10 veebilehte Saaremaa reisi planeerimiseks

 

www.visitsaaremaa.ee
Sellelt kodulehelt saad kõik Saaremaa reisi planeerimiseks vajaliku. Kuidas tulla? Kus magada? Mida vaadata? Millised sündmused saarel toimuvad? Kui Sind huvitavad keskaegsed kirikud, väikesaared, rannapuhkus või midagi muud põnevat, siis ka Sina leiad oma küsimustele just sellelt lehelt vastuse. Kindlasti tasub silm peal hoida Visit Saaremaa FB ja Instagrami kontodel, kust saada kõige värskemaid uudiseid ja inspireerivamaid pilte.

 

www.praamid.ee
Selleks, et Saaremaa reis saaks ladusalt alata, võiksid alustada reisi planeerimist laevapileti broneerimisega. Pileteid saab broneerida paar kuud ette. E-pileti ostmine tagab Sulle pääsu just Sinu poolt valitud väljumisele. Meeles tasub pidada asjaolu, et tipptund kehtib reedeti alates kella 13-st toimuvatel reisidel mandrilt saarele ja pühapäeviti alates kella 13-st toimuvatel reisidel saarelt mandrile ja sel ajal on sõidukipilet tavapärasest 50% kallim. E-teeninduses müüakse üldjuhul ette kuni 70% piletitest. Ülejäänud osale laevast müüakse pileteid sadama kassast.

 

www.flynyx.com
Kui tahad Saaremaale nüüd ja kohe, tule lennukiga. Saad kiiremini. Lennukipiletite hinnad hakkavad 26 eurost. Lennuk käib kaks tööpäevadel korda päevas, nädalavahetustel korra päevas ja lennuaeg on kõigest 40 minutit. Piletid on küll fikseeritud hindadega, aga kuna nädalalõppudel on reeglina rohkem lendajaid, võiksid oma pileti siiski aegsasti ära broneerida.

 

www.peatus.ee

Kuidas ühistranspordiga Saaremaale saada ja siin ringi sõita, saad lugeda bussigraafikute lehelt. Bussiaegasid saab otsida nii peatuse nime kui asukoha järgi kaardil. Maakonnaliinide graafikud ei ole alati kõige sobivamad turismiatraktsioonide külastamiseks, aga see eest on kõik saaresisesed bussiliinid tasuta. Istu aga peale ja sõida nii palju kui jaksad.

 

https://saare.events/
Kui oled õnnelikult saarele kohale jõudnud ja hakkad mõtlema, kas kuskil miskit toimub, siis tuleb appi sündmuste kalender. Sinna saab iga festivali, simmani või muu sündmuse korraldaja ise oma ürituse kirja panna. Sina saad aga otsida just Sind huvitavaid sündmusi. Kui rahvatants Sind ei huvita, aga oled läbi ja lõhki muusikahuviline, saadki otsida ainult kontserte. Kui tead, et Muhust kaugemale Sa seekord ei jõua, saad vaadata ainult Muhus toimuvaid üritusi.

 

www.navicup.com
NaviCup on Saaremaal arendatud mobiilirakendus, millest leiad palju huvitavaid teemakaarte. Kui oled minemas väikesaartele, võta NaviCupist lahti Ruhnu kaart, Muhu infokaart või kirjanduslik matk Vilsandil. Samamoodi leiad rakendusest kaardi Kuressaare graafitite ja kaltsukate või Saaremaa ujumiskohtade ning matkaradade kohta. Kõiki seiklejaid ootab orienteerumismäng "Viikingite jälgedes" ja lisaks veel mitmeid teisi huvitavaid kaarte nii Saaremaa kui muu Eesti kohta. Tõmba rakendus alla ja lase ennast põnevatesse kohtadesse juhatada.

 

www.loodusegakoos.ee
Saaremaal on palju toredaid RMK matkaradasid, lõkkekohti ja mõni metsaonngi. Mõni matkarada on tore lühike kulgemine metsas, teine mitukümmend kilomeetrit rannikul jalutamist. Mõni telkimiskoht vaikses metsatukas, teine tormisel merekaldal. Kus ja mis täpsemalt asub, saad järgi vaadata RMK kodulehelt.

 

www.puhkaeestis.ee
Enne Saaremaa reisi planeerimist, vaata üle ka riiklik turismiportaal. Lisaks majutuse ja toitlustuse infole leiad sealt ideerohkeid artikleid saarel aja veetmiseks, erinevaid soovitusi ringreiside osas või näpunäiteid aktiivse puhkuse veetmiseks Saaremaal. Lisaks Saaremaa puhkamisvõimalustele leiad samalt lehelt kogu Eesti info.

 

www.tripadvisor.com
Kui tahad teada saada, mida arvavad Saaremaast need, kes seal enne Sind käisid, siis mine Trip Advisor’isse. Sealt leiad arvustusi nii saare öömajade, restoranide kui külastatavate objektide kohta. Arvustused on vahetud ja ausad ning kellegi teise kogemuste baasilt on alati veidi julgem enda reisiplaane kokku panna.

 

www.booking.com
Majutuskohti on Saaremaal julgelt üle 300 ja voodikohti 7000 ringis. Seega kuuse alla ei pea keegi magama minema. Et leida öömaja just endale sobivas piirkonnas ja hinnaklassis, siis võiksid selle ette broneerida. Booking.com pakub selleks väga erinevaid võimalusi. Alustades kämpingutest ja lõpetades luksuslike hotellidega.

Kui Sulle tundub, et mõni oluline aspekt reisi planeerimises on siiski veel segane, võid alati oma küsimustega pöörduda Kuressaare raekotta (Saaremaa turismiinfokeskusesse).

 

Kena lugu!

Viimati muudetud: 17. veebr. 2022

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.