Saarte kenad uued kohad 2024

Saarte külastamine on alati üks kena möte. Eks siin see aeg liigub väheke teistmoodi ja päeva jooksul jõuab läbi käia nii mõnegi koha. Selleks, et oleks ikka pönevam saartele tagasi tulla, oleme kokku pannud nimekirja uutest kohtadest ja teenustest, mida meitel külastada ja kogeda!

UUED SEIKLUSED JA VAATAMISVÄÄRSUSED

Kuressaare Suursild

KURESSAARE SUURSILD

Kuressaarest leiad Eesti ühe pikima kivisilla, mis on ehitatud 1820. aastal. Aastate jooksul on silda mitmeid kordi renoveeritud ning tänaseks on Põduste jõge ületav sild saanud uue ilme ja kauni valgustuse. Külasta seda kindlasti ka pimedal ajal, et näha erinevates värvides valgustust, mis annab toreda valgusetenduse.

puhkaeestis.ee/et/kuressaare-suursild

Saare Golfistuudio Kuressaares.

SAARE GOLFISTUUDIO

Saare Golfistuudio on iseteeninduslik golfisimulaator Kuressaares. Alates teisest korrast, saab simulaatorit kasutada ka täiesti iseseisvalt. Golfisimulaatorid pakuvad realistlikke mängutingimusi ja võimaldavad oma oskusi lihvida just nii, nagu see toimuks looduslikul väljakul.

saaregolfistuudio.ee/

 

Saaremaa Muuseumi 1 korruse avamine

SAAREMAA MUUSEUMI 1 KORRUS

Kuressaare Linnuse esimene korrus on nüüdseks kaasajastatud ja muudetud on ka sisekujundust. Seal leidub suurel hulgal avastamisrõõmu nii väiksematele kui ka suurematele. Näiteks näeb nüüd lõviaugus, lisaks möirgele, seal ka ringi jalutavat looma ennast. On võimalus istuda suures katlas, "elav" tuli jalge all praksumas. Või uurida kaevu, mis ehitustööde ajal välja tuli ja mille olemasolust ei olnud kellelgi aimu.

samu.ee

Liiküla Kordon
Muhu Loomekoondis
Purjelaev Delphine

LIIKÜLA KORDON

Liiküla piirivalvekordonis asub piirivalvemuuseum, Saaremaa esimene filmimuuseum, unikaalne pommivarjendi elamusatraktsioon ja kõrge vaatlustorn, kust paistab eksklusiivne ja tõenäoliselt parim võimalik vaade Hiiumaale Saaremaalt.

saarepark.ee

MUHU LOOMEKOONDIS

Muhu endisesse vallamajja on end sisse seadnud Muhu Loomekoondis. Muhus tegutsevad töökad käsitöölised on nõuks võtnud end ühte majja ära mahutada ja nii see Loomekoondis sündiski. Kauneid kudumeid, ehteid ja isegi jopesid - kõiki neid näeb, saab katsuda ja tellida just sealt.

facebook.com/profile

PURJEKAS DELPHINE

Mai kuust saab Kuressaare sadam koduks ühele kaunile purjekale nimega Delphine. Tegemist on pea 12 meetrit pika, kolme kajutiga purjekaga, kus on kõik mugavused, et nautida mõnusat merereisi, kas siis Kuressaare lahele või väikesaartele, aga miks mitte ka Pärnusse, või näiteks Gotlandile.
Kanuumatkad Saaremaal

KANUUMATKAD

Kanuumatkad Saaremaal sobivad pea kõigile, olenemata vanusest või füüsilisest vormist. Saaremaa suurimad jõed on rahuliku vooluga ja lahed madalad ning neid on võimalik läbida nii sportlikus tempos kui ka rahulikult loodust nautides. Matka saab kujundada ise endale sobivaks. Valida saab nii matka asukohta, pikkust kui ka lisateenuseid.

saaremaaloodusretked.ee/kanuumatkad

UUED LÖÖGASTAVAD KOGEMUSED NII KEHALE KUI VAIMULE

Sörwespa Saaremaal
Saaremoori mesilaseteraapia

SÖRWESPA

Sörwespa on Sõrve poolsaare alguses olev puhkepaik, mis on otsast otsani laetud suurepärasest enesetundest. Vee rahustavat toimet võimendavad saaremaised kadakad ja männid, mis aitavad korrastada oma mõtteid ja leida tee iseendani.

sorwespa.com

PÄDASTE MÕISA SPAA UUENDUS

Pädaste Mõisa kuue meele pühamu on enda valikusse lisanud uusi võimalusi keha ja vaimu poputamiseks. Keset hellalt hoitud spaa-ala asub tervendav Kuumaveeallikas, pühapaik, kus päikese vägi äratab ellu iidse heaolutraditsiooni. Lisaks saad nüüd Muhus kogeda sajanditevanust rituaali moodsas Pädaste suitsusaunas.

www.padaste.ee

SAAREMOORI MESILASTERAAPIA

Voodi, tekk ja padi ning mesilaspered kenasti voodite all sumisemas  – elamas oma elu. Just selline näeb välja mesilasteraapia. Teraapia kasu saadakse mesilaste tiibade liigutamise poolt tekkivast vibratsioonist ja võimaldab kogeda see läbi mikromassaaži.

saaremoor.ee

UUED MAITSEELAMUSED

Wio Burger Kuressaares

WIO BURGERIKOHVIK

Kes Kuressaarest Sõrve poole sõitnud on, see on kindlasti tähele pannud teepeal vahvat burgerikioskit WIO. Nüüd, aga ei pea imemaitsva burgeri jaoks ilmtingimata Kuressaarest kaugemale sõitma. Wio Burgerikohvik on avanud oma uksed otse keset linna - aadressil Raekoja 10.

wioburger.ee

 

SÖSTAR KÖÖK JA BAAR

Kuressaare kesklinnas lööb suve hakul uksed valla uus söögikoht/baar. Nagu söstraid on erinevaid, saab värvikas olema ka uue söögikoha menüü, peites endas nii toekamaid roogasid kui kiireid ampse. Menüü ühine nimetaja on fast slow-food ja Söstra olustikku täidavad Kalamaja boheemlaslikud meeleolud.

facebook.com/söstar

Kohvik Kahverjan Muhus

KAHVERJAN

Kahverjan on üks mönus kohvik, mille leiab Muhust, Liivalt. Kohvik asub Muhu majas, mis on Liiva keskuses ning pakub maitsvaid koduseid toite ja suussulavaid kooke.

facebook.com/profile.php

Odrakoda Asva Viikingikülas
Kliff toitlustus Panga pangal
Kala resto ja baar Muhus

ODRAKODA

Asva Viikingiküla Odrakojas viiakse külalised tõelistele maitserännakutele, pakkudest viikingitest inspireeritud ja kohalikust toorainest valmistatud hõrkusid roogasid. Et sealtsamast, Asvalt, leiti ka Eesti vanim viljatera - oder ning viikingitel oli antud teravili peamiseks toiduaineks, siis on Odrakoja menüüs see ka aukohal.

saaremaaviikingid.ee/korts

KLIFF RESTORAN

Kliff restoran on väike ja hubane paik Panga pangal, maalilise vaatega merele. Restoranil on kaks terassi, merepoolne imeilusa suveilma nautimiseks ja meretuule eest varjatud hooviterass. Restorani menüü on mitmekülgne ning pakutakse nii suvist kerget einet kui ka toekamat praadi. Maitsed on puhtad ja värsked, väärtustades toorainet.

kliff.ee

Kala Resto&Baar

Muhus, Lõunaranna sadamas avab 1. juunil oma uksed Kala Resto&Baar, mis pakub värskest kalast valmistatud rooge, suviseid ja maitseküllaseid salateid ning menüüst ei puudu ka lihatoidud. Maitseelamuste kõrvalt saab nautida kauneid vaateid merele ning võtta aega maha Muhu moodi.

facebook.com/kala-resto&baar

UUED ÖÖBIMISKOHAD

Bottengarn Farm
Panga Kliff majutus
Abruka Boutique Spa Abruka saarel

BOTTENGARN FARM

Bottengarn Farm on Muhus, Koguvast paari kilomeetri kaugusel olevas Igakülas. Külastajaid ootab kolm erinevat maja. Peamajas on külalistele pakkuda 5 sviiti. Peredele ja väiksematele seltskondadele on sobilikud aidad - esimeses neist on 3 magamistuba ning teises 2 magamistuba.

bottengarn.ee/bottengarn-farm/

KLIFF BUTIIK

Kliff Butiik asub vahetult enne Panga panka, otse mereääres. Neilt leiab unikaalse ja eriilmelise majutuse, kus igal toal ja mööbliesemel on oma nägu ja tegu. Majutuses on 43 voodikohta ning ööbida on võimalik nii peamajas, peremajades kui ka kämpingutes.

kliff.ee

ABRUKA BOUTIQUE SPA CLAMPING

Sellel suvel on võimalik Abruka Boutique Spas öö veeta merevaatega clampingus. Lisaks pakutakse kohalikke, värskest toorainest valmistatud toite ja sööke. Eriti meeldejääva külastuse puhuks on võimalik tellida privaatne kontsert saksofoni mängijaga.

facebook.com/p/Abruka-Boutique-SPA

Kui su viimasest Saaremaa reisist on möödas lausa mitu aastat, viska kindlasti pilk peale ka viimaste aastate uutele põnevatele kohtadele.

Viimati muudetud: 16. apr. 2024

Loe lisaks

Kohalikud teavad ja soovitavad

Kuus põnevat lugu Saaremaa ümbruse väikesaartest

Linnuhuvilise paradiis – Saaremaa

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.