5 talvist tegevust Saaremaa looduses

Saarte pikad rannaribad, muinasjutulised rabad ning kaunid metsaalused saavad talve saabudes omanäolise imelise rüü. Selleks, et talvepäevad saaksid vahvasti sisustatud, oleme kokku koondanud viis toredat tegevust, mida koos pere ja sõpradega Saaremaa kaunites paikades ette võtta. Pakkige mõnusalt soojalt riidesse ning avastage pere ja sõprade seltsis saarte imelist loodust. Värskes õhus veedetud päeva järel olete otsast otsani täis häid emotsioone ning positiivset energiat. Mis aga kõige olulisem - ühiste toredate mälestuste võrra rikkamad. Hoiame pöidlaid, et ka sel aastal on ilmataat armuline ning tali ega lumi taeva jääma ei pea.

 

PIKNIKULE KOIGI RABAS

Koigi raba on erimoodi imeline igal aastaajal. Härmas rohukõrred, hääled vaikuses ning jääga kaetud rabajärved on vaid vähene kirjeldamaks siinset talvist olustiku. 4,8 kilomeetrine matkarada on paraja pikkusega, sobides läbimiseks ka kõige tagasihoidlikumale jalutajale ja isegi käredama külmaga.

Piknikukorvi saab lahti pakkida 9 meetri kõrgusel vaateplatvormil, kust avanevad imelised vaated rabale. Kes aga kõrgustesse ei soovi ronida, siis järve äärne istumisala pakub mõnusaks vabas õhus einestamiseks ideaalset õhustikku.

Pane parajalt soojalt riidesse ning pista tekk, termos kuuma joogiga, mõned mandariinid ja karp piparkookidega seljakotti, sest suurepärane talvepäev ootab!

GRILLI TUHKANA RANNAS

Väljasõit mõnda looduskaunisse kohta ning lõkkel valmistatud söömaaeg - kena mõte, kas pole!? Külma ilmaga õues toidu valmistamine ning söömine on elamus, mis annab positiivse laengu veel pikaks ajaks. Sütel grillitud toitudel on oma mekk, gurmee, mille sarnast mujalt ei saa. Küpsetada võib verivorstidest ning kalast, kartulite ja pirnideni. Täiesti omamoodi on aga sütel ja kiviplaadil küpsetatud pitsa - tasub kindlasti järele proovimist! Meie soovitame avastada, üht paljude suvist lemmikut maalilist Tuhkana randa. Mereäärsesse paradiisi viib laudrada, läbi kauni männiku, kus ootab lõkkekohaga telkimis- ja puhkeala. Naudi lõõgastavat jalutuskäiku rannal, merevaadet ning suus sulavat, sütel valmistatud rooga.

Saaremaal on rohkelt grillimiskohtadega varustatud RMK puhkealasid, tuleb vaid oma lemmik välja valida.

 

 

MATKA HARILAIU MATKARAJAL

Saaremaa ilmselt kuulsaim, Harilaiu matkarada ei valmista pettumust ka talvel, sobides korralikuks retkeks suurepäraselt igaühele. Teekonda on võimalik läbida distantsidega 2, 6 või 10 kilomeetrit ja olenemata, millise tee valite on kohtumispaigaks kaunis liivarand ning taustaks kuulus Kiipsaare tuletorn, mida teadagi meie oma kohalikuks Pisa torniks võib pidada. Siin on võimalik matkata, kuulata loodushääli, vaadelda linde ja loomi - huvitavat ning kaunist on siin igal sammul.

Külastage kindlasti eelnevalt Loona mõisa kodulehekülge, kust saate asjaliku teavet piirkonnas liikumise kohta ning laialdaste teenuste kohta, mida Vilsandi rahvuspargi keskus pakub.

LEMMIKUGA MUHU LOODUSRAJAL

Pere ja lemmikloomaga toreda päeva veetmiseks soovitame külastada Muhu loodusrada. Siin on kaks (1 km ja 2 km) istumiskohtade ja infotahvlitega varustatud rada, mis kulgevad vahelduva looduse ja nõukogude sõjaväepärandi rüpes. Lisaks leiab siit koerte harjutusraja, mis on varustatud treeningjuhistega ning QR koodidega, mille kaudu jõuab videoõpetusteni, kuidas koeraga õigesti harjutusi teha, et saaksite neid ka igapäevaselt looduses jätkata. Õpetlik ja vahva päev kogu perele, sest mängulusti vahele saab infotahvlitelt lugeda piirkonnale omaste taimede, lindude kui putukate kohta.

 

SUUSATA & KELGUTA KARUJÄRVE TERVISERAJAL

Karujärve terviserada ilmselt spordisõpradele pikka tutvustamist ei vaja. Siin on tegevust aastaringselt, olles sobilik nii rattasõiduks, jooksuks kui ka kepikõnniks. Kuniks lund ja külma veel piisavalt pole on mängimiseks avatud ka 24 korviga kettagolfipark. Talvel, ilmataadi lahkuse korral, saab sellest aga suusatajate meelispaik. Talverõõmude nautimiseks on siin lisaks suusaradadele (2 km, 3 km, 5 km, ja 10 km) avatud ka 110 meetri pikkune mägi kelgutamiseks, et keegi lumes hullamisest kõrvale ei peaks jääma. Pöidlad pihku, et sel talvel kena lumevaip maad kataks!

Viimati muudetud: 22. jaan. 2024

Loe lisaks

Tule meitele. Ka talvel

4 asja, mida saab Saaremaal teha ainult talvel

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.