Golfipuhkus Saaremaal

Golfipuhkus Saaremaal

Saaremaa mereline pehme kliima võimaldab meeldivalt pika golfihooaja maikuust novembrini. Saare Golf 18-rajaga golfiväljak paikneb Kuressaare linnas, vanalinnast vaid 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Väljaku on projekteerinud tunnustatud Soome golfiarhitekt Lassi Pekka Tilander. Väljaku kvaliteeti hinnatakse üheks Eesti parimatest. Väljaku muudab eriliseks ka ümbritsev maastik, mis meenutab ideaalse kompositsiooniga maali. Klubihoones asub ka  restoran Mo, mille menüü on inspiratsiooni saanud kohalikust saaremaisest toidust.

 

Korraga saab Saare Golfi harjutusväljakutel treenida kuni 30 golfarit: harjutusalal on 2 putting green'i ja 2 rada harjutamaks chippamist ja bunkrilööki. Green Card´i omamine pole oluline – mängima oodatakse nii lapsi, algajaid kui ka edasijõudnud golfisõpru.

Saare Golfi väljak on üks paremaid Eestis // Foto: Saare golf

Kui täismõõtmetes golfiväljak Sulle liig suure väljakutsena tundub, siis tasub ehk alustada minigolfist? Seda saad Saaremaal harrastada Suure Tõllu puhkekülas. Nende üheksal erineval rajal mängides saad lisaks aktiivsele tegevusele tutvuda ka Saaremaa ajaloo ja kultuuriga. Küsid kuidas? Nimelt on Suure Tõllu minigolfi kõik rajad kujundatud mõne Saaremaa tähtsa vaatamisväärsuse auks. Nii saadki palli augu poole aja näiteks ümber Kuressaare piiskopilinnuse.

Seiklusminigolfi rada Suure Tõllu puhkekülas // Foto: Maanus Masing - Saarte Hääl

Lisaks klassikalisele ja mini-golfile on viimastel aastatel järjest populaarsust kogunud ka discgolf. Sisult ja reeglitelt on discgolf väga sarnane tavalisele golfile, kuid golfikepi ja –palli asemel kasutatakse seal lendavaid taldrikuid. Saaremaal on discgolfi radasid rajatud nii tihedasse metsatukka kui inimese loodud mäenõlvale. Kokku on saarel 8-9 erinevat mängukohta.

Discgolf kogub Saaremaal järjest enam populaarsust // Foto: Kristi Unt

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.