Kuhu minna Saaremaal ooperipäevade ajal?

Taaskord on kätte jõudnud see aeg, kui Kuressaare lossihoovi on kerkinud ooperitelk, linnas on õhkkond veidi pidulikum ja terve nädala saab ooperit nautima minna. Kui etenduseni on veel aega, siis kuhu minna ja mida teha? Siin on teie ees väikene OOPERatiivinfo. Tutvu ja avasta!

Näitus “Vabadus 21. sajandil” Kuressaares Raegaleriis

"Vabadus 21. sajandil" on kummardus jätkuvale vabadusele ja loovale inimesele. Näituse jaoks on 21 kunstnikku loonud kokku 21 teost, mis on inspireeritud Eesti vabadusest. Näituse jaoks on valminud ka videoklipid, kus iga kunstnik räägib oma tõlgenduse vabadusest ja mis inspireeris teda antud teost looma, kindlasti vaata ka neid. “Vabadus 21. sajandil” tarbeks on teosed loonud Raul Meel, Marko Mäetamm, Kiwa, Laurentsius, Jaak Visnap, Urmas Viik, Navitrolla, Kadri Alesmaa, Jüri Arrak, Leonhard Lapin, Hardi Volmer, Kadri Kangilaski, Evi Tihemets, Peeter Allik, Jaan Toomik, Ivar Kaasik, Liisa Kruusmägi, Tarrvi Laamann, August Künnapu, Maarit Murka ja Priit Pärn. Antud näitus on olnud üleval Eesti Rahva Muuseumis, Paides, Võrus, Valgas, Münchenis, edasi minnakse sellega Aasiasse ja Ameerikasse. Niisis, mine nüüd Raegaleriisse!
“Vabadus21. sajandil” koduleht.

Baumanni galerii

Kuressaare ühe peatänava, Lossi tänava ääres avab traditsiooniliselt ooperipäevade ajal uksed Baumanni galerii, kus on näha teoseid nii Eesti kunstnikelt kui ka kaugemalt. Lisaks sellele, et saab vaadata head kunsti, on kõigil võimalus kohapeal endale eksponeeritud teoseid soetada. Kohal on ka galerii omanik Aleksander Baumann ise, kes oskab rääkida põnevaid lugusid, kuidas üks või teine teos on temani jõudnud või mis on lugu antud tööde taga. Esindatud kunstnikke on palju, teiste seal näiteks Valdur Ohakas, Raul Meel, Leonhard Lapin, Tõnis Vint jne. Kui näed, et galerii uks on avatud, siis astu sisse! Ja kui soovid külastada kunstisalongi mõnel muul ajal, siis ukse peal on olemas kontakt, kellele helistada, et teostega tutvuda.

Kodumaine disain ja pop-up poed

Ooperipäevade ajal muutub Kuressaare Eesti moeloojate mekaks! Kui Sul ei ole miskit selga panna, siis ei ole vaja muret tunda. Selleks on mitmed moeloojad toonud ooperipäevade ajaks oma pop-up poed Kuressaarde. 24.-27. juuli on Lilli Jahilo kleidipood aasressil Tolli 3, mis on Kuressaare lossipargi vahetus lähedudes. 25.-28. juuli on M.O.M ehk Moeloojad On Majas Georg Ots Spas. Osta saab Iris Janvieri, Tiina Talumees Couture’i ja Kirill Safanovi loomingut. 25.-26. juuli saab imetleda ja soetada Piret Kuressaare loomingut Kuressaare Kunstistuudio Loomekeskuses. Uut kollektsiooni esitleb Kirill Safonov Arensburg Boutique Hotel & Spas 26.-28 juuli. Kaheks päevaks, 26.-27. juuli seab end Kuressaare lossipargis asuvad Nautleja kohvikus sisse Mammu Couture pop-up pood. Valikut on palju ja kellaajad varieeruvad, vaata ürituste linkidest lähemalt kes millal avatud on. Kuid Kuressaare kesklinnas on aastaringselt avatud Pallopsoni disainipood! Seal leiad endale nii ehteid tualettide juurde, mõne Eesti disaineri käekoti või hoopis kleidi. Valikut on!

Foto: Margit Kõrvits

Hoppetiga päevareis Abrukale

Kaljas Hoppet on ainus eestiaegne säilinud ja siiani seilav pujelaev, mis resideerub Kuressaares Raiekivi sääre ääres, kui ta just väljasõidul ei ole. Kahvelkuunar Hoppet, mis rootsi keeles tähendab “lootus” viib huvilised päevaseks väljasõiduks Abruka saarele ja ka päikeseloojangu reisidele. Neljapäeval, 25. juulil toimub Suwitajate Purjelaevareis Abrukale. Ka ooperipäevade ajaks on Wabariigi vanima purjelaevaga planeeritud teha ooperipäevade eriväljasõite. Täpsed ajad on täpsustamisel.
Kaljas Hoppeti kohta leiad rohkem infot siit.

Foto: Kaljas Hoppet

Carl Oswald Bulla majamuuseum

Põhjuseks, miks sõita Kuressaarest välja, Sõrve kanti on kindlasti Bulla majamuuseum. Carl Oswald Bulla oli Vene keisrikoja päevapiltnik ja tema majamuuseum avati mõõdunud aasta suvel. Bullat on nimetatud ka Vene fotoreportaaži isaks. Fotograaf pildistas lisaks keisrikojale ka Peterburi linna ja Sõrve säärt. Aastal 1918 kolis fotograaf Saaremaale ja elas seal oma elu viimased 11 aastat. Bulla muuseumis saad ajastutruusid fotosid vaadates rännata ajas tagasi.

Carl Oswald Bulla majamuuseum

Restoranid ja kohvikud

Kas teadsid, et käesoleval aastal pälvisid 8 restorani Saaremaal ja Muhus White Guide tunnustuse? Varasematel aastatel on neid veel olnud. White guide on Põhjamaade juhtiv teenäitaja toitlustuse maastikul. Rootsist 2005 aastal alguse saanud kvaliteedisüsteem on nüüdseks laienenud Taani, Norrasse, Soome, Islandile, Gröönimaale, Fääri saartele ja Eestisse. Saaremaa toidukohad pakuvad kõrge kvaliteediga maitsenaudinguid. Paljudes restoranides kasutatakse kohalike talunike toorainet ja kala, mis püütud hommikul on lõunaks restorani menüüs. Kalarestoranina on tuntud Kuressaare Kuursaali restoran KuKuu, mis on ooperipäevade ajal on ka öörestoran ehk et on avatud tavasest kauem - kella 1ni öösel. Niiet ka pärast ooperietendust saad minna õhtusööki nautima.
Kui otsid aga suitsulaka, siis sõida Nasvale, Tihemetsa talust saad kõige värskemat suitsukala. Aga kui oled juba mööda Saaremaad ringi sõitmas, siis tasub põigata veel mõnusatesse suvekohvikutesse.

Etendustele on veel pileteid saadaval, neid vaata Piletilevist ja Piletimaailmast.
Järgmise aasta Saaremaa ooperipäevade pileteid saab osta lossihoovist piletimüügi telgist.

 

Kui Sa veel ei ole Saaremaale tulnud, siis autoga tulles saab praamipileti broneerida siin.
Pealinnast saab poole tunni ja 26€ eest Kuressaarde tulla lennukiga. Piletid saad osta siin.

 

PS! Kui sõidad pühapäeval Saaremaalt minema, siis on siginat-saginat näha Muhus, sest et toimub Muhu kohvikutepäev. Mitmed koduhoovid avavad oma aiad, uksed, aknad ning pakuvad kõike head ja paremat.

Muhu kohvikutepäev

Viimati muudetud: 1. dets. 2021

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.