Parkimine Kuressaares

Parkimine Kuressaares

Kuressaare on tore väike linn, kus ringi liikumiseks ei ole autot sageli vajagi. Kui oled siiski autoga Kuressaarde sattunud, jõuad varem või hiljem küsimuseni – kuhu auto parkida?

 

Tasulised parklad

Tasulisi parklaid on Kuressaares kaks:

  • Saaremaa kaubamaja parklas (Raekoja 1) saab tasuta parkida ühe tunni, ning seejärel maksab parkimine 1€ tunnis. Parkimistasu saab maksa kaubamaja ukse kõrval olevasse parkimisautomaati.
  • Ajamaja ärikeskuse maaalune parkla (Tallinna 16)

 

Ajapiiranguga parkimine Kuressaare kesklinnas

Alates 2020 suvest on Kuressaare kesklinnas osad parkimiskohad ajalise piiranguga. Peale kahe tunni möödumist tuleb parkimiskoht vabastada. Parkimise aega maksmisega pikendada ei ole võimalik. Kui kaks tundi saab täis, tuleb igatahes parkimiskoht vabastada ja auto mujale parkida. Parkimise algus tuleb fikseerida parkimiskellaga. Parkimiskorra rikkumise eest saab trahvi 20€.

 

Kokku on Kuressaare kesklinnas ca 130 ajalise piiranguga parkimiskohta, mida leidub nii tänava äärtes, kui ka suuremates parklates (millest osad parkimiskohad on ajalise piiranguga ja osad piiranguteta). Tuvastamaks, kas parkimiskoht on ajalise piiranguga või piiranguteta, tasub olla hoolas liiklusmärkide jälgimisel. Piiranguga alad on kõik märgistatud.

130 parkimiskohta Kuressaare kesklinnas on ajalise piiranguga
130 parkimiskohta Kuressaare kesklinnas on ajalise piiranguga // Joonis: Saarte Hääl

 

Ajaliselt piiratud parkimiskohad asuvad:

 

Pihtla tee 3 (autobussijaam)

Transvaali tn 43

Tallinna tn 15, 17, 19, 25 ja 32

Tallinna tn 20 (Kuressaare Teater)

Tallinna tn 16

Tallinna tn 6 (Kuressaare kultuurikeskus)

Tallinna tn 13 (Laurentiuse kirik) hoovis

Torni tn 1

Tallinna tn 5

Tallinna tn 1  (Kohtu tänava poolne külg)

Kauba tn 2, 6, 8/10

Kohtu tn 1 (Lasteaia tn poolne külg)

Lossi tn 1, 3, 5 ja 7

Tasuta parkimine

Kõik parkimiskohad, mis eelpool mainitud kategooriatest välja jäävad, on tasuta parkimiskohad. Neid on nii tänava äärtes, kui parklates. Kesklinna kaks suuremat parklat asuvad Kultuurikeskuse taga (Tallinna 6) ja Uue ning Kaevu tänava ristmikul. Kuressaare lossi külastades saad auto parkida Allee tänava algusesse tänava äärde või Kuressaare staadioni juures (Staadioni tänav) olevale parkimisplatsile. Kõikidel hotellidel on enda suuremad või väiksemad parklad.

 

Väljaspool Kuressaaret on parkimine kõikjal tasuta, aga kinni tuleb pidada liikluseeskirjadest.

 

Kas soovid saada vihjeid oma järgmiseks Saaremaa reisiks või hoopis kuulda, mida põnevat meitel toimub? Liitu Visit Saaremaa uudiskirjaga. Hakkame sulle kord paari kuu jooksul saatma reisisoovitusi.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.