Saarlased avavad oma hoovid

Kihelkonna hoovikohvikute päev toimub neljandat korda

KIHELKONNA AVATUD HOOVID
23. juuni 10:00-14:00

 

Neljandat korda avab Kihelkonna kandi rahvas enda hoovid külalistele. Selleaastaseid avatud hoove jagub nii Kihelkonnale, kui selle ümbrusesse. Kokku avab väravad kuus kohta, kelle hulgas on nii klassikalisi kodukohvikuid kui retrokohvik, käsitöömüüjaid, lillemüüki kui ka ilusalongi. Tore päev lõppeb ühise jaaniõhtuga Kihelkonna lauluväljakul. 

www.facebook.com/kihelkonnaavatudhoovid

 

Avatud aiad on Saaremaa armastatud suvesündmus

SAARTE AVATUD AIAD

02.-03. juuli

 

Saarte Avatud Aiad tutvustavad juba kümnendat korda Saare maakonna aedade kauneimaid pärle. Oma väravad löövad sel päeval valla nii teada-tuntud iluaiad, kui ka hästi varjatud sala-aiad, mis igapäevaselt ainult oma perele imetlemiseks on. Kõigile rohenäppudele on see aasta üks oodatumaid sündmusi, kus kiigata teiste omasuguste hoovidesse ja vahetada kasulikke näpunäiteid parimate sortide ja aiapidamisnippide osas.

www.facebook.com/saarekodukant.ee

VALJALA PIIRKONNA  KOHVIKUTEPÄEV

16. juuli 11:00-17:00

 

Üheks laupäevaks avab kaheksa Valjala kandi peret oma koduõued kõikidele tulijatele, et neid hea ja paremaga kostitada. Kuigi igal kohvikul on oma nägu on neil ka ühendav lüli - kohvikutepäeva seekordne teema on keerusai, mida leiab igast kodukohvikust. Kohvikute vahel liikudes kogu kindlasti ka templeid, et osaleda toredas loosimängus.

www.facebook.com/Valjala-piirkonna-kohvikutepaev

NASVA LESTAKOHVIKUTE PÄEV

23. juuli 13:00-18:00

 

Vanas Nasva kalurikülas avatakse juuli lõpus üheks päevaks mitmete koduaedade väravad, et kostitada külalisi maitsvate koduste suupistete ja roogadega. Kindlasti ei puudu valikust kala, mida võid leida nii supi kui piruka seest, nii praetult kui kuivatatult. Kalurikülale kohaselt saab ühest kohvikust teise suunduda ka mööda jõge kulgeva paaditaksoga.

www.facebook.com/nasvalestakohvikud

KARJA KIHELKONNA KODUKOHVIKUTE PÄEV

23. juuli

Saaremaa, suvi ja suur kohvipidu on ikka kolme võrdusmärgiga. Teist suve avavad Karja kihelkonna pered oma koduhoovid, südamed ja retseptihoidlate salakambrid - ikka selleks, et külaliste meeli kõditada. Lisaks klassikalistele söökidele ja kookidele võib menüüdest leida ka põnevaid ning eksootilisi üllatusi!

www.facebook.com/karjakihelkonnakodukohvikud

Avatud talude päeval osaleb kümneid Saaremaa talusid.

AVATUD TALUDE PÄEV

23.-24. juuli 10:00-17:00

 

Kaheksandal üle-eestilisel avatud talude päeval ootavad sind nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid.

www.facebook.com/saaremaaavatudtalud

Muhus avatakse kodukohvikud suisa kaheks päevaks

MUHU KOHVIKUTEPÄEV

29.-31. juuli 12:00-17:00

 

Nii muhulased kui ka suvemuhulased muudavad oma koduaiad või külaplatsid üheks nädalavahetuseks kodukohvikuteks. Kaasa löövad lisaks koduhoovidele ka muuseumid, sadamad, stuudiod, muud keskused ja asutused. Lisaks kookidele ja pirukatele leiab mõnest kohvikust kindlasti ka apurokka.

 

www.puhkaeestis.ee/et/muhu-saare-kohvikutepaev

ORISSAARE HOOVIKOHVIKUTE PÄEV

06. august 11:00-17:00

 

Ka Orissaare inimesed on plaani võtnud enda koduhoovid kohvikuteks muuta ja seda juba mitmendat korda. Lisaks kodustele küpsetistele ja maitsvatele ampsudele võid hoovikohvikutest leida nii muusikalisi vahepalasid, teise ringi müüginurga kui palju muud põnevat.

 

www.facebook.com/Orissaare-hoovikohvikud

LAIMJALA KOHVIKUTEPÄEV

13. august 10:00-17:00

 

Ka Laimjala kandi rahvas on see aasta nõuks võtnud enda piirkonnas korraldada kodukohvikutepäeva. Hetkel käib kibekiire ettevalmistöö ja parimate retseptide valimine ning katsetamine. Täpsem info, kus-kes-ja-mida pakub, selgub augusti alguseks. Tore päev lõppeb Audla külaplatsil ansambliga Vanad Sõbrad (pilet 5€).

www.facebook.com/laimjalakohvikutepaev

Korra aastas avavad enda uksed küla- ja seltsimajad

SAAREMAA TOIDUFESTIVAL: KÜLLA KÜLLA

17. september 12:00-18:00

 

 

Saaremaa Toidufestivali raames kutsuvad Külla Külla Saare maakonna erinevad külad, avades oma külade külamajad, seltsimajad, külaväljakud või muu külale olulise koha Sinu jaoks. Külade avatud uste eesmärk on tutvustada Saare maakonna kogukondade lugusid, kooskäimise kohtasid, ajalugu ja nende käekäiku tänasel päeval. Iga paik on eriline ja tutvumist väärt!

www.saaremaatoidufestival.ee

Iga sügis toimub Kuressaares Õunakohvikutepäev

SAAREMAA TOIDUFESTIVAL: ÕUNAKOHVIKUTE PÄEV

18. september 12:00-17:00

 

September on aeg, mil puudel punavad õunad ning ikka ja jälle tekib mõte, mis saagiga teha. Saaremaa Toidufestival pakub võimalust muuta ühiselt üks tore pühapäev põnevaks. Ühel pühapäeval muutub Kuressaare elavamaks, kuna erinevates hoovides ja aladel on avatud just Õunakohvikud.

www.saaremaatoidufestival.ee

Viimati muudetud: 12. juuli 2022

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.