Saaremaised ilutooted

Saaremaa loodus pakub palju ja siin väärtustatakse kohalikku toorainet. Saareline elukeskkond on inspireeriv - meil on hulk ettevõtjaid, kes tunnevad vastutust lähedaste, looduse ja keskkonna ees. Niisiis leidub saarel palju ettevõtjaid, kes on nii saarel kui ka laiemas maailmas leiduva hea pudelitesse, purkidesse ja tuubidesse pannud, et ka teised saaksid oma nahka toita vaid kõikse paremaga - Saaremaiste ilutoodetega. Teie ees on saare nahahooldustoodete ettevõtted.

HOIA homespa

Kuressaare südames valmivad HOIA homespa tooted käsitsi ja loodussäästlikult. Need tooted on loodud spetsiaalselt põhjamaade karge kliima jaoks toitmaks ja kaitsmaks nahka. HOIA kreemides ja kehakoorijates kasutatakse sheavõid, mis on pärit Ghanast, makstes sheavõi eest õiglast hinda. Nende tootevalik on lai: kohakoorijad, -vahud, deodorandid ja lisaks ka eriseeriad, mis valmisnud spetsiaalselt talvisteks pidustusteks või suvise päikese jaoks. HOIA hoolib ka loodusest ehk kui Sul saab kehavaht või -koorija otsa, siis saad neile topsiku tagastada, et see taas ringlusesse saata.

Tutvu HOIA loo ja toodetega siin.

Hoia homespa kehakoorijad
Foto: HOIA homespa

by mukk

Saarelisest identiteedist inspireeritud by mukk nahahooldustooted koosnevad orgaaniliselt sertifitseeritud kvaliteetsetest ja taimset päritolu koostisosadest. Enamus toodetes kasutatakse kohalikku, rannikult korjatud punavetikat, mis lisab toodetele väärtuslikke mineraale ja nahka taastavaid omadusi. By mukk tooted teeb eriliseks probiootiline tehnoloogia, mis võimaldab toota naturaalset kosmeetikat ilma traditsionaalsete säilitusaineteta.

By mukk on ellu kutsutud ema-tütre duo poolt, kes on iga oma välja töötatud tootega mõelnud nii tarbija kui ka keskkonna peale. Vastutust tuntakse ka keskkonna suhtes - kõik nende tooted on pandud taastöödeldavatesse anumatesse, mis on valmistataud alumiiniumist või klaasist.

Tutvu by mukk loo ja toodetega siin.

by mukk nahahooldustoodete reklaamfoto
Foto: by mukk

GoodKaarma

GoodKaarma on Saaremal Kuke külas tegutsev ökotalu, kelle külmpressimeetodil valminud käsitööseebid on paljude kohalike ja ka välismaalaste südametesse pugenud. Lisaks seepidele valmistatakse ka kehahooldus-, naha- ja saunatooteid.  Suurt rõhku pannakse just ökotoodetele, seetähendab, et paljud nende poolt kasutatavad koostisosad tulevad ökotaludest. 

Kui oled huvitatud teada saama, kuidas valmivad seebid, siis suvekuudel on GoodKaarma seebikoja uksed avatud kõigile külalistele. Kohapeal on kõigil soovijatel võimalus tuttvaks saada GoodKaarma seepide valmistamise protsessiga ja valmistada seepi nende töötoas. Töötoas osalemiseks on vaja eelnevalt registreerida. 

Tutvu GoodKaarma loo ja toodetega siin.

Pilt GoodKaarma seebivalmistamise töötoast
Foto: GoodKaarma

Natura Siberica

Saaremaa väekaid taimi leiab ka Natura Siberica kosmeetikast. Just saarelisusest tingitud taimede omapära tõttu otsustati osa Natura Siberica taimekasvatusest rajada just Saaremaale, sest saare tugevate tuulte käes kasvanud taimedel on erilised kaitseomadused, mis kantakse edasi Natura Siberica kosmeetikatoodetesse. Saaremaal kasvatatakse osa toodetes kasutatavaid taimi, suur osa väetaimedest kasvavad ja korjatakse Siberi metsikust loodusest. Väetaimede korjamisel on eriline rõhk just õigel ajastusel - taimed tuleb korjata ajal, mil need sisaldavad kõige rohkem toitvaid ja bioloogiliselt aktiivseid aineid.

Tutvu Natura Siberica loo ja toodetega siin.

Naine korjamas taimi Natura Siberica Saaremaa farmi aladelt
Foto: Natura Siberica

Tilk!

Tilk! on samuti oma toodetesse pannud Saaremaa väekad taimed, kus lisaks on ka häid koostisosi mujalt maailmast. Pereliikmete ja sõprade abiga korjatakse kevadel ning suvel Saaremaal taimi, mida hiljem kreemide valmistamiseks kasutatakse. Kõik Tilk! kreemid on valmistatud 100% looduslikest koostisosadest ning need on parabeeni- ja mineraalõlidevabad ning neid ei ole katsetatud loomade peal. Tilk! kreemid on meeldejäävad just oma mõnusa mussee taolise konsistentsi poolest.

Ka Tilk! mõtleb oma toodete valmistamisel keskkonna peale. Nad on välja töötanud ReUse Me programmi, mille abil suunatakse tühjad Tilk! pakendid uuele ringile. Kõik ikka selleks, et vähendada lisapakendite kasutamist.

Tilk! looduskosmeetika meeleolufoto
Foto: Tilk!

ÖLI

ÖLI on Saaremaa väekad taimed pannud õlidesse, millele ka brändi nimi viitab. Orgaaniliselt kasvatatud taimed annavad õlidele tervendava toime. ÖLI unikaalsed orgaaniliste taimeõlide retseptid on valminud saarlasest taimetargal Ain Vagal pikaajalise ja kõrgetasemelise uurimistöö tulemusel. Tema mentor ja nõustaja taimemaailmas oli Aleksander Heintalu (tuntud ka kui Vigala Sass). ÖLI loojad usuvad, et puhas loodus kingib inimesele kõik vajaliku täiuslikuks nahahoolduseks. Just orgaaniliselt kasvatatud taimede koostis annab õlidele tervendava toime, seepärast valmib iga ÖLI toode ainult 100% orgaanilistest sertifitseeritud baasõlidest ja 100% orgaanilistest sertifitseeritud eeterlikest õlidest.

Tutvu ÖLI loo ja toodetega siin.

Saaremaise ÖLI brändi pilt
Foto: ÖLI

Saaremaa muda

Kuressaare kui kuurortlinn on külalisi meelitanud saarele juba paar sajandit tagasi. Saaremaa ravimuda on alternatiivse ravimeetodina olnud kasutusest juba 1824. aastast, mil rajati esimene tervisemuda raviasutus Kihelkonna lähedale Rootsikülla. Nüüd on Valsimaja pakendanud ka Saaremaa muda. Saaremaa mudal on nahka niisutav, puhastav, kooriv ja värskendav toime. Muda stimuleerib rakkude elutegevust, tasakaalustab naha bioloogilisi protsesse ning tõstab selles hapnikusisaldus. Tänu E-vitamiini sisaldusele omab ravimuda tugevat antioksüdeerimisvõimet ning stimuleerib kudede regeneratsiooni. Nüüdseks on Sul võimalus oma nahka hellitada Saaremaa mudaga ka kodus, kuid mitmed Saaremaa spaad pakuvad kohaliku mudaga ka spaahoolitsusi.

Tutvu tootega siin.

Naine mudavannis Saaremaa Spaa Hotellis
Foto: Saaremaa Spa Hotels

Saaremaa koos teiste Lääne-Eesti saartega on juba 1990. aastast kuulunud UNESCO biosfääri programmialasse “Inimene ja biosfäär”- siinne keskkond on puhas ja hoitud, seda on tehtud juba aastasadu ja tehakse ka tulevikus. Saarlased hoolivad keskkonnast ja panustavad ka siinsesse heaolusse järjepidevalt. Kõik eelpool nimetatud ettevõtted kasutavad oma toodetets orgaanilisi tooteid, otsivad lahendusi, et ka pakendite valik oleks võimalikult jätkusuutlik. Mitmed ettevõtted lähtuvad oma pakendite valikust, et need oleksid taaskasutatavad või ümbertöödeldavad. Mitmed ettevõtted võtavad vastu ka tühja ilutoodete taarat, et saaks need taas ringlusesse suunata.

Natura Siberica väekate taimede istandus Saaremaal Tõlluste mõisas
Tõlluste mõis // Foto: Natura Siberica

Viimati muudetud: 28. okt. 2022

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.