Visit Saaremaa naised soovitavad – saarte naiste tegemised

 

Aeg on jätkata blogi sarjaga "Visit Saaremaa soovitab". Maailma on hetkel rohkelt pehmust ja õrnust vaja, sestap tähistamegi sel kevadel kohe eriti uhkelt naisi ja naiselikkust.  Maagiat ja väge, mida imetleda jagub igatahes naistes üle terve maailma. Ja kuigi me siin blogis saare naise naba ei näita, siis meite naiskond kogus kokku nii mõnedki mõtted ja tegevused, et teid inspireerida ja kenat naistepäeva soovida!

Jääme külla ootama!

Paarisjooga trenn Orissaares

 

Egle soovitab paarisjoogat

Oli aegu, kui ma seda “trenniliiki” kohe üldse ei mõistnud. Tänaseks on aga aju, keha ja vaim konsensuse saavutanud ja naudivad joogatamist iga raku ja ujjayi-hingamisega.

 

Aeg iseendale, väike meditatsioon, kehale pai tegemine ning kena panus heaoluhormooni taseme tõusu on kindlustatud. Olen siin saarel leidnud imelise SaareYoga Kerli Adovi, kes ka minu rutiini-mittetaluvat hinge suudab läbi erinevate joogaprogrammide lummuses hoida. Minu eriline lemmik on partnerjooga, mida alati vähemalt sõbra- ja meestepäeva nädalatel nautida saab.

 

Namaste.

 

Kevadine Koguva Muhus

 

Helina soovitab aedades mütata

Ega uudishimu patt ole! Ja kui juba saarel kohal, siis on ju suur soov piiluda, milline ka see kohalike elu ja olu on. Kevade eel, mil suurem toimetamine kolib niikuinii õue on eriti tore ju uudistada  eriilmelisi aedasid, mis on kõik suure südame ja hoolega loodud. Selleks võib ette võtta jalutuskäike meie asulates ja külades ning imetleda kogu ilu kaugelt. Kuid on ka hoove-aedasid, kuhu on huvilised täitsa oodatud sisse astuma.

 

Muhus elavad leidlikud ja loovad inimesed ning seda peegeldavad ka nende aiad. Minu lemmik on Seitsme tuule aed Muhus, kus on palju ruumi ka kunstile. Lisaks taimedele asub seal erinevate põletusahjudega keraamikatöötuba, kus leiavad asset keraamika- ja kunstikursused.

 

Suvel toimuv Saarte Avatud Aiad pakub toredad võimalust tutvuda kõigi väga eriilmeliste aedadega, mida ükski aiandushuviline kindlasti maha ei tohiks magada.

Sigridi kaamera ette satuvad ka Läti naised

 

Kristina soovitab kaamera ette minna

Saaremaal on romantiline kuvand – meretagune saar,  tuul juustes sasimas, päike nahka paitamas. Miks mitte see atmosfäär fotosessiooniga pildile püüda? Meil on palju toredaid fotograafe, kes teavad just neid kõige kenamaid paikasid, kuhu pildistama minna. Olgu see siis privaatne liivarand, müstiline metsatukk või jõuline pankrannik. Mine pildile üksi või kaaslasega, riietega või ilma.  

 

Täiesti omaette „naiste maailma“ on loonud fotograaf Sigrid Osa, kes on oma stuudiosse koondanud iga kuninganna ja printsessi unistuste garderoobi. Lainevahused printsessi kleidid, lumekuninganna imeliselt sillerdavad rüüd ja palju imelisi aksessuaare. Kui sina tahad pildil välja näha hoopis seksika merineitsi või jõulise diivana, pole ka see probleem. Igasugused stilistilised väljakutsed meeldivad Sigridile sama palju, kui pildistamine.

 

Tule saarele ja astu kaamera ette! 

Loodusesse kevadist kontserti kuulama

 

Kati soovitab loodust kuulata

Seekord kutsun Sind „Looduse kontserdile“. Saarlasena on minu vaieldamatuks lemmikuks kivikontsert. On midagi erilist millist häält teevad kivid kui laine tuleb randa ja tagasi voolates võtab endaga kaasa kaldal olnud kivid. Saaremaa tuuliste ilmadega on suurepärased tingimused selleks kontserdiks loodud. Kohe-kohe on aeg, mil saabuvad tagasi meie saare kõige lärmakavad kevadekuulutajad – sookured. See ühendkoor ei jää vist kellelegi märkamata. Ja siis läheb see suur laulupidu lahti – ööbikud laksutavad, lõokene lõõritab kõrgel taevas, lendamise selgeks saanud pääsukesed rõkkavad rõõmust. Imeline. Võta endale aega ja kuula milline äge kontsert meie ümber kõlab.

 

Nüüd ongi õige aeg kõigil linnuvaatlus entusiastidel koonduda ja Saaremaad uudistama tulla.

Studio Femme treener Helen Reimand

 

Maria soovitab postitantsu proovida

Postitants oma olemuselt vägagi naiselik praktika, mistõttu tundub nüüd eriti sobilik siingi seda tutvustada. Viimastel aastatel üha suuremat populaarsust kogunud trenn on leidnud fänne ka Saaremaal.

 

Nähtavasti põhjuseid, miks kedagi postitants kõnetab on sama palju, kui on praktiseerijaid. Ühelt poolt on see lihtsalt viis, kuidas end liigutada edendada plastilisust ning tuua oma ellu rohkem tantsu ning panna füüsiliselt proovile õppides tõsiselt keerukaid trikke ning nippe. Lisaks õpetab igasugune füüsiline liikumine, kuidas olla hetkes ja kohal. Postitantsus on nii palju armastust tantsu ja inimese enda vastu, et peale iga trenni oled küll füüsiliselt läbi, aga samas valitseb sees tunne, et võiksid mägesid liigutada. Võib-olla ongi see postitantsu juures nii ligitõmbav, võimalus olla korraga nii habras kui ka vägagi tugev.

 

Ja kes ei teadnud, siis Kuressaares on täitsa oma tantsustuudio Studio Femme, kus antud stiiliga lähemat tutvust teha saab. Seega julgustan kõiki, kellel kunagi huvi olnud kasvõi korra proovida või kui pole enne isegi mõelnud postitantsule, siis ehk nüüd tärkas uudishimu.

Viimati muudetud: 8. märts 2022

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.