Kohalik saare kingitus

Saare kraamis on ehtsat väge, hinge ja võlu ning päris kindlasti on igas esemes ja tootes suur osa armastust. Sobiliku kingituse nii endale rõõmuks kui lähedastele leiab meie paljude õdusate käsitöö- ja esinduspoodide, butiikide ja ateljeede seast.

 

EHTNE SAAREMAA

 

Kauplus EHTNE Saaremaa on kui saaremaiste kingituste kullapott vikerkaare otsas. Siit leiab nii maitsvat toidu- ja joogikraami, kui ka toredat käsitööd - mõlemas on saarerahvas meister. EHTNE on märgis, mis viitab, et tegemist on just selle päris ja väärt saare kraamiga. Mida siit õigesti leiab? Kõige kenam on ikka omal kogeda külastades esinduspoodi Auriga kaubanduskeskuses Kuressaares. Siin on tõesti kõike - leiab inspiratsiooni peomeeleoluks, maitsva mekiga kaupa pühadelauale ning kingipakki. Kui aga kodu uksest nina välja pista ei ole soovi, siis mine kribinal-krabinal internetipoodi

 

pood.ehtne.ee

Tallinna 88, Kuressaare, Auriga kaubanduskeskus

HERTTA 

 

HERTTA on villastele ülerõivastele ja aksessuaaridele keskenduv aeglase moe bränd, mille tootevaliku moodustavad arhailisest lambavillasest lõngast valmistatud omanäolised modernse disainiga klassikud. Rõivastel on selgelt eristuv disainikeel, mille tunneb ära kahevärviliste läbilõigete ja üksteisega sobituvate tootekomplektide järgi. Tulemuseks on mugavad, soojad ja stiilsed komplektid mantlitest käpikuteni. Kui ateljee olemasolevast valikust meelepärast ei leia, siis on rätseptootena võimalik tellida just enda lemmik värvikammasse sobituvad tooted. HERTTA imearmas butiik, endale omase sooja vastuvõtuga ning laias värvivalikus kangastega ootab külla.

 

www.hertta.ee

Kauba tänav 5, Kuressaare

GVIDO

 

GVIDO on pereettevõtte, mille taga on abielupaar Sille Sarapuu ning Gvido Valickis. Sille on disainer-rätsep, kes teab, et klassikaliste rõivastega saab luua väga hästi toimiva garderoobi. Just seda ta enda firmamärgi GVIDO Custom menswear / Sille Sarapuu alt teebki. Tema käe all valmivad rõivad just kliendi mõõtude ning maitse järgi. Peaasjalikult on fookus meestel, kuid naisedki võivad julgelt ühenduda, et koostöös Sillega midagi kenat luua.

 

Ehtekunstnik Gvido Valickis ütleb, et tema bränd GVIDO JEWELLERY on sama vana, kui ta ise. Teades juba varajasest noorusest, et tema sooviks on disainida ehteid, mis on unikaalsed. Gvido on pühendunud loomaks ehteid, mille väärtus ajas kasvab, mida hoitakse põlvest-põlve. Gvido on suur katsetaja, tehes seda nii vormi, kui ka alternatiivsete materjalidega. Ta on ise enda loomingut kirjeldanud kui mänguline ning uudishimulik, kus on ühendatud luksus ning teatav mehelikkus.

 

Nende hubasesse Kuressaare ateljeesse on oodatud kõik, kellele lähevad korda klassika, kvaliteet ja isikupära. NB! Enne külaskäiku lepi kindlasti aeg kokku.

 

Pargi 5a, Kuressaare

HOIA HOMESPA

 

HOIA Homespa on Saaremaal tegutsev kosmeetika bränd, kelle tooted on 100% looduslikud.  Need on käsitsi, hoole ja armastusega ning keskkonda säästvalt Saaremaa kivide ja kadakate vahel valmistatud. Toodetes kasutatakse parimat võimalikku toorainet ning koostisosade kogustega ei koonerdata. Kvaliteedi kõrget taset kinnitab tõsiasi, et tuubide sisu tõesti koosneb vaid parimast - kadakamarjad ja kanepiseemneõli tulevad siitsamast Saaremaalt, argaaniaõli aga Marokost, kus on argaaniapuu ainus looduslik kasvupaik. HOIA Homespa armsas esinduskaupluses ollakse alati hea nõuga abiks ning ühtlasi saab kõiki imelisi tooteid omal nahal proovida.

 

www.hoia.bio

Lossi tänav 5, Kuressaare

KENA

 

KENA kaubamärgi sünnikoduks on idülliline Saaremaa. Meri, männimets ja kadakad –  see on koht, kus aeg peatub ja sosinal on kaja. KENA on kaubamärk, mille eesmärgiks on teadlik ja jätkusuutlik elustiil. Brändi tootevalikust leiab eetiliselt toodetud naturaalsetest materjalidest disainkudumeid, aksessuaare ja kodusisustuse tooteid. Kõik tooted on disainitud ja valmistatud saarel ning tootmisel lähtutakse nulljäätme põhimõttest. KENA toodete disain on inspireeritud põhjamaisest lihtsusest ning hoiab au sees esivanemate käsitööpärandit.
Pisike KENA pesa, armsa pererahvaga, Kuressaare kesklinnas ootab külla!

 

www.kenabrand.com

Tallinna tänav 11, Kuressaare

MUHU KÄSITÖÖSTUUDIO

 

Liiva külas, lasteaia majas (Hariduse 1) asuvas ateljees töötavad kolm loomingulist naist, kelle brändid on paljudele Eesti disaini austajatele tuttavad. Siin valmivad kaunid Muhumuster , Moonsund ja Piret Lember Käsitöö tooted, igapäevarõivastest pidulike disainkleitideni välja. Muhu majas Liiva keskuses asuv MuRu Craft valmistab kauneid Muhu tikandiga trikotaažkangast riideid nii lastele kui ka täiskasvanutele. Et kogu seda ilu oma silmaga näha ning erilisust hoomata astu hubasest ateljeepoodidest läbi. Piiluda tasub ka MUHUBRANDS veebipoodi, kuhu on kokku kogutud kõikse parem, mida Muhul on pakkuda. Ehtsad, unikaalsed ja käsitööna valminud tooted tublidelt muhu käsitöölistelt, disaineritelt ja ettevõtjatelt. Iga ese siin kannab Muhu muhedat hõngu, sümboliseerides saarerahva elujaatavat ning omamoodi olemist.

 

www.muhubrands.com

Muhu käsitööstuudio, Liiva küla, Muhu

 

NOLA

 

NOLA sai alguse praktilisuse ja ilu oskuslikust kombineerimise ning põhjamaisest Saaremaa hingamisest. Nola on kui stiilse naise teine nahk, milles ta on rahulolev ning teadlik oma väärtusest. Nola naine on Päris naine, kõigi oma kurvide, ülemeelikuste ja asjalikkusega. Hubase esinduspoe leiab pika ajalooga hoonest, mis asub otse Kuressaare linnasüdames. Siin on võimalik rõivastega tutvuda ning neid selga proovida, kui aga sobivat kohapealt ei leia, siis saad siinse hoolitseva pererahva abil õiges suuruses tooted tellida. 

Nola butiigist leiab ka Saaremaise taustaga NirgiWabriku imekauneid kudumeid.

Kauba tänav 7, Kuressaare

 

PALLOPSONI DISAINIPOOD

 

Kes Kuressaaret külastanud, see on kindlasti imetlenud uhke punase katuse, kellatorni ja tuulelipuga puumaja. Paljud kindlasti juba teavad, et see kaunis hoone peidab endas pärleid enam kui saja erineva disaineri, muusiku ja kunstniku loomingu näol. Saaremaistest kunstnikest ja disaineritest on siin teiste seas esindatud Karolin Kärm, Terje Meistersoni DOT jewelry ja EGG by Laura Saks kõrvarõngad. PALLOPSONI disainipoe soe tuba, hooliv pererahvas ning lai tootevalik on täpselt see, mida kingituste otsimise virr-varrist pääsemiseks vajad - siit leiad hingega kingi kõigile oma lähedastele.

 

www.pallopsoni.com

Kauba tänav 1, Kuressaare

 

SAARTE SAHVER

 

Öko- ja kohaliku kauba poest SAARTE SAHVER leiab head ja paremat, söödavat ning joodavat. Poes on põnevaid leide eesti väiketootjatelt, kelle valmistatud tooteid suurpoodidest ei leia. Siit leiab tõesõna kõike kena, mida kingipakki pista ja peolauale katta - head-paremat kraami, mille usinad meistrid, saartelt ja mandrilt käsitsi hoole ja armastusega valmistanud! Saare hõnguga Sahvris saab end ostlemise kõrvale turgutada mahla, kuuma tee või kohviga,  maitsta kohalike meistrite hõrgutisi ja  niisama mõnusat juttu puhuda.  Kui kaubavalik silme eest kirjuks võtab, oskavad Sahvri kenad perenaised kindlasti soovitada, kellele mida!

 

www.saartesahver.ee

Kohtu tänav 3, Kuressaare

SARAPIKU

 

SARAPIKU hubasest poest leiab ainult naturaalsed materjalid ja südamega tehtud käsitöö. Lihtne disain, kõrge kvaliteet, päris vill - just nende põhimõtete järgi on loodud kõik SARAPIKU poolt pakutav. Pehme ja naturaalne materjal on kui soe kallistus väikesele ja suurele.

 

Kuressaare kesklinna esinduspoes on müügil valdavalt Saaremaal käsitööna ja sooja südamega valmistatud tooted, mida siin kenasti selga-jalga proovida saab. Laienenud kaubavalikus on lisaks meriinovillased t-särgid ja kvaliteetsokid, eksklusiivne käsitöö ja lambanahad Saaremaalt. Lahke pererahvas on siin alati hüva nõu ja teadmistega abiks.

 

www.sarapikuvilt.ee

Tallinna tänav 14, Kuressaare

 

Visit Saaremaa on disaininud vahvad pusad ja t-särgid.

VISIT SAAREMAA SÄRGID JA PUSAD

 

Pole midagi kenamat saarlase (ja Saaremaa sõbra) ihu katmiseks, kui Visit Saaremaa disainitud pusad ja T-särgid. Oliivikarva pusade ja sinakasroheliste t-särkide peale on lühidalt ja löövalt kokku võetud kogu saarlase olemus - "Kange kut kadakas. Vöimas kut viiking". Naturaalvalge T-särgi peale on tõelise saare tunde tekitamiseks meite saarte kujuliselt paigutatud 24 saare ja laiu nimed. Pusa saavad selga nii pisikesed viikingid kui täismöödus perepead ja kõik, kes suuruse poolest nende vahele jäävad. Astu raekojast läbi ja vali sobiv pusa välja!

 

P.S. Kaugema kandi Saaremaa sõpradele saame pusasid saata ka postiga.

 

Kuressaare raekoda / Saaremaa Turismiinfokeskus

Tallinna 2, Kuressaare

info@visitsaaremaa.ee

KÄSITÖÖPOED

 

Saaremaine käsitöö on hinnatud üle Eesti ning kaugemalgi. Toredatest käsitööpoodidest leiab valiku nii suuremalt asja ette võtnute kui ka üksikisikutest käsitöömeistrite valmistatud, omanäolisi ning südamega tehtud tooteid. Oleme siia välja toonud pisipoed, mis ootavad omasid ja saare külalisi aastaringselt.

Saare Naise Näputööpood 

Kauba tänav 3, Kuressaare, Saaremaa

 

Tiiu Tanu Saaremaa käsitöö 

Lossi tänav 1, Kuressaare, Saaremaa

 

Kuressaare Turg 

Tallinna tänav 5, Kuressaare, Saaremaa

 

Talupood 

Kauba tänav 9, Kuressaare, Saaremaa

 

 

Saaremaa Sepad sepikoda ja kauplus 

Seikla küla, Saaremaa

 

Lambanaha töötuba

Liiva küla, Muhumaa

 

Käsitööpood Pritsukas 

Kuivastu maantee 26, Orissaare, Saaremaa

 

Kuressaare Käsitööpood

Kohtu tänav 1, Kuressaare, Saaremaa

 

 

Suve saabudes on Saare- ja Muhumaa kaetud pop-up suveniirilettidega. Neid leiab tuntud atraktsioonide lähedusest, kiviaedadelt ja teeäärtest - tuleb vaid avatud silmadega ringi liikuda.

Kena disain // Foto: Pallopsoni disainipood
Turult leiab laia valiku kohalikku käsitööd
Käsitööpoodidest leiab laia valiku kohalikku näputööd // Foto: Kristina Mägi

Kaanefoto: Laureen Vierland, Mutsi talu

Viimati muudetud: 28. nov. 2023

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.