Saaremaa kenad uued kohad

Saaremaa on alati kena idee. Ükskõik, kas oled siia sattunud esimest või saja esimest korda, elanud terve elu või äsja saarlaste sisse imbunud. Just neil elupõlistel saarlastel ja sajandat korda tulijatel on kangesti kena meel, kui saareriik neid millegi uuega üllatab. Uudiseid meitel önneks jagub.

 

Kas sa oled neis viimastel aastatel pildile tulnud paikades juba käinud?

UUED SEIKLUSED PERE PISEMATELE

Wow keskus pakub palju avastamirõõmu

WOW-keskus

WOW elamuskeskus on suurepärane koht, kus pere ja sõpradega sisukalt aega veeta ja uusi elamusi kogeda. Aktiivalal saad lõputult joosta, hüpata ja turnida, veealal on kõik võimalused veega mängimiseks, energiaalal avastad erinevaid energia vorme meie ümber, simulaatorite alal koged virtuaalreaalsust.

www.wowkeskus.ee

Thule keskuse moto on "Ära usu kõike, mida näed!"

Thule Koda

Thule Koja Alternatiivajaloomuuseumi ekspositsioonid tutvustavad Saaremaa maailmaloolist rolli Ultima Thulena. Vana-Kreeka maadeavastaja Pythease müütilisele reisile saab kaasa elada erinevate ekspositsioonide ja mängude kaudu. Väljapanekud on humoorikas ja pisut eneseiroonilises võtmes ning nende moto on: „Ära usu kõike, mida sulle näidatakse!”

www.thulekoda.ee

Asva viikingiküla tutvustab viikingite ajalugu

Asva viikingiküla

Asval on viikingiaegsed tegevused põimitud tänapäevaste atraktsioonidega ja rohkelt toimetamist jagub igas vanuses külastajale. Linnuses saad oskuseid lihvida nii vibulaskmises, kirveviskes kui ka vahvates osavusmängudes. Sepikojas saad katsetada sepatööd ning Emandakojas kaasa lüüa töötubades. Linnu- ja loomapargis saad tutvust teha linnuse karvaste ja suleliste asukatega.

www.vikingvillage.ee

Küülikuküla elanikeks on armsad jänkud

Küülikuküla

Küülikukülas ei ole tegemist päris tavalise loomapargiga, vaid hoopiski külaga, mille elanikud on loomad ja linnud. Kohapeal saad tutvuda erinevate koduloomade ja lindudega ning sööta kalu. Küülikülas asub ka hubane Tui Koduresto, kust leiad maailma parimad toidud!

www.puhkaeestis.ee/et/kuulikukula

Archebaldi keskuses saab astuda ajas mitusada aastat tagasi

Keskaja elamuskeskus Archebald

Teemapargis ennastunustavalt aega veetes astud ajas mitu aastasada tagasi. Pea 200 aasta vanuses keskuse hoones on relvade ja turviste saal, keskaegne piinamiskamber, vanaaja rõivaste proovisaal ja meistrikoda. Hoovis ootavad Sind vibu- ja ammutiir, küülikud, rataskaev koos ainulaadse veemängude alaga, kiviheitemasin, sepikoda, puutööala, mündi vermimine ja ports osavus- ning mõttemänge ja nii mõndagi veel.

www.archebald.ee/

Pidula wakepark pakub avastamisröömu aktiivsetele puhkajatele.

Pidula wakepark

WakePargi 230 meetri pikkune rada pakub väljakutseid ka juba väga kogenud sõitjale. veelauaga sõitjatele on abiks kogenud instruktor, kes aitab ja juhendab ka täiesti esimest korda lauaga tutvust tegevat inimest. Lisake wakelauale ootab sind Pidula WakeParkis mönus liivarand ja SUP lauad. Keha saad kinnitada WakeCafe kiviahjupizzadega.
www.saarewake.ee

AVASTUSED AJALOO RADADELT

Saare KEK

Saare KEK-i hoone on nõukogudeaja üks silmapaistvamaid konstruktivismi arhitektuurisuuna esindajaid. Maja teisel korrusel on avatud meeleolukas püsinäitus "Pilguheit nõukogude argipäeva" kus leidub palju aastatetaguseid kõnekaid esemeid. Uue asjana avati äsja meeskonnamängu oskusi proovilepanev Põgenemistuba.

www.saarekek.ee

Ajalooline purjelaev Hoppet

Ainus eestiaegne säilinud ja tänapäevani seilav ajalooline laev 95 aastane kahvelkuunar Hoppet kutsub nüüdsest Saaremaal pardale nii mere-, kultuuri- kui  maitserännakutele. Purjelaev viib korraga merele kuni 50 inimest päikeseloojangukruiisile, kontserdile või teemakruiisile. Lisaks teeb Hoppet iganädalasi päevakruiise Kuressaare küljeall asuvale Abruka saarele.
www.purjelaevad.ee

ELAMUSED NII HINGELE KUI MEELTELE

Lahhentagge keskus

Lahhentagge Keskuses saad suunduda maitsetuurile ning kuula kuidas tuli pererahvas mõttele hakata Saaremaal džinni tootma või jõulukuuski toonikupudelisse panema. Lisaks tutvustatakse Lahhentagge auhinnatud tooteid ja näidatakse destilleerimismasinat, millelt on raske pilku pöörata. Keskuse seintel tervitab külalisi džinnimeister Maariti värvikas kunstilooming. 
www.lahhentagge.com

Pilguse Residency 

Pilguse mõis on saanud uue hingamise nii majutuse, söögi- kui meelelahutuskohana. Lisaks mõisamajutusele ootab külalisi sellest aastat looduse rüpes kaks klaasist ÖÖD maja. Restorani viib uuele tasemele sel aastal mõisarahvaga liituv Briti tippkokk Elisabeth Passédat ja ajaviidet pakuvad nii kinoõhtud küünis, lõõgastavad saunaskäigud kui naabertalli hobustega ratsutamine.

www.pilguse.com

 

Saaremaa puukool ja pojengifestival

Saaremaa pojengiaed on Eesti suurim eraaed. See 4 hektaril laiuv aed on umbes 6 täismõõdus jalgpalliväljaku suurune ja koosneb omakorda mitmetest temaatilistest aedadest. Aedades kasvavad tuhanded pojengid ja see on esimene ning ainus pojengide kui lõikelillede istandus Põhja-Euroopas. Juunis toimub ka romantiline pojengifestival tuhandete õitsevate pojengidega.  

www.saaremaapuukool.ee

MEREÄÄRSED UUDISED

Ruhnu tuletorn

Aastal 1877. püstitati Liivi lahes, Ruhnu saare idaküljel omapärane silindriline tuletorn, mille monteeritavad elemendid valmistati Prantsusmaal Le Havre’s asuvas Forges et Chantiers de la Méditerranée laevaehitustehases. Üle saja aasta töötanud metalltorn on tänaseni töökorras ning on ainus seda tüüpi säilinud tuletorn Läänemere piirkonnas.

www.visit.ruhnu.ee/ruhnu-tuletorn/

Vilsandi tuletorn

1809 aastal ehitatud Vilsandi tuletorn on Eesti kõige läänepoolseim tuletorn, mis sai 2021. aastal kena remondi. Laternaruumi ja rõduga valge kivitorni kõrgus jalamist on 37 meetrit ja tule kõrgus merepinnast on 40 meetrit. Lisaks kaunitele vaadetele torni tipust ootab külalisi ka esimesel korrusel asuv väike suveniiripood.

www.facebook.com/VilsandiTuletorn

Saaremaa rannikul on avatud tore päranditee

Lõmala-Kaugatoma päranditee

Alates 2021. aastast on Lõmala ja Kaugatoma vaheline riigitee number 21108 tähistatud ja säilitatud Eesti 20. sajandi keskpaigale iseloomuliku kruusateena. Aeg on sellel teel peatunud 1950.-1970. aastates. Säilinud on kruuskate, tee on kitsas ja kurviline, samuti on sellest ajast pärit betoonist kilomeetripostid ja suur osa tähisposte.

www.puhkaeestis.ee/et/lomala-kaugatoma-paranditee

Viimati muudetud: 4. juuli 2023

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.