Visit Saaremaa naised soovitavad – talviseid tegevusi saartel

Saarekülalisi on alati huvitanud, millega need saarlased ikkagi igapäevaselt tegelevad, kus käivad, mida söövad jne. Väike uudishimu "pärismaalaste" elu-olu osas on täiesti arusaadav. Sestap oleme otsustanud alustada uue blogi sarjaga: "Visit Saaremaa soovitab". Esimese teemana võtsime luubi alla, milliseid talviseid tegevusi Visit Saaremaa naiskond soovitab.

 

Meitel on kena, ka talviti.

 

Kristina soovitab talv pildile püüda 

Minu üks suurimaid kirgi, Visit Saaremaas töötamise kõrval, on fotograafia.  See on küll hobi millega saab tegeleda aasta ringi, aga just talv loob fotograafiaks võimalusi, mida suvel ei ole. Talvel saab näiteks ööpilte (mis on minu suured lemmikud) teha mõistlikul ajal, mitte poolest ööst. Sumedalt valgustatud Kuressaare loss lumevaiba taustal on ju tore „modell“? Lisaks saab talvel pildistada tegevusi, millega suvel ei tegeleta – näiteks lumesurf, kelgutamine või jää alt kala püüdmine.

 

Egle soovitab jääl tuhiseda

Kuigi Saaremaa talved on tavaliselt pehmema iseloomuga, siis õnneks sellel talvel on kena talveilma ka meile jagunud ning maa on kaetud toreda lumevaibaga ning meri jääkooriku alla puhkama pugenud. Mägedega meil siin väga hiilata pole, aga Orissaare terviserajalt ühe natuke suurema künka õnneks siiski kõikide laste ja lastemeelsete rõõmuks leiab. Minu enda suur lemmik on aga hoopis uisutamine merel  - avarus ja piirituse tunne on hingematvad kui Illikult Muhu suunas uiskudel või jääpurjekal tuhiseda on võimalik. Ja pärast on oi kui mõnus toas kuuma kakaod nautida.

 

Kati soovitab nautida saare loodust

Üks koht, mida kindlasti talvel külastan on Soeginina pank. See pank näeb väga eriline välja – paelahmakatesse tekkinud pragude vahelt väänduvad välja pangapealsete kaskede juured. Soeginina pangalt paistab Innarahu, kus käivad hallhülged lesimas ja jäävaestel talvedel poegimas. Just sellepärast sätin mineku perioodile kui hüljestel pere kasvab. Piki kallast jalutades kuuled läbi tuule karvakalade kaeblevat häält ja näed neid suures uudishimus pead veest välja pistmas, et kontrollida mida seal kaldal tehakse. Lisaks omapärasele pangale ja hüljestele on seal väga suur võimalus näha lendamas Eesti võimsamat röövlindu ehk merikotkast.

 

Varusta ennast binokliga, soojade riiete ning mugavate jalanõudega, jäta auto RMK Elda telkimisalale ja naudi Saaremaa loodust.

 

Isehakanud astronaut Helina soovitab minna „Kuu“ peale kõndima

Loodus loob meile talvel fantaasiamaastiku, mis oma erinevate mustrite, värvide ja skulptuuridega meenutab mulle sageli kuud. Põnev on avastada isetekkinud kunsti, mis tänu muutuvatele ilmastikuoludele iga päev aina põnevamaks muutub. Kui jääolud on head, siis saab merel liikuda jalgsi, tõukekelgu, suuskade, uiskude või isegi jalgrattaga. Eelmisel aastal olid jääolud isegi nii head, et saj jalgsi minna meie oma paradiisisaarele Viirelaiule, mille punane majakas teed juhatab.

 

Kui jääd ei ole, siis on põnev mööda mereäärt kõndida ja leida kõrkjate seest näiteks metssigade pesasid või hea õnne korral neid isegi näha (mul on 2 korda õnnestunud). Samuti on põnev matkamiseks kasutada loomade tehtud matkaradasid, mis viivad sind põnevatesse kohtadesse, kuhu muidu kunagi ei satu.

 

Maria soovitab metsakööki

Kaks mõtteharjutust alustuseks: mis on saar(t)el sinu kõige lemmikum paik või huvitav koht, kus pole veel käinud, inspiratsiooni leiad Visit Saaremaa või RMK kodulehelt. Järgmiseks, mille järgi sul isutab. Talvisel ajal soovitaks suppi või karrit – ilus värviline vaadata ja teeb seest soojaks. Otsused tehtud nüüd tuleb end tegudele sättida! Muidugi väljas on vilu ja palju mõnusam tundub tuppa jääda. Aga ausalt, kui mugavad riided seljas ja kaasa on pakitud vajalikud vahendid, siis on lust väljas toimetada.

Viimati muudetud: 7. jaan. 2023

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.