jääajast, maapinna kerkimisest ja iidsete aegade putukatest läbi fossiilide. Panga pank on kõrgeim Saaremaa ja Muhu põhjaranniku pankadest, selle kõrguseks on 21,3 meetrit
  • Vilsandi Rahvuspargi territoorium, mis laseb imetleda looduse ilu läbi kaunite orhideeõite, rändavate linnuparvede ja teedjuhatavate
    majakate. Vilsandi rahvuspargi eellugu ulatub aastasse 1910, mil loodi Vaika linnukaitseala – esimene kaitseala Baltimaades
  • Sääre tuletorn, mis oma 52 meetriga on Läänemere kõrgeim, tagab imelise vaate tuletorni tipus olevalt platvormilt. Tuletorni tippu jõudmiseks tuleb astuda täpselt 242 astet ja hea ilma korral on näha isegi Lätit.
Top attractions in Kuressaare
Top attractions on Saaremaa

Klassikalistele vaatamisväärsustele lisaks ....

.... ootavad Sind Saaremaal päikesepaistelised matkarajad, kunstist pungil galeriid, meeldejäävad käsitöökojad, ajaloohõnguline arhitektuur ja hingematvalt kaunis loodus. Avasta ka 10 piltilusat kohta Saaremaal ja Muhus. Reisi planeerimisel tasub ka teada, et siinsete saarte sündmuste info leiad sündmuste kalendrist.

 

Saaremaal on lisaks metsikule loodusele, võimalus ringi jalutada ka kaunites iluaedades. Veeda aega maaliliste vaadetega Fööniksi iluaias, mis on inglise stiilis aed, kus igaüks leiab endale tegevust või privaatsust. Mihkel Ranna dendraarium pakub võimaluse, aga tutvuda enam kui 100 erineva puu- ja põõsaliigiga. Portselaniaed on romantiline ja pisut muinasjutuline maakoduaed Muhumaal, mis pakub rõõmu lindude ja liblikate rohkusega. Taluarhitektuuri ühendamist modernsete aiavormidega saab näha Seitsme Tuule aias. Esivanemate pärandit on hoolega hoitud üle 100 aasta vanas Kurisoo talus, kus on esindatud suur hostade kollektsioon.

 

Suurepärase ülevaate kõigist Saaremaa atraktsioonidest annab ka NaviCupi mobiilirakendus. Sealt leiad Saare maakonna matka- ja terviserajad ning ajaloolised paigad, aga ka Kuressaare teise ringi riidepoed ning Kuressaare grafitid, lisaks veel palju muud - avastamist jagub. Kus, mis ja kuidas minna? Kõik on äpis kirjas. Tõmba rakendus alla ja kogu Saaremaa on Sinu mobiilis.

 

Seoses süsteemis toimuvate uuendustega, leiate kõik saarte atraktsioonid SIIT!

Mälestusmärgi idee pärineb Abali ordult, kes väidavad, et pärast mitmeid katastroofe, mis leidsid aset umbes 20 000 aastat tagasi, olevat maailmamerest hakanud taas kerkima maa. Ühe esimese maakilluna tõusis 12 000 aastat tagasi merest Saaremaa – Ema Saar. Hea teada: Blesta kivi on pühendatud "Põhjamaa kaunile jumalannale" Blestale.
Allikalahe küla, Saaremaa vald, 94435
Karja kirik on rajatud 14. saj algul. Kirik on peaaegu muutumatult säilitanud oma esialgse kuju. Kirik on ühelööviline ja ilma kellatornita. Kiriku altari kohal on säilinud ehitamise ajal maalitud paganlikud maagilised laemärgid. Kiriku kujunduses näed Sa valdavalt vara- ja kõrggooti stiili elemente, mis on ühendatud mõnede romaanipäraste joontega. Hea teada: Karja kirik on üks raidskulptuuririkkamaid maakirikuid kogu Põhja-Euroopas. Kiriku võlvid ületavad seinte kõrguse kaks korda. Karja kirik on Saaremaa kõige pisem kirik.
Linnaka küla, Saaremaa vald, 94213
Ümarovaalse maalinna läbimõõt on kirde - edela suunas 120 m, kagu - loode suunas 110 m; välisnõlva kõrgus 5 - 8 m. Valli harja ja sisenõlva katab lahtine paeklibu, mis on tekkinud muldvallile laotud paekivivallist. Hea teada: Arheoloogilisi kaevamisi tehti Valjalas esmakordselt 1895. Juhuleiuna on siit saadud ilustatud mõõga käepide. Linnuse õue pindala on ligi 3600 m².
Valjala alevik, Saaremaa vald, 94302
Veski on 1899. aastal rajatud Kuressaare esimese apostliku õigeusu kiriku kohale. Tuulik oli töökorras kuni 1941. aastani. Peale sõda kasutati veskit panipaigana ning möldri eluruume korterina. Et parandada toitlustusvõimalusi Kuressaares, alustati tuuliku restaureerimist kohvikuks. Restaureerimise käigus püüti säilitada Hollandi tüüpi kivituuliku algseid konstruktsioone. 1974. aastal avati kohvik Veski külastuseks. Kohe peale avamist, muutus kohvik üheks külastatavamaks paigaks linnas ning on seda tänini.   
Pärna tänav 19, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93814
Otsid põnevat aktiivset puhkust pere ja sõpradega, soovid end proovile panna ja rakendada osavust? Saaremaa Seikluspark Hallikivi on õige valik pakkudes lõbusat vabaaja veetmisvõimalust  nii suurtele kui väikestele . Hea teada: -15 km Kuressaare linnast  -seiklemine  looduskaunis männimetsas neljal erineval tasapinnal, mille atraktsioonid ei kordu; - 120 m  ja 150 m  eraldi asetsev õhusõit; - kõik rajad lõpevad õhusõiduga  - väikelasterada/piiramatu aeg  - sünnipäevade tähistamiseks siseruum/piknikuala -keraamika õpitoad -jahimehe retked    Tule meitele looduse rüppe aktiivset puhkust nautima!  
Vennati küla, Saaremaa vald, 93530
Saaremaa Sõjavara Muuseum on arenev külastuskeskus, kus läbi ekspositsiooni (12 000 eksponaati) tutvustakse 20. sajandi sõdade ajalugu.   Mais 2023 avame uue näitusesaali "Meri ja mootorid".Uuendatud ekspositsiooni "Eesti mees ww II vormis" Kaitseliidu vormide ja sümboolika näitus 1925 - 1994 Relvanäitus "Tuli ja külmrelvad läbi aegade".  "Eesti iseseisvuse sünd" vabadussõda käsitlev ekspositsioon, soomusrongi kuulipilduja vagun ja muud põnevat. 2021 avatud WW II sõduri isiklike esemete püsiekspositsioon. Uut ka rasketehnika saalis.
Põripõllu küla, Saaremaa vald, 94613
Ei tea mida Muhust koju või sõpradele kaasa osta? Parim valik on Muhu leib - leib, mis kasvas välja plaanist küpsetada kodus oma pere jaoks maitsvat leiba. Leiba, milles on maitseomadused ja tervislikkus kenasti tasakaalus – sellist, mida sooviks ikka ja jälle süüa.  Hea Muhu leiva valmistamise retsept on: esmaklassilised pagarid, parimad komponendid, pidev otsene tagasiside tarbijatelt ja konstruktiivne koostöö edasimüüjatega. Pagarikojas Liival Meierei majas saadaval kuum leib, otse ahjust. Üle Liivakeskuse leviv mõnus leivalõhn juhatab Sind meieni.
Liiva küla, Muhu vald, 94701
Parim veelauapark maaliliselt kaunil Saaremaal! Avatud on 230 m pikkuse rajaga WakePark, mis pakub väljakutseid ka juba väga kogenud sõitjale. WakePargis veelauaga sõitjatele on abiks kogenud instruktor, kes aitab ja juhendab ka täiesti esimest korda lauaga tutvust tegevat inimest. Selleks olemas kogu vajaminev varustus. Veest väljas saad kinnitada keha WakeCafe kiviahjupizza ja Ösel Birchi karastavate kasemahladega. Pealtvaatajaid ootab mõnus liivarand ja SUP lauad. Kõikidele väikestele külalistele on võimalik tasuta selga panna päästevest.  Lihtsalt öeldes - nagu maapealne paradiis!
Kallaste küla, Saaremaa vald, 93462
Muhu seikluspargis saavad kõrgust trotsida nii suured kui väikesed, nii algajad kui edasijõudnud. Pargis on üle 1,2 km radasid, rajad on huvitavad ja annavad hea koormuse. Raskemad rajad kuuluvad kindlasti Eesti väljakutsuvamate radade hulka. Suvel saab ennast proovile panna ööronimisel, kastironimisel ja ronimisseinal. Lastele on mänguväljak, liivakast ja kiigeplats. Kui ronimine ei kõneta, siis saab minna uitama Nõukogude sõjaväebaasi radadele. Seikluspargi juures asuval loodusrajal saab teadmisi militaarpärandi ja alale iseloomulike taime-, linnu- ja putukaliikide kohta.  
Piiri küla, Muhu vald, 94730
Angla Pärandkultuurikeskuses ootavad Sind viis erinevat töötuba, mis on nime saanud keskuse kõrval asuvate tuulikute järgi. Reinu savikojas (keraamika), Tedre ehte- ja sepikojas, Lause loovuskojas, Viita villakojas ja Vilidu vildikojas saad oma ala meistrite käe all õppida vanu käsitöövõtteid. Lisaks on pärandkultuurikeskuses Angla pillimeistri- ja puidukoda ja leivaküpsetamisahjuga koduleiva söömise tuba  koos käsitöösahvriga. Töötoad toimuvad eelneva kokkuleppe alusel ja iga töötoa tegevuses osalemiseks tuleb arvestada keskmiselt 1,5 tunniga.  
Angla küla, Saaremaa vald, 94244
Tule ja saa osa toredast ringkäigust Angla tuulikumäel ja pärandkultuurikeskuses! Peremees Alver Sagur räägib muhedalt pärandkultuurikeskuse ehitusest, näitab maja ja tutvustab töötubades kaasalöömise võimalusi. 
Angla küla, Saaremaa vald, 94244
Ausammas on püstitatud Vabadussõjas (1918-1920) langenute mälestuseks. Samba autoriks on Eesti üks kuulsamaid skulptoreid Amandus Adamson, kelle tuntumaks tööks on Russalka monument Tallinnas. Samba ehitamine algas 1927. aastal Itaalias. Samba avamine toimus 1928. aastal. Monumendile lisati hiljem 2 pronkstahvlit sõjas langenud ning haavata saanud saarlaste nimedega. Hea teada: Mälestussammas on lammutatud kaks korda. Mälestussamba pronksfiguuri taastas fotode alusel skulptor Matti Varik.
Lossi tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Mustjala Mustard valmistab kohalikust toorainest sinepeid, tšatnisid ja grillkastmeid. Meie sortimendist leiad üle 20 erineva maitsega toodet. Korraldame talus tasuta degusteerimisi ja meie väikepoest saad enda lemmiku kaasa osta. Sinepi valik on magusast teravani ja kollasest lillani. Tšatnid on liha või juustu kõrvale mõnusalt magusad ja vürtsikad. Oleme Ehtne talutoit märgi kandja ja ülemaailmse liikumise SLOW FOOD liige. Gruppidel palume eelnevalt külastus ette registreerida!
Pahapilli küla, Saaremaa vald, 93633
Keskajast pärinev Loona mõis (saksa k. Kadvel) kuulus 16. sajandil prk Lode'le, kes ehitasid selle välja kivist kindluselamuna (vasallilinnusena). Mõisat on esmamainitud 1506. aastal. Keskaegse vasallilinnuse keldriruumidele püstitatud ühekorruseline kivist mõisahoone on ehitatud mitmes järgus peamiselt 17.-18. sajandil. Oma praeguseni säilinud saaremaalikult tagasihoidliku klassitsistliku välimuse sai hoone 19. sajandi alguspoolel.  Hea teada: Hoonestusele liitub meeleolukas pargiala, mida ilmestasid varasemalt pargipaviljonid ja dolomiidist dekoratiivdetailid: lõvikuju, kraatervaasid jne.
Loona küla, Saaremaa vald, 93431
Klassitsistlikus stiilis ühelööviline Kuressaare Laurentiuse kirik rajati praegusele asukohale 17. sajandil. Kirikule lisavad omapära dolomiidist ehisdetailid. Kiriku kantsel ja altarisein on raiutud dolomiidist, kogu pikihoonet ümbritseb sammasrõdu. Kirikus näed Sa Eesti esimest Saueri pilli, Kuressaare linna ainsat orelit. Hea teada: Ainulaadne ristimiskivi pärineb 1944.a. purustatud Anseküla keskaegsest kirikust; Altarimaali „Kolgata” autor on Carl Siegismund Walther; Torni ampiirstiilis nõelkiiver on inspireeritud Peterburi ehitistest.
Tallinna tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93811
On arvatud, et hoone pärineb 18. sajandi keskpaigast, juurdeehitis tagaküljel 19. saj. algupoolelt. Ühes ruumis on säilinud laemaalingute fragmendid. Pidula mõisahoonele lisab väärtust sellega umbes samaaegne barokse regulaarse planeeringuga park. Hea teada: Pidulat on peetud Saaremaa vanima teadaoleva raviasutuse asukohaks, kus raviti pidalitõbiseid. Kohanimi võib tuleneda sõnast "pidal", mis laensõnana algselt tähendas nii pidalitõbe kui hospidali.
Pidula küla, Saaremaa vald, 93469
See Tsaariaegne merepäästejaama hoone valmis Sjustaka neemel 1876. aasta lõpuks. Enam-vähem samal ajal valmisid ka Ruhnu tuletorn ja uus pastoraadihoone (praegune koolimaja). Kolhooside ajal teisaldati merepäästejaama hoone originaalasukohast Sjustaka neemelt 1958. aastal ehitama hakatud Ringsu sadamarajatiste lähedale mere äärde. Seda tehti ühes tükis üle jää tirides ning hoonet hakati kasutama kalapaatide parandamise töökojana.   Nüüdseks on merepääste paadikuur rekonstrueeritud kultuurikeskuseks, kus toimuvad näitused, kontserdid, teatrietendused, seminarid, töötoad ja kursused.
Ruhnu küla, Ruhnu vald, 93001
SAARE KEK hoone on nõukogudeaja üks silmapaistvamaid konstruktivismi arhitektuurisuuna esindajaid. Peale mitmekümne-aastast tühjalt seismist on maja taas avatud. Majas on võimalik nautida hästisäilinud arhitektuurilisi elemente. Saare KEK on ka armastatud kontserdikoht, kus toimuvad EESTI  JAZZLIIT-  SAARE KEK LIVE tipptasemel kontserdid. Maja 2.korrusel on avatud 2-tunnine,14 erinevast teemast koosnev, 4 keelde tõlgitud- humoorikas püsinäitus - Ajareis nõukogude argipäeva.  Avatud on ka 2 põgenemistoa mängu - Escape room games!    Talveperioodil avatud ettetellimisel! Broneeringud www.saarekek.ee
Ringtee 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Veeda meeldejääv päev merel kihutades või päikeseloojangut nautides. Pakume moodsa 7,6 meetrise kaatriga merereise Kuressaarest Roomassaare sadamast. Sõidutame Sind looduskaunile Abruka saarele, liivaranda ujuma või seikleme merel ringi. Tutvu pakutavate sõitudega meie kodulehel. Kaater mahutab kuni 6 inimest. Soovijad saavad paati ka ise juhtida. Lisaks on võimalik kaatri taga ka veesuusatada või tuubiga sõita. 1 tunnise sõidu hind on 110€, iga lisatund maksab 90€.
Roomassaare tee 7, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Teadusteater toob Sinuni otsekui võlumaailma, mis on täis uskumatuid eksperimente ja katseid. Kui ei oleks meie poolt jagatud selgitusi, siis võib jääda mulje, et tegu ongi päris võluritega...  Tegelikult on see aga keemia, mis oma värvikülluse, tossamise, aga ka põlemise ja paukumise Sinu ette laotab. Lisame keemiale vaatemängulisuse, lõbusad ja arusaadavad selgitused, hoolikalt planeeritud katsete valiku ning pealtvaatajate kaasamise ja tulemuseks ongi etendus, mis jääb Sulle meelde kauaks. Teadusteatrit teeme Keskaja Elamuskeskuses Archebald, kuid rõõmuga tuleme Sinu poolt valitud kohta.
Garnisoni tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93811
Kalevi Kuressaare šokolaadipoest leiab kogu valiku traditsioonilisi Kalevi maiustusi ja eksklusiivse käsitööna valmivaid hõrke šokolaadikomme ja-tahvleid ning uhkeid käsitsi maalitud martsipanikujusid ning šokolaade. Kohapeal paneme kokku erineva suuruse ja kujuga kauneid kinkekarpe Sulle meelepärastest maiustustest ning lisame sinna soovi korral ka personaalse sõnumi. Kalevi erilised tähtpäevatooted ja uudistoodang on alati esimesena saadaval just Kalevi kommipoodides. Lisaks leiad alati valiku parimaid Põltsamaa tooteid.  
Lossi tänav 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
I maailmasõja eel kartisTsaari-Venemaa et vaenlane läbi Lääne-Eesti saarte  ründab Sankt Peterburgi. Seetõttu loodi Võiküla rannakaitse kahuripatareid ja õhutõrjepatarei. Kuivastu sõjasadamast algavad munakivitee ja sellega paralleelselt kulgenud kitsarööpmeline raudtee, pikkusega umbes 3 km, rajati aastatel 1914–1916 rannakaitsepatareide ehitamiseks ja varustamiseks. Munakivitee ehitajateks olid kohalikud mehed ja juhendajateks sõjaväeinsenerid, palka maksti meestele üks kuldrubla päevas.
Kuivastu küla, Muhu vald, 94702
Kirik oli Jämajas tõenäoliselt olemas juba 13. sajandil, aga tänapäevaks ei ole sellest vanast ehitisest midagi säilinud. Praegune historitsistliku ilmega kirik on rajatud 19 sajandi teises pooles. Eriliseks teeb selle kiriku mere lähedus. Jämaja kiriku altarimaali süžee on leitav kirikutes, kuhu kostis aknast sisse merekohin. Kirikust veidi eemal asuv, praktiliselt mererannas paiknev, Jämaja kalmistu on Eestis merele kõige lähemal olev surnuaed.
Jämaja küla, Saaremaa vald, 93238
Sokisahtel on loodud Eestis ja on tuntuim suka-sokipoodide kett. Sokisahtli sokid-sukad on 80% disainitud Eestis. Ainulaadsed sõnumitega sokid on tuntud üle maailma. Sokisahtli eestiteemalised sokid ja põlvikud on hea kingiidee välismaalastele ja kaugel elavatele Eesti sõpradele. Lisaks on Sokisahtli südameasi ka tekstiilitööstuse keskkonnasõbralikumaks muutmine - selleks on meil loodud SMART TIGHTS tootesari, mis on kiirendatult biolagunevad sukkpüksid-sokid-põlvikud, mis hoiavad maailmas ökoloogilise jalajälje väiksema. Meil saad ostelda pakendivabalt! Meie poode leiab üle Eesti!  
Kohtu tänav 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Laugu klaasikoja rajas oma suvekodusse klaasikunstnik Peeter Rudaš. Ateljees saab näha, kuidas meister vormib sulaklaasist erinevaid töövahendeid kasutades unikaalseid klaasobjekte. Kohapeal valminud kunstiteoseid on külastajatel võimalus ka osta. Alates 2016. aastast liitus klaasikojaga klaasikunstnik Mare Saare, kes valmistab töökojas leekpõletil unikaalhelmeid. Tema sulatustehnikas klaasobjekte ja vitraaže on galeriis nii vaatamiseks kui müügiks. Alates 2018. a. osaleb klaasikoda avatud talude päeval. 
Laugu küla, Saaremaa vald, 94233
Hiievälja viburajal toimub väljaõpe kogenud instruktori käe all. Esmalt tutvustatakse vibu ja ohutusreegleid. Oskuse vibuga märki tabada omandavad kindlasti kõik ja kui teoreetiline osa selge, algab harjutusväljakul laskmine. Edasi minnakse Hiievälja metsa 14 laskmismärgiga viburajale, kus on metsloomade kujud ja märklauad piltidega. Rohkem vibulaskmisega kokku puutunud inimestel võimalik läbida ka 28-märgiga rada. Kõik tegevused võtavad aega umbes 2-2,5 tundi. Grupi suurus kuni 20 inimest. Viburaja tegevused sobivad hästi seltskonna tegevusteks. Talvel pakume vahvat talvist vibulaskmist. Laseme pimedal ajal led-tuledega nooltega, hiljem saab metsas lõkke juures grillida nii vorstikesi kui vahukomme. Palume enda külastussoov ette registreerida.
Hiievälja küla, Saaremaa vald, 94231
Saaremaa Seppade sepikojas Saiklas saad vaadata kuidas sepatöö käib. Kõrval asuvast kauplusest on võimalik kaasa osta sepiseid. Saaremaa Sepad on asutatud 1997. aastal pereettevõttena, mis on keskendunud ehitussepiste ja sisustuskaupade valmistamisele. Tootenimekirjas on üle 300 erineva toote, valmistatakse ka  eritellimusi. Ettevõtte eesmärk on rahuldada kliendi soov nii teenuse kui kvaliteedi suhtes.
Saikla küla, Saaremaa vald, 94634
Roostes terasplekiga kaetud kelpkatusega ja esimese korruse paekiviga hoone sulandub Kuressaare vanalinnale iseloomulikku katusemaastikku. Kaubamaja ruumides asuvad "Rahva Raamat", Lillepood Öis, Ferrumi Pesupood, Trendy Bags, R-Kiosk, Sportland Hea teada: Erialaspetsialistidest koosnev komisjon valis Ferrumi 2002. aasta Kuressaare parimaks ehitiseks.    
Tallinna tänav 8, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Põhja Saaremaal asuv Tuhkana rand on üks parimaid ujumiskohti sealpool saart. Läbi männimetsa kulgev laudtee viib Sind parklast 500 meetri laiuse liivarannani. Erinevalt Saaremaa lõunapoolsetest randadest läheb siin vesi kiiresti sügavaks. Veidi tugevama põhjatuule korral saab seetõttu Tuhkana rannas nautida tõelist lainete möllu. Spordisõpru ootab rannas võrkpalliplats. Ümbritsevad metsad pakuvad aga avastamisrõõmu seene- ja marjasõpradele. Parklas asuvas RMK puhkekohas on pink-laud, infostend ja kuivkäimla.
Murika küla, Saaremaa vald, 94272
Valmista oma isiklik seebitükk GoodKaarma seebikojas. See EHE kvaliteedimärgisega tunnustatud töötuba on tõeliselt mõnus ja sobiv peredele.  Õpitoas osalejad saavad põhjaliku ülevaate seebi valmistamise protsessist, tutvustatakse laia valikut eeterlike õlisid. Osalejad saavad endale kaasa omatehtud seebi. Ümbersulatamisel kasutatakse külmprotsessi seepide tootmisjääke, mis ei sisalda kemikaale. Kogu tegevus on turvaline ja lahe nii lastele kui täiskasvanutele.  
Kuke küla, Saaremaa vald, 93734
Tere tulemast Grand Rose SPA saunakeskusesse! Hotelli spaa- ja saunakeskus on moodsa lähenemisega spaa, kus basseinid, saunad, hoolitsuste toad, jõusaal ja spaa-baar asuvad üksteise vahetus läheduses. Idamaise interjööriga saunakeskusest leiad 7 disainsauna, sealhulgas Saaremaise kadakasauna ja kasesauna, populaarse aroomisauna ja soolasauna ning saunarituaalid. Pakume erinevaid lõõgastavaid hoolitsusi kehale, näole, kätele ja jalgadele. Kindlasti leiad meie valikust endale midagi meelepärast. Hoolitsuste valiku ja hinnad leiad siit! Soovime, et lahkudes oleksid tõeliselt lõõgastunud ning värske!
Tallinna tänav 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93811
Kärla tervisekompleksi välitrenažöörid annavad fantastilise võimaluse treeninguks värskes õhus. Lisaks erinevatele trenažööridele on tervisekompleksis 1,6 kilomeetri pikkune saepurukattega ja valgustatud terviserada, kelgumägi ja suur muruväljak Tõhusaks ja ohutuks treeninguks järgi seadmete infotahvlite juhiseid.
Kärla alevik, Saaremaa vald, 93501
WOW elamuskeskus on suurepärane koht, kus pere ja sõpradega sisukalt aega veeta ja uusi elamusi kogeda. Meie eksponaadid ei vaja juhendamist ja külastajad saavad neid iseseisvalt kasutada. Elamuskeskus koosneb viiest alast. Aktiivalal saad lõputult joosta, hüpata ja turnida, veealal on kõik võimalused veega mängimiseks, energiaalal avastad erinevaid energia vorme meie ümber, simulaatorite alal koged virtuaalreaalsust. Lisaks olemas lasteala 2-6 aastastele külastajatele. Kogu keskust võib nimetada ka selfidroomiks, kus saad endast põnevatel taustadel pilte teha luues niiviisi põnevaid illusioone.
Merikotka tänav 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Ruhnu Püha Magdaleena kirik on teadaolevalt Eesti vanim säilinud puithoone, mille ehitust alustati 1643 aastal. Ruhnurootslaste lahkumise järel ununes pooleks sajandiks suhtumine jumalateenistuste pidamiseks ehitatud paika. Jumalakojaks taaspühitseti Ruhnu puukirik 1999. aastal. Hea teada: Ruhnu puukiriku klaasimaalide kollektsioon asub Stockholmi ajaloomuuseumis. Hoone vanimateks osadeks on polügonaalse lõpmikuga kooriruum altariga ja ühelööviline pikihoone. Altarit katab õhuke poleeritud paekiviplaat. Tammine alusraam toetub vahetult liivapinnasele ja on lõunaküljelt avatud.
Ruhnu küla, Ruhnu vald, 93001
Mändjala supelrand on Eesti kõige lõunapoolsem rand. Kui päike mõnusal rannaliival liiga hakkab tegema või janu kimbutab, ootavad Sind rannabaar, rannatoolid ja mändide vahele riputatud võrkkiiged. Lastele on randa rajatud mänguväljakud ning Saaremaa suurim liivakast. Peale ulatuslikke puhastustöid ja arenguid sai Mändjala rannast 2014. aastal Saaremaa ametlik supelrand. Mändjala Kämpingus on avalikuks kasutamiseks laste mänguväljakud, kämpingu lahtiolekuaegadel WC'd ja väikese tasu eest saab dušši all käia. Hooajal on avatud rannabaar
Mändjala küla, Saaremaa vald, 93871
Mändjala Kämpingus on kõigile huvilistele avatud discgolfi väljak, mis asub kaunis männimetsas ja on 9 rajaline ja kus on puitalusega kunstmuru tiialad. Raja pikkus on kokku veidi üle poole kilomeetri. Kellel mängimiseks vajalikud kettad puuduvad, siis neid saab rentida rannabaarist Manjaana. Discgolfi väljak on kõigile huvilistele tasuta kasutamiseks.
Mändjala küla, Saaremaa vald, 93871
Ümbritsetuna Saaremaa kõige veerikkama jõe, mitme lahe ja merega on väärikas kaluriküla Nasva rohelusest ja värskusest tulvil. Nasval asuv Piibutopsu puhkemaja pakub harrastuskalastajate ja aktiivset puhkust nautlevatele klientidele nüüdsest populaarset paadilaenutus teenust. Valikus on kompaktsed ja kerged aerupaadid "Kasse" kogu ohutuks veel viibimiseks vajaliku varustusega!
Ülejõe tänav , Nasva alevik, Saaremaa vald, 93872
Ruhnu Kultuuriait tegeleb kohaliku kultuuripärandi väärtustamise, uurimise ja säilitamisega. Taaselustame traditsioonilisi käsitööoskusi ja elulaadi, kohandame seda tänapäevastesse oludesse. Eksponeerime, tutvustame ja valmistame Ruhnu rahvarõivaid. Töötoad sobivad meelelahutuseks või uute oskuste omandamiseks (paelte ja võrgu punumine, nööri keerutamine, telgedel kudumine, Ruhnu kudumid, kohalikust savist keraamika valmistamine jms). Osalemine on jõukohane nii lastele kui täiskasvanutele. Töötoad on ettetellimisel gruppidele, on avalikud õpitoad ja seminarid, hinnad vahemikus 5-30€.
Ruhnu küla, Ruhnu vald, 93001
Aastal 1646 laskis Liivimaa kindralkuberner Gabriel Oxenstierna ehitada Sõrve poolsaare tipus asuvale väikesele saarele algelise tuletorni - tulepaagi. Sügistormid näitasid, et tulepaagi asukohaks valitud väikesaar oli sobimatu ja tulepaak koliti ümber Sõrve poolsaare tippu. 1770. aastal püstitati sinna kivitorn mis hävis II maailmasõjas. Praegune kooniline monoliitbetoonist tuletorn püstitati 1960. aastal.  Kõigil huvilistel on suveperioodil võimalik Läänemere kõrgema majaka tippu ronida.  Hea teada: • Sõrve tuletorni kõrgus jalamist on 52 meetrit, merepinnast 53 meetrit.
Sääre küla, Saaremaa vald, 93249
Salajasele Saaremaale peidetud pärandkultuuri pärl ootab avastamist! Eesti üks omapäraseimaid muuseume – ühe pere kaheksa põlve jooksul kujunenud terviklik Lääne-Saaremaa talukompleks koos rikkaliku tarbevaraga, mis on valdavalt valmistatud või kasutusel olnud sellesama talu elanike poolt. Pakume loodus- ja pärandkultuuri teemalisi programme ning tegevusi. Meie taluhoovis toimuvad mitmed traditsioonilised sündmused nagu näiteks Saaremaa suvesimman ja mihklilaat. Meie puhkealal asub külakiik, tuulik, saare saun, piknikuplats ja talupoja park. Avatud on muuseumipood - saab nii kohvi kui jäätist!
Viki küla, Saaremaa vald, 93454
Kuressaare Piiskopilinnus on Balti maades üks esinduslikumaid ja paremini säilinud kindlusehitisi. Kuressaare Loss on ühtaegu ka Saaremaa Muuseum. Kuressaare linnus-kindluse ajalugu on jagatav vähemalt neljaks suureks perioodiks, mida rahvapäraselt kutsutakse kunagiste omanike järgi: piiskoppide aeg (14. saj. I pool – 1559), Taani aeg (1559–1645), Rootsi aeg (1645–1721) ja Vene aeg (1721–1918).   Alates 1997. aastast on kogu kindluse territoorium Saaremaa Muuseumi valduses, vaid vallikraavis paiknevad raveliinid kuuluvad linnale.  NB! Vaata muuseumi virtuaaltuuri siit
Lossihoov 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Ööriku kirik valmis tüüpprojekti järgi 1873. aastal Püha Kolmainu auks. Paekivist viie kupliga kirik on kreeka risti kujuline ja toetub neljale kaarvõlvile. 1900 aastal valmis kirikule pikendus koos kolmekorruselise püramiidja kiivriga kellatorniga. Ööriku õigeusu kogudus ise avati oluliselt varem, 1846. aastal, Jaani koguduse nime all, mis hiljem nimetati ümber Ööriku koguduseks. Kuni oma kirikuhoone valmimiseni peeti teenistusi Tagavere talu kiviküünis ja Kavandi küla puuhoones. Ööriku Püha Kolmainu kirik on EAÕK haldusalas olev õigeusu kirik. Kirikut kasutab Ööriku Püha Kolmainu kogudus.
Ööriku küla, Saaremaa vald, 94642
Jeep'i maastikuorienteerumise minivõistlused ja safarid Saaremaal. Tule ja seikle mitmekümne hektari suurusel maa-alal. Sõita saad vanas karjääris ja metsarajal - naudi tõuse, langusi, kraave ja veealasid. Meie poolt on jeebid, rajad, orienteerumisseadmed ja instruktorid. Sõidud toimuvad igal aastaajal, igal nädalapäeval ja iga ilmaga - peamine on riietuda vastavalt ja võtta kaasa hea tuju ning seiklusvaim! Safari sobib nii suurematele gruppidele firmaüritusteks kui ka peredele põnevaks meelelahutuseks.
Posti tänav 2, Valjala alevik, Saaremaa vald, 94302
Kudjape discgolfi park on 12 korviga. Tähelepanu väärivad mugavad puidust ehitatud ja kunstmuruga kaetud viskealad. Rajad asuvad enamasti lagedal alal.
Kudjape alevik, Saaremaa vald, 93851
Soovid teha väikse paadisõidu merel või hoopis teha kalaretke? Meie mootorpaat Miia pakub Sulle turvalist merereisi.   Miial on pikkust 4.13 m, laiust 1.50 m ja mootoril 15 hobujõudu. Need mõõdud lubavad paati täpselt 4 inimest ja Sa ei pea isegi väikelaeva juhilube omama.  Paat on stabiilne ja teda on lihtne juhtida. Hinnad mootorpaadile: 1 tund 20€, iga järgnev tund 15€ Soovi korrald võid rentida paati ka pikemaks ajaks - 24 tundi maksab 60 € või 48 tundi 110 €.
Aia tänav 74, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Illiku Surf on Saaremaal, maagilisel Illiku laiul paiknev veespordi keskus. Wakeboarding, veesuusad, veetuubid ja niisama löbusöidud. Lisaks rendime SUP laudasid ja mugavaid kajakke. Üle vee saab sõita Koguva ja Kõinastu saarte vahel ja miks mitte ka päikeseloojangul merele minna. Meeldejäävaks elamuseks pakume ka merevaatega sauna või tünnisauna. Olemas soojad dušid, WC. Head ja paremat hamba alla leiab restoranist KÖHT ning maheda suveprogrammi eest kannab hoolt Piidivabrik. Vajaliku veespordi varustuse ja algaja instruktaaži eest kannab hoolt Illiku Surf.
Sadama tänav 16, Orissaare alevik, Saaremaa vald, 94601
Püha kirik on ehitatud 13. sajandil. Kirik kuulub Saaremaa vanimate ehitiste hulka ja on ehitatud kindluskirikuks. Peale barokkaltari on kiriku hinnalisemaks sisustusesemeks 1793. aastast pärinev kantsel, milles domineerivad klassitsistlikud vormid (kõlakatust krooniv urn). Koori välisküljel näed Sa puhta välispinnaga murddolomiidist seinu. Hea teada: Püha kirik on ainus Eestis, mille kohta on olemas ka vastavad ürikulised teated Püha kiriku rokokooelementidega altarisein kopeerib praegu täielikult omaaegset Riia toomkiriku altarit
Püha küla, Saaremaa vald, 94117
Kuressaare Raegalerii näitused ja üritused on suunatud nii Eesti kunstipärandi kui Saaremaa professionaalse ja harrastuskunsti tutvustamisele. Huvi korral tutvustatakse teile raekoja hoonet ja selle ajalugu. Kunstisaale on võimalik üürida pidulikeks üritusteks.
Tallinna tänav 2, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Tule naudi kettagolfi Karujärve 2,6 km pikkusel rajal. Rada kulgeb endise sõjaväelinnaku maadel männimetsas. Discgolfi kunstmuru tiialad asetsevad puitalustel. Pargis on kaks asetust ja mõlemas asetuses on 24 korvi. Kettaid saab laenutada Kuressaares, aadressil Tallinna 58.
Karujärve küla, Saaremaa vald, 93463
Uisk-tüüpi purjelaev on olnud Muhumaa sümboliks Väinamerel ligikaudu 1000 aastat. Laeva vanem nimetus huisk tähendas ussi, mis kirjeldas kiireid saarlaste viikingilaevu. Ajavahemikul 1532-1924 vedasid muhulased reisijaid ja kaupa 20-meetriste uiskudega üle Väinamere. Täna kutsub maailmas ainulaadne purjelaev Moonland taaskord sõitudele Väinamerele. Merelisi vaateid pakutakse Kesselaiu panga juures ja Kuivastu-Virtsu sõiduliinil. Lisaks saab tellida peatumisi piknikuks laeva tekil ja kaugemaid reise. Laeva esimene tund grupile on 150 eurot (ca 12 €/reisija), lisatunnid kokkuleppel.  
Kuivastu küla, Muhu vald, 94702
Muhu Muuseum asub Koguva külas Muhu saare läänerannikul. Muuseum asub neljas talus, ülejäänud on eravaldused. Koguva on Eesti taluarhitektuuri üks paremaid näiteid. Külal on huvitav ajalugu. Siin elasid vabad talupojad, rikkad ja uhked. Muuseum tutvustab taluarhitektuuri, Muhu ja Koguva ajalugu, Muhu rahvariideid, vana külakooli, esitleb  näituseid Muhu ajaloost, korraldab kunstinäituseid ja peab muuseumipoodi. Hea teada: Külastajatele on kasutada avar parkla küla alguses.  Küla plaan ja oranžid suunaviidad juhatavad muuseumisse. Muuseumi piletid ja muuseumi plaani saab Tooma talust.
Koguva küla, Muhu vald, 94724
Teise maailmasõja ajal toimusid Sõrves mitmed lahingud Saksa ja NSVLi vägede vahel. NSVL vägede Saaremaa võimsaima ja moodsaima rannakaitsepatarei ehk Stebeli patarei juurde pöörab tee Sääre - Kaugatuma maantee 3. km-ilt. Sama maantee neljandalt km-ilt umbes 100 m lääne suunas asub Stebeli komandopunkt, kuhu on püstitatud betoonist obelisk. Hea teada: Seal on säilinud patarei vaatlustorn. Stebeli patarei koosnes komandopunktist, 2-st maaalusest suurtükitornist, vaatlustornist, katlamajast ja sõjaväelinnakust.
Sääre küla, Saaremaa vald, 93249
Kuressaare Vaekoja ehitamise idee pärineb Rootsi suurnik Magnus Gabriel de la Gardielt, kes valitses Saaremaal aastatel 1648-1654. Ehituse valmimise aeg - aasta 1663 - on raiutud barokstiilis hoone voluutidega kaunistatud astmestikviilu harjakivisse. Viilutipul asuv sepistatud tuulelipp on aastaarvuga 1664. Hea teada: Vaekoda kasutati kaupade kaalumiseks. Kuni 19.saj. lõpuni paiknes vaekojas linna postimaja e. hobupostijaam, 1906. a. asus vaekojas Saaremaa esimene eratelefonivõrgu keskjaam. Kultuurimälestiste riiklik register
Tallinna tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Muhu Käsitöö pood on kohaliku käsitöö müügiga tegelev pereettevõte. Pakume erinevaid Muhu ja Saaremaa kudumeid, tikitud esemeid, tekstiile ja puidust tooteid. Poes on võimalik näha ja tellida Muhu seelik või enda jala järgi ehtsad Muhu tikandiga pätid. Vajadusel abistame rahvariide komplekti kokku panemisel. Soovi korral räägib iga käsitööeseme taustalugu poe perenaine Velli, kes on ise üks viimaseid autentse Muhu seelikukanga kudujaid.
Kuivastu küla, Muhu vald, 94702
Kuressaare Tennisekeskus asub linna staadioni lähedal ja avati 2012. aastal. Tennisekeskus pakub tenniseõpet nii lastele kui täiskasvanuile, samuti pakume võimalust korraldada tenniseõppega spordi- ja perepäevi. Hea teada: Tennisehallis on 3 vaipkattega tenniseväljakut. Suvel saab mängida lisaks viiel savi-liiva väljakul  
Staadioni tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Meie puuküttega saun on mõeldud tõelistele saunalistele. Tead seda tunnet, kui kuumast leilist tekib sul kananahk? Vot see on saun. Just nii ägeda saunaelamuse saad meie saunast mille leilitemperatuur tõuseb 90 kuni 100 kraadini. Kui sellest elamusest veel väheks jääb, siis õues ootab sind jahutav tiik. Ja nii võid teha lausa mitu korda järjest. Anna enda saunasoovist aegsasti märku, sest kütmine võtab aega ligi 4 tundi.
Aula-Vintri küla, Saaremaa vald, 93711
Arensburgi spaa teevad eriliseks hubasus ja privaatsus. Spaa menüüs on hoolitsused-massaažid naistele, meestele, lastele, noorukitele ning lai valik vanne. Kasutame Saaremaiseid HOIA homespa tooteid ning Prantsuse juhtiva spaabrändi Payot ning Jaapani luksussarja Forlle´d tooteid. Lisaks sooja veega suplusbasseinile saate lõõgastuda mullivannis, soome- ja aurusaunades. Väiksematele seltskondadele pakume eraldi hubast infrapuna- või mullivanniga privaatsauna. 
Lossi tänav 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93816
Meie Saaremaa loodusest inspireeritud hubane ja privaatne vee- ja saunakeskuse ala hõlmab endas sisebasseini, aastaringselt avatud soojendusega välisbasseini, mullivanni, karastavaid külmaveeauke, soome saunasid, sanaariumit ja aurusauna. Suures sisebasseinis leidub mitmneid erinevaid lõõgastavaid massaažidüüže. Lastebassein, ohutu sügavusega – 60 cm, on eraldatud suurest basseinist. Lastebasseini kõrval on lamamistoolid, kus lapsevanemad saavad soovi korral mugavalt lastel silma peal hoida.
Kauba tänav 13, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93813
Saaremaa murdekeele üks häälduslikke tunnuseid on õ-hääliku puudumine. Saarlase tunneb täiesti õ-vaba kõnepruugi või hääliku ö-pärase häälduse järgi kohe ära. Siiski pole kogu saarerahvas "hädas" õ hääldamisega. Muhulastele pole see mingi probleem ja osa Pöide rahvastki saab sellega kenasti hakkama. Õ ja ö piir jookseb põhja poolt alates Orissaarest üle Pöide kuni Kõiguste laheni. Saarlaste murdekeele auks püstitatud Ö tervitab Saaremaa külastajaid kohe peale Väikese Väina tammi ületamist. Hea teada: Hiiglasliku Ö-tähe kõrgus on 5 meetrit. Piiritähis on suurepäraselt vaadeldav ööpäevaringselt, sest täht on kaetud helkuritega.
Põripõllu küla, Saaremaa vald, 94613
Ennemuistsel ajal tahtis Vanapagan Sõrve poolsaart Saaremaa küljest lahti kaevata ja merepõhja uputada koos Suure Tõlluga, kes seal parajasti magas. Ebaõnnestunud kaevetöö kohal on praegu Salme jõgi. Salme küla on ajast-aega kutsutud Sõrvemaa väravaks. Täna asub Salme aleviku keskpunktis ajaloolise miljööga "Sõrve Värava Maja", kus toimetab koduseid küpsetisi pakkuv käsitöökohvik. Meie majast leiad palju kohalike meistrite käsitööd. Kohvikus pakume päevasuppi ja maitsvaid küpsetisi.  Samas majas tegutseb avatud keraamikaateljee. Õuealal taimede rohevahetus. Olete väga oodatud!
Sõrve maantee 8, Salme alevik, Saaremaa vald, 93201
Teemapargis ennastunustavalt aega veetes astud ajas mitu aastasada tagasi ning saad proovida väljapandut omaenda kätega. Pea 200 aasta vanuses keskuse hoones on relvade ja turviste saal, keskaegne piinamiskamber, vanaaja rõivaste proovisaal ja meistrikoda. Hoovis ootavad Sind vibu- ja ammutiir, küülikud, rataskaev koos ainulaadse veemängude alaga, kiviheitemasin, sepikoda, puutööala, mündi vermimine ja ports osavus- ning mõttemänge ja nii mõndagi veel, aga jäägu see endale avastamiseks.. Väljaspool lahtiolekuaegu saab korraldada pidustusi ja ettevõtmisi valitud seltskonnale kokkuleppehinnaga.
Garnisoni tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93811
Ainult naturaalsed materjalid ja südamega tehtud käsitöö. Lihtne disain. Just nende põhimõtete järgi on loodud kõik Sarapiku poolt pakutav. Päris asjad. Päris villast. Usume, et kvaliteetne, pehme ja naturaalne materjal on kui soe kallistus väikesele ja suurele. Meie suures poes Kuressaare kesklinnas on müügil valdavalt Saaremaal käsitööna ja sooja südamega valmistatud tooted. Laienenud kaubavalikus on lisaks meriinovillased t-särgid ja kvaliteetsokid, eksklusiivne käsitöö ja lambanahad Saaremaalt. 
Tallinna tänav 14, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Suurima ja parima valikuga kaubanduskeskus ootab Sind kohe Kuressaare kõrval, särades uhkelt ja kaugele nagu täht keset saart. Auriga (ladina keeles) on taevast võetud nimi. Maakeeli tähendab ta Põhjataeva tähtkuju Veomeest, tähtede kogumit, mis on koos ühe oma kirkaima tähe Kapellaga meile alati selgelt nähtav. Aurigas on esindatud järgmised kauplused: Rademar, OnOff, H&M,  Rimi, Koduekstra, Denim Dream, Goldtime, Klick, Juku Mänguasjakeskus, Apollo raamatupood ja paljud teised! Toitlustust pakuvad: Hesburger, Vahvlimaania,  Monk Wok&Sushi ja Peetri Pizza.
Tallinna tänav 88, Kudjape alevik, Saaremaa vald, 93892
Ruhnu Muuseum asutati 1990. aastal, praegune püsiekspositsioon avati 1998. aastal. Siin näed umbes kolmesadat ruhnlastele kuulunud töö- ja tarbeeset ning kaheteistkümnel stendil fotosid ja tekste saare omapärase ajaloo ja looduse kohta. Haruldasemad eksponaadid on hülgeküttide kuni kaheksa tuhande aasta vanused kvartsist tööriistad, puukiriku lohepea-kujuline tuulelipp (1644), rootslastest pőliselanike valmistatud hülgepüss jmt. Taastamisel on ligi kahe sajandi vanune Korsi talu, mis on ainus säilinud ruhnlaste rehielamu maailmas.
Ruhnu küla, Ruhnu vald, 93001
Mustjala Anna kiriku kõrval, endises pritsumajas asub Musta Jala kunstigalerii Vaid suvehooajal avatud galerii kolmest saalist võid leida nii tunnustatud Eesti autorite loomingut kui tärkavate kunstnike teoseid. Esindatud on nii maalid kui graafika, ka tekstiilikunst. Galerii külastamise järgselt on mõnus aega korraks maha võtta samal õuel paiknevas Käsitöösahvri kohvikus, kus pakkumises nii koogikesed, kui ka supp ja praed.
Alevi tänav 2b, Mustjala küla, Saaremaa vald, 93601
Väike ja õdus kadakalõhnaline poekene Kuressaare keskväljakul mahutab üsna korraliku kaubavaliku: kadakatooted, sepised, kudumid, ehted, tekstiil , keraamika, lambanahast sussid, seebid jne.  Aitame Sul lahendada kingituse mure või leiame meelepärase meene. Ootame Sind aastaringselt !
Kohtu tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Pöide maalinn ehk Kahutsi maalinn (ka Kahutsi linnus, Iruste maalinn) on Saaremaa üks suuremaid muinasaegseid ringvall-linnuse tüüpi linnuseid. Põhiplaanilt ovaalne linnuseõu hõlmab u 3700-3800 m². Valli kõrgus siseküljelt on 5-6 m, välisküljelt koos algse seljakunõlvaga kuni 11 m. Maalinnal on kaks kinnivarisenud väravakäiku, linnuse juures kaks kultusekivi.  Legend räägib, et Pöide kirik ja Kahutsi maalinn on omavahel maa-aluse käiguga ühendatud. Maalinnal peetakse jaanitulesid ja kontserte.
Kahutsi küla, Saaremaa vald, 94513
Mõisa varasem ajalugu sai alguse juba 16. sajandil. 17. sajandi lõpus oli Pädastes lisaks puidust härrastemajale ja teistele kõrvalhoonetele veel viljapuuaed. 19. sajandi keskpaigaks oli talupoegade arv mõisas kasvanud kahesajale. Hoone esist muruväljakut raamistavad kahes reas imposantsed maakivist kõrvalhooned. Hea teada: Tõenäoliselt esimesena ehitati hobusetall ja tõllakuur. Mõisal oli tuulik, lubjaahi ja telliselööv. Praegu asub selles mõisas luksuslik Pädaste Manor hotell. Mõisa Härrastemaja auväärseimal kohal pakub parimat sööki mitmete tiitlitega pärjatud restoran Alexander. 
Pädaste küla, Muhu vald, 94716
Salme discgolfi park algab Viking Burgeri kõrval Suure Tõllu raiesmaal. Mängimiseks on 12 korvi, tiialad on kaetud kunstmuruga. 1082 m pikkune rada pakub Sulle võimalust võidelda lagendikel tuulega, tabada männikus metsakoridori ning visata üle Salme jõe, mida mööda viikingid muistsel aal Salmele jõudsid. Rada on avatud mängimiseks kõigile tasuta, aga kettad võta ise kaasa! Salme rannapargi atmosfäär on saarelikult mõnus - meri ja kadakad. Sind ootab värske liivaga kaetud rannavõrkpalliväljak, laste mänguväljak, Salme legendaarne karussellkiik kui ka uhiuus külakiik.  Salmel on kena!
Sõrve maantee , Salme alevik, Saaremaa vald, 93201
Aprillis 2023 avatud Saaremaa rannaaladest inspiratsiooni saanud Meri Spa Hotelli lõõgastav spaa hõlmab endas 5x15m kose ja vastuvooluseadmega sisebasseini, 8×3 m arvukate düüžidega massaažibasseini, lastebasseini, lõõgastavat mullivanni ja karastavaid külmaveepangesid. Meie spaa on saunagurmaanide paradiis, sest lisaks traditsioonilistele soome saunadele saab keha lõdvestada veel viies eri saunas: soola-, vihma-, tõrva-, kadaka- ning aurusaunas. Keha jahutuseks on mõeldud eraldi külmaveeämbrid ning meelte lõõgastuseks leiab siit ka eraldi baari koos lõõgastusalaga.
Pargi tänav 16, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Valjala kiriku ehitusega alustati 1227. aastal. Kiriku vanim osa on kooriruum millele ehitati hiljem juurde pikihoone. Valjala kirikus on 13. sajandist romaani stiilis ristimiskivi, mida peetakse üheks Baltimaade unikaalsemaks raidkiviteoseks. Kiriku kooriosas näed Sa seinamaalinguid, mis kujutavad kuut apostlifiguuri ja on maalitud ajal, mil ehitati algkabel – hilisem kooriosa. Hea teada: • Valjala kirik on vanim Eesti aladele ehitatud kivikirik • 13. sajandi kolmandal veerandil kohandati kirik ümber kindluskirikuks • Kirikutorn on ehitatud 17. sajandil käärkambri peale
Kiriku tee , Valjala alevik, Saaremaa vald, 94302
Kuursaali rajamise idee autoriks peetakse kohalikku apteekrit. Hoone ehitus kestis 8 kuud ja see avati pidulikult 1889. aastal. Keskosas, nn valges saalis oli restoran, paremas tiivas suveteater, kus esinesid hooajal peamiselt Saksamaalt saabunud trupid. Pärast I maailmasõda esinesid seal juba Eesti näitlejad. Kuursaalis on nüüdseks avatud kalarestoran Ku-Kuu, Teisel korrusel on hubased külalistetoad.  
Lossipark 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Tahad osata tikkida nagu muhulane? Männiku Käsitöötoas on Sul võimalus õpetust saada ja ise kätt proovida. Kui nõel ei ole Sinu käe järgi, võid proovida mõne väiksema nahkkäsitöö eseme valmistamist. Kingituseks sõbrale või rõõmuks iseeendale. Aga ega Sa ei peagi ilmtingimata just midagi tegema. Võid lihtsalt kohapeal tutvuda tööde ja tegemistega. Kui leiad  toodete hulgast mõne hingelähedase, saad selle soetada otse tegijalt. Õpitoas osalemiseks ja täpsema info saamiseks palun võta minuga ühendust või jälgi FB lehekülge. 
Koguva küla, Muhu vald, 94724
Sõrve muuseum asub Sõrve sääre tipus, endises Sääre piirivalvekordonis. Kohaliku ajaloopärandi säilitamiseks ja tutvustamiseks loodud muuseumis saab näha nii loodust, ajalugu kui ka siinsete paikadega seotud militaarset väljapanekut.
Sääre küla, Saaremaa vald, 93249
Leisi Keskkooli ümbruses asuv 6 korviga discgolfi rada kulgeb nii kõrghaljastusega metsas kui ka lagendikel. Kõigil mänguhuvilistel palutakse oma varustus kaasa võtta, sest kohapeal mänguketaste laenutust ei ole.
Kooli tänav , Leisi alevik, Saaremaa vald, 94202
Kõige ehedamat ja kaunimat Muhu käsitööd saad soetada Muhu käsitööseltsi Oad ja Eed esinduspoes. Meie kaupluses on parim valik kohalike käsitöömeistrite toodangut. Tootevalikust tuntuim ja hinnatuim on kindlasti fantaasiarikas ja peen Muhu lilltikand, palavalt armastatud on ka värvikirevad rahvariided. Kui Sinu garderoobist on veel puudu kollane siilik, nipiga vatt ja roositud pätid või soovid lihtsalt kogu seda ilu imetleda, siis ootame Sind kevadest sügiseni Muhu keskuses Liival, Muhu käsitööseltsi Oad ja Eed esinduspoes.
Liiva küla, Muhu vald, 94701
Kunagi Georg Otsa poolt kuulsaks lauldud "Saaremaa valssi" teab enamik eestlasi. Laulu viisi autor on Raimond Valgre, selle sõnad pärinevad Debora Vaarandi pikemast luuleteosest "Talgud Lööne soos". Vaarandi poeem põhineb 1946. aasta suvel Löönes peetud esimestel sotsialistlikel maaparandustalgutel, millest võttis osa ligi 800 noort üle kogu Saaremaa. Pärast pidulikku osa toimus pidu, kus tantsuks mängisid orkester ja külapillimehed. Hea teada: Saaremaa valsi sünnikoht Jööri külas Ürtsi mäel on tähistatud kultuurimälestisena.
Lööne küla, Saaremaa vald, 94339
Korraldame merereise ja vaba aja veetmist merel,  lisaks bussiekskursioonid Saaremaal! - Riia Lahe pärl Abruka saar (vajadusel ekskursioon ja transport saarel, lisaks maitsvad kohalikud toidud). - Hülgevaatlusreisid   - Reisid Ruhnu saarele  - Reisid Lätti (Roja, Mazirbe, Jaunciems) - Sukeldumine nii hüljestega kui vrakkidele  -Bussiekskursioonid ja  transport Saaremaal. Fotoreisid merel ja maal!  Perepuhkus! Iga reis on erinev ja hind selgub kokkuleppel!
Tori tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald
Meteoriitika- ja paekivimuuseum annab ülevaate meteoriitikast Eestis ja maailmas, eksponeerib Saaremaa aluspõhja ja fossiile. Saaremaa geoloogiline ehitus ja selle kujunemine on ainulaadne Eestis. Saate 96 kg kaaluvat meteoriiditükki Sihhote-Alinilt katsudes ammutada võimsat väge ja energiat. Võimalus vaadata filmi Kaali meteoriidist. Hea teada: kui muuseumi uks on kinni, tasub muuseumisse sissepääsu küsida samas hoones asuvast Kaali poest! Võimalik kaasa osta killuke Saaremaa aluspõhja kivimist - käsitööesemena/suveniirina!
Kaali küla, Saaremaa vald, 94143
9 korviga discgolfi park asub Valjala maalinna lähedal ja 1,3 kilomeetri pikkusel rajal on kunstmuru viskealad. Kõigil mänguhuvilistel palutakse oma varustus kaasa võtta, sest kohapeal ketaste laenutust ei ole.
Valjala alevik, Saaremaa vald, 94302
Legendi järgi olevat Suure Tõllu naine Piret kandnud Audlasse ehitatava sauna jaoks kerisekive kokku. Põllepaelad aga rebenenud ja kivi kukkunud Pireti jalale. Naine hakanud valust ja meelehärmist nutma. Tema pisaratest tekkinud ümberringi soo, mis praegugi Naistesoo nime kannab. Hea teada: Rändrahnu pikkus on 6,1; laius 5,8; kõrgus 3,8; ümbermõõt 17,9 m.
Kõiguste küla, Saaremaa vald, 94421
Tegemist on lõbusa linnatuuride sarjaga Eestimaa suurimates linnades sh. Kuressaares. Mäng paneb proovile sinu loogilise mõtlemise ja võime märgata detaile.Mängust: Jüri von Kaufmann (saksa k. kaupmees) oli keskaegne kaubahärra. Pärit oli Lübeckist, aga elas Revalis (Tallinnas) ja rändas palju ringi, iseäranis Eestimaal Hansa linnades. Ei olnud ta liiga rikas ega vaene. Aga Jüri oli eriline – ta nägi tulevikku. Ta jättis meile nuputamiseks ülesandeid ning neid lahendades sõnumeid. Jüri on Sinu virtuaalne giid, kes näitab Sulle linna hoopis teisest küljest läbi mänguliste ülesannete!
Kuressaare linn, Saaremaa vald
Pritsuka suveniiri-, kingi- ja käsitööpoest leiad nii Saaremaal kui ka mujal Eestis valmistatud puidu- ja tekstiilitooteid, keraamikat, kudumeid  ja meeneid. Valikus on ka erinevad mahetooted nagu hoidised, maitseainete segud, teesegud, ökokosmeetika, käsitööseebid, käsitööküünlad jms. Samuti pakume laia valikut käsitöötarvikuid ja -materjale.
Kuivastu maantee 26, Orissaare alevik, Saaremaa vald, 94601
Teemapargis pakutakse teenuseid nii siseruumides kui ka vabas õhus. Tegevused toimuvad aastaringselt, kuid madalhooajal saab parki külastada ettetellimisel. Lubjapargis saab jalutada matkarajal ja jälgida vanade lubjaahjude baasil lubja tootmise protsessi. Võimalik pidada näiteks pikniku. Samuti on teemapark avatud õppe- ja teadusasutuste tudengitele ja õppejõududele teadustöö tegemiseks.
Mõisaküla, Saaremaa vald, 93317
Kirik koos dolomiidist väravaehitise ja ümbritseva müüriga on arhitektuurimälestisena kaitse all. 1790.a. ehitatud kirik on kolmelööviline, tagasihoidlikus hilis- klassitsistlikus stiilis. Huvitav on umbes samast ajast pärinev kolmeosaline värav. Selle peasissekäigust kummalgi pool olevast seinapinnast eenduvad kaks dooria kapiteelidega poolsammast. Hea teada: Kirik ehitati Katariina II käsul.
Lossi tänav 8, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93816
1780. a. rajatud linnakalmistu koos klassitsistlikus stiilis kabelitega on kaitse all arhitektuurimälestisena. Kabelitest on ilusaimad 1848. a. kalmistu peaväravasse ehitatud väikese kreeka templi kujulised sammastikfassaadiga hooned. Kalmistu ise on kui raid - ja sepiskunsti muuseum. Siin näeme hulgaliselt 19. saj. I poole raskete kiviplaatidega kaetud krüpthaude ning maitsekaid meisterlikult viimistletud klassitsistlikke hauamonumente, millele sageli antud urni või vaasi kuju. Hea teada: Kalmistul paiknevad ajaloomälestisena nelja kultuuritegelase hauad. Kultuurimälestiste riiklik register
Kudjape alevik, Saaremaa vald, 93851
Meile on teada parimad kalakohad Saaremaa rannaalal Väinameres. Soovime seda teadmist ka Sinuga jagada. Kui oled kirglik kalamees, siis Sadama talu pakub kalastusretki kaatri või paadiga. Kevadeti jääb konksu otsa roheliste luudega tuulehaug. Teistel aegadel leiad landi otsast ahvena või haugi. Kaldale naastes võid saaki grillida või talu suitsuahjus ise suitsutada.  Palun võta kaasa enda kalastusvahendid ja püügiluba. Tule üksi, sõprade või perega! Tund aega neljale inimesele paadiga merel maksab 20€.
Meiuste küla, Saaremaa vald, 94235
Kihelkonna kirik on ehitatud 13. sajandi teisel poolel. Esialgne kirik oli ilma tornita, mis ehitati hiljem 19. sajandi lõpul kirikule juurde. Kirikus avaldavad muljet eelkõige kõrged kuppeljad raidvõlvid reljeefsete päiskividega. Kirikust lõuna pool näed Sa eraldiseisvat kellatorni – kampaniili. Hea teada: Kihelkonna kiriku torni kasutati algselt ka tuletornina. Kihelkonna kiriku altarisein ja kantsel on Eesti vanimad, kiriku kampaniil on ainus samalaadne ehitis kogu Eestis.
Kiriku tänav , Kihelkonna alevik, Saaremaa vald, 93401
Angla Tuulikumäe kompleksi üheks oluliseks osaks on Angla Pärandkultuurikeskus, mis avati 2011. a. Keskuses asub kohalikku talupojakultuuri tutvustav muuseum, kohvik, suveniiripood ja peosaal. Ettetellimisel viime läbi erinevaid töötubasid nii suurtele kui väikestele, näit: viltimine, kraasimine-ketramine, keraamika, puidu-, kivi-, sepikoda, leivaküpsetamine.  Keskuses viiakse läbi ka erinevaid rahvakultuuri tutvustavaid üritusi, nagu rahvatantsu- ja pillimänguõhtud, rukkileivanädal, pärandkultuuripäevad jt. Peame oluliseks õpetada lastele meie esivanemate käsitööoskusi.
Angla küla, Saaremaa vald, 94244
Mis võiks olla parem, kui lõõgastuda värskes õhus puuküttega kümblustünnis. Nautida loodust, linnulaulu ja tähistaevast. See on puhkus! Hind sisaldab ettevalmistus aega (kütmist ~5h)
Aula-Vintri küla, Saaremaa vald, 93711
Oma põhiplaanilt on maalinn peaaegu nelinurkne. Umbes 4800 m² suuruse tasase õue keskel on märgatav lohk, endine kaevuase. Selgelt nähtavad on linnuse väravakohad valli kirde- ja loodenurgas. Talviti on see populaarne kelgutamise koht. Hea teada: Sealt on leitud spiraalkäevõru osa ja ristpeaga rinnanõel 12.- 13. sajandist. Valli seest on leitud söestunud palgijuppe, mida kaevaja seostas linnuse puukindlustustega.
Kaarma-Kirikuküla, Saaremaa vald, 93752
Pöide discgolfi park saab alguse Pöide terviserajalt, kus on kunstmuru tiialad ja mängimiseks 21 korvi. Ligi kilomeetri pikkune rada on valdavalt metsane, mõned rajad on ka lagedmal maal. Ketaste rendiks helista kontakttelefonidel. Rada on avatud 24/7 Suletud vaid lumeperioodil, kui terviserada on suusatajate päralt.
Pöide küla, Saaremaa vald, 94520
Tule tee sporti Pidula Forell puhkeküla kunstmurukattega spordiväljakul. Valgustatud väljak on täismõõtmetega, kus on võimalik mängida nii tennist, korvpalli, jalgpalli, võrkpalli kui ka sulgpalli. Korralda turniir või spordipäev seltskonna või pere seltsis. Kohe platsi ääres asub ka tennisemaja, kus on tualett, pesu- ja riietusruumid. Tennisemängu saab hästi kombineerida õhtuse saunaga. Rendime kohapeal ka tennisevarustust! Puhkemaja majutusklientidele on väljaku kasutamine ettebroneerimisel tasuta. Hinnad: - väljaku rent 6 eurot/h; - reketi rent 4 eurot/kuni 2 h; - karp palle 12 eurot.
Kallaste küla, Saaremaa vald, 93462
Basseinid on mõeldud suplemiseks ja ei ole väga sügavad. * Suplusbassein (29°C )  * Aastaringselt avatud välibassein (27°C) võimaldab suve kevade ja sügise arvelt pikemaks muuta. * Minibasseinis (33°C) saate nautida veealust massaaži. Sobib mulistamiseks lastele. * Mullivann (36°C) aitab leevendada stressi ja väsimust. * Sooja (36°C) ja külma vee (15°C) kontrastbasseinid, mille põhi on kaetud merekividega, hoolitsevad väsinud jalgade eest. Saunamõnusid saate nautida kaaslasega koos aurusaunas, kahes leilisaunas ning sanaariumis.
Tori tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Õige kalahuviline uudistab merele koos kutseliste kalameestega! Pakume võimalust veeta üks õhtupoolik ja soovi korral ka üks varahommik kohaliku kaluriga paadis, kui ta võrke sisse laseb või siis neid nõudma läheb. Õpi Ruhnu kalapüüginippe ja kuula lugusid legendaarsetest saakidest. Kui soovid, võid osaleda ka võrkude puhastamises ja sebimises. Loe lisa SIIT.
Ruhnu küla, Ruhnu vald, 93001
Kuressaare Spordikeskuses asub kolm täismõõtmetega korvpalliväljakut, lisaks korvpallile on pallimängusaalides võimalus tegeleda võrkpalliga, saalihokiga ja saalijalgpalliga. Spordikeskuses on veel kergejõustikuhall kahe tenniseväljakuga, jõusaal, tõstenurk, maadlus- ja judosaal, aeroobikasaal. Võimalus tegeleda ka sulgpalliga (6 väljakut) ja lauatennisega (3 lauda). Keskuses asub kohvik ja õppeklass 35 inimesele ning saunad.
Vallimaa tänav 16a, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Veeda meeleolukas päev merel liueldes. Pakume Kuressaares veesuusatamist kaatri taga. Paati mahub kuni 6 inimest ja tervel seltskonnal on võimalik veesuuska proovida. Paadi helisüsteemist saame lasta taustaks just sinu lemmikmuusikat. Kui sa kohe suuskadele minna ei soovi, siis võimaldame sulle tuubiga sõitu. Hinnas sisaldub kogu varustus (päästevestid, veesuusad). Vajamineva algõppe teeb kohapeal meie instruktor. 1 h sõitu 110 €, iga lisatund 90 €. Sõidud algavad Kuressaarest Roomassaare sadamast. NB! Veesuusatamiseks on parim tuulevaikne ja väheste lainetega ilm.
Roomassaare tee 7, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Muhu SUP tegeleb aerusurfi matkade korraldamisega Muhus ja Ida-Saaremaal. Soovime sulle pakkuda võimalust imetleda kauneid loodusvaateid rannikumerelt. Selleks kutsub Muhu SUP sind nautima maalilist päikeseloojangut vee peal. Päikese loojumine merelt vaadatuna on unustamatu kogemus. Meie matkadel saad kogeda kõike seda, mida loodusel just sinule pakkuda on. Hind sisaldab kogu matkaks vajalikku varustust. Soovides omal käel seigelda, saad meilt aerusurfilaua ka eraldi rentida. Tule pere või sõpradega ja saa osa imelisest veepealsest seiklusest! 
Kallaste küla, Muhu vald, 94742
Olgu tervitatud kõik teelised nii lähedalt kui kaugelt! Juba enam kui kümnel suvel seavad laskurmeistrid Kuressaare linnuse hoovis üles märgilehed ja vibud-ammud-nooled ning kutsuvad nii väikeseid kui suuri käe kindlust ja silma teravust proovima. Lahkesti jagatakse õpetussõnu neile, kes vibust või ammust ega selle kätte võtmisest kuulnudki pole. Nende peale saab loota ka siis, kui õige vibu, olgu siis kergemalt või raskemalt vinna tõmmatav või hoopis päris väikse kannupoisi oma, välja valida on tarvis. Arvesta 6 noole eest 3€, vibu, peotäie noolte ja 15 min eest 9€, poole tunni eest aga 15€.
Lossihoov , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Süstaretke piirkonnaks on Lääne-Saaremaa poolsaarte- ja laiduderohke rannikumeri, aerutatakse enamasti piki rannikut madalas vees. Retke algus ja lõpp on Toomalõuka talu lähistel Lahetaguse lahe rannas, kus saab meilt varustuse (süstad, aerud, sülepõlled), kasutamise instruktaaži ja abi teekonna valikuks. Selga soovitame võtta ujumis- ja tuulekindlad riided. Meresüstad on kahekohalised, pakkuda on kuni neli süsta kuni 8-le aerutajale. Randades uudistamas käies võimalus teha ka piknikku.  Hind sisaldab instruktaaži, süstakomplekti kasutust, päästevesti, matkasoovitusi ja varustuse transporti.
Toomalõuka küla, Saaremaa vald, 93261
Paintball pakub aktiivse puhkuse võimalust seltskonnale või perele. Pidula Forelli taga olev mets on just sobilik adrenaliinirohkeks lahinguks, kuid mängu ja varustust saad tellida ka sulle sobivasse kohta. Meeskondlik mäng pakub põnevust igas eas ja füüsilises vormis mängijatele. Kõigile osalejatele antakse kohapeal lahinguriided ja maskid, mille tõttu ei tule karta riiete määrdumist või vigastusi (kuulides on toiduvärv). Paintballi on hea kombineerida saunas käiguga, mille võimalust Pidulas ka pakume. Pakett 8-le osalejale 200€:  2 tundi mänguaega ja -korraldust, 200 kuuli, relvad ja varustus.
Kallaste küla, Saaremaa vald, 93462
Linnus paikneb küladest eemal metsas, liivaluidetel, mida osalt piiravad sood. Looduslikult on paik väga hästi kaitstud: loodeküljelt voolab läbi väike oja, ida ja kagu pool on 3 - 4 m kõrgused liivaseljakud. Linnuse rajamisel on liivaseljakud omavahel ühendatud, nii tekkis ovaaljas ringvall. Hea teada: Ehituselt kõige võimsam maalinn Saaremaal. Õue pindalalt on Lihulinn Saaremaa suurim - ligi 18 000 m² . Valli sisejalamilt on leitud poolpõlenud palgiotsi ja sütt.
Nõmpa küla, Saaremaa vald, 93846
Arvatavasti 19. saj. algul ehitatud maja on varasemalt olnud nii Eesti Seltsi maja kui ka Peterburi salanõuniku suvila. Traditsioonirikas maja ärkas uuele elule 1990. aastate algul, kui Saaremaa kultuuriinimesed võtsid uuesti üles utoopilisena tundunud mõtte teatrimaja taastamisest.
Tallinna tänav 20, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Kuressaare Supelrand on üks soojema mereveega liivarandasid Eestis. Tänu madalaveelisele ning kiiresti soojenevale lahele on see väga sobilik lastega peredele. Randa on paigutatud välitualetid ja riietuskabiinid. Lastele on rajatud atraktsioonidega mänguväljak, kus on nii ronimist, kiikumist kui liivas hullamist, lapsevanemad saavad aga kõike mugavalt jälgida. Ametlik rannahooaeg on 01.06-31.08, rannavalve on iga päev 11-20 Jälgi ka lipu värve: roheline - suplemine on ohutu ja vesi üle 18ºC, kollane - ohtlik lastele ja eakatele, punane - ohtlik kõigile, vesi alla 16ºC.
Raiekivi tee 1, Kuressaare, 93815
Jõiste rand on Saaremaa põhjarannikul asuv väike ja ilus rand, mis on sobiv ujumiseks, päevitamiseks, pikniku pidamiseks või ka telkimiseks. Rannas on avatud väike müügikoht, siin on võrkpalliplats, lastemänguväljak, piknikulauad, WC, matkaauto laadimise koht. Hea teada: Jõiste avalikus suplemiskohas on ujumine omal vastutusel, kuna puudub vetelpääste.
Jõiste küla, Saaremaa vald, 94232
Kunstnik Külliki Järvila kodugalerii pakub kunstniku graafikat, akvarelli ja eksliibrist. Kokkuleppel on võimalik vaadata graafika trükkimist.
Pikk tänav 19, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93812
1875. aastal telliti Prantsusmaalt Le Havre'ist firmalt Forges et Chantiers de la Mediterranee metalltorni detailid ja T.r. Sautter, Lemonnier & Co firmast püsiva tulega II järgu dioptriline aparaat. 40 meetrine tuletorn alustas tööd 1877. aastal. Silindrilisetoru sees asub keerdtrepp, mis viib ülemisse teenindusruumi, mille ülaosale toetub laternaruum. 1915 lasid sakslased sõjategevuse käigus laternaruumi puruks. 1921. aastal ehitati ajutine teenindusruum. Teenindus- ja laternaruum taastati muudetud kujul 1936.-1937. aastal insener Ants Niilre projekti järgi.
Ruhnu küla, Ruhnu vald, 93001
Kuressaare linnus-kindlus, rahvasuus tuntud kui Kuressaare loss, on Eesti üks huvitavamaid ja paremini säilinud kindlusrajatisi. Kindlusest on kujunenud 14.-19.sajandi ehituste käigus Põhja-Euroopa üks tähelepanuväärsemaid ehitisi.  Lossis on ajaloomuuseum, mis toob läbi püsiekspositsioonide ja rändnäituste külastajateni lood Saaremaast ja saarlastest nii kaugest minevikust kui lähiajaloost ja pakub tegevusi nii lastele kui täiskasvanutele aaretejahist vibutiiruni! Esimese rännaku nii lossis kui lossihoovis saab külastaja teha läbi virtuaaltuuri.  
Lossihoov , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Kuressaare Raekoja kõrval torkab silma torniga endine tuletõrjedepoo. See valmis 1911. aastal, kivist torn voolikute kuivatamiseks aga alles 1958. Kui uus moodne depoo linna bussijaama kõrval valmis sai, jäi vana rentnike kasutada. Praeguseks on maja eraomanduses, seal asub restoran Pritsumaja Grill & Bar. Hea teada: Kuressaares asutati üks Eesti esimesi vabatahtlike tuletõrjeühinguid (1867).
Tallinna tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Kas väikesaared meenutavad sulle meresõitu? Just seda pakub sulle purjelaev Hoppet. Seikluspäeva pikkus vastacalt soovile 6-8 tundi millest meresõit on 80 minutit. Päev pakub: elamussõitu 98 aastasel laeval, tutvumist laeva ajalooga, masti ronimist ja ujumist, purjetööd, auhinnatud ehtsat rannarahva sööki ja merekarudele oma käsitööjooke, giidiga tuuri saarel vana veoauto kastisõidul. Privaatreisid gruppidele kuni 55 inimest. Pakume ehedaid motivatsiooni- ja meeskonnasõitusid või firma suvepäevade läbiviimist. Purjelaev Hoppet viib sind aega kus laevad olid puust ja mehed olid rauast!
Raiekivi tee , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
GOSPA spaahoolitsused tehakse hands-on meetodil, mis tähendab hoolitsusi professionaalsete terapeutide käte läbi. Kvaliteet on garanteeritud, kuna pakume juhtiva spaa-sarja Babor ning meie oma väljatöötatud saaremaise sarja KENA by GOSPA hoolitsusi. Väikestele spaasõpradele on päris oma lastehoolitsuste valik.
Tori tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Kuressaarest leiad Eesti ühe pikima kivisilla mis on ehitatud 1820. aastal. Kaunis murtud dolomiidist sild oma kaheteist kaaravaga on 105 meetrit pikk ja ligi 7 meetrit lai. Teises maailmasõjas pommitabamuse saanud silda on aastakümnete jooksul vahelduva eduga renoveeritud. Renoveerimiste käigus on silla seest leitud isegi lennukipomme.  Tänaseks on Põduste jõge ületav sild saanud uue ilme ja kauni valgustuse. Külasta silda kindlasti ka pimedal ajal, et näha erinevates värvides valgustust, mis annab toreda valgusetenduse. Hea teada: Kuressaare suursild on avatud vaid jalakäijatele.
Suuresilla tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Kiipsaare tuletorn valmis 1933. aastal ja see on 26 meetri kõrgune. Algselt ehitati torn ligikaudu 100 meetri kaugusele rannast, kuid tänapäeval paikneb see rannajoone muutumise tõttu meres. Tugevate tormituulte ja lainete mõjul vajus järsul rannikul asuv tuletorn aastaid tagasi viltu. Seetõttu sai majakas omale hüüdnimeks Saaremaa Pisa Torn. Tuuleiilid ja lained lükkasid majaka hiljem jälle enamvähem sirgeks. Kasulik teada: Kuna tuletorn asub Vilsandi Rahvuspargi territooriumil, pääseb sinna ainult jalgsi. Teekond parklast majakani on ca 5 km ja majakas on vaadeldav vaid väljast.
Kõruse-Metsaküla, Saaremaa vald, 93443
GoodKaarma on ainulaadne ökotalu, kus tegeldakse ökoseepide tootmisega. Suvel on talus asuva Seebikoja uksed avatud kõigile külalistele. Meie aiakohvik pakub jooke ja kooke ning kingipoes on saadaval suur hulk huvitavaid suveniire, erilisi ehteid, ökoseepe, koorijaid, keraamikat ja palju muud. Huvilistele pakume võimalust omale õpitoas ise seep valmistada. Seebipätside õpitoad on ideaalsed gruppidele 6 kuni 12 inimest ja hind osalejale 6 eur. Külmprotsessmeetodil seebi õpituba sobib ka suuremale grupile. Sissepääs on kõigile (ka gruppidele) tasuta. Gruppidel palume enne tulemist registreerida. 
Kuke küla, Saaremaa vald, 93734
Saaremaa Kunstistuudio on kunstikeskus, mis ühendab endas galeriid, kunstikooli ja loomekeskust. Kuressaare südames asuvas galeriis on avatud kunstnike näitused ja Eesti disaini pood. Uudistada saab keraamika töökoda, kus valmivad kunstniku käe all imelised tööd. Loomekeskuses on avatud stuudiod, mida saab rentida loometööks ja toodangu presentatsiooniks. Kunstikool korraldab regulaarselt kunstikursuseid ja üritusi. Stuudio professionaalsed kunstiõpetajad aitavad veeta fantaasiarikast ja põnevat puhkust. Korraldame firmaüritusi ja kunstikoolitusi gruppidele.
Lossi tänav 5, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
"Saaremaa Ehtne Toode" on märgis, mis viitab toote või teenuse piirkondlikule päritolule - toode või teenus on valminud Saare- ja Muhumaa puhta loodusega keskkonnas, kohalike inimeste töö ja kogemustega. Ehtne Saaremaa e-pood ja esinduspood Auriga Kaubanduskeskuses Kuressaares pakuvad laia valikut Saaremaa ja Muhumaa tootjate ehtsat kaupa. Meie valikust leiad rammu andvat söögi- ja joogikraami, naturaalset looduskosmeetikat ja kvaliteetset käsitööd. Auriga esinduspoes toimuvad erinevate toodete esitlused ning degusteerimised kohalike tootjate endi poolt.
Tallinna tänav 88, Kudjape alevik, Saaremaa vald, 93892
Wösel on Saaremaal sündinud tervisliku toidu- ja joogibränd. Valmistame võimalikult palju kohalikust ja kvaliteetsest toorainest õunasiidriäädikaid, joogipõhjasid Shrub, salatikastmeid ning maitsvaid suhkruvabasid snäkke. Meie põhimõte on, et iga toode peab olema selline, mida ka ise rõõmuga tarbime. Suurt rõhku paneme maitsetele ja vähem oluline ei ole ka pakendite disain.Meie esinduspoes saad enne ostu kõiki tooteid ka mekkida. Lisaks pakume erinevaid kinkekomplekte. Kõik meie tooted kannavad „Saaremaa ehtne toode" kvaliteedimärgist.
Lossi tänav 5, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Külmprotsessi meetod on professionaalne meetod, mida kasutame GoodKaarma seepide valmistamisel. Sellel seebivalmistamise tehnikat tutvustaval näitlikul esitlusel õpid tundma eeterlike õlide, ürtide ja vürtside omadusi. Sinu silme all ja Sinu abiga valmib üks potitäis seepi. Pakume Sulle huvitava kogemuse meie kodutööstuse tegevusest ja saad lisaks teadmised, mille abiga kodus ise omale üks seep valmistada.    
Kuke küla, Saaremaa vald, 93734
Vene suitsusauna omapära on korsten, kust väljub suits. Sauna jääb mõnus suitsune õhk ja niiskustase on kõrgem kui Soome saunas. See puhastab mitte ainult ihu vaid ka hinge! Temperatuurid jäävad 50 kraadi ja 80 kraadi vahemikku.  Hind sisaldab ettevalmistus aega (~7h kütmist)
Aula-Vintri küla, Saaremaa vald, 93711
Aavikute Majamuuseum on Saaremaa Muuseumi filiaal Kuressaares Jänesteküla linnajaos Vallimaa tänav 7. Muuseumis asub püsiekspositsioon eesti keeleuuendaja Johannes Aaviku ja kohaliku kultuuritegelase Joosep Aaviku elust ja tegevusest. Muuseum avati külastajaile 19. juunil 1992. aastal. Hea teada: 1896- 1926 elas selles majas Johannes Aavik, kes oli keeleuuendaja. 1961. aastast kuni surmani 1989 elas samas majas Joosep Aavik, kes oli eesti organist, koori- ja orkestrijuht ja muusikakriitik.
Vallimaa tänav 7, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93812
Sakla Seltsimaja keldrikorrus on kui ajaloomuuseum. Meie ruumides on avatud näitused kolhoosi moodustamisest ja postijaama ajaloost. Näha saad erinevaid eelmise sajandi esemeid alates tikutopsidest ja lõpetades triikraudade ning kääridega. Mitmes toas on vanaaegsete raadiote ning televiisorite erakogu. Juba praegu on muuseumi ruumides üle paarisaja eksponaadi kuid kogu täieneb jooksvalt. Pere pisematele  pakub rõõmu puuhobuste näitus Voldemar Luhti erakogust. Suvisel hooajal on avatud Kella kohvik, kus pakume maitsvaid saiakesi kohalikelt pagaritelt.
Sakla küla, Saaremaa vald, 94315
Saaremaa kõige uuemas vee- ja saunakeskuses ootab Sind seitse erinevat lõõgastavat ja tervistavat sauna: aroomi-, soola- ja soome saunad, saaremaine kadaka saun ning Eestis ja mujal maailmas laineid löövad Saunumi saunad. Veekeskuses on 25-meetrine bassein, lõõgastavad mullivannid ja kuum Jaapani vann. Lapsi ootab eraldi lastebassein ning Saaremaa ainuke liutoru. Vee- ja saunamõnude nautimisele lisaks saad lõõgastuda mõnusalt suurel puhkealal ning kosutada end maitsvate suupistete ja värskendavate jookidega.
Pargi tänav 12, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
"Siil udus" on igamehe orienteerumismäng mis viib (taas)avastama Saaremaad. Külasta võimalikult palju Saaremaa tuntud ja tundmatuid vaatamisväärsusi ja huvipunkte ning vasta mõnele küsimustele. Võistluspinget loob jooksvalt jälgitav edetabel. Neid, keda võistlusärevus ei piina, saavad lihtsalt osa lahedast ajaviitest ja võimaluse rännata Saaremaal.Sul on vajalik ainult nutiseade, NaviCup mobiilirakendus ja mobiilne andmeside ning kuna äpis avanev kaart on ka tavalisele huvireisijale nö elektroonilise giidi eest, on mängus osalema oodatud kõik Saaremaa külastajad ja kohalikud seiklejad.
Kuressaare linn, Saaremaa vald
Ajaloolise (anno 1880) Taaliku sadama üks pool on täielikult kasutusel supelrannana. Madalvee korral on rannaäärne kaetud ilusate liivaluidetega. Sadamas on wc ning telkimisvõimalus.
Pulli küla, Saaremaa vald, 94612
Seikluspark asub kaunis Kuressaare Tervisepargis, mis on kesklinnast ainult mõneminutilise autosõidu kaugusel. Seikluspargis ootab teid  5 erineva pikkuse ja raskusastmega rada. Seiklusradade pikkus on kokku 600 meetrit. Väiksematele seiklejatele on lastepark, kus rajad on madalad ja ohutud! Pakume rõõmu ja seiklemishimu nii suurtele kui väikestele, tule pere, sõprade või klassiga!
Kaevu tänav 18, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93816
Tuulte eest varjus Thules! THULE KOJA ALTERNATIIVAJALOOMUUSEUMI ekspositsioonid tutvustavad Saaremaa maailmaloolist rolli Ultima Thulena. Vana-Kreeka maadeavastaja Pythease müütilisele reisile saab kaasa elada erinevate ekspositsioonide ja mängude kaudu. Väljapanekud on humoorikas ja pisut eneseiroonilises võtmes ning nende moto on: „Ära usu kõike, mida sulle näidatakse!” THULE KINO stiilne ja mugav Thule saal ning privaatne ja hubame Kaali saal võimaldavad mitmekülgset programmi igale maitsele, suurtele ja väikestele. Keskuse kohvikus pakutakse kerget sööki ja jooki.  
Uus tänav 20, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93814
Ruhnu uus kirik on ehitatud kahe meetri kaugusele vanast puukirikust. Kiriku müürid on laotud kohapeal väljatahutud maakividest. Vaid kiriku torn on ehitatud puidust. Uus kirik pühitseti 1912. aastal. Hea teada: • Kiriku koridoris seisab väärikalt eksponeerituna Nikolause-kell, mis on üks Eesti kõige vanematest tornikelladest • Jumalateenistuse valgustamiseks kasutatakse vaid küünlatuld • 2000. aastal parandas 60 elanikuga väikesaare kogudus omal jõul viltu vajunud torniristi ja hülgeküttide poolt auklikuks tulistatud tornimuna.
Ruhnu küla, Ruhnu vald, 93001
Süstamatkal aerutame Kuressaare lähedal asuvatel järvedel Suurlaht ja Mullutu laht. Tegemist on siseveekogudega, kus tuule korral suurt lainetust ei teki ja see tagab mugavama sõidu. Järvi ühendab väiksem kraav, mille läbimine kahese süstaga on huvitav kogemus. Mõlema järve kallastel kasvab rohkelt pilliroogu. Järvedel võib kohata luiki ja kalameeste paate. Teekonna alguspunktiks on Kalamaja Hosteli paadisadam. Matka alguses anname lihtsamad juhised, kuidas süsta efektiivselt ja ohutult kasutada. Tule ja pane end proovile ning naudi loodust ka teistel meie poolt pakutavatel  süstamatkadel!
Laheküla, Saaremaa vald, 93873
Käsitööateljees töötab kohapeal meister. Valmistatakse kohalikku keraamikat, kudumeid ja suveniire. Tutvustatakse, eksponeeritakse ja valmistatakse tellimuse peale Ruhnu rahvarõivaid. Muuseuminurgas eksponeerime vanu originaalesemeid ja käsitööriistu. Müüme uusi kohalikke kudumeid, tekstiilitooteid, keraamikat ja väiksemaid suveniire.
Ruhnu küla, Ruhnu vald, 93001
Tule fotografeerima kordumatuid Saaremaa maastikke! Pakume laia valikut erinevaid fotograafiakursusi alates loodusfotograafiast lõpetades portreefotograafiaga. Kursused on soome keeles ja juhendajad on ala tippspetsialistid ning tuntud fotograafid Soomest. Iga kursuse täpset programmi saate näha meie kodulehel. Meie kaudu võib broneerida ka majutuse ja iga kursusenädala hind sõltub vastavalt valitud teenuste mahust. Tutvu kavaga ja registreeru kohe!
Lossihoov 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Pöide kirik on ehitatud 14. saj. Pöide ordulinnusest annavad tunnistust vaid varemed kirikust põhja pool, maa all. Romaani ehitusperioodist on säilinud  praeguse kiriku külgseinad, kooriosa põrandasse on müüritud 12. saj. trapetsikujuliste hauaplaatide fragmente. Pöide kirik on restaureerimisel, nt 2021. a. paigaldati valgustid  läänevõlvikusse, et paremini vaadelda 14. saj. võlvimaalingut.  Hea teada: Pöide kirik on Lääne-Eesti ja saarte suurim ühelööviline kirik, mille rikkalik raiddekoor on Eesti kõrggootika tippnäiteid. Peaportaal asub lõunas, mitte läänes nagu teistel kirikutel.   
Pöide küla, Saaremaa vald, 94520
Georg Ots Spa Hotelli tenniseväljakud on avatud suvehooajal. Väljakud asuvad hotelli siseõuel, mis on nii Kuressaare jahisadamast kui kesklinnast vaid mõne sammu kaugusel.  Reketeid ja tennisepalle saab soovi korral laenutada GOSPA vastuvõtust ning peale väsitavat tennisematsi on võimalik lõõgastuda spaa basseinides ja saunades. Tenniseväljakud on väga heas korras ning ootavad teid mängima!  
Kaluri tee , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93813
Asva Viikingikülas jagub rohkelt tegevusi igas vanuses külastajale nii seikluspargis, linnuses kui looma- ja linnupargis. Iga viiking oli seikleja ja justnimelt seetõttu on ka meie külas vahva kõrgseikluspark, kus on elamus garanteeritud nii põlvepikkustele algajatele kui ka juba kogenud viikingitele. Ligi 12 m kõrguses seikluspargis ootavad vallutamist rohkem kui 50 turnimismängu neljal erineval tasandil ning üle 100 m pikkune vägev õhusõit. Rohkem infot muude teenuste hinnakirja kohta leiad kodulehelt. Tule ja seikle nagu viikingid muiste!
Kahtla küla, Saaremaa vald, 94420
Suvi, päike, saar, ajalugu - puudu on veel päikeseloojang, meri ja hea muusika. Seda kõike ühendavad Saaremaal Kuressaare lahel toimuvad kontsert- ja päikeseloojangukruiisid Eesti 1926.a. purjelaeval Hoppet. Reisid väljuvad suveõhtutel Kuressaare lossi kõrvalt, pardale mahub kuni 50 külalist. Kontserte leidub igale maitsele alates etno- ja pärimusmuusikast ning jazzist kuni meremeeste laulude ja digitaalse DJ muusikani. Telli muhedalt privaatne reis või liitu planeeritud sündmusega, kuhu piletid leiad Facebookist ja kodulehelt. Pardal pakume ka kohalikku rannarahva kööki ja käsitööjooke.
Raiekivi tee , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Saare Naise Näputööpoes valmivad kohapeal maalitud särgid ja kruusid, kus enamasti kena pildi taha on peidetud ports Saaremaa huumorit. Soovides pakkuda sulle elamust, oleme keskendunud interjöörile, omapärale ja mitmekesisusele. Meie poes olev tootevalik on suur ja ainulaadne. Vajadusel oskame ka tõsised olla tehes igasuguseid erinevaid tellimustöid. Kui muud ei saa, siis nalja ikka saab. Astu läbi!
Kauba tänav 3, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Kuressaare külje all (Ranna tänav 36), Musumänniku terviseradadel paikneb 18 korviga discgolfi park. Võimalus on läbida eraldi ka lühemat, 12 korviga rada.  Discgolfi park asub männimetsas ning rajal on kunstmuru tiialad ja rajakaardid. Lühema raja pikkus on ca 1,5 km ja pikemal rajal ca 2,5 km. Kettaid on võimalik laenutada Hawaii Express Kuressaare kauplusest aadressil Tallinna 58.
Kotkapoja tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Kaarma ühelööviline kirik rajati 13. sajandi teisel poolel, mis hiljem ehitati kahelööviliseks. Kirikut kaunistavad sekotehnikas ornamentaalsed ja figuraalsed maalifragmendid, mis on algkirikuga üheaegsed. Kantsli juures näed Sa Põhja - Saksa koolkonda kuuluvat polükroomset puuskulptuuri „Siimon Kürreenest“. Hea teada: Esmakordselt Saaremaal võeti Kaarma kirikus kasutusele tugipiilarid. Kiriku kooriruumi idaseina kaunistab Eestis haruldane kolmikaken.  Ehitusmeister on võtnud eeskujuks Lübecki toomkiriku ligi 70 aastat vana kantsli.
Kaarma-Kirikuküla, Saaremaa vald, 93752
Täismõõtmelise 18-rajalise väljaku projekteeris Soome golfiarhitekt Lassi Pekka Tilander, eesmärgiga luua rahvusvahelisteks turniirideks sobiv championship-tüüpi golfiväljak. Harjutusalal on 2 Putting green'i ja 2 rada harjutamaks chippamist ja bunkri lööki, mis võimaldab korraga harjutada 30 inimesel. Saare Golf paikneb jalutuskäigu kaugusel Kuressaare linnusest, kesklinnast ja spaadest. Tänu kaasaegsele golfiarhitektuurile pakub väljak elamusi igal tasemel mängijale. Tule ja mängi või harjuta golfipallide lennutamist koos pere või sõpradega! 
Merikotka tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Purjetamise algõpe ja treeningud täiskasvanule. Suvisel hooajal pakume huvilistele purjetamise algõpet. Õppeks kasutame RC Quest kahemehepaati. Koolituskorra hind 20 eur osalejale. Koolitusel osalemiseks grupi miinimum suurus 4 inimest.  Koolitus toimub koostöös Saaremaa Merispordi Seltsiga www.saaremaamerispordiselts.ee Lisaks võib pöörduda  meie poole, kui soovite sportlikku purjereisi või on huvi kaasa lüüa kohalikel purjetamisvõistlustel.  
Tori tänav 4, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
PÕNEV ja arendav kaart aitab lõbusalt Saaremaad avastada. Kaart aitab reisi planeerida, sest mitmed toredad kohad on kaardile märgitud, ülejäänud kohad saad ise lisada. Reisil olles märgi, kus käidud, mida tehtud. Täitmist lihtsustavad kaasasolevad kleepsud, millega emotsioone ja tegevusi tähistada. Peale reisi saab kaardist omanäoline reisimälestus! Kaardi saad juba enne reisi mugavalt meie e-poest. Kui kardad, et kaart ei jõua sinuni enne reisi, võta kindlasti ühendust ja leiame lahenduse! Kaart on saadaval ka mõnes müügikohas Saaremaal. Minu Rada kaart on lõuend - sina oled kunstnik!
Saaremaa vald
Muhu kirikut on kroonikas mainitud aastast 1267. Kirik on varagooti stiilis väga kaunis ehitis. Muhu kiriku interjööri ilme määravad kõrged mõigasroietega domikaalvõlvid, kooriosas aga ristvõlvid. Kiriku kooriruumi põhja- ja idaseinal on säilinud umbes 1330. aastaisse dateeritavate seinamaalide fragmendid. Trepile viiva ukse kohal näed Sa kirikuseina müüritud 12.-13. saj. pärinevat haruldast trapetsikujulist hauaplaati. Hea teada: Muhu kirik on üks kaunimate proportsioonidega maakirikuid Eestis. Muhu kiriku kantsel on vanimaid Saare maakonnas. Kirikut on kasutatud ka kaitserajatisena.
Liiva küla, Muhu vald, 94701
Maasi keskaegne linnus pandi püsti saarlaste sunnitööna. Nii karistas valitsev Liivi ordu maa põlisrahvast mässu eest, mille käigus hävitati ordu senine tugipunkt. Mereäärsest linnusest sai kindel kants kuni taanlased selle õhkasid. Hävitusest pääsenud varemete 8 meetrised müürid on vaatamisväärsuseks saanud. Hea teada: Taani kuningas Frederik II andis käsu 11.augustil 1576.a. Maasilinn hävitada, sellest ajast on linnus varemetes.
Laheküla, Saaremaa vald, 93873
Salme vallas 2008. aastal maapõuest avastatud kahe muinaslaeva vrakid muutsid laevanduse ajalugu. Tegemist on vanima Eestist leitud laevavrakiga, mis on pärit 8. sajandist. Laevalt leiti seitsme inimese luustik, kaks mõõka, paar odaotsa, kümmekond nuga, mängunuppe ja mõned täringud. Arheoloogide kinnitusel on selline leid ainulaadne kogu Euroopas, kuna varem ei ole ühtki selle perioodi n-ö lahingumatust, kus oleks olnud nii palju langenud sõdalasi, avastatud. Muinaslaevad kaeti peale uuringuid mullaga. Leiukohas asub nüüd laevade suurusest aimu andev betoonist pinkide rivi ja infotahvel.
Kuressaare maantee , Salme alevik, Saaremaa vald, 93201
Tule ja naudi Sadama talu elamusteenuseid merel! Korraldame kaatriga mereretki Hiiumaale. Kaater mahutab mõnusalt 8-liikmelise seltskonna, kelle varustame vajaliku turvavarustusega. Merereis Hiiumaale ja tagasi kestab umbes 1,5 tundi. Hiiumaal on võimalik lihtsalt jalutada ja tutvuda Sõru sadamaga või lisatasu eest tellida giidiga ekskursioon mööda Hiiumaad. Üks tund merereisi maksab 20€, ooteaeg sadamas kokkuleppehinnaga. Mere ääres on hea, mere peal veel parem. Oodatud on pered või koos puhkust veetvad sõpruskonnad!
Meiuste küla, Saaremaa vald, 94235
Viime teid spaarännakule meie oma saare lõhnadesse, koostöös kohalike väiketootjatega välja töötatud spaatoodetega. Võta hetk iseendale kiirest argipäevast ja taasta oma kehas tasakaal. Pakume laia valikut lõõgastavaid ja taastavaid hoolitsusi igale maitsele. Aegade jooksul omandatud tarkused ja oskused aitavad keha tasakaalustada ja igapäeva pingeid maandada. Usaldage end muretult meie iluteenindajate kätesse. Suurim väärtus on meie töötajate kogemus ja soov pakkuda külalistele parimat elamust.
Pargi tänav 12, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Rendime erilahendusel ratastel ovaalsauna Saaremaal. Sauna on sisseehitatud LED-valgustus,  bluetooth raadio koos väli- ja sisekõlaritega. Saunas on tagatud maksimaalne ruumikus mitmekesi saunamõnude nautimiseks. Saunas on külmakastid jookide/toidu hoiustamiseks. Lisaks on olemas 12V elekter ja veepaak käsiduššiga.  Soovikorral on võimalik juurde rentida ka kümblustünn Sauna rent E-N 100.- ja R-P 150.- Kohaletoomine/transport 1€/km
Liigalaskma küla, Saaremaa vald, 94628
Tehumardi öölahing toimus 8. oktoobri 1944 aasta hilisõhtul ja oli üks Teise maailmasõja veriseimaid lahinguid Saaremaal. Selles lahingus põrkusid kokku Sõrve poole rühkivad Nõukogude väeosad ja Kuressaarest taganev Saksa kolonn. Verine lahing muutus kohati isegi käsitsi võitluseks, mõlemad pooled kandsid suuri kaotusi. Hea teada:  Langenute mälestamiseks on püstitatud mõõga kujuline mälestusmärk, millel on näha meeste nägusid.
Tehumardi küla, Saaremaa vald, 93222
Asva Viikingiküla on end sisse seadnud põlisesse viikingite kantsi Asva muinaslinnuse veerel. Siin kohtuvad eri ajastud läbi kolme aastatuhande. Temaatilised tegevused on põimitud tänapäevaste atraktsioonidega ja rohkelt toimetamist jagub igas vanuses külastajale.Lisaks seikluspargile ja looma-linnupargile asub siin ka viikingilinnus koos emandakoja, sepikoja ja relvakojaga. Linnuse krooniks on pealiku mõõtu Odrakoda. Linnusehoovis saad ka oskuseid lihvida nii vibulaskmises, kirveviskes kui vahvates osavusmängudes. Linnuse õuel ja laval toimub aga suviläbi erinevaid teemasündmusi.
Kahtla küla, Saaremaa vald, 94420
Eemu Tuulik on Muhu Muuseumi üks objektidest. Siin saad tutvuda tuuleveski konstruktsiooniga ja tööpõhimõttega - vastav info on stendil. Veski juures on lisaks Esimesest maailmasõjast pärit kaitsekraavid, mille info on vastaval  stendil. Talvel on veski ala avatud tasuta külastuseks. Veskit saab vaadelda väljastpoolt. Hea teada: Lääne-Eesti ja saarte väikesed talutuulikud on omapärane nähtus talurahvaarhitektuuris. Ehkki peaaegu oma majandusliku tähtsuse kaotanud, on Eemu pukktuulik jäänud Muhu üldtunnustatud sümboliks, maastikupildi rikastajaks, esiisade visa töö tunnistajaks.
Linnuse küla, Muhu vald, 94727
Kuumalt lavalt kohe karastavasse tiiki- seda peab kogema! 2016 aasta kevadest ootab saunatajaid ehtne suitsusaun. 2019 lisandus kümblustünn ja  2020 aastal täienes saunakompleks leilisaunaga.  Eriti mõnusa elamuse annavad need kõik koos. Soovid ehtsat saaremaist suitsusauna - helista kindlasti ette, sest suitsusaun köeb 6 tundi! Kuumaks aetud saun on Sinu kasutuses terve õhtu.  Kümblustünni ja leilisaunaga saab kiiremini. Saunasid saab tellida ka eraldi.  Lisatasu eest majutus kõrval Männiste puhkemajas (5 kohta) SIHI maamajas (7 kohta) ja Aidamajas (10 kohta) 
Hiievälja küla, Saaremaa vald, 94231
Saaremaa Jaani katoliku kirik on üks väheseid Põhjasõja eelseid barokseid maakirikuid Eestis ja on nime saanud Aleksandria patriarhi, püha Johannes Almuseandja, järgi, kes oli vaeste ja haigete kaitsja. Kirikuhoone valmis umbes 1703. aastal ning ehitati ümber 1840. aastal. Kiriku hilisklassitsistliku nõelkiivriga läänetorn valmis alles aastal 1842. Torni ehitamisel eemaldatud päiskivi on paigutatud kiriku kiviaeda. Kirikus on 1890 aastal ehitatud ja tänini töötav nelja registriga orel. Kiriku omanik ja kasutaja tänapäeval on EELK Saaremaa Jaani Kogudus.
Jaani küla, Saaremaa vald, 94653
Muhu SUP tegeleb aerusurfi varustuse rendi ja matkade korraldamisega Muhu saarel ja Ida-Saaremaal. Varustuse rentimine toimub eelnevalt kokkulepitud asukohas, lisaks on võimalus kaasa rentida spetsiaalsesse seljakotti pakitud täispuhutava SUP-laua komplekti, mis muudab sinu ja su pere puhkusereisi seiklusrikkamaks. Pakume ka rendiks Mega SUP-lauda, mis mahutab 2-8 inimest ja on suurepärane võimalus korraldada näiteks merel piknik. Kui sul on oma lemmik koht, kuhu on ligipääs sõiduauto ja haagisega, siis anna meile teada ja me korraldame SUP aerusurfi peo just sinule sobivas kohas!
Kallaste küla, Muhu vald, 94742
Vabariigi kauneim laev, ainus ennesõjaaegne ja siiani seilav Eestis ehitatud laev kahvelkuunar Hoppet ehk Lootus aastast 1926 ootab Sind! Kuunar viib suvel merele kuni 50 grupi ja talvel avatud KuldAnkur salong, kus kapten kokkab skandinaavia ja rannarahva mahekööki ja ulukirooga. Kontserdid merel, päikeseloojangu- ja lahesõidud, väikesaare päevaseiklused. Laevas on kõik  mugavused ka mitme päeva kruiisiks, pakume elamussõite, tšarterreise saartele, tähtpäevade ja pulmade pidamist ning õhtuseid lahesõite, töötube, suvepäevi, laste- ja noortelaagreid ning merehuviharidust. Tere tulemast pardale!
Raiekivi tee , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Saaremaa üks suurimaid kaupluseid ootab Sind otse Kuressaare südames. Täielikult uuendatud keskuse esimesel korrusel paiknevad Saaremaa Kaubamaja Toidumaailm, Telia, MobiFix, Südameapteek, Coop Pank, SEB Pank ja Ruudi Lemmikloomapood. Teiselt korrusel ootab Sind 2023. aasta kevadel täieliku uuenduskuuri läbinud Saaremaa Kaubamaja ning hubane ja valgusküllane Kohvik, kust avaneb suurepärane vaade linnale. Kolmandal korrusel asub linna parima vaatega Ilusalong Veetlev Leedi ja Saaremaa Kaubamaja Leiupood. Parkimine on võimalik maja taga asuvas suures parklas.
Raekoja tänav 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93814
Kultuurikeskuse peasaalis ja avarates fuajeedes eksponeeritakse kunsti-, käsitöö ja kultuuriloolisi näituseid.
Tallinna tänav 6, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Kivilammaste maailm koos imelise lilleaiaga ligi kolmel hektaril. Selles huumoriküllases maailmas on 101-pealine Lambakogu koos kuulsa Brüsseli pissiva poisi kohaliku konkurendi - Karala kakava lambaga. Lisaks ka lambaväe paraad, mida on tervitama tulnud ka lähinaabrite kindralid Põder ja Karu. Kokku moodustavad nad koos lammastega NaabriAbi ToetusOrganisatsiooni ehk NATO. Territooriumilt võib leida ka demonstrante, teenindavat personali, ajakirjanik-paparazzot ja palju teisi kivisüdamega kujusid. Kuna Lambakogu võttis vastu lambamaksu, siis tuleb külastajatel see ka tasuda.
Karala küla, Saaremaa vald, 93325
Kuressaare raekoda on ehitatud aastatel 1654-1670. Raekoja ehitamise initsiaator oli krahv Magnus Gabriel De la Gardie. Raekoda on lihtne ja range, kuid suursugusena mõjuv nn põhjamaade barokki esindav hoone, mille ehteks on raidportaal dateeringuga 1670. Huvitav teada: Raekoja teise korruse saali lage kaunistab Eesti seni kõigi aegade suurim laemaal, mis jõudis restaureerimistööde käigus sinna Narvast, enne seda Peterburist. Raekoja esimesel korrusel tegutsevad raegalerii ja turismiinfokeskus, teisel korrusel  Saaremaa Vallavolikogu. Kultuurimälestiste riiklik register
Tallinna tänav 2, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Skulptuur, mis asub SPA hotelli Meri ees, valmis aastal 2002. Selle meisterdas valmis tuntud Eesti skulptor Tauno Kangro. Skulptuur sümboliseerib Suurt Tõllu, kes on Saaremaa vägilane, ja tema naist Piretit. Hea teada: Muistend: Sõrvemaa oli Tõllule armas, sest ta sealt leidis kõige lühema tee Ruhnu, kus ta kapsaaed oli. Ja kui Tõllu naine Piret hakkas katla alla tuld tegema, siis astus Tõll selle meretee poole tunniga edasi ja tagasi läbi ning tõi kapsad Pireti kätte, kui vesi katlas keema hakkas.
Pargi tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Leisi keskuses, kaunis mändidega metsatukas, ootab Sind Leisi madalseiklusrada. Erinevatest köitest, võrkudest ja trossidest on puude vahele (kuni 150 cm kõrgusel maapinnast) rajatud mitmed takistused. Nende läbimine nõuab tasakaalu, osavust ja jõudu. See on suurepärane koht enda füüsise proovile panekuks ja adrenaliinisüsti saamiseks. Madalseiklusraja kõrvale on rajatud erinevate elementidega seiklusrada ka väikelastele. Hea teada: rajal liiklemine toimub omal vastutusel ja spetsiaalset turvavarustust ei kasutata.
Orissaare maantee , Leisi alevik, Saaremaa vald, 94202
Vainu talu tuulik pärineb 20. sajandi algusest. Tuulik on ehitatud raudkivist, kuna tol ajal valitses Ida-Saaremaa kihelkondades metsa puudus, ning kohapealt oli saada suhteliselt odavat raudkivimeistrite tööjõudu. Tuulik asub merest mõnesaja meetri kaugusel ning vanasti oli tuuliku ümber lage kruusane karjamaa, mis tagas tuulikule hea põhjatuule. Nüüdseks ümbritseb tuulikut männimets.
Haapsu küla, Saaremaa vald, 94651
Pädaste Butiik Spas põimuvad sajanditevanused ravimtaimede teadmised kaasaegse spaa-tehnoloogiaga. Lõõgastavad protseduurid baseeruvad kohalikul ja sajanditevanusel Eesti ravimtaimede kasutamise traditsioonil. Kõik kasutatavad taimed on korjatud Muhu saare loodusest. Õlid, kreemid ja kehamäärded valmistatakse meie spaa köögis. 2023. aasta lõpul valminud renoveerimise tulemusena on meie spaa valikusse lisandunud rituaaliga Suitsusaun ning Soolakristall-saun. Pädaste Mõis on avatud märtsist novembrini, kuid spaa teenuseid pakume vastavalt kokkuleppele ka väljaspool seda aega.
Pädaste küla, Muhu vald, 94716
Tahaksid väga SUP-lauaga sõita? Kuressaares Roomassaare sadama lähedal asuv Villa Kuus Sõlme pakub sulle SUP-laua renti terveks päevaks või ka pikemaks perioodiks. Laua saad sõitmiseks kaasa võtta endale meelepärasesse kohta - randa, järvele või jõele. SUP-lauaga sõitmiseks on sobilik ka meie villa juures asuv rand. Rendi üksi või koos sõpradega, sest meil on pakkuda kolm SUP-lauda.  Komplekti kuulub: SUP-laud, aer, turvanöör, pump, päästevest ja seljakott kogu varustuse mugavaks vedamiseks. Kuressaare linna piires toome SUP-laua sulle kokkulepitud kohta.
Roomassaare tee 7, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Pakume jeti ja suplaua renti Saaremaa põhjarannikul. Jettidega matk Kõinastule Kui sul on ees suvepäevad, poissmeeste- või tüdrukuteõhtu, sünnipäev või plaanid veeta oma puhkust aktiivselt, siis meil on pakkuda kahte jetit ja kahte suplauda.  Tule üksi, koos sõpradega või lastega ja veeda üks meeleolukas päev merel!
Pulli küla, Saaremaa vald, 94612
PAKUME PAADIREISE VILSANDI SAARELE! Kuni 10 reisijat paadis. Küsi lisaks: Hallhülge vaatlusreisiMerereise -  külasta eksootilisemaid Eesti väikesaari Vilsandi RahvuspargisAktiivset puhkust merel, veesuusatamist ja tuubisõituTransport saarelMida teha Vilsandil, kuhu minna, mida vaadata? Giidiga loodusmatka - tutvu saare rikkaliku ajaloo ja loodusega. Võimalik külastada arhidektuuriliselt imekaunist ja vanuselt kolmandat tuletorni, mis on ühtlasi ka kõige läänepoolsem kunstigalerii.Rendi jalgrattaid ja kajakkeOsta kohalikke tooteid ja meeneidPeatse kohtumiseni Eesti kõige päikesepaistelisemas kohas!
Rootsiküla, Saaremaa vald, 93413
Sõrve Külastuskeskuses on väljas näitused Sõrve mereajaloost ja kahekümnest Eesti olulisemast tuletornist, lisaks on majas ruumid lastele, filmivaatamiseks ning ajaveetmiseks. Esimese korruse väljapanek tutvustab Eesti 20 olulisemat tuletorni, neist kõigist on valmistatud täpne väike mudel, uudistada võid vanu tuletornipäevikuid ja ajaloolisi merekaarte. Teisel korrusel ootab huvilisi põhjalik näitus Sõrve rannikul sajandite jooksul põhja läinud laevadest, imelistest pääsemislugudest ja unikaalsetest eksponaatidest. Kohtumiseni #maailmaserval!
Sääre küla, Saaremaa vald, 93249
Ajamaja galerii pakub kunstielamust läbi kolme korruse. Eksponeeritakse kunsti- ja kultuuriloolisi näituseid.
Tallinna tänav 16, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Ajaloolises talukompleksis asub 1990-ndatel asutatud muuseum, mis kajastab omaaegset taluelu ja rannakalandust. Meie väljapanekutes leiad ka kuuekümnendate ja seitsmekümnendate aastate elu - olu. Tasapisi arendame edasi muuseumi väljapanekut ajalooliste eksponaatidega ning teeme vanade majade renoveerimistöid. Lisaks korraldame ajaloohõngulisi loodusmatkasid, kalaretki ning elava muusika õhtuid. Võimalus tellida muuseumi perenaist - akordionisti erinevatele sündmustele esinema ning ka eratunde andma. On olemas suur välitelk, lõkkeplats, suitsusaun ja jalgrattarent.
Kehila küla, Saaremaa vald, 93437
Johan Spa Hotelli ilukeskuse aastatega väljatöötatud laiast hoolitsuste valikust leiab endale sobiva hoolitsuse igaüks – nii naine, mees, kui ka kõige pisem spa-armastaja. Näo- ja kehahoolitsuste läbiviimiseks kasutatakse luksuslikku prantsuse brändi Sothys ja naturaalset Organique spaasarja, juuksehoolitsused viiakse läbi Pariisit pärit hinnatud Leonor Greyl toodetega.  Enne ja peale hoolitsusi saab lõõgastuda vee-ja saunakeskuses, mis on mugavalt ilukeskusega trepi kaudu ühendatud. Spaas ootab külalisi sise- ja välibassein, mullivann, soome saunad, sanaarium, aurusaun. 
Kauba tänav 13, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93813
Külastades Vilsandi saart, tuleb kindlasti seada sammud tuletorni poole. Vaid 160 trepiastme kõrgusel avaneb sulle saare ja mere ilu. Külastajaile imelisi vaateid pakkuv navigatsioonimärk tähistab Vilsandi saare ümbruses olevaid madalaid ja on orientiiriks Saaremaa läänerannikult mööduvatele laevadele.  Tuletornis on avatud kunstigalerii, müüme jäätist ja karastavaid jooke. Aukohal on Vilsandiga seotud tooted ja suveniirid. Eesti kõige läänepoolseim tuletorn ootab sind!  Hea teada: Vilsandi saarele saamiseks on mitmeid võimalusi.
Vilsandi küla, Saaremaa vald, 93421
2018 aasta alguses sai Grand Rose SPA saunakeskus uue ja värske ilme! Uuenenud on basseinide ala, täielikult on renoveeritud spaa suplusbassein, väikelaste bassein ja Jaapani vann, uus ja suurem mullivann. Saunad on saanud värskema ilme ning saunameistrid ootavad Teid nautima uusi ja põnevaid saunarituaale! Lisaks on saunakeskuses privaatne SPA-lounge erinevate sündmuste tähistamiseks. Saaremaa suurimas saunakeskuses on 7 erinevat sauna. • Kadakasaun 50°C • Kuum soome saun 95°C • Kasesaun, 75°C • Aurusaun 50°C • Sanaarium 40°C • Soolasaun 40°C • Välisaun 90°C
Tallinna tänav 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93811
Keset Saaremaad Jööri külas asub Jööri külamuuseum. Madise talus asuvas muuseumis on sul võimalus tutvuda nii taluarhitektuuri kui ka esivanemate poolt kasutatud tööriistade ja olmeesemetega. Lisaks saab sinna rajatud pisikeses sepikojas tutvuda sepatööga ja abivalmis peremehe juhendamisel valmis taguda päris oma õnnenaela.
Jööri küla, Saaremaa vald, 94332
Püha Soobiku avastusterajal on üheksa temaatilist tegevuspunkti. Siin saad sa vaadelda sipelgaid ja tiigielustikku, panna proovile enda teadmised toiduahelast, sõita parvega ja ehitada merikotka pesa. Kõige paremini õpid sa läbi kogemuse, seega kuula, vaata, nuusuta, katsu - avasta! Rada lõpeb Pihtla Kogukonna Pargis, kus on rajatud madalseiklusrajad nii väiksematele põnnidele kui ka juba suurematele ja osavamatele lastele. Püha kogukonnaliikmete poolt loodud avastusterada pakub avastamist nii suurtele kui väikestele.
Püha küla, Saaremaa vald, 94117
Anglas ootab Sind ainsana Saaremaal oma ilme säilitanud tuulikumägi. Viiest veskist neli on tüüpilised Saaremaa pukktuulikud, ehitatud möödunud sajandi alguses. Hollanditüüpi veski on püstitatud 1927. a. Meil saad tutvuda ajalooliste põllutöömasinatega ning suvisel hooajal mitmete taluloomade ja -lindudega. Tuulikumäel asub kohalikku rahvakultuuri tutvustav muuseum, kohvik, suveniiripood ja peosaal. Ettetellimisel võimalus osaleda erinevates töötubades.  Hea teada: Tuulikute grupp restaureeriti viimati 2009.-2011. a. Avatud on nii hollandituulik kui pukk-tuulik. Võimalus pikniku pidamiseks. 
Angla küla, Saaremaa vald, 94244
Maasi ühismeierei tegeles kolmekümnendatel aastatel kohalike talunike piima töötlemise ning piimasaaduste valmistamisega. Ajaleht "Uus Eesti" kirjutab 1936 aasta 21. oktoobri väljaandes, et Maasi ühismeiereis lõpetati töö kokkutoodava piima vähesuse pärast!
Orissaare alevik, Saaremaa vald, 94601

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.