Saarlased avavad oma hoovid 2024

Kuressaare garaažimüük toimub iga aasta mai viimasel pühapäeval

KURESSAARE TÄNAVAFESTIVALI GARAAŽIMÜÜK

26. mai

 

"Ühe mehe vana on teine mehe uus". Kui Sul on kodus midagi, mida Sa ise enam ei vaja, siis kindlasti on teises linna otsas keegi, kellel on just see asi puudu. Mai kuu viimasel pühapäeval saavad kõik need ostjad-müüjad üle Kuressaare erinevates müügikohtades kokku, et koju seismajäänud kraamile uus hingamine anda.

www.kuressaarefestival.ee

Kihelkonna hoovikohvikute päev toimub neljandat korda

KIHELKONNA AVATUD HOOVID
23. juuni 10:00-14:00

 

Viiendat korda avab Kihelkonna kandi rahvas enda hoovid külalistele. Selleaastaseid avatud hoove paiknevad kõik kenasti teineteise lähedal Kihelkonnal. Kokku avab väravad viis kohta, kelle hulgas on nii klassikalisi kodukohvikuid kui käsitöömüüjaid, näomaalingute tegijaid kui miniloomaaia pidajaid. Kihelkonna avatud hoovid on kena sissejuhatus jaanipidustustele. 

www.facebook.com/KihelkonnaTIOK

 

Avatud aiad on Saaremaa armastatud suvesündmus

SAARTE AVATUD AIAD

05. juuli

 

Saarte Avatud Aiad tutvustavad Saare maakonna aedade kauneimaid pärle. Oma väravad löövad sel päeval valla nii teada-tuntud iluaiad, kui ka hästi varjatud sala-aiad, mis igapäevaselt ainult oma perele imetlemiseks on. Kõigile rohenäppudele on see aasta üks oodatumaid sündmusi, kus kiigata teiste omasuguste hoovidesse ja vahetada kasulikke näpunäiteid parimate sortide ja aiapidamisnippide osas.

www.facebook.com/saarekodukant.ee

ORISSAARES HOOGA!

11. juuli - 14. juuli

 

Ka Orissaare inimesed on plaani võtnud enda koduhoovid kohvikuteks muuta ja seda juba mitmendat korda. Lisaks kodustele küpsetistele ja maitsvatele ampsudele võid hoovikohvikutest leida nii muusikalisi vahepalasid, teise ringi müüginurga kui palju muud põnevat.

facebook.com/events

Avatud talude päeval osaleb kümneid Saaremaa talusid.

AVATUD TALUDE PÄEV

20.-21. juuli

 

Üheksandal üle-eestilisel avatud talude päeval ootavad sind nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid.

www.facebook.com/saaremaaavatudtalud

Muhus avatakse kodukohvikud suisa kaheks päevaks

MUHU KOHVIKUTEPÄEV

26.-28. juuli

 

Nii muhulased kui ka suvemuhulased muudavad oma koduaiad või külaplatsid üheks nädalavahetuseks kodukohvikuteks. Kaasa löövad lisaks koduhoovidele ka muuseumid, sadamad, stuudiod, muud keskused ja asutused. Lisaks kookidele ja pirukatele leiab mõnest kohvikust kindlasti ka apurokka.

www.muhu.ee

VALJALA PIIRKONNA  KOHVIKUTEPÄEV

2024 aasta kuupäevad välja selgitamisel

 

Üheks laupäevaks avavad Valjala kandi pered oma koduõued kõikidele tulijatele, et neid hea ja paremaga kostitada. Varasematel aastatel on kohvikutepäeval osalenud nii Valjalakandi elanikud kui suvitajad, muuseumid, sadamad ja külamajad. Kes ja kus see suvi enda hoovikohviku lahte teeb saad uurida FB lehelt.

www.facebook.com/valjalarahvamaja

NASVA LESTAKOHVIKUTE PÄEV

27. juuli 12.00-18.00

 

Vanas Nasva kalurikülas avatakse juuli lõpus üheks päevaks mitmete koduaedade väravad, et kostitada külalisi maitsvate koduste suupistete ja roogadega. Kindlasti ei puudu valikust kala, mida võid leida nii supi kui piruka seest, nii praetult kui kuivatatult. Kalurikülale kohaselt saab ühest kohvikust teise suunduda ka mööda jõge kulgeva paaditaksoga.

www.facebook.com/nasvalestakohvikud

Karja Kihelkonna Hoovikohvikute Päevad

KARJA KIHELKONNA KODUKOHVIKUTE PÄEVAD

27.-28. juuli

 

Ka Karja Kihelkonna kodukohvikud avavad oma uksed ja seda lausa kaheks päevaks. Võimalus nautida head sööki ja jooki ning mönusat seltskonda.

www.facebook.com/KarjaKoduKohvikud

LAIMJALA KANDI KOHVIKUTEPÄEV

10. august

 

Ka Laimjala kandi rahvas on nõuks võtnud enda piirkonnas korraldada kodukohvikutepäeva. Hetkel käib kibekiire ettevalmistöö ja parimate retseptide valimine ning katsetamine. Päevane mönus toidumekkimine, saab vahva lõpu õhtuse simmaniga Audla külaplatsil.

www.facebook.com/audlaküla

Korra aastas avavad enda uksed küla- ja seltsimajad

SAAREMAA TOIDUFESTIVAL: KÜLLA KÜLLA

14. september 12:00-18:00

 

Saaremaa Toidufestivali raames kutsuvad Külla Külla Saare maakonna erinevad külad, avades oma külade külamajad, seltsimajad, külaväljakud või muu külale olulise koha Sinu jaoks. Külade avatud uste eesmärk on tutvustada Saare maakonna kogukondade lugusid, kooskäimise kohtasid, ajalugu ja nende käekäiku tänasel päeval. Iga paik on eriline ja tutvumist väärt!

www.saaremaatoidufestival.ee

Iga sügis toimub Kuressaares Õunakohvikutepäev

SAAREMAA TOIDUFESTIVAL: ÕUNAKOHVIKUTE PÄEV

15. september

 

September on aeg, mil puudel punavad õunad ning ikka ja jälle tekib mõte, mis saagiga teha. Saaremaa Toidufestival pakub võimalust muuta ühiselt üks tore pühapäev põnevaks. Ühel pühapäeval muutub Kuressaare elavamaks, kuna erinevates hoovides ja aladel on avatud just Õunakohvikud.

www.saaremaatoidufestival.ee

Viimati muudetud: 26. märts 2024

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.