Veeäärsed söögikohad Saaremaal, Muhus, Abrukal ja Ruhnus

Saaremaal ja meid ümbritsevatel väikesaartel on palju äärmiselt mõnusaid söögikohti ja mitmed neist asuvad just meile kõige omasemas kohas – mere ääres. Teeme ülevaate meie veeäärsetest söögikohtadest, kus maitsva söögi ja kosutava joogi kõrvale saad nautida mere/jõevaadet.

HAFEN resto

Kuressaare jahisadamas asuv HAFEN resto on sobiv koht nii lõuna ajal ärikohtumise pidamiseks kui ka õhtul sõpradega kokteilitamiseks. Olemist saab nautida õueterrassil või hubases sisesaalis. Soolane mereõhk ja jahid sadamakaide ääres viivad meelerännakutele lõunamaadesse.

 

Tori 4, Kuressaare

www.hafen.ee

GOSPA restoran on saanud lapsesõbraliku restorani tiitli

GOSPA restoran

SPA restoranid on avatud kõigile ning neid juba Kuressaares mere ääres jagub. Näiteks GOSPA restoran, mis on mitmeid aastaid valitud Eesti parimate restoranide hulka ja tunnustatud ka kui Eesti parim pererestoran, ootab kõiki merevaadet nautima enda väliterrassile.

 

 

Tori 2, Kuressaare

www.gospa.ee

Sabba restoran asub Asa spaas

Restoran Sabba

Hiljuti avatud ASA SPA restoran Sabba pakub samuti kosutavaid maitseelamusi ja vaadet merele, jahisadamale ning lossipargile. Lisaks on võimalik eraüritusteks broneerida Sabba2 hotelli teisel korrusel, kust avanevad kaunid panoraamvaated linnusele.

 

 

Pargi 12, Kuressaare

www.asaspa.ee

 

Kana wings pakub maitsvaid kanaroogasid

Kanala Wings

Esialgu Saare KEK-is alustanud Kanala Wings on samuti kolinud mere äärde. Seal ju ikka kõige kenam! Endiselt on menüüs kanatiibu, friikaid ja burgereid. Aeg-ajalt toimub lõbus Muusika bingo, mis reedeõhtuse olemise sõpradega eriti toredaks teeb. Tasub sotsiaalmeedial pilku peal hoida, et bingot mitte maha magada.

 

Pargi 16, Kuressaare

www.facebook.com/kanalawings

Rannakohvik asub otse Kuressaare rannas

Rannakuur

Kuressaare Titerannas saab suplemise ja liivalosside ehitamise vahel keha kinnitada ja janu kustutada Rannakuuris, mis rannahoones teist hooaega avatud on. Tule veeda päikselisi päevi linna suurimal merevaatega terrassil koos karastava joogi või maitsva pehme jäätisega.

 

 

 

Kalda puiestee 1, Kuressaare

www.facebook.com/rannakuur

Kuressaare lossi kohvik KuldAnkur

Kuressaare linnus on kõige paremini säilinud keskaegne linnus kogu Baltikumis, kus ühtlasi asub Lääne-Eesti kõrgeim kohvik. Lossi kaitsetornis (37 meetri kõrgusel) asuvast kohvikust avaneb 360kraadi vaade, Kuressaare lahele ja lossi ümbritsevale vallikraavile.

 

 

 

Lossihoovi 1, Kuressaare

www.facebook.com/KuldAnkur

Kuressaare Kuursaali restoran Ku-Kuu

Kuressaare Kuursaali restorani 20. sajandi alguse stiilis ja suviselt helge miljöö pakub otse vallikraavi kaldal prantsuse hõnguga kohalikust toidust valmistatud roogasid. Iga päev on menüüs värske kala, mille kokk hommikul turult või kaluritelt on toonud ja Ku-Kuu koogilett pöörab igaühe magusa usku.

 

 

Lossipargi 1, Kuressaare

www.kuressaarekuursaal.ee

 

 

 

 

John Bull pubi

See imeilusa arhitektuuriga ehitis aristokraatlikus linnapargis on ehitatud 19. sajandi alguses. Kunagine lugemissaal oli möeldud raamatute lugemiseks ja väljalaenutamiseks turistidele. Tänapäeval saab John Bullis nautida möistliku hinnaga ölut ja maitsvaid roogasid vallikraavi ääres.

 

 

Lossipargi 4, Kuressaare

www.johnbull.ee

Roomassaare kohvik

Roomassaare kohvik kutsub mere äärde mõnulema. Miks mitte just siin oodata praami Abrukale või Ruhnu. Kohvik pakub maitsvaid päevapakkumisi värskest toorainest, mis mõistagi püütakse otse sealt samast merest. Lastele on olemas mängunurk, liivakast, kiiged ja liumägi. Nii on kogu perega tulemine lihtsam.

 

 

Roomassaare tee 12, Kuressaare

www.facebook.com/RoomassaareKohvik

Abruka sadamas asub kohvik "Võta aeg maha"

Abruka sadamakohvik "Võta aeg maha"

Väikesaartele ei pea ka tingimata mereäärse vaate imetlemiseks enda toidukotti kaasa vedama. Abrukal aitab välja sadamakohvik Võta Aeg Maha, kus aeg tõesti aeglustuvat näib. Lisaks on kohvik käed löönud Abruka Raamatukoguga ja nüüd saad toitu oodates ajalehte või raamatut sirvida.

 

Abruka

www.abruka-sadama-kohvik-vota-aeg-maha.ee

Yljes on Ruhnu ainuke restoran

Yljes sadamaresto Ruhnus

Ruhnus asub Ringsu sadamas Yljes sadamaresto, mis pakub meeldejäävat restoranielamust kaugel argimuredest. Menüü on mitmekesine, maitsemeeli saab poputada nii sinimerekarpide kui hirvesteikiga.

 

 

 

Ruhnu sadam

www.facebook.com/ruhnukohvikyljes

Kõiguste sadamas asub peremehe isa järgi nime saanud restoran "John's place"

Kõiguste sadama resto "John's place"

Sadamakapteni isa järgi nime saanud suvine sadamaresto on maapealne paradiis, mille igast aknast avanevad merevaated. Ühes kohas on kokku saanud sadama kontor, meremeeste kõrts, hubane restoran ja meeldejääv peopaik. Menüüst leiab palju kohalikke hooajalisi hõrgutisi.

 

Kõguste sadam

www.koigustemarina.com

 

Köht asub Illiku laiul Orissaare külje all

Restoran KÖHT

Orissaares illiku laiul on mõnusaks peatuspaigaks restoran KÖHT, kus saab köhu täis ja hea tuju kauba peale. Loomingulise menüü tagant leiab slavaasia köögi maitseid, kohalikku kala ja Saaremaal ainulaadseid vaadikokteile. Samuti kutsub KÖHT endale tihti külla erinevaid muusikuid, kellega koos saab päikeseloojangusse tantsida.

 

 

Illiku laid, Orissaare

www.facebook.com/illiku.koht

Bottengarn on Koguva sadamas asuv restoran

Sadamarestoran Bottengarn

Muhus Koguva sadamas asub sadamarestoran Bottengarn, mis ootab külalisi eriti hoolikalt valitud veinivalikuga. Menüüs on road kõigest kohalikust, mida Muhu ja meri annab. Tule mööda maad või merd ja naudi kaunist suvist päikeseloojangut Bottengardi terrassil. Soovi korral tee sellest lausa eriüritus ja broneeri kogu restoran!

 

 

Koguva sadam, Muhu

www.bottengarn.ee

Pädastes on restoranile lisaks suvisel ajal ka tore rannamaja

Pädaste jahtklubi

Alusta oma kulgemist Muhusse jõudes Pädaste Jahtklubi restorani külastamisega, mis asub Pädaste mõisa meremaja terrassil. Oma tagasihoidlikkuses ja uhkes lihtsuses pakub Pädaste Jahtklubi hõrku ja rahulikku lõunat, koos meeldiva õhkkonna ning parima vaatega mõisale ja merele – vaade, mis tekitab kujutelma Lõuna-Euroopa restoranikülastusest. Telli klaasike veini ja naudi!

 

Pädaste, Muhu

www.padaste.ee

Lõunaranna sadamakohvik

Lõunaranna sadamas saavad keha kosutada nii mere kui maa kaudu tulijad. Menüüst leiab igale maitsele midagi ja saareriigile kohaselt ei puudu valikust kunagi ka kalasupp. Janu saab kustutada nii soojade kui kuumade jookidega ning suvekohviku lahutamatuks osaks on otse loomulikult jahutav jäätisevalik.

 

 

Lõunaranna sadam, Muhu

www.lounaranna.ee/

Kuivastu sadamakohvik Munuke

Kui saarele tulles pole ilmselt kellelgi mahti Kuivastus peatuda, siis mandri poole tagasi minnes on hea võimalus Kuivastu sadamas võtta veel viimane amps saare sööki. Munukesest leiad alati midagi maitsvat reispassiks.

 

 

 

Kuivastu sadam, Muhu

www.facebook.com/kuivastukohvikjapood

 

Kohvik Part

Imelise asukohaga, otse parditiigi kaldal asuv kodukohvik Part on loodud aja nautlemiseks! Garanteerime, et linnualas asuvas kohvikus ei tunne keegi end üksi. Kohviku menüüst leiab igaüks endale meelepärast. Tahad kõige rõõmsamate kanade munadest hommikusööki? Hoopis vutimunadest, või veel parem pardi? Meie juurest saad!

 

Tõnu talu, Mäeküla

www.facebook.com/kohvikpart

Kohvik Agar-Agar

Triigi sadamas end sisse seadnud suvine kohvik Agra-Agar meelitab parimate paninide, küpsetiste, kargete mahelimonaadide ja keskpäevase sangria’ga. On Lõuna-Aafrika parimat valget veini, mõnus õllevalik ja alati muhe muusika. Kohvikusse minnes tasub kindlasti pilk peale visata ka Agar-Agari kõrval olevatele tegemistele - Triigi filharmoonia on saare üks ägedamaid kontserdisaale.

 

Triigi sadam

www.facebook.com/AgarAgarkohvik

Pidula wakepark

Pidulas ootavad sind saare parimad kiviahju pitsad, käsitööburgerid, kosutavad smuutid ja jahutav kasemahl. Kui kõht liiga täis saab, saad mõnusalt lesida Wakepargi rannas, hüpata veepealsel batuudil või teha mõned kiiremad tiirud wakepargis.

 

 

Kallaste

www.facebook.com/pidulawake

Pidula forelli kalakohvik

Kalakohviku menüüst püüad häid ja värskeid Saaremaiseid maitseid nii kala- liha- kui taimetoidusõpradele. Kõik road on valmistatud kohalikust toorainest hoole ja armastusega algusest lõpuni Pidula Forellis. Nii kaua kui sinu püütud forellist suus sulavat rooga valmistatakse hängi niisama kohvikus või mängi paintballi, toksi tennist või aeruta kasvõi teisele saarele.

 

Kallaste

www.pidulaforell.ee

Sääre Paargu asub Sõrve sääre tipus

Sääre Paargu

Saaremaa kõige lõunapoolseimas tipus asub Sääre Paargu Restoran. Paargu võib mandri inimesele võõralt kõlada – see on saare keeli suveköök, kus ammusest ajast on valminud maitsvad kalaroad. Nii jõuab ka Säärel tooraine merest nii värskelt kui üldse võimalik. Puhas nauding!

 

 

Sääre küla, Torgu

www.facebook.com/SaarePaarguRestoran

Söuke on kena suvekohvik Sõrve tuletorni jalamil

Suvekohvik Söuke

Söuke on imearmas väike pesa Sõrve sääre tipus! Maitsvad ampsud ja kosutavad lonksud, ahjuvärsked pirukad ja krõbeda koorikuga võileivad ootavad sind Söukses. Soojal suvepäeval ei ole midagi toredamat, kui istuda meie juures ja süüa jahutavat jäätist. Aga tegelikult on Söuke kena iga ilmaga!

 

 

Sääre küla, Torgu

www.facebook.com/kohvikSouke

Ohessaare tuuliku kõrval asuv tore suvekohvik

Ohessaare tuuliku rannakohvik

Ohessaare tuuliku kõrval asub idülliline suvekohvik, kus avaneb imeilus vaade otse merele. Kohvikust leiad hõrgutavad tordid ja koogid, toekad võileivad koduleivast ning erinevad lõunasöögipakkumised. Lisaks pakub silmailu perenaise imeline keraamika, millest leiab iga üks oma lemmiku!

 

 

Ohessaare pank, Ohessaare küla

www.facebook.com/ohessaare-tuulik

 

 

WIO Burger

Kui soovid kohalikust Saaremaa toorainetest burgerit, mis lihtsalt teeb sõltuvaks siis Wio Burger Tehumardil on selleks ideaalne koht. Burgereid, salateid ja friikaid saavad nautida nii liha-, kala- kui ka taimetoidulised. Luugid on Sulle avatud Tehumarid puhkekeskuse tiigi kaldal. Head mönulemist!

 

 

Tehumardi puhkeküla

www.wioburger.ee

Pop-up lounge KÖRS

Körs on suvine pop-up lounge endises Mändjala surfikas, mille avame 01.07. Körres saab olema äge chillimise ala, mõnus muusika ja natuke sportlikku meelelahutust. Ilusa ilma korral leiad Körrest ratastel TIRTSu mullibaari, kust värskendavaid kokteile ja mönusaid ampse pakume.

 

Mändjala rand

www.facebook.com/korslounge

Särg asub traditsioonilise kaluriküla Nasva jõe kaldal

Restoran SÄRG

Üks väga kodune koht on Nasval asuv restoran SÄRG, mille menüüst leiavad kõik sobiva. Valida saab nii kala-, liha- kui taimetoidu vahel. SÄRG on ideaalne koht, kus pidada sünnipäeva või firmapidu. Kohapealt on võimalik tellida täisteenus dekoratsioonide, heli ja isegi bändi ning õhtujuhiga.

 

Sõrve mnt 53, Nasva

www.särg.ee

Viimati muudetud: 29. juuli 2022

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.