9 põnevat tegevust lastele Saaremaal

Kas oled sel suvel lastega Saaremaale tulemas ja mõtled, et mida jõnglastega siin peale hakata? Teeme Sinu elu lihtsamaks ja panime kirja toredad kohad, kuhu pesamunadega minna.

 

Mine seiklusparki turnima
Seiklusparke jagub Saaremaal nii Kuressaare pargitukkadesse kui saare metsade vahele. Igale maitsele ja raskusastmele midagi. Igaüks leiab valikust just endale jõukohase. Ja tegelikult ei pea ju seiklusparkide vahel üldse valima, vaid võiks kõigis ära käia. Eriti seepärast, et Saare- ja Muhumaa seikluspargid on seljad kokku pannud ja pakuvad soodsat ühiskülastuse võimalust. Seiklusparkide ühise flaieriga saad alates teisest pargist 20% soodustust.

Kas Sina julgeks nii teha? // Foto: K-Pargi seikluspark

Lösuta mereääres ja sulista vees
Saaremaa pea 900 km pikal rannajoonel leidub mitukümmend ujumisranda, kus suvemõnusid nautida. Suuremates randades on olemas kõik ideaalse rannapuhkuse veetmiseks vajalik – mänguväljakud, spordirajatised, kohvikud, riietuskabiinid ja WCd. Aga kindlasti on seal ka rohkem inimesi. Väiksemates randades pead pissil käima põõsas ja karastusjoogi varakult ise kaasa ostma. Aga tihti juhtub, et saad seal supelda uhkes üksinduses. Kui ilm aga hukka läheb, siis mine uju hoopis mõnes spaa-hotellis.

Sulista merevees // Foto: Visit Saaremaa

Tutvu loodusega matkarajal
Saaremaal ja Muhus ootavad loodushuvilisi erinevad matkarajad. Tundide viisi metsavahel või rannikul lonkimine ei pruugi olla laste arusaam puhkusest. Aga seda Saaremaal kartma ei peagi. Siin on vahvad ja jõukohased matkarajad just pere väiksematele. Püha-Soobiku matkarajal saad näha kui suur on merikotka pesa ja kuidas elavad sipelgad. Raja vaieldamatuks hitiks on kujunenud kõis-parv, millega peab iga matkaja ennast ise üle veesilma tirima. Suure-Tõllu raiesmaal saab tutvuda saare vägilase legendidega ja panna proovile enda jõu ning tasakaalu.

Avastusretk Püha-Soobiku matkarajal // Foto: Margit Kõrvits

Tee loomadele pai
Eks nende linnalastega ole tänapäeval see häda, et väidetavalt ei tee nad kitsel ja lambal vahet. (Saare)maal teeme need asjad kohe selgeks. Heidi Hanso loomapere on paljudele tuttav Kanal 2 seriaalist “Minu pere ja muud loomad”. Täpselt nii muhe, kui teleriekraanil, on elu Pajuvärava talus ka pärisel. Mine vaata ise järgi. Armsad koduloomad ootavad Sind ka Asva viikingitekülas. Eesli, kitse ja lamba erinevusi saad uurida ka Kapa avatud talus. Kui tahad maisiteradega peopesalt jaanalindu toita, tuleb minna Muhu jaanalinnufarmi. Eksootilised loomad- ja linnud elavad just seal.

Linnalapsed loomadega tutvumas // Foto: Kristina Mägi

Liigu meeldejäävalt ja moodsalt
Mitmete jalgrattateede ja tasaste pinnavormidega Saaremaa on ideaalne koht jalgrattaga ringi sõitmiseks. Et rattaretk veidi erilisemaks muuta, võiksid selle seekord ette võtta tandemrattaga. Või ehk tahad kiiremad tiirud teha hoopis käesoleva suve moesõiduki – elektrilise tõukerattaga? Kuressaare linnapargi äärest saad rentida nii vändatavaid- kui tasakaaluliikureid. Nendega on väga tore lossipargi teedel ringi seigelda.

Kuressaare lossipargis ootavad sõitjaid velokardid // Foto: Kristina Mägi

Saa veega sõbraks
Kus veel harrastada veega seotud tegevusi, kui mitte Eesti suurimal saarel. Alustuseks võiksid ette võtta sõudepaaditiiru ümber Kuressaare lossi. Siis juba veidi suurema vee peal kajakimatka algusega Kuressaare jahisadamast. Ja kui Sa juba sealkandis oled ning kõrgust ei pelga, siis mine roni kindlasti kaljas Hoppeti masti. Kanuumatka saad ette võtta ka Kuressaarest kaugemal. Näiteks Västriku puhketalu kanuudega. Kui sellest kõigest veel energiat järgi, pane oma tasakaal proovile SUPi laudadega sõites (Mändjalas või Muhus).

SUP lauaga maailma avastamas // Foto: Kristina Mägi

Piinakamber, meelepete ja törts ajalugu? Miks ka mitte.
Teadupärast on Saaremaal rohkem päikesepaistet, kui üheski teises Eestimaa paigas, aga …. Kui tõesti juhtub, et ilm on sant, siis leidub siin ka tubaseid tegevusi. Kuressaare loss oma salapäraste trepikäikude ja põnevate eksponaatidega on lapsi alati kõitnud. Kui ajalugu niivõrd ei kõneta, siis teeb seda kindlasti värskelt lossihoovis avatud suur mänguväljak. Keskaja elamuskeskuses Archebald, saad endale selga sätitada raudrüü ja visata pilgu verdtarretavale piinakambrile. Kui see tundub liiga hirmus, siis mine WOW! Pop-up keskusesse nähtamatul harfil mängima või õhus hõljuma.

Keskaja elamuskeskus Archebald toob igaühes välja rüütli // Foto: Archebald

Liiguta ennast
Eesti üks paremaid golfiväljakuid asub Kuressaares. Saare Golfi harjutusväljakule oodatakse selle eksklusiivse spordialaga tutvuma nii suuri kui väikeseid. Kui täismõõtmetes golfiväljak Sulle liig suure väljakutsena tundub, siis tasub ehk alustada minigolfist? Lisaks klassikalisele ja mini-golfile on viimastel aastatel järjest populaarsust kogunud ka discgolf. Aga miks mitte golfi asemel proovida kätt hoopis vibulaskmises? Hiievälja viburajal saad proovile panna enda Robin Hood'i oskused.

Tule tee golfiga tutvust // Foto: Saare golf

Kas kõike seda lugedes ei teki mitte vastupandamatut tahtmist lastega Saaremaale tulla? Või äkki tahaksid hoopis lapsed vanavanemate juurde hoiule viia ja ilma nendeta tulla, et kõike seda täiel rinnal ise nautida?

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.