Visit Saaremaa naised kutsuvad endale külla!

 

Tule meitele Saaremaa Turismiinfokeskusesse külla. Ootame Sind!

 

Kuressaare Raekoda on koht, kuhu võib end sättida, et saada põnevaid reisisoovitusi, infot parimate vaatamisväärsuste kohta, kätte juhitakse uued kohad ja meeldejäävad söögikohad, mitmekülgsed üritused, kus saarlase viiti lustida, täpsed kaardid ja inspireerivad reisikirjad-trükised. Visit Saaremaa naised jagavad, miks neile Saaremaa turismiinfosse külla tulla.

 

 

 

 

Kati:

Saaremaa Turismiinfokeskus on koht kuhu on oodatud kõik inimesed ja hästi käituvad lemmikloomad. Olgu su mureks soov infot saada Saare maakonna turismiatraktsioonide, söögikohtade ja ürituste kohta või soovid mandrilt külla tulevatele sõpradele ja sugulastele näidata midagi uut ja huvitavat. Meilt saad infot kõigi maakonna saarte kohta, vajadusel aitame infoga ka üle Eesti. Lisaks kõigele eelnevale on minu eriline lemmik riikliku turismiveebi puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaas. Kui oled ettevõtja, siis tule ja vaatame, kas oled andmebaasis olemas või kuidas saaksid muuta paremaks juba olemasolevat infot.

 

Kui Kuressaarde satud, siis astu raekojast läbi. Alati ei peagi asja olema, tule niisama, ütle tere ja räägi kuidas läheb.

Kristina: 

Minul täitub sügisel 18 aastat tööd Saaremaa Turismiinfokeskuses. Arvestades mo püsimatut loomust, on see terve igavik ja veel natuke. Aga turismitöö on tõesõna nii vaheldusrikas, et see 18 aastat ei ole suutnud rutiini tekitada ja olen endiselt veendunud, et mul on Saaremaa kõige ägedam töö minu iseloomule ja haridusele (diplomeeritud turismitöötaja).

 

Esimesed aastad tööst oli puhas kohapealne turismiinfo – külalistele õigete teeotsade, parimate söögikohtade ja kenamate majutusasutuse kätte juhatamine. Sekka muidugi ka üksjagu lustakaid vahejuhtumeid ja küsimus. Tänaseks töötan inimeste asemel suurema osa ajast arvutiga – olgu selleks sotsiaalmeedia, blogipostituste või artiklite kirjutamine, reisikorraldajatele ning ajakirjanikele reiside planeerimine, kampaaniate läbiviimine või mõni muu tore saarlasliku kiiksu ja huumoriga vürtsitatud moodus oma kodusaare pildil hoidmiseks ja külaliste meitele meelitamiseks.

 

Helina:

Inimesed tahavad ikka kuulda lugu, et miks ma Tallinnast Muhku kolisin (sugulussidemed puuduvad). Hea meelega räägin, miks on Muhu saarel hea elada ja kui tore on naabritega koos uus postkast ehitada või mõnele aida uksele mustreid peale maalida.

Saarele kolides ei tulnud otsima kergemat elu, pigem tuleb siin tegeleda asjadega, mille peale sa mitte kunagi pole mõelnud (nt kuidas majast ja peenardest eemale hoida metssead).  Mulle meeldib öelda, et kolisin välismaale, sest kõik on teistmoodi. Inimesed, keel, arusaamad, kombed, tegevused jne. Maal elamine annab sisemise rahu ja õnnetunde, mida seletada on võimatu.

Räägin hea meelega teile Muhu saarest ja meie kenadest inimestest ja millega nad tegelevad. Annan vihjeid, kus asuvad parimad piknikukohad, väikesadamad, taaskasutuspoed või kelle käest saab kitsepiima osta, kus võib kohata metsloomi; milline on kõige ilusam Muhu aed; kust saab värsket kala või aitan leida pillimehe, kes on nõus sinu peole esinema tulema. Parimaid seenemetsasid pole mulle veel paljastatud, seega seenel käin endiselt mandril.

 

Sigrid:

Kui Sul silmad säravad ja suur soov ning tahe on ühiselt saartel turismi valdkonnas tegusid teha, siis ootan alati Saaremaa Turismiinfokeskusesse endale külla. Mõtleme koos lennukaid ideid,  sütitavaid mõtteid ning leiame huvitavaid vaatenurki. Näiteks, kuidas arendada uusi (turismi)tooteid, tugevdada saarte ülest koostööd või mida saaksime teha, et meie saared saaksid veel kestlikumad.

 

Olen ise natuke üle aasta nüüd Saaremaal paiknenud. Selle ajaga olen leidnud endale oma lemmikud, kui mulle külla tuled, siis kindlasti jagan hea meelega ka Sinuga, keda ja mida avastada, et Saaremaasse armuda.

Lisaks, kui oled huvitatud meie naabrite, hiidlaste, külastamist, siis hea meelega annan teele kaasa mõtteid ja kohti, mida sealgi avastada. Saaremaa kõrval olen ka Hiiumaa fänn ning sealgi mitu aastat elanud.

 

 

 

 

Maria:

Juuni lõpus saab sellisel kujul minu seiklus Visit Saaremaas otsa. Mis otsa ei saa ega lõppe on kindlasti minu kirg ja soov saari mõtestada, nendest kirjutada, loovalt tutvustada, püüda saarte idülli erinevatesse meediumitesse ning kutsuda kõiki meitele külla, et nad sellest osa saaksid. Seega kui eelnev so kõrvad liikuma pani, siis ühendu julgelt. Tule juunis Saaremaa Turismiinfokeskusesse külla! Või hiljem otsi mind juba mujalt üles.

Meie kõigi saartega on mul oma lugu ja mälestus. Kui tuled, siis räägin. Üldsegi vist kõik saared, kus elus käinud olen on võitnud mo absoluutse poolehoiu ning igavese armastuse. Suur saarelisuse austaja. Seega tule ja ma räägin sulle, miks sa võiksid ja peaksid saarele kolima. Veel võiksime rääkida saare keelest, aga mitte veel saare keeles, räägime ehedatest saare maitsetest, kuidas leida endale parim spaaelamus PS! muideks saartel võib leida spaa kõikjalt enda ümber. Ja muidugi mu lemmik teemad - meie kohalikud inimesed ja tanud! Absoluutselt alati valmis neist rääkima.

Kes juunis külla ei jõua, see tuleb haarab Mo saared ajakirja, et neid teemasid uudistada.

Viimati muudetud: 14. juuni 2023

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.