Saarte kenad uued kohad 2024

Saarte külastamine on alati üks kena möte. Eks siin see aeg liigub väheke teistmoodi ja päeva jooksul jõuab läbi käia nii mõnegi koha. Selleks, et oleks ikka pönevam saartele tagasi tulla, oleme kokku pannud nimekirja uutest kohtadest ja teenustest, mida meitel külastada ja kogeda!

UUED SEIKLUSED JA VAATAMISVÄÄRSUSED

Saaremaa Muuseumi 1 korruse avamine

SAAREMAA MUUSEUMI 1 KORRUS

Kuressaare Linnuse esimene korrus on nüüdseks läbinud uuenduskuuri. Seal leidub suurel hulgal avastamisrõõmu nii väiksematele kui ka suurematele. Näiteks näeb nüüd lõviaugus, lisaks möirgele, seal ka ringi jalutavat looma ennast. On võimalus istuda suures katlas, "elav" tuli jalge all praksumas. Või uurida kaevu, mis ehitustööde ajal välja tuli ja mille olemasolust ei olnud kellelgi aimu.

samu.ee

Suuresilla sild on eriti ilus pimedal ajal.

KURESSAARE SUURSILD

Kuressaarest leiad Eesti ühe pikima kivisilla, mis on ehitatud 1820. aastal. Aastate jooksul on silda mitmeid kordi renoveeritud ning tänaseks on Põduste jõge ületav sild saanud uue ilme ja kauni valgustuse. Külasta seda kindlasti ka pimedal ajal, et näha erinevates värvides valgustust, mis annab toreda valgusetenduse.

puhkaeestis.ee/et/kuressaare-suursild

Tigulohe labürint, Sõrves

TIGULOHE LABÜRINT

Sõrve tuletorni vahetus lähedusesse on kerkinud maagiline kivilabürint - Tigulohe. Omal ajal teostasid meremehed, kaupmehed ja teised rändajad neis rituaale, et omale reisidel ja rännakuil edu tagada. Labürindi läbinu kindlustas end äraeksimiste, kadumajäämiste ning muude õnnetuste vastu.

 

Muhu Loomekoondis

MUHU LOOMEKOONDIS

Muhu endisesse vallamajja on end sisse seadnud Muhu Loomekoondis. Muhus tegutsevad töökad käsitöölised on nõuks võtnud end ühte majja ära mahutada ja nii see Loomekoondis sündiski. Kauneid kudumeid, ehteid ja isegi jopesid - kõiki neid näeb, saab katsuda ja tellida just sealt.

facebook.com/muhuloomekoondis

Liiküla Kordon

SAARE PARK

Liiküla piirivalvekordonisse on elu sisse puhutud ning seal saab tutvuda piirivalvemuuseumi ja Saaremaa esimese filmimuuseumiga. Saare Pargis asub ka kõrge vaatlustorn, kust paistab eksklusiivne ja tõenäoliselt parim võimalik vaade Saaremaalt Hiiumaale. Närvikõdi tekitab unikaalne pommivarjendi elamusatraktsioon.

saarepark.ee

Orissaare Rally Park

ORISSAARE RALLY PARK

Orissaares on suve hakul uksi avamas Orissaare Rally Park, mis (nagu nimigi võib vihjata) on ralliteemaline ainulaadne püsinäitus. Näituselt leiab nii mitmeid super haruldasi automudeleid kui ka maailma tipprallisõitjatele kuuluvat varustust. Riiuleid ehivad mitmed võidukarikad. Lisaks on võimalik näha ka õnnetustes osalenud asju ja palju muud.

facebook.com/orissaarerallypark

Nasva jõel saab sellest suvest laenutada SUP laudasid

SAARE SURF SUP RENT

Vanas kalurikülas asuv Nasva jõgi on Saaremaa suurim ja justkui loodud veemõnude nautimiseks. Sellest suvest on võimalik jõe kaldalt rentida SUP laudasid, et piki jõge suunduda kas mere või Mullutu Suurlahe poole. Tasase vooluga jõe panevad aegajalt loksuma vaid mööduvad kaluripaadid.

www.facebook.com/saaresurf

SAARESEIKLUS

Enduro matkad sobivad neile, kes otsivad adrenaliinirohket seiklust. Sõit kulgeb erinevatel metsaradadel. Kui oskused on olemas, saab masinaid ka rentida ja omapead sõitma minna.

www.facebook.com/saareseiklus

Torgu jetirent Saaremaal

TORGU JETIRENT

Kas soovid vallutada laineid või lihtsalt nautida päikeseloojangut merel, Torgu jetirent pakub sulle kõike seda! Lisaks saad võimalusel sõita vaatama 1980. aastal karile sõitnud Volare ehk rahvakeeli ‘’kreeka laev’’ vrakki, mis asub Rahuste sadamast vaid 5 minutilise jetisõidu kaugusel!
Purjelaev Delphine

PURJEKAS DELPHINE

Mai kuust saab Kuressaare sadam koduks ühele kaunile purjekale nimega Delphine. Tegemist on pea 12 meetrit pika, kolme kajutiga purjekaga, kus on kõik mugavused, et nautida mõnusat merereisi, kas siis Kuressaare lahele või väikesaartele, aga miks mitte ka Pärnusse, või näiteks Gotlandile.

sailingsaaremaa.ee

Kanuumatkad Saaremaal

KANUUMATKAD

Kanuumatkad Saaremaal sobivad pea kõigile, olenemata vanusest või füüsilisest vormist. Saaremaa suurimad jõed on rahuliku vooluga ja lahed madalad ning neid on võimalik läbida nii sportlikus tempos kui ka rahulikult loodust nautides. Matka saab kujundada ise endale sobivaks. Valida saab nii matka asukohta, pikkust kui ka lisateenuseid.

saaremaaloodusretked.ee/kanuumatkad

Sophia sailing

SOPHIA SAILING

Sophia Sailingu näol on tegu uhke avamerejahiga, mis mahutab pardale kokku lausa 12 inimest. Merereise saab ette võtta nii lähedal asuvatele saartele kui ka Gotlandile ning naabrite juurde, Läti rannikule. Kui on soovi veelgi kaugemale seilata, siis mesijutu peale on suure tõenäosusega ka see tehtav.

sophiasailing.ee

Saare Golfistuudio Kuressaares.

SAARE GOLFISTUUDIO

Saare Golfistuudio on iseteeninduslik golfisimulaator Kuressaares. Alates teisest korrast, saab simulaatorit kasutada ka täiesti iseseisvalt. Golfisimulaatorid pakuvad realistlikke mängutingimusi ja võimaldavad oma oskusi lihvida just nii, nagu see toimuks looduslikul väljakul.

saaregolfistuudio.ee/

 

Vanade mängude saal Jospel

VANADE MÄNGUDE SAAL JOSPEL

Archebaldi keskaja elamuskeskuse filiaali leiab sel suvel Kuressaare lossihoovist, kus avatakse vanade mängude saal Jospel. Seal saab mängida mõtte- ja osavusmänge nii antiik- kui ka keskajast. Samuti saab end proovile panna pubi- ja laadamängudes, mis pärinevad eelmise sajandi alguse Inglismaalt ja Prantsusmaalt.

Galerii 1891, Pihtlas

GALERII 1891

Kuressaarest veidi eemal, Pihtlas, asuva kohvik-külalistemaja Nögese siseruumides ja hoovis saab vaadata püsinäitust aurumasinatest, sajanditagusest eluolust ja aurupungist! See kellele meisterdada meeldib, on oodatud vahvasse aurupungi töötuppa.

noges.ee/naitus

UUED LÖÖGASTAVAD KOGEMUSED NII KEHALE KUI VAIMULE

Sörwespa Saaremaal

SÖRWESPA

Sörwespa on Sõrve poolsaare alguses olev puhkepaik, mis on otsast otsani laetud suurepärasest enesetundest. Vee rahustavat toimet võimendavad saaremaised kadakad ja männid, mis aitavad korrastada oma mõtteid ja leida tee iseendani.

sorwespa.com

Pädaste mõisa spaal on sel suvel mitmeid uudiseid

PÄDASTE MÕISA SPAA UUENDUS

Pädaste Mõisa kuue meele pühamu on enda valikusse lisanud uusi võimalusi keha ja vaimu poputamiseks. Keset hellalt hoitud spaa-ala asub tervendav Kuumaveeallikas, pühapaik, kus päikese vägi äratab ellu iidse heaolutraditsiooni. Lisaks saad nüüd Muhus kogeda sajanditevanust rituaali moodsas Pädaste suitsusaunas.

www.padaste.ee

Saaremoori mesilaseteraapia

SAAREMOORI MESILASTERAAPIA

Voodi, tekk ja padi ning mesilaspered kenasti voodite all sumisemas  – elamas oma elu. Just selline näeb välja mesilasteraapia. Teraapia kasu saadakse mesilaste tiibade liigutamise poolt tekkivast vibratsioonist ja võimaldab kogeda see läbi mikromassaaži.

saaremoor.ee

UUED MAITSEELAMUSED

Wio Burger Kuressaares

WIO BURGERIKOHVIK

Kes Kuressaarest Sõrve poole sõitnud on, see on kindlasti tähele pannud teepeal vahvat burgerikioskit WIO. Nüüd, aga ei pea imemaitsva burgeri jaoks ilmtingimata Kuressaarest kaugemale sõitma. Wio Burgerikohvik on avanud oma uksed otse keset linna - aadressil Raekoja 10.

wioburger.ee

 

SÖSTAR KÖÖK JA BAAR

Kuressaare kesklinnas lööb suve hakul uksed valla uus söögikoht/baar. Nagu söstraid on erinevaid, saab värvikas olema ka uue söögikoha menüü, peites endas nii toekamaid roogasid kui kiireid ampse. Menüü ühine nimetaja on fast slow-food ja Söstra olustikku täidavad Kalamaja boheemlaslikud meeleolud.

facebook.com/söstar

Loorber kohvik, Kuressaares

LOORBER CAFE&BAR

Kuressaare südalinnas on uksed valla löönud kohvik, kus au sees on maitsed üle maailma. Maailmamaitsete seas on menüüs koha leidnud otseloomulikult ka kohalik tooraine. Kohvik üllatab igal hommikul uue magusavalikuga - letil on koha leidnud nii saiakesed, muffinid kui ka koogid.

facebook.com/loorbercafeandbar

Wine Terrace Kuressaares

WINE TERRACE

Kuressaare Linnuse vahetuslähetusse, Allee tänavale on end suveks sisse seadmas veinibaar Wine Terrace. Veinibaar kostitab laia valiku veinide ja vahuveinidega. Joogipoolise kõrvale pakutakse kergemaid snäkke, flammkucheneid ning pitsat. Nädalavahetustel võib menüüst, hea õnne korral, leida ka austreid.

facebook.com/summerwineterrace

Püssirohukeldri koda

PÜSSIROHUKELDRI KODA

Keskaegse Kuressaare lossi südames peitub võluv keskaegne aare, müstiline Püssirohukeldri koda, mis pärineb aastast 1672. Seal saab nautida keskaegsest köögist inspireeritud toidukunst - alates toitvatest hautistest kuni hõrkudeni suppideni, viies sind minevikuaegsesse kulinaarsesse naudingumaailma. Esindatud on ka kohalikud käsitööõlled, ürdiliköörid ja napsud.

Kardemon Coffee Bar

KARDEMON COFFEE BAR

Kardemon Coffee Bar, mis avatakse juuni keskpaigas, saab olema boutique stiilis kohvik, kus omal kohal on kihvtid sisustustooted, mida võid märgata kogu kohviku ruumides. Eriti tore on, et kui miskit väga meeldima hakkab, saab selle ka  kaasa osta. Kohvikus pakutakse igahommikusi soojasid saiakesi ja kooke ning torte. Kohvikunsti võetakse tõsiselt ja ilma hea kohvita on lahkumine vaata, et patt!
Von Tröll foodtruck

VON TRÖLL

Kuressaare turule on end sisse sättinud uus, trendikas ja paikne foodtruck nimega Von Tröll. Lisaks isuäratavatele burgeritele pakutakse seal ka laetud friikaid ja snäkke! Et toidu ootamise aega maksimaalselt ära kasutada on suurepärane võimalus teha väike ring Kuressaare turul ja miks ka mitte omale soetada kohalikke tooteid.

facebook.com/vontroll

 

Luciano´s

LUCIANO´S

Kuressaares, Auriga keskuses kostitab kõiki Itaalia köögi austajaid uus kiirtoidu koht Luciano´s. Itaalias algab pidusöök sageli maitsvate antipastidega - kiire, elegantne ja alati imeline valik. Menüüst leiad lisaks ka Itaalia klassikud nagu pasta ja panini. Kõike seda saab nautida just Luciano´s!

facebook.com/Lucianos

 

Uus söögikoht Sörweköök

SÖRWEKÖÖK

Peagi avab oma uksed Läätsa külas, SörweSpa uhiuus söögikoht Sörweköök. See on nagu tagurpidi kadakate ja mändide vahele peidetud paat, mis jutustab saare looduse ja pärandi lugu ning viitab naabrusest leitud Salme laevadele. Sörweköök pakub ehedat saare toitu, mis ühendab omavahel kohalikud traditsioonid ja moodsad köögitehnikad.

sorwespa.com/sorwekook

Odrakoda Asva Viikingikülas

ODRAKODA

Asva Viikingiküla Odrakojas viiakse külalised tõelistele maitserännakutele, pakkudest viikingitest inspireeritud ja kohalikust toorainest valmistatud hõrkusid roogasid. Et sealtsamast, Asvalt, leiti ka Eesti vanim viljatera - oder ning viikingitel oli antud teravili peamiseks toiduaineks, siis on Odrakoja menüüs see ka aukohal.

saaremaaviikingid.ee/korts

Kliff toitlustus Panga pangal

KLIFF RESTORAN

Kliff restoran on väike ja hubane paik Panga pangal, maalilise vaatega merele. Restoranil on kaks terassi, merepoolne imeilusa suveilma nautimiseks ja meretuule eest varjatud hooviterass. Restorani menüü on mitmekülgne ning pakutakse nii suvist kerget einet kui ka toekamat praadi. Maitsed on puhtad ja värsked, väärtustades toorainet. Söögi ootamise ajal on võimalik laenutada kohapealt ka SUP lauda ja nautida kauneid vaateid merelt.

kliff.ee

Kohvik Kahverjan Muhus

KAHVERJAN

Kahverjan on üks mönus kohvik, mille leiab Muhust, Liivalt. Kahverjan on Muhu murdesõna ja selle tähendust võib kohviku peremeestelt endilt küsida. Keda huvitama hakkas, siis sammud võib seada Muhu majja, mis on Liiva keskuses ning kõhu saab täis maitsvatest kodustest toitudest ja suussulavatest kookidest.

facebook.com/kahverjan

Kala resto ja baar Muhus

KALA RESTO&BAAR

Muhus, Lõunaranna sadamas avab 1. juunil oma uksed Kala Resto&Baar, mis pakub värskest kalast valmistatud rooge, suviseid ja maitseküllaseid salateid ning menüüst ei puudu ka lihatoidud. Maitseelamuste kõrvalt saab nautida kauneid vaateid merele ning võtta aega maha Muhu moodi.

facebook.com/kala-resto&baar

Ribe suveretoran Muhus

RIBE SUVERESTORAN

Ribe suverestoran Muhus on tõeline pärl saare peal. Ribe on Eesti toidumaastikul juba tuntud nimi - Tallinna vanalinnas asus neil aastaid restoran ning nüüd pakuvad nad juba mõned aastad kvaliteetset cateringi teenust. Nad avasid kuueks nädalaks suverestorani maagilisel Muhu saarel. Tule naudi kohalikke hõrgutisi ja maitsvaid jooke Ribe suverestoranis, siin on paik kus aeg puhkab!

facebook.com/cateringRibe

Sushimon, Jaapani toit, Liival, Muhus

SUSHIMON

Muhus, Liival on uksed avanud Jaapani toitu pakkuv kohvik nimega Sushimon. Peakokk Maria tegutseb sushinduses juba alates 2007. aastast ning tal on pikaaegne kogemus Jaapani toiduga. Ta on Jaapanis elanud ning räägib ka keelt. Menüüs on lisaks sushile ka teisi põnevaid Jaapani toite ning võimalik on tellida koolitusi, kus lisaks maitsva toidu valmistamisele saab aimu ka Jaapani kultuurist.

sushimon.ee/muhu

ToRe Toit

RANNAKOHVIK

Mändjala ranna kuldse liiva piirimail, männipuude varjust, leiab Mändjala kämpingu rannakohviku. Kohvik on mõeldud nii kämpingu klientidele kui ka kõigile teistele suvitajatele, kes on oma sammud Mändjala randa seadnud. Rannakohvik pakub koduseid maitseid ning imeilusaid vaateid.

facebook.com/toretoit

Pilliroogfood

PILLIROOGFOOD

Kaunis Atla sadamas on koha sisse seadnud foodtruck nimega Pilliroogfood. Seal saab nautida burgereid, friikartuleid ja krevette ning suu teeb magusaks kosutav jäätisekokteil. Vaade on lummav ning heale söögile mõnus kaaslane.

facebook.com/pilliroogfood

UUED ÖÖBIMISKOHAD

Bottengarn Kuressaare

BOTTENGARN KURESSAARE

Muhus juba mitu aastat tegutsenud Bottengarn on suvel uksi avamas ka Kuressaares. Bottengarn Kuressaare saab olema kuurortlinnale omase arhitektuuriga privaatne ja personaalne aastaringne kompleks. Majutusest avaneb kaunis vaade linna ühele sümbolile, Kuressaare linnusele.

bottengarn.ee/bottengarn-kuressaare/

Lõunaranna Sadama majutus Muhus

MUHU LÕUNARANNA SADAMA MAJUTUS

Muhus, Lõunaranna Sadamas on valmis saanud hubane majutus kuni 24 inimesele. Lisaks mõnusale asukohale mere ääres on võimalik kohapealt rentida ka kalastuspaate ning võtta ette reis merele. Söögiga kostitab seal samas sadamas Kala Resto&Baar.

facebook.com/lounarannasadam

Bottengarn Farm

BOTTENGARN FARM

Bottengarn Farm on Muhus, Koguvast paari kilomeetri kaugusel olevas Igakülas. Külastajaid ootab kolm erinevat maja. Peamajas on külalistele pakkuda 5 sviiti. Peredele ja väiksematele seltskondadele on sobilikud aidad - esimeses neist on 3 magamistuba ning teises 2 magamistuba.

bottengarn.ee/bottengarn-farm/

Panga Kliff majutus

KLIFF BUTIIK

Kliff Butiik asub vahetult enne Panga panka, otse mereääres. Neilt leiab unikaalse ja eriilmelise majutuse, kus igal toal ja mööbliesemel on oma nägu ja tegu. Majutuses on 43 voodikohta ning ööbida on võimalik nii peamajas, peremajades kui ka kämpingutes.

kliff.ee

Uuelu turismitalu, Saaremaa

UUELU TURISMITALU

Juunis avab oma väravad puhkajatele Uuelu Turismitalu, Kõrkveres. Uuelu on õige koht, kus linnakärast eemalduda ning oma akud täis laadida. Et puhkust maksimaalselt ära kasutada on kohapeal olemas ka saun, grill ning terrass. Kuna tegu on ikkagi saarel asuva turismitaluga, siis on kohapeal olemas loomulikult ka maitsev suitsukala, mis valmistatakse just Uuelus.

facebook.com/Uuelu

Abruka Boutique Spa Abruka saarel

ABRUKA BOUTIQUE SPA CLAMPING

Sellel suvel on võimalik Abruka Boutique Spas öö veeta merevaatega clampingus. Lisaks pakutakse kohalikke, värskest toorainest valmistatud toite ja sööke. Eriti meeldejääva külastuse puhuks on võimalik tellida privaatne kontsert saksofoni mängijaga.

facebook.com/p/Abruka-Boutique-SPA

Torgu Palee majutus

TORGU PALEE

Sõrve poolsaarel, Torgu Kuningriigis ootab Sind Torgu palee, kus saab nautida elamist klaasmajas. Sealt avanevad hingematvad vaated ümbritsevale loodusele ning lisaks on võimalik lõõgastuda luksuslikus klaassaunas. See on ideaalne koht vaikuse ja rahu leidmiseks.

facebook.com/torgupalee

Mönus Pesa Kuressaares

MÖNUS PESA

Mönus Pesa on värskelt renoveeritud majutuskoht, mis asub Kuressaare vanimas puithoones, keskväljakust vaid viie minutilise jalutuskäigu kaugusel. Külaliskorterid pakuvad külastajale hubast ja romantilist keskkonda, mis on vürtsitatud omapärase sisekujundusega.

puhkaeestis.ee/et/monus+pesa

VANAD KOHAD UUES KUUES

OmNom kohvik

OMNOM

OmNom kohvik on nii kohalikke kui ka saarte külalisi kostitanud juba tükk aega Kuressaares, bussijaama vahetus läheduses. Nüüd, aga puhuvad uued tuuled ning peagi avatakse OmNom hoopis uues kohas - sisse seatakse end lossi lähedal! Uus asukoht toob ka võimaluse hakata korraldama suurüritusi.

facebook.com/OmNomresto

Kuressaare Lossitorni Kohvik

LOSSITORNI KOHVIK

Nüüdsest ei pea imemaitsvate küpsetiste jaoks vaid lossis asuvat torni külastama. Kooki, kohvi ja palju muud maitsvat saab soetada ka lossihoovis asuvast kohvikust. Kõige hea nautimise taustaks on ainulaadne vaade - Kuressaare Linnus ise!

facebook.com/lossitornikohvik

Viking Burger Salmel

VIKING BURGER

Salmel asuv Viking Burger on lausa kohustuslik peatumispaik kõigile, kes heast burgerist lugu peavad. Sel suvel, aga ootavad burgeriputkat ees muutused - ehitustööde tulemusel mahub suve teises pooles laialdast burgerimenüüd nautima veelgi rohkem inimesi.

facebook.com/vikingburger

UUED MÄRGIKANDJAD

Vanalinna kohvik Saaremaal

GREEN KEY SOOVITAB:

VANALINNA KOHVIK JA BUTIIKHOTELL

Vanalinna kohvik ja butiikhotell on nüüdsest ühe märgise võrra rikkamad - nimelt on nad auga välja teeninud Green Key kvaliteedimärgise. Märgisega tunnustatakse neid turismiettevõtteid, kes tegutsevad keskkonnahoidlikult ja kestlikke põhimõtteid silmas pidades.

vanalinna.ee/kohvik

Saaremaa, Muhu, Ruhnu maitsete aasta

EESTI SOOVITAB:

SAAREMAA, MUHU, RUHNU MAITSETE AASTA

Saaremaa, Muhu ja Ruhnu kuulutavad uhkusega, et just meie saared on valitud Eesti toidupiirkonnaks ja seda tiitlit kanname 2025. aasta aprilli lõpuni. See märkimisväärne tunnustus rõhutab saarelist rikkalikku toidukultuuri ja pühendumust kohalikele toidutraditsioonidele.

saartemaitsed.ee

Kui su viimasest Saaremaa reisist on möödas lausa mitu aastat, viska kindlasti pilk peale ka viimaste aastate uutele põnevatele kohtadele.

Viimati muudetud: 3. juuli 2024

Loe lisaks

Kohalikud teavad ja soovitavad

Kuus põnevat lugu Saaremaa ümbruse väikesaartest

Linnuhuvilise paradiis – Saaremaa

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.