Saaremaa kämpingud, glämpingud ja matkaonnid

Üks sagedasi argumente Saaremaa reisi ettevõtmiseks on siinne kaunis loodus, rahu ja vaikus. Et seda täiel rinnal nautida, tullakse saarele tihti karavaniauto või seljakotis oleva telgiga. Mõni valib looduse rüpes ööbimise, et puhata linnakärast. Teine magab telgis, sest nii on soodsam. Olgu põhjused millised tahes, Saaremaal leiab sobiva koha igaüks.

 

Et kiiresti õige öömaja ülesse leida, koondasime kõik saare ametlikud puhkekülad ja -laagrid  ühele lingile. Lisaks elementaarsetele mugavustele (nagu dušš ja WC) on paljudes märgitud kohtades veel rida huvitavaid lisavõimalusi oma puhkuse meeldejäävaks muutmiseks. Kui grillinurgad ja saunatamise võimalused on üsna levinud, siis leidub ka neid puhkekohti, mille peremees külalised hea meelega kalale viib või perenaine puhkajad leivateole abiks võtab.

Kämping või glämping?

Lisaks klassikalistele kämpingutele ja karavaniplatsidele leidub Saaremaal ka üsna erilisi majutusi. Viimaste aastate kuum trend majutuses on glämping ehk mugavustega telkimine. Käpuli telki roomamise asemel ootab Sind korraliku toa suurune (ja kõrgune) telk, kus madratsi ja magamiskoti asemel voodi koos pehmete linadega. Muhumaal leiab glämpingu telke paarist kohast. Põhja Saaremaal pakub seda teenust Torni talu. Täiesti uus tegija selles maailmas on aga kohe-kohe lääne-Saaremaal uksi avamas. Mõldri külas asuv Saare glampingu teeb eriliseks viikingilaev, mida peremees ehitab. Lisaks viikingiajaloole lisab kohale väärtust ka telgiuksest avanev kaunis merevaade.

Clämping on luksuslikum versioon kämpingust
Glamping on uus põnev majutusviis // Foto: Torni talu
Viireliaul saab ööbida tähistaeva all kuulis
KUULis magamine on cool // Foto: Viirelaiu majakavahikompleks

Maa peal või puu otsas?

Erilisi majutuselamusi saad kogeda ka Viirelaiul. Laid ise oma isoleeritusega on juba piisavalt eriline. Seega ei saa ka nende majutus olla grammigi kehvem. Rentides endale terve saare, saate lisaks peamajale ööbida kuubikmajades, mille üks sein on maast laeni klaasist, garanteerides imelised merevaated. Kui Sul terve saare jagu seltskonda ei ole, saad Viirelaiul magada hoopis KUULis. Mis see on? See on läbipaistvate seinadega kuppelmaja otse merepiiril, mida renditakse ülejäänud kompleksist eraldiseisvalt välja. Tahad magada hoopis puu otsas? Pole probleemi. Ka see on võimalik. Soela sadama elamusmajutuses või Pulli külas asuvas onnis, kus pisikesed kämpingumajakesed on ehitatud puu latvadesse.

Mitukümmend telkimisala leiab ka RMK valdustest. Suurem osa neist jääb Lääne-Saaremaale, kuid üksikuid leidub ka Põhja-Saaremaal ja Sõrves. Kui ehitiste osas kehtib Eestis veekaitsevöönd (mis keelab ehitiste rajamise veekogu kaldale), siis mitmed RMK telkimiskohad on imekaunites randades. Kui telki kaasas pole ja päris lageda taeva all ei taha ööbida, võid öömajale minna RMK Ninanuki või Sopi metsaonni.

RMK Saaremaa puhkekohad ootavad Sind

Leia endale sobiv majutus meie majutusasutuste lehelt.

Viimati muudetud: 9. dets. 2020

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.