Saarlased avavad oma hoovid 2023

Kihelkonna hoovikohvikute päev toimub neljandat korda

KIHELKONNA AVATUD HOOVID
23. juuni 10:00-14:00

 

Viiendat korda avab Kihelkonna kandi rahvas enda hoovid külalistele. Selleaastaseid avatud hoove paiknevad kõik kenasti teineteise lähedal Kihelkonnal. Kokku avab väravad viis kohta, kelle hulgas on nii klassikalisi kodukohvikuid kui käsitöömüüjaid, näomaalingute tegijaid kui miniloomaaia pidajaid. Kihelkonna avatud hoovid on kena sissejuhatus jaanipidustustele. 

www.facebook.com/KihelkonnaTIOK

 

Avatud aiad on Saaremaa armastatud suvesündmus

SAARTE AVATUD AIAD

02. juuli 10:00-18:00

 

Saarte Avatud Aiad tutvustavad Saare maakonna aedade kauneimaid pärle. Oma väravad löövad sel päeval valla nii teada-tuntud iluaiad, kui ka hästi varjatud sala-aiad, mis igapäevaselt ainult oma perele imetlemiseks on. Kõigile rohenäppudele on see aasta üks oodatumaid sündmusi, kus kiigata teiste omasuguste hoovidesse ja vahetada kasulikke näpunäiteid parimate sortide ja aiapidamisnippide osas.

www.facebook.com/saarekodukant.ee

Avatud talude päeval osaleb kümneid Saaremaa talusid.

AVATUD TALUDE PÄEV

15.-16. juuli

 

Üheksandal üle-eestilisel avatud talude päeval ootavad sind nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid.

www.facebook.com/saaremaaavatudtalud

Muhus avatakse kodukohvikud suisa kaheks päevaks

MUHU KOHVIKUTEPÄEV

28.-30. juuli

 

Nii muhulased kui ka suvemuhulased muudavad oma koduaiad või külaplatsid üheks nädalavahetuseks kodukohvikuteks. Kaasa löövad lisaks koduhoovidele ka muuseumid, sadamad, stuudiod, muud keskused ja asutused. Lisaks kookidele ja pirukatele leiab mõnest kohvikust kindlasti ka apurokka.

 

www.muhu.ee

VALJALA PIIRKONNA  KOHVIKUTEPÄEV

29. juuli

 

Üheks laupäevaks avavad Valjala kandi pered oma koduõued kõikidele tulijatele, et neid hea ja paremaga kostitada. Varasematel aastatel on kohvikutepäeval osalenud nii Valjalakandi elanikud kui suvitajad, muuseumid, sadamad ja külamajad. Kes ja kus see suvi enda hoovikohviku lahte teeb saad uurida FB lehelt.

www.facebook.com/valjalarahvamaja

NASVA LESTAKOHVIKUTE PÄEV

29. juuli

 

Vanas Nasva kalurikülas avatakse juuli lõpus üheks päevaks mitmete koduaedade väravad, et kostitada külalisi maitsvate koduste suupistete ja roogadega. Kindlasti ei puudu valikust kala, mida võid leida nii supi kui piruka seest, nii praetult kui kuivatatult. Kalurikülale kohaselt saab ühest kohvikust teise suunduda ka mööda jõge kulgeva paaditaksoga.

www.facebook.com/nasvalestakohvikud

ORISSAARE HOOVIKOHVIKUTE PÄEV

05. august

 

Ka Orissaare inimesed on plaani võtnud enda koduhoovid kohvikuteks muuta ja seda juba mitmendat korda. Lisaks kodustele küpsetistele ja maitsvatele ampsudele võid hoovikohvikutest leida nii muusikalisi vahepalasid, teise ringi müüginurga kui palju muud põnevat.

 

www.facebook.com/Orissaare-hoovikohvikud

LAIMJALA KOHVIKUTEPÄEV

12. august

 

Ka Laimjala kandi rahvas on nõuks võtnud enda piirkonnas korraldada kodukohvikutepäeva. Hetkel käib kibekiire ettevalmistöö ja parimate retseptide valimine ning katsetamine. Täpsem info, kus-kes-ja-mida pakub, selgub augusti alguseks.

www.facebook.com/audlaküla

Korra aastas avavad enda uksed küla- ja seltsimajad

SAAREMAA TOIDUFESTIVAL: KÜLLA KÜLLA

16. september 12:00-18:00

 

Saaremaa Toidufestivali raames kutsuvad Külla Külla Saare maakonna erinevad külad, avades oma külade külamajad, seltsimajad, külaväljakud või muu külale olulise koha Sinu jaoks. Külade avatud uste eesmärk on tutvustada Saare maakonna kogukondade lugusid, kooskäimise kohtasid, ajalugu ja nende käekäiku tänasel päeval. Iga paik on eriline ja tutvumist väärt!

www.saaremaatoidufestival.ee

Iga sügis toimub Kuressaares Õunakohvikutepäev

SAAREMAA TOIDUFESTIVAL: ÕUNAKOHVIKUTE PÄEV

17. september 12:00-17:00

 

September on aeg, mil puudel punavad õunad ning ikka ja jälle tekib mõte, mis saagiga teha. Saaremaa Toidufestival pakub võimalust muuta ühiselt üks tore pühapäev põnevaks. Ühel pühapäeval muutub Kuressaare elavamaks, kuna erinevates hoovides ja aladel on avatud just Õunakohvikud.

www.saaremaatoidufestival.ee

Viimati muudetud: 22. juuli 2023

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.