Saarte kenad uued kohad 2023

Saared on alati kena idee. Ükskõik, kas oled siia sattunud esimest või saja esimest korda, elanud terve elu või äsja saarlaste sisse imbunud. Just neil elupõlistel saarlastel ja sajandat korda tulijatel on kangesti kena meel, kui saareriik neid millegi uuega üllatab. Uudiseid meitel önneks jagub.

 

Kas sa oled neis uutes pildile lisandunud paikades juba käinud?

UUED SEIKLUSED

Saaremaa muuseumis avatakse peagi uus näitus

SAAREMAA MUUSEUMI UUS NÄITUS

13.-14. sajandi saarlastest on seni olnud vähe teada. Millised nad välja nägid ja mida teha oskasid? Kes valitsesid Saaremaal? Kuidas nägid välja saare emanda pidurõivad? Kas mehed kandsid pükse või mitte? Just selle maailma avab meie ees 13. juulil Kuressaare lossis avatav uus näitus “Silmast silma keskaegse saarlasega”

www.saaremaamuuseum.ee 

Saare KEKi põgenemistuba pakub põnevust igas vanuses külalistele

SAARE KEKi PÕGENEMISTUBA

ENSV teemaline põgenemistuba on sobilik alates 12. eluaastast nii noortele kui ka täiskasvanutele. Närvikõdi pakkuv põnev ja teistmoodi kogemus sisaldab loogika- ja probleemi lahendamis ülesandeid. Jõudu ei pea kasutama, vaid ainult mõistust, et põgeneda! Põnev tegevus nii kooliõpilastele, poissmeesteõhtutele, firmadele ja niisama sõpradele.

www.saarekek.ee

Asva linnuse lugu ootab avastamist

ASVA ODRAKOJA EKSPOSITSIOON

Asva linnamäel käis vilgas elutegevus juba ligi 4000 aastat tagasi pronksiajal ja seda kuni viikingiajani välja. See on Põhja-Euroopa tuntumaid pronksiaja kindlustatud asulaid, mis on teadlaste seas "kullaauk" oma rohkete ja väärtuslike leidude poolest, mis annavad detailse pildi pronksiaja eluolust. Just seda põnevat lugu tutvustab sulle värskelt avatud Asva Odrakoja ekspositsioon.

www.vikingvillage.ee

Saaremaa on saanud esimese loomaaia

SAAREMAA LOOMAAED

Idüllilisel ja kaunil Saaremaal, Orissaare külja all asub Risto Ränk Farming, mis on Saaremaa esimene päris loomaaed. Suurte unistustega väikesest vahvast elamustalust on pererahvas ehitanud ajaga midagi imetoredat. Loomaaias on avatud ka kohvik PART, otse parditiigi kaldal.

www.saaremaazoo.ee/

Lustakad lambad ootavad Mardi tallu külla

MARDI TURISMITALU LAMBAKOGU

Hakkamist täis ja saaremaisest huumorist pakatav Mardi talu peremees on oma valdustele loonud kividest lambakogu ja lambaväe, kes oma siiraste silmade ja muhedate vimkadega tekitavad igas külalises hea tuju! Lambakogusse kuulub 101 lammast, kellest kõigil neil on Lambakogus oluline roll ja lambaväes on üle 70 kivilamba.
www.lambakogu.ee

SURFIBAAR UIM

Kuressaare senine väikseim baar on aastatega muutunud nii populaarseks, et ei mahtunud enam oma ruumidesse ära. Sestap on nad kolinud otse keskväljaku purskkaevude külje alla suurematesse ruumidesse ja aitavad nüüdsest sul nädala selgroogu murda, olles avatud terve nädalalõpu kolmapäeval 16:00st alates. Uimastavalt hea muss ja parimad joogid on garanteeritud.

www.facebook.com/uimeahv

ELAMUSED NII HINGELE KUI MEELTELE

Amante majas peidab end palju põnevaid tegevusi

AMANTE MAJA

See Kuressaare lossipargi veerel asuv pika ajalooga maja on saanud koduks holistilise elustiili keskusele. Good Mood Food kohvik saab endale majja aastaringse kodu, sirutamissõbralikus saalis hakkavad toimuma retriidid, hingamised ja teraapiad. Teisel korrusel ootavad hubased ja ajastutruud majutusruumid.

www.facebook.com/Amantehouse

Mia glamping on põnev uus keskus Orissaares

MIA GLAMPING

Orissaares asuv glämpingu kuurort ei ole ainult majutusasutus, vaid ka kommuun terveks suveks, mille juurde kuulub pop-up kunstigalerii, kust leiab inspireerivaid teoseid tuntud loojatelt ja mitmed erinevad söögikohad India tänavatoidust pika ajalooga Teise Kodu baarini.

www.miaglamping.com

Ruhnu vanas kordonihoones käib vilgas tegevus

RUHNU KORDON

Ruhnu tuletorni jalamil vana kordonihoone õuel on ennast sellest suvest sisse seadnud toimekad inimesed, kes pakuvad tulijatele nii öömaja kui süüa. Lisaks tehakse meeleolukaid söögiga seotud töötubasid, saare tuure nii jala kui motoriseeritud abivahenditega ning meeldejäävaid merereise.

www.facebook.com/kordonruhnus

Muhu Brandsi alla on koondunud paljud toredad Muhu disainerid

MUHU BRANDS

Muhu Brands on juba mõned aastad enda veebikaubamajja kokku koondanud kõik hea ja moodsa, mida Muhu kohalikel disaineritel pakkuda on. Suveks on nad Liiva keskuses uue Muhu Maja teisel korrusel avanud ka enda esinduspoe, kuhu kõik Muhus peatujad saavad sisse astuda. Lisaks toredatele disaintoodetele saab sealt ka head reisinõu, kuna samades ruumides asub suvekuudel ka Muhu Turisminiinfopunkt.

www.muhubrands.com

Helikombinaat on uhiuus salvestusstuudio Kuressaares

HELIKOMBINAAT

Viimased kolm aastat Eestis resideeruv Brooklynist pärit pärit drum'n'bass'i produtsent Submerged on Kuressaares äsja avanud oma uue salvestusstuudio. Helikombinaadi eesmärgiks on olla põhiliseks salvestuskohaks filmi-, mängu- ja muusika helikunstnikele. Saaremaa on järgmine suur luksuslike salvestusteenuste sihtkoht!

www.facebook.com/helikombinaat

Meeleolukaim transpordiühendus Liivi lahel.

MOOTORLAEV SVEA

Astudes Ruhnu saarel Svea pardale ootab sind meeleolukaim transpordiühendus Liivi lahel - ujumise ja kokteilireisid, reisid Lätti ja vastutahtmist isegi Kihnu. Magama mahub 10, raamatuid lugema rohkem, tantsule piiramatult Laeval on olemas wc, köök ja mootor!

www.instagram.com/svealiferuhnu

UUED LÖÖGASTAVAD SPAAKOGEMUSED

Meri spaa saunakeskuses ootavad sind uued huvitavad saunad

MERI SPA HOTELLI SAUNAKESKUS

Meri Spa hotelli spaa osas on käinud usinad ehitustööd ja avatud on 6 lisasauna: soolasaun, vihmasaun, tõrvasaun, kadakasaun ja aurusaun. Lisaks suurele basseinile on lisandunud eraldi lõõgastusala koos baariosaga, massaažibassein, lastebassein ja mullivann. Suures sisebasseinis leidub mitmeid lõõgastavaid massaažidüüže, kosk ning vastuvooluseade.
www.merihotel.ee

Asa spaa saunakeskus on läbi teinud suure uuenduse

ASA SPA HOTELLI SAUNAKESKUS

Asa Spa Hotelli vee- ja saunakeskus on läbi teinud põhjaliku uuenduskuuri. Uues vee- ja saunakeskuses ootab Sind seitse erinevat lõõgastavat ja tervistavat sauna: aroomi-, soola- ja soome saunad, saaremaine kadaka saun ning Eestis ja mujal maailmas laineid löövad Saunumi saunad. Pere väiksemaid spaatajaid ootab endiselt ka saare ainuke liutoru.
www.asaspa.ee

 

Hoia nature spa pakun saaremaised saunaelamusi kohalike ilutoodetega

HOIA NATURE SPA

Hoia home spa on palavalt armastatud saaremaine looduskosmeetika bränd, kes on nüüd Kuressaare külje all avanud päris enda spaa, et ühendada Hoia toodete hellitav mõju Saaremaa looduse maagiaga üheks suureks meeltespaa elamuseks. Metsatukka rajatud spaast leiad 2 hubast iglu maja, klassikalise- ja tünnisauna ning lugematu koguse taevatähti ja metsakohinat.
www.hoianaturespa.com

UUED MAITSEELAMUSED

EHTNE suvepesa koondab enda alla kõik hea ja parema, mis saaremaine

EHTNE SUVEPESA

Kuressaare lossipargis on uksed valla löönud armas väike majake, mis koondab endasse kõike head ja paremat, mida saarelt leida võib. EHTNE Saaremaa märgikandjate esinduskohvikust leiad ehedaid saare maitseid, nädalavahetuse lustakad kohtumised, üllatusipakkuva kohalike toodete kingipoe ja imelise lossivaate.

www.facebook.com/suvepesa

Vaekoja pubist on saanud WAAG resto

WAAG RESTOBAR

Kuressaare üks uuemaid söögikohti asub Kuressaare südalinnas otse keskväljaku ääres ajaloolises vaekoja hoones. Waag Restobari kahel korrusel on toredaid võlvialuseid ja nurkasid, et tunda ennast mõnusalt ning eraldatult. Maitsvad toidud ja rikkalik joogivalik ootab.

www.waag.ee

NONA RESTO

Kuressaare kesklinnas asuv NONA Resto pakub kohalikku toorainet Itaalia stiilis. Nona omanik ja peakokk Sandro Batista lubab, et Nonas saavad kõik külastajad head šampanjat, head Vahemerest inspireeritud toitu ja parimat teenindust. Lisaks teistele magustoitudele pakutakse suussulavat gelatot.

www.srossi.ee

Avella tordibutiigist on saanud OmNom kohvik

OM NOM

Tegus seltskond pealinna inimesi pani oma NR99 kohviku kinni, pakkis kola ja toiduvagun Dafu ühes ning tulid terve meeskonnaga saarele, et siin oma tegemisi jätkata. Kuressaare bussijaama kõrval pakutakse suvisel ajal tänavatoitu ja sügisest kevadeni lõunaid ning sinna vahele peolaudu/cateringe nii kohvikus sees kui ka majast välja.

www.facebook.com/OmNomkohvik

Dereku Burger on selleks suveks grillid koduaias kuumaks ajanud

DEREKU BURGERI AIAGRILL

Aastaid tagasi Kuressaarest tuule tiibadesse saanud Dereku Burger on otsustanud suveks pealinnast tagasi kodusaarele tulla. Nädalalõppudel aetakse grill kuumaks Saaremaa Veski külje all koduõues, et pakkuda maailma parimaid burgereid.

www.facebook.com/DerekuBurger

Itaalia stiilis pitsad ootavad

PIZZA & PROSECCO

Orissaare küljeall asuvas vabaõhu restoranis Pizza & Prosecco pakutakse käsitsi valmistatud Neapolitani stiilis pitsasid, milles on kasutatud nii kohalikke kui Itaalia toiduaineid. Pitsade valik muutub iga nädal koos üllatustega läbi terve suve. Kuna päevas valmistatakse vaid 30 pitsat, siis on vajalik laud eelnevalt reserveerida.

www.facebook.com/pizza&prosecco

ETVst tuntud Tanel ja kanad on Salmel avanud uhiuue kohviku

SALME SAI / TANELI JUURES

Paar hooaega tagasi sai kogu Eesti ETV seriaalis kaasa elada Taneli ja kanade tegemistele. Nüüd ootab Tanel kogu Eestit enda juurde kohvikusse. Kohe päriselt, mitte teleekraani vahendusel. Kui eelmisel hooajal alustati Salmel väikese kohviku pidamisega, siis see suvi oodatakse külla juba suuremaid rahvahulkasid, kes kõik mahuvad kenasti Salme vana kaupluse ruumides avatud kohvikusse. Ilmselt Salme Sõrve mnt 10 kõige ägedam kohvik.

www.facebook.com/salmesaikohvik

Muhu keskuses asub sind suurepäraste küpsetistega uus kohvik

KOHVIK MUHU PARIIS

Muhu saare keskuses, Liiva keskväljaku vahetus läheduses avati eelmise aasta lõpus uhiuus Muhu Maja, kus on endale kodu leidnud nii Muhu Vallavalitsus, mitmed kohalikud ettevõtjad kui ka Muhu Maja kohvik. Kuuldused kohviku imelistest küpsetistest on jõudnud juba Kuressaarde. Kui oled saartele tulemas, mine kontrolli ise järgi, kas nende croissantid on tõesti maailma parimad.

www.facebook.com/muurivahekoogikohvik

Muhu Jäätise Wabrik pakub jahutust Üügu pangal

MUHU JÄÄTISE WABRIK

Kõrgel Üügu pangal sasib leebe meretuul su juukseid ja Anduvälja perelapsed pakuvad meeleldi Muhu Jäätise jahutavaid maiustusi ja tervislikku mahla. Alustavate noorettevõtjatena annavad nad endast parima, et sinu suvepäeva toredad hetki lisada. Aga võib ka juhtuda, et noorusel on mõni päev muud plaanid. Siis saad jäätist Seitsme Tuule Aia kohvikust.

www.facebook.com/MuhuJaatiseWabrik

 

Köstri Maja pakub Kihelkonnal maitseelamusi

KÖSTRIMAJA

Üks vahva hoone (Valla 1) Kihelkonna alevikus on saanud sisse uue hingamise ja energia. Hääd-paremat söögiks ja joogiks pakkuv ning mõnusat äraolemist tagava kohviku tegemistel tasub silma peal hoida, sest suvel jooksul võib sealt lisaks maitseelamustele aegajalt leida ka toredaid muusikuid.

www.facebook.com/Kostrimaja

Ratsu talus saad lisaks hobuteenustele nautida ka head sööki

RATSU PUBI

Ratsu turismitalu on vahva kogupere vabaaja veetmise keskus ja majutus, kus pakutakse hobuteenuseid. Lisaks ratsaelamustele saad seal nädalalõppudel nüüd nautida ka maitseelamusi. Ratsu pubi pakub mitmeid maitsvaid kohalikke käsitööroogasid ning iga päev ka erinevaid päevapakkumisi.

www.facebook.com/ratsu.turismitalu

UUED KVALITEEDIMÄRGISED

Michelin Guide valis Alexander Restorani maailma parimate hulka

MICHELIN SOOVITAB:

RESTORAN ALEXANDER PÄDASTE MÕISAS

MICHELIN Guide Estonia teine väljaanne on ilmunud ja kõigil gurmaanidel on põhjust rõõmustamiseks. Esimest korda on tunnustatud restoranide nimekirja jõudnud ka saared! Palju õnne Restoran Alexander uhke saavutuse puhul!

GREEN KEY SOOVITAB:

SAARE KEK

Loodus-säästlik mõtteviis on olnud Saare KEKi 5 aastase protsessi deviisiks - päikesepaneelid, maaküte, päästetud vana maja, sisustuselementide uus-taaskasutus, igapäevane energiasäästlik ja võimalikult plastikuvaba elu, ning palju muid olulisi pisiasju. Lisaks jazz kontserditele, ajastumuuseumile on KEKis äsja avatud ka teine põgenemistuba.

www.saarekek.ee 

 

Pidula Wakepark on Green Key märgisega pärjatud

GREEN KEY SOOVITAB:

PIDULA WAKEPARK

Pidula vana kalakasvatuse tiikidele mõned aastad tagasi rajatud wakepark on kestlike põhimõtteid alati au sees pidanud ja nüüd sai see vääriliselt ka märgistatud. Mine lusti Pidulas ja võid kindel olla, et nemad seisavad hea, et ka tulevad põlved saaks sama nautida.

www.saarewake.ee

Green Key soovitab ööbida Rannamõisa Viinaköögis

GREEN KEY SOOVITAB:

RANNAMÕISA VIINAKÖÖK

Pidula mõisa viinaköögi kõrvalhoones on mõned aastad tagasi avatud hubane peresõbralik majutusasutus, mis on ideaalne peatuspaik, kui otsid kohta keset loodust. Äsja said nad tunnustatud Green Key märgisega, kuna end ümbritseva keskkonna hoidmine on pererahvale väga oluline.

www.facebook.com/rannamoisaviinakook

UUED ÖÖBIMISKOHAD

Meerbach pakub öömaja otse Kuressaare südames

MEERBACH RESIDENTS

Meerbach Residents korterid asuvad Kuressaare vanalinnas, keskväljaku kõrval. Majas on 5 luksuslikku korterit, mis kõik on sisustatud sajandivanuse Pariisi stiilimõjudega, samas nutika ruumikasutuse ja tänapäevaste mugavustega. See on luksus, mida endale lubada.

www.meerbach.ee

Güldestubbe residences on põneva ajalooga uus majutus Kuressaare peatänava ääres

GÜLDENSTUBBE RESIDENTS

Güldenstubbe Residentsid kannab oma Loos balti- rootsi päritolu parun von Güldenstubbe nime pärandit – olles üks mitmest olulisest ajaloolisest perekonnast, kes Kuressaare arengusse panustanud. See Loss tänav 6 ajalooline hoone on läbi erinevate peremeeste jõudnud taas uude hingamisse.

www.guldenstubbe.ee

Kiigemäe puhkemaja pakub ideaalset saare puhkust

KIIGEMÄE SAUNAMAJA

Kiigemäe Puhkemaja on hubane majake Orissaare kandis keset lummavat Saaremaa loodust. Ideaalse saare puhkuse nautimiseks on külastajate käsutuses 4 magamistuba, köök, grillimisvõimalus, kümblustünniga terrass, kena koduaed ja otse loomulikult ka saun.

www.home2stay.ee

Meela tuulik pakub ööbimisvõimalust ajaloolises tuuleveskis

MEELA TUULIK

Meela tuulik pakub kestlikku ja loodussõbralikku elamusmajutust Eesti kultuuril ja pärandil põhinevas tuuleveskis. Tuulikus on  5 magamiskohta, esimesel korrusel 3 kohta, teisel korrusel on säilitatud kultuuripärandist veskikivi ja seal on 2 magamiskohta. Külaliste käsutuses on ka saunamajas, kus on köök, istumisnurk, dušširuum ja leiliruum.

www.facebook.com/meelasetuulik

Viska kindlasti pilk peale ka meite kultuurisündmuste kalendrile www.saare.events sest sealt leiab alati midagi uut ja huvitavat.

Kui su viimasest Saaremaa reisist on möödas lausa mitu aastat, viska kindlasti pilk peale ka viimaste aastate uutele põnevatele kohtadele.

Viimati muudetud: 28. juuli 2023

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.