Kohalik soovitab selleks nädalaks / Raul Vinni

 

 

 

 

Nimi: Raul Vinni

 

Amet: Hiiu Lehe peatoimetaja

 

Sünnikoht: Saaremaa

 

Elukoht: Saaremaa/Hiiumaa

 

Lemmik koht saartel: meri

 

Miks just see koht? Merest ei saa kunagi isu täis. Naudin seda surfates või niisama vaadates-tunnetades. Näiteks Saaremaal Lõmala-Kaugatoma rannamaanted pidi autoga sõites või Hiiumaal Ristna neemel. Kui meri on lähedal, on kohe parem tunne.

Raul Vinni nädala sündmuse soovitus on külastada Kärdla maalinäitusi

SÜNDMUSE SOOVITUS: MAALINÄITUSED KÄRDLAS

Soovitan sõita Hiiumaale. Saaremaalt käib sinna ja tagasi neli laeva päevas. Päeva-kahega Hiiumaal suurt ei näe, kuigi paljud seda arvavad. Aga üheks päevaks sobib tegelikult hästi sõita Kärdlasse maalinäitusi vaatama. Nimelt avati eelmisel nädalal kaks näitust Enn Kunila erakogust, milletaolist näeb tavaliselt suurtes linnades. Kärdla kultuurikeskuses saab näha Olev Subbi aktimaale ja Hiiumaa muuseumi Pikas Majas Kärdlas Konrad Mäe ja tema kaasaegsete teosed. Kui näitusele ei taha, mine lihtsalt muuseumitesse. Ja osta ikka Muuseumikaart ka.

www.hiiumaa.ee/events/

TEGEVUSE SOOVITUS: NAUDI LOODUSE ILU

Hiiumaal tegevustest puudust ei tule. Soovitan võtta seltsi Hiiu Lehe Suveleht, mida üle saare tasuta jagatakse ja sealt täpselt uurida, mida meelepärast leiab. Kuid kui on vaid üks soovitus, siis looduse ilust Hiiumaal puudust ei tule ning  RMK matkradadest Eesti mitmekesisemaks peetav teekond juhatab nii mõnusatesse männimetsadesse kui tõelistesse privaatrandadesse.

www.loodusegakoos.ee

TOIDU SOOVITUS: HIIUMAA MAITSED

Hiiumaa toidumaailm lööb silme eest kirjuks. Alates sellest, et neljal eri rahvusköögil on omad söögikohad, kuni selleni, et pakkumisel on maitseid lihtsast kodutoidust kuni tõelise gurmeeni välja. On pubid, veini-, surfi- ja rannabaarid kuni food truckideni välja.  Millegi kindla soovitamine oleks enamuse suhtes lihtsalt ebaaus. Aga kui juba Hiiumaal olla, siis kohaliku Köögi ja Pagari toodang on üle prahi. Miks muidu saarlased enne kliimasoojenemist jääteed mööda Kärdlast leiba toomas käisid.

www.hiiumaapagar.ee

Kõiki Saaremaa ja Muhu selle nädala sündmusi saad vaadata SIIT!

Viimati muudetud: 1. juuli 2024

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.