saare_events

saare_events

Saaremaa Pojengifestival 2024

2024-06-08T09:00:00

Kord aastas korraldame Saaremaa Peony Gardens™ pojengide lõikelillede istanduses romantilise festivali – Saaremaa Pojengifestival™. Festival toimub juunis ja algab esimese pojengi õitsema puhkemisega ja kestab kuni viimane pojengiõis närtsib. Pojengifestivali™ kulminatsioon on alates 15. juunist kuni 25. juunini, kus õitseb kõige rohkem pojenge korraga. Varajased pojengid õitsevad reeglina 5-20 juuni, keskmised

10-25 juuni, hilised 20 juuni-5 juuli ja väga hilised 25 juuni-10 juuli.

Sõltuvalt ilmast õitsemine võib nihkuda varasemaks või hilisemaks kuni 5 päeva. Avatud kohvik POJENG!

Külasta meid vähemalt kolmel korral: Pojengifestivali alguses, keskel ja lõpus, et näha õitsemas varajasi, keskmisi ja hiliseid pojengisorte.

Saaremaa Pojengifestival on pojengide fännile aasta oodatuim aiandusüritus!

Saaremaa Pojengifestivali müügialal saate valida ja osta Eesti suurimas valikus pojenge. Istanduses kasvatame pea 5500 pojengi lõikelilleks, mida saate kohapeal kaasa osta. Aasta pojeng 2024 on kollane itoh pojeng Garden Treasure www.saaremaapuukool.ee/garden-treasure

Saaremaa Pojengifestival 2024 toimub 8.-30. juuni 2024! Saaremaa Puukooli müügiala on avatud alates maist kuni juuli keskpaigani.

Tingimused ja info: www.saaremaapuukool.ee/festival


Price: 12.40 - 39.20

Pärimuskultuurisari NELJAPÄEVANE LABAJALG

2024-06-13T15:00:00

Kontserdid Kuressaare keskväljakul: 

13. juunil, noorterühmad

27. juunil, naisrühm Kadrid

 4. juulil segarühm Piiprellid

11. juulil naisrühm Ritsikas

18. juulil väärikate rühmad Marleen ja Rukkilill

25. juulil laulu - ja tantsuselts Kanarbik

Price: -

Suvefestival Soojad Südamed 2024

2024-06-30T07:00:00

Tuleme õige sel suvel kokku 30. juunil kaunil Saaremaal ja veedame koos ühe unustamatu päeva! Siin pole kära ega tolmu, ainult loodus, meri, rahu ja mõttekaaslaste soojad südamed. Võtame vastu looduse energia, rõõmu, enesekindluse, optimismi ja headuse, et kanda neid omadusi edasi ja et maailm meie ümber muutuks paremaks.

 

Price: 10.00 - 30.00

XXVIII Muhu Tulevikumuusika Festival ''Juu Jääb 2024'' / Muhu Muusikatalu PASS

2024-07-05T16:00:00

Legendaarne festival “Juu Jääb 2024 “tähistab oma 28.aastast sünnipäeva ja toimub  4 -9 juuli 2024  Muhus ja Saaremaal.

Festivali põhiprogrammi kuulete vabas looduses 2 päeva jooksul väga hea muusika ja seltskonnaga  armsaks saanud Muhu Muusikatalu õuel 5.07- 07.07 varaste hommikutundideni.

Oodata on artiste USA-st, Brasiiliast, Itaaliast, Saksamaalt,Inglismaalt,Norrast,Belgiast,Prantsusmaalt ja muidugi meie oma Eesti  artiste uute plaadiesitluste ja koosseisudega.

Festival Juu Jääb on oma publiku nägu – klassikalisest jazzist elektrooniliste rütmideni – nooruslik kuid elutark, seiklusjanuline kuid rahu armastav festival.

Samas toimuvad traditsiooniks saanud kontserdid ka Kuressaare Arensburg Boutique Hotel& Spa Päikeseterrasil, Pädaste Mõisas ja  Muhu Katariina Kirikus .  

Festivali pass kehtib ainult Muhu Muusikatalu kontserditele.

Lisainfo:

Lapsed kuni 12 a. (k.a.)  koos vanemaga  tasuta.

Muid soodustuse ei ole.Price: 90.50 -

I Land Sound 2024

2024-07-18T15:00:00

Elamusfestival I Land Sound toob kaunis looduses ja vabas öhustikus kokku parima, mis muusikal, kunstil, ühisel koosviibimisel ja Eestimaa suvel anda on.
 

Sedapuhku kohtume juuli kolmandal nädalal ning see on järjekorras meie seitsmes kogunemine imelisel illikul.
 

I Land Sound tuleb tuttavas headuses, sinu lemmikinimeste, rohke silmailu ja mönusate krutskitega. Teie tagasisidet vötame kui pühakirja ning kuuldu pöhjal süütame tegevused, millest puudust tunnete ning jätkame nendega, mis teile korda lähevad.
 

Rahvusvaheline rohesert on meile suureks motivatsiooniks kestliku elukorralduse jätkamisel ning 2023. aasta roheteekonna telgitagustest on vöimalik köigil osa saada laupäeviti kell 21:50 ETV2 peal, kus linastub 10-osaline doksari "Illiku maa helid".


Viimastel aastatel oleme toonud lavalaudadele rohkem maailmanimesid ning selle kultuuririkastava tembuga kavatseme ka järgmisel suvel teie körvadesse pugeda. Kutsume külla neid, kes juba tunnevad meie koosolemise vönkeid ning kindlasti üllatame teid ka möne uue helivöluriga. 
 

Hoia silma peal meie sotsiaalmeedial ja liitu FB evendi ning söprade e-maililistiga, et olla kursis köige värskemate uudistega siit maailma otsast.

Price: 99.00 - 333.00

Laste Kevadpäev

2024-06-02T09:00:00

Saaremaa lasteaedade koolieelikute lustlik kontsert.

Rongkäigu algus kl 11.30 Kuressaare kesklinnast.

Price: -

KULTUURNE LAUPÄEV

2024-06-29T09:00:00

Kultuursed laupäevad rõõmustavad meid juba viiendat suve – kümnel suisel laupäeval esinevad Saaremaa ja Saare maakonna erinevate piirkondade rahvatantsijad, rahvamuusikud ja teised taidluskollektiivid Kuressaare kaunil keskväljakul, pakkudes rõõmu ja elamust nii kohalikele kui mujalt tulijaile.

03.08.24 kontsert Kuressaare Merepäevade programmis Raiekivi säärel!

 

Price: -

! 🐺 NÄHTAMATU VÕITLUS

2024-05-21T15:15:00

Eesti esimese kung fu komöödia “Nähtamatu võitlus” režissöör on alati omanäoline Rainer Sarnet (“November”), kes seekord üllatab plahvatusliku kooslusega kung fu’st, heavy metal’ist ning õigeusust.

Augustis toimus “Nähtamatu võitluse” maailma esilinastus Šveitsis Locarno filmifestivalil, kus Sarneti film väga soojalt vastu võeti. Juba septembri lõpus toimub filmi USA esilinastus Austinis filmifestivalil Fantastic Fest. Film on valitud ka Helsingis septembris toimuva festivali “Armastus ja anarhia” programmi.

Filmi tegevus toimub 1970ndate Nõukogude Liidus. Filmi peategelane on noor huligaan Rafael, kes satub Hiina piiril aega teenides kung fu ässade rünnaku alla. Tema armee saab küll haledalt kolki, kuid vastaste superstiilne võitluskunst vaimustab noort mässajat. Koju naastes leiab Rafael tee kloostrisse, kus kohtub õigeusu munkadega, kes hiinlastest veelgi vingemat võitlust peavad. Munkade võitlus on aga nähtamatu - võidab see, kes on alandlikum. Algab huligaani koomiline teekond kõikvõimsa alandlikkuseni, mis on täis kiusatusi, usku, armastust ja rõõmu.

“Nähtamatu võitluse” peategelast kehastab Ursel Tilk. Teistes rollides astuvad üles Ester Kuntu, Kaarel Pogga, Indrek Sammul, Rain Simmul, Maria Avdjuško, Tiina Tauraite, Mari Abel, Rein Oja, Taimo Kõrvemaa jt.

Filmi loovmeeskonda kuuluvad režissöör ja stsenarist Rainer Sarnet, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet, Mārtiņš Straupe (Läti) ja Evelyna Darzenta (Kreeka), kostüümikunstnikud Jaanus Vahtra ja Berta Vilispone (Läti), grimmikunstnik Anu Konze, monteerija Jussi Rautaniemi (Soome), helilooja Koshiro Hino (Jaapan), helirežissöör Janne Laine (Soome) jpt. Eriefektid on loodud Kreeka firmas Yafka.

2,7 miljoni euro suuruse eelarvega “Nähtamatu võitlus” on üles võetud Eestis, Kreekas ja Lätis. Tootjad on Homeless Bob Production (Eesti), White Picture (Läti), Helsinki-filmi (Soome) ja Neda Film (Kreeka).

Filmi on rahastanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eurimages, Loov Euroopa Media, usaldusfond Tallifornia ning kaastootmisriikide kohalikud fondid.

Filmi rahvusvaheline müügiagent on LevelK (Taani).

Price: 3.00 - 10.50

Coop Saaremaa malering

2024-05-30T14:30:00

Tutvu malemaailmaga Coop Saaremaa maleringis! Maleringis on kaks rühma - üks algajatele, teine edasijõudnutele. Oled alles alustav maletaja või kogenud käikude planeerija, meie kogenud juhendajad, sealhulgas suurmeister Jaan Ehlvest, aitavad sul arendada oma oskusi. 

Ära jäta kasutamata võimalust arendada oma maleoskusi ja nautida malemängu koos teiste maletajatega!

 

Juhendajad: GM Jaan Ehlvest (edasijõudnud) ja Urmas Randma (algajad)

Aeg: kuu viimane neljapäev* kell 17.30-19.00

Koht: Asa Spa Hotell, Kuressaare

Tasu (toimumiskorra kohta): lapsed kuni 12a 5 €, algajad 10 €, edasijõudnud 25 €.

Osalemistasu on võimalik tasuda kohapeal ja ülekandena Treeningpartner Pühajärve Maleklubi kontole EE662200221078283489. Selgitusse: Coop Saaremaa malering, osaleja nimi.

Lisainfo: korraldaja Urmas Randma, urmas.randma@hotmail.com, 515 8656

Palun eelregistreeri lingil: Coop Saaremaa malering

 

*Toimumiskuupäevad: 25.01, 29.02, 28.03, 25.04, 30.05

Price: 5.00 - 25.00

Rakvere Teater esitab: "Hääl minu sees"

2024-05-22T16:00:00

Autor Adam Rapp "The Sound Inside"
Tõlkija Triin Sinissaar 
Lavastaja Mait Joorits
Kunstnik Getter Vahar 
Helilooja ja muusikaline kujundaja Vootele Ruusmaa
Valguskujundaja Märt Sell 
Foto- ja videokunstnik Siim Loog 

Osades Tiina Mälberg ja Karl Robert Saaremäe (Must Kast)

 

Hinnatud ameerika nüüdiskirjaniku meisterlik kaheinimesenäidend, mida iseloomustavad hingesoppide avamine ja ettearvamatu sündmuskäik. Peategelane, Yale’i ülikooli üksiklasest naisprofessor, võtab loovkirjutamise kursusel juhendada andeka, kuid saladusliku loomuga tudengi, kellega tal tekib ootamatu side. Sedamööda, kuidas nende elud tasapisi põimuvad, esitab õpetaja õpilasele üllatava palve. Tundesügavast loost jääb kõlama üldinimlik küsimus, mil viisil on meil võimalik üksteisele tuge pakkuda ja mil määral me üksteist ikkagi päriselt tunneme.

Esietendus 10. novembril 2023 väikeses majas.

Price: 18.00 - 24.00

Rakvere Teater esitab: "Hääl minu sees"

2024-05-23T15:00:00

Autor Adam Rapp "The Sound Inside"
Tõlkija Triin Sinissaar 
Lavastaja Mait Joorits
Kunstnik Getter Vahar 
Helilooja ja muusikaline kujundaja Vootele Ruusmaa
Valguskujundaja Märt Sell 
Foto- ja videokunstnik Siim Loog 

Osades Tiina Mälberg ja Karl Robert Saaremäe (Must Kast)

 

Hinnatud ameerika nüüdiskirjaniku meisterlik kaheinimesenäidend, mida iseloomustavad hingesoppide avamine ja ettearvamatu sündmuskäik. Peategelane, Yale’i ülikooli üksiklasest naisprofessor, võtab loovkirjutamise kursusel juhendada andeka, kuid saladusliku loomuga tudengi, kellega tal tekib ootamatu side. Sedamööda, kuidas nende elud tasapisi põimuvad, esitab õpetaja õpilasele üllatava palve. Tundesügavast loost jääb kõlama üldinimlik küsimus, mil viisil on meil võimalik üksteisele tuge pakkuda ja mil määral me üksteist ikkagi päriselt tunneme.

Esietendus 10. novembril 2023 väikeses majas.

Price: 18.00 - 24.00

Saaremaa ooperipäevad 2024. Kesköösalong OPERA ROYAL

2024-07-26T20:00:00


R 26. juuli 23.00 Kesköösalong OPERA ROYAL

The Impresarios

Saaremaa ooperipäevade etendusejärgse kesköösalongi haare laieneb rahvusvaheliseks: esimest korda on Opera Royali õhtune tantsubänd pärit külalisteatri kodukohast. Vähemalt osaliselt, sest The Impresarios on mööda Vahemere rannikut peolt peole ja kontserdilt kontserdile ringituiskav ansambel, kellel polegi kindlat kodulinna.

The Impresarios

Miguel Bosh Vélez (Genf)

Arturo Zaldívar (Madriid)

Mattew McNaughton (London)

Jordi Vendrell Olivé (Barcelona)

Juan Francisco Rey Toro (Zürich)


Läbinisti akustilise ansambli kõik liikmed laulavad ning nende varustusse kuulub kaks kitarri, saksofon, kontrabass ja cajon. Ühtlasi muudab see nad igal peol ülimalt mobiilseks ja päris kindlasti ei püsi nad kogu õhtu laval, vaid tulevad esimesel võimalusel kõigi oma pillidega tantsupõrandale koos publikuga tantsima. Kavas on nende enda leiutatud akustilised versioonid kuldaja džässiklassikast ja swingist viimaste klubimuusika hittideni, ja otse loomulikult laulavad nad inglise, prantsuse, hispaania, itaalia portugali ja teab mis kõigis keeltes veel.

The Impresarios on esinenud ühtekokku 43 riigis ning nende publikuks on olnud riigipead, kuninglikud perekonnad, muusika- ja filmimaailma staarid, kelle nimede mainimisest nad tagasihoidlikult loobuvad.

NB! Programm algab peale ooperietenduse lõppu.

Pileti hind sisaldab kohta 8-kohalises lauas ning buffet’d. KOHAD ON NUMMERDAMATA!

Pileteid ei vahetata ega osteta tagasi! 

Price: 76.50 -

Saaremaa ooperipäevad 2024. Verdi "Trubaduur"

2024-07-26T17:00:00

R 26. juuli 20.00 Kuressaare lossi ooperimaja

SELVER esitleb:

Verdi. TRUBADUUR

Kataloonia Ooper / Fundació Òpera a Catalunya

Vallès sümfooniaorkester / Orquestra Simfònica del Vallès


„Trubaduur“ paistab ooperimaailmas silma keerulise, dramaatilise, keerdkäike täis süžeega, mis on vormitud kauniteks aariateks ning ansamblinumbriteks. Ooperis on kaks suhtekolmnurgaga süžeed: esimese neist käivitab armastus (Manrico – Leonora – Conte di Luna) ja teise kättemaks (Azucena – Conte di Luna – Manrico). „Trubaduuri“ kirgedest tulvil tegevusliin võimaldas Giuseppe Verdil luua põnevaid tegelaskujusid ning panna muusikasse dramaatilisi olukordi.


Osta pilet ka 24.07 õhtuks Ooperisalongi

Price: 86.50 - 96.50

Saaremaa ooperipäevad 2024. Kogupereooper "Mängime Võluflööti"

2024-07-28T11:00:00

P 28. juuli 14.00 Kuressaare lossi ooperimaja

Balbiino esitleb:

Kogupereooper „MÄNGIME VÕLUFLÖÖTI“

Wolfgang Amadeus Mozart/Emanuel Schikaneder / Leelo Tungal

W.A. Mozarti „Võluflöödi“ lõbus ja seikluslik lühivariant eestikeelsete laulutekstidega kahes vaatuses ja vaheajaga.

Dirigent Henri Christofer Aavik

Orkester Sõpruskond (mänedžer Rain Vilu)

Lavastus Edmund Emge (Austria), Alar Haak, Tanel Ting

Kunstnik Riina Vanhanen

Valguskunstnik Priidu Adlas

Videokunstnik Alexandra Shadrina

Koreograaf Oksana Tralla

Solistide kontsertmeister Siim Selis

MTÜ Ooperiga söbraks (kunstiline juht Ain Anger)


Osades:

Papageno (vanana), Sarastro, bass - Priit Volmer (Rahvusooper Estonia)                                                                

Papageno (noorena), bariton - Raiko Raalik (Rahvusooper Estonia)

Tamino, tenor - Mehis Tiits (Rahvusooper Estonia)


Pamina (ka 2. DAAM), sopran – Laura-Retti Laos 

Öökuninganna, koloratuursopran – Pirjo Jonas (Teater Vanemuine)

Öökuninganna õuedaam, sopran - Vikotrija Agnese Vancāne  

Papagena (kolmas daam, vana naine), metsosopran - Kadri Kõrvek (Rahvusooper Estonia)                                                      

Monostatos, kontratenor - Ivo Posti

Papageno lapselapsed  - Aleksander Medri, Marta Aus, Mia Maastik 

Taustanäitlejad (hiidmao liigutajad, loomad, orjad preestrid) – Saaremaa Gümnaasiumi näitetrupp

  

Vanaisad on pensionäridena soliidsed härrad, kuid neile meeldib vahel meenutada oma noorpõlve, kui nad olid veel seiklushimulised vigurvändad. Igatahes väidab vanaisa Papageno, et tema ja prints Tamino seiklustest kirjutas ta noorpõlvesõber, helilooja Wolfgang Amadeus Mozart, koguni ooperi…

                                                                                                                           /Leelo Tungal/

Price: 21.50 - 26.50

Saaremaa ooperipäevad 2024. Ooperigala

2024-07-27T17:00:00

L 27. juuli 20.00 Kuressaare lossi ooperimaja

OOPERIGALA

Kataloonia Ooper / Fundació Òpera a Catalunya

Vallès sümfooniaorkester / Orquestra Simfònica del Vallès

Solistid:
Mirjam Mesak, Maribel Ortega (sopran)
Laura Vila (metso)
Gustavo Porta, Jorge Juan Morata (tenor)
Carlos Daza (bariton)
Jeroboám Tejera (bass)

Kavas:
Verdi, Donizetti, Gounod, Puccini, Martínez Valls, Sorozábal, Giménez jt.

Kontserdigala esimesed osas kõlavad aariad, ansamblid ja koorid armastatud ooperitest. Gala teise poole täidab vaid Hispaaniale ainuomaste intonatsioonide ja harmooniaga zarzuela-muusika.

Osta pilet ka 24.07 õhtuks Ooperisalongi

Price: 66.50 - 136.50

Saaremaa ooperipäevad 2024. Puccini "Tosca"

2024-07-23T17:00:00

T 23. juuli 20.00 Kuressaare lossi ooperimaja

BLRT Grupp esitleb:

Puccini. TOSCA

Kataloonia Ooper / Fundació Òpera a Catalunya

Vallès sümfooniaorkester / Orquestra Simfònica del Vallès„Tosca“ on 1800. aastal Itaalias Napoleoni sissetungi ajal aset leidev vastupandamatu kire, armukadeduse, kättemaksu, vihkamise ja ennast hävitava armastuse lugu. Lauljanna Floria Tosca, tema väljavalitu maalikunstnik Mario Cavaradossi ja korrumpeerunud politseiülema Scarpia ümber keerlev poliitiline süžee mõistab hukka võimu katsed allutada kunstitõde.

Traagilise lõpuga kirglik melodraama on Itaalia veristliku ooperi üks armastatumaid esindajaid.

Osta pilet ka 24.07 õhtuks Ooperisalongi


Price: 86.50 - 106.50

Saare maakonna 48. tantsupidu OMA SAAR

2024-06-08T16:00:00

Kuressaare lossihoovis toimub 48. Saare maakonna tantsupidu.

Price: 0.01 - 20.00

Saaremaa ooperipäevad 2024. Flamenkoetendus "Carmen" LISAETENDUS

2024-07-24T14:00:00


K 24. juuli 17.00 Kuressaare lossi ooperimaja

Flamenkoetendus CARMEN lisaetendus


Kataloonia Ooper / Fundació Òpera a Catalunya

Vallès sümfooniaorkester / Orquestra Simfònica del Vallès

Solistid, koor ja ballett 

„Carmen“ on etendus, mis ühendab intensiivse flamenkotantsu ja Bizet’ maagilise ooperimuusika. Maailmas on üsna levinud Bizet’ loodud lühiversioonil ehk „Carmen-süidi“ muusikal põhinevad tangoballetid, ent Kataloonia Ooper astub suure sammu edasi, sidudes ooperiaariad ja kooriepisoodid flamenkonumbritega. Laval on ligi 100 esinejat. Midagi sellist pole varem tehtud!

Lavastus viib vaatajad 19. sajandi Hispaaniasse. Carmeni ja Don José traagilise armastusloo sidumine kirgliku flamenkoga pakub tantsu- ja muusikasõpradele ainulaadse kogemuse. Õhtu on täis kirge, draamat ja tipptasemel flamenkokunsti! 


NB! Lisaetendus on ilma vaheajata!

Osta pilet ka 24.07 õhtuks Ooperisalongi


Price: 76.50 - 96.50

Saaremaa ooperipäevad 2024. Puccini "Manon Lescaut"

2024-07-25T17:00:00

N 25. juuli 20.00 Kuressaare lossi ooperimaja

Puccini. MANON LESCAUT

Kataloonia Ooper / Fundació Òpera a Catalunya

Vallès sümfooniaorkester / Orquestra Simfònica del Vallès


Puccini esimene menukaks osutunud ooper jutustab loo kurtisaan Manoni armumisest ja kloostrist lahkumisest, tema tõusust ja langusest. Manoni, keda hullutab rikkus ja piitsutab luksusejanu, ootab allakäik ning traagiline lõpp. Ooper keskendub armastuse, ambitsiooni ja rikkuse korrumpeeriva mõju teemale. Puccini „Manon Lescaut“ on liigutav ja võimas teos, mis köidab maailma ooperipublikut tänaseni.


Osta pilet ka 24.07 õhtuks Ooperisalongi

Price: 86.50 - 106.50

Kalevipojad - Made In Finland

2024-11-22T17:00:00

Antto Terras: ”Kalevipojad – Made In Finland!”

Mängivad: Jan Uuspõld, Indrek Taalmaa, Ott Sepp

 
Julge eestlase rind on rasvane ja jultunud pealehakkamine tähendab poolt võitu?

Eestlased on alati uskunud endasse, ja sellele tõele on rajatud ka kahevaatuseline komöödia ”Kalevipojad – Made in Finland!”. Näidendile pakub raamid Soome, aga sisu eest vastutavad julged eestlased. Eesti ja Soome rahvad on nüüdseks juba üle 30 aasta jagu marssinud ühisel rajal. On olnud rõõmu ja raskust, teineteisemõistmist ja mittemõistmist, nagu elus ikka.   

Kalevipojad on käinud põhjanaabri juures rikkaks ja õndsaks saamas alati. Ka sellel korral seavad vahvad Eesti mehed sammud lombi taha ennast kehtestama. Tegus inimene leiab tööd alati, ja võtab vastu ka selliseid ülesandeid, millest jõud üle ei käi. Ehitamine, lammutamine, tohterdamine ja laulmine – käkitegu! Samas saame paralleelselt jälgida, kuidas ja milleks mindi Eestist Soome juba ennemuistsel ajal. Ja kas minemise põhjused on aastasadadega üldse väga muutunud.    

Koduigatsus ei lase ühel õigel eestlasel välismaal olles rahulikult magada. Raha pärast võõrsil rabelemine ei sobi igale inimesele. Vahel juhtub ka nii, et lohutaja leidub kohalikust kõrtsist, ja sellest need jamad alles algavad. Ka kriminaale maailm proovib meelitada ausaid, tööle tulnud mehi oma kleepuvasse võrgustikku. Soome on lihtne minna, aga seal on raske olla – nii usub vanarahvas.     

Elumaitseline Kalevipojad lahendab iga olukorra huumoriga. Nii raske ei ole kunagi, et naerda ei jõuaks. Soome läinud mehed on suuremad kui nende saatus. Kohalike eelarvamused ei sega elamist ja töötamist.          

”Kalevipojad – Made In Finland!” on komöödia, milles reaalelu tragöödia, naabrimehelik huumor ja optimistlik eestlus moodustavad ühes säriseva terviku. Enne kui Soome tööle lähed, vaata ära see näidend! Ja äkki pärast ei lähegi, või kui ikka lähed, siis palju targemana.

 
Antto Terras (s. 1973 Tallinnas) on Eesti päritolu Soome kirjanik, humorist ja lavastaja, kelle sulest on ilmunud 19 raamatut ja 7 näidendit. Kalevipojad on tema esimene teatritöö kodu-Eestis.   


Price: 24.50 - 27.50

Kalevipojad - Made In Finland

2024-11-21T17:00:00

Antto Terras: ”Kalevipojad – Made In Finland!”

Mängivad: Jan Uuspõld, Indrek Taalmaa, Ott Sepp

 
Julge eestlase rind on rasvane ja jultunud pealehakkamine tähendab poolt võitu?

Eestlased on alati uskunud endasse, ja sellele tõele on rajatud ka kahevaatuseline komöödia ”Kalevipojad – Made in Finland!”. Näidendile pakub raamid Soome, aga sisu eest vastutavad julged eestlased. Eesti ja Soome rahvad on nüüdseks juba üle 30 aasta jagu marssinud ühisel rajal. On olnud rõõmu ja raskust, teineteisemõistmist ja mittemõistmist, nagu elus ikka.   

Kalevipojad on käinud põhjanaabri juures rikkaks ja õndsaks saamas alati. Ka sellel korral seavad vahvad Eesti mehed sammud lombi taha ennast kehtestama. Tegus inimene leiab tööd alati, ja võtab vastu ka selliseid ülesandeid, millest jõud üle ei käi. Ehitamine, lammutamine, tohterdamine ja laulmine – käkitegu! Samas saame paralleelselt jälgida, kuidas ja milleks mindi Eestist Soome juba ennemuistsel ajal. Ja kas minemise põhjused on aastasadadega üldse väga muutunud.    

Koduigatsus ei lase ühel õigel eestlasel välismaal olles rahulikult magada. Raha pärast võõrsil rabelemine ei sobi igale inimesele. Vahel juhtub ka nii, et lohutaja leidub kohalikust kõrtsist, ja sellest need jamad alles algavad. Ka kriminaale maailm proovib meelitada ausaid, tööle tulnud mehi oma kleepuvasse võrgustikku. Soome on lihtne minna, aga seal on raske olla – nii usub vanarahvas.     

Elumaitseline Kalevipojad lahendab iga olukorra huumoriga. Nii raske ei ole kunagi, et naerda ei jõuaks. Soome läinud mehed on suuremad kui nende saatus. Kohalike eelarvamused ei sega elamist ja töötamist.          

”Kalevipojad – Made In Finland!” on komöödia, milles reaalelu tragöödia, naabrimehelik huumor ja optimistlik eestlus moodustavad ühes säriseva terviku. Enne kui Soome tööle lähed, vaata ära see näidend! Ja äkki pärast ei lähegi, või kui ikka lähed, siis palju targemana.

 
Antto Terras (s. 1973 Tallinnas) on Eesti päritolu Soome kirjanik, humorist ja lavastaja, kelle sulest on ilmunud 19 raamatut ja 7 näidendit. Kalevipojad on tema esimene teatritöö kodu-Eestis.   


Price: 25.50 - 28.50

170. Pööripäevajooks Jooks suvesse

2024-06-22T09:00:00

Toimub Loode tammikus. Võistluse algus kl 12.00. Eelnevalt rinnanumbrite kättesaamine parklas al. kl 11.00. 2,5 km: poisid ja tüdrukud -10.a., poisid ja tüdrukud 11.-14.a., neiud 15.-18.a., naised N19, N35 ja N45, lisaks ilma ajavõtuta tervisejookasjad, -kõndijad. 5 km: M15, M19, M40, M50 ja M60. 

Price: 1.00 - 5.00

171. Pööripäevajooks Jooks sügisesse

2024-09-21T09:00:00

Toimub Kuressaare lähedal Loode tammikus. Võistluse algus kl 12.00. Võistlusnumbrite kättesaamine samas parklas al. kl 11.00.

2,5 km: poisid ja tüdrukud -10.a., poisid ja tüdrukud 11.-14.a., neiud 15.-18.a., N19, N35 ja N45, samuti ajavõtuta tervisejooksjad, -kõndijad

Price: 1.00 - 5.00

172. Pööripäevajooks Jooks talve

2024-12-24T10:00:00

Toimub Loode tammikus. Stardiaeg kl 12.00. Võistlusnumbrite kättesaamine samas parklas al. kl 11.00

2,5 km: poisid ja tüdrukud -10.a., poisid ja tüdrukud 11.-14.a., neiud 15.-18.a., N19, N35 ja N45, samuti tervisejooksjad, -kõndijad  (1 ring)

5 km: M15, M19, M40, M50 ja M60  (2 ringi)

Price: 1.00 - 5.00

Kalevipojad - Made In Finland

2024-11-20T17:00:00

Antto Terras: ”Kalevipojad – Made In Finland!”

Mängivad: Jan Uuspõld, Indrek Taalmaa, Ott Sepp

 
Julge eestlase rind on rasvane ja jultunud pealehakkamine tähendab poolt võitu?

Eestlased on alati uskunud endasse, ja sellele tõele on rajatud ka kahevaatuseline komöödia ”Kalevipojad – Made in Finland!”. Näidendile pakub raamid Soome, aga sisu eest vastutavad julged eestlased. Eesti ja Soome rahvad on nüüdseks juba üle 30 aasta jagu marssinud ühisel rajal. On olnud rõõmu ja raskust, teineteisemõistmist ja mittemõistmist, nagu elus ikka.   

Kalevipojad on käinud põhjanaabri juures rikkaks ja õndsaks saamas alati. Ka sellel korral seavad vahvad Eesti mehed sammud lombi taha ennast kehtestama. Tegus inimene leiab tööd alati, ja võtab vastu ka selliseid ülesandeid, millest jõud üle ei käi. Ehitamine, lammutamine, tohterdamine ja laulmine – käkitegu! Samas saame paralleelselt jälgida, kuidas ja milleks mindi Eestist Soome juba ennemuistsel ajal. Ja kas minemise põhjused on aastasadadega üldse väga muutunud.    

Koduigatsus ei lase ühel õigel eestlasel välismaal olles rahulikult magada. Raha pärast võõrsil rabelemine ei sobi igale inimesele. Vahel juhtub ka nii, et lohutaja leidub kohalikust kõrtsist, ja sellest need jamad alles algavad. Ka kriminaale maailm proovib meelitada ausaid, tööle tulnud mehi oma kleepuvasse võrgustikku. Soome on lihtne minna, aga seal on raske olla – nii usub vanarahvas.     

Elumaitseline Kalevipojad lahendab iga olukorra huumoriga. Nii raske ei ole kunagi, et naerda ei jõuaks. Soome läinud mehed on suuremad kui nende saatus. Kohalike eelarvamused ei sega elamist ja töötamist.          

”Kalevipojad – Made In Finland!” on komöödia, milles reaalelu tragöödia, naabrimehelik huumor ja optimistlik eestlus moodustavad ühes säriseva terviku. Enne kui Soome tööle lähed, vaata ära see näidend! Ja äkki pärast ei lähegi, või kui ikka lähed, siis palju targemana.

 
Antto Terras (s. 1973 Tallinnas) on Eesti päritolu Soome kirjanik, humorist ja lavastaja, kelle sulest on ilmunud 19 raamatut ja 7 näidendit. Kalevipojad on tema esimene teatritöö kodu-Eestis.   


Price: 25.50 - 28.50

Suvelavastus "Külm supp"

2024-06-19T15:00:00

Ema, tema kolm ammu täiskasvanuks saanud last, kes just sagedasti kokku ei saa, täisealine lapselaps ja külafilosoofist naabrimees, kes üks päev parandab katust ja teine päev maailma. Siis veel lisaks hulk maid ja metsi, mis järsku jagamist vajavad. Kas see kõik saab jaanilaupäeval ühte taluhoovi ära mahtuda. Või kas kõigile nende jaoks selles hoovis ruumi jätkub? Või ehk jääb isegi üle, sest suvi ei saa ju kunagi otsa 

Tragikoomiline lavalugu inimestest, jaanipäevast ja külmast supist.

Autor ja lavastaja Aarne Mägi
Kunstnik Karmo Mende
Helilooja Martin Aulis (Temufi)
Liikumisjuht Aare Rander
Mängivad: Lii Tedre (külalisena), Arvi Mägi (külalisena), Piret Rauk, Lee Trei (külalisena), Jürgen Gansen ja Tanel Ting.

Esietendus 27. juulil 2023 Lause Puhketalu õuel.

Piletid eelmüügis täishinnaga 20 €, soodushinnaga pilet 18 € (pensionär, lapsed kuni 18 a), grupihinnaga pilet a´16 €.
Samal päeval piletid 25 / 20 €.

Etendus on kahes vaatuses, ca 1h 50´. Sihtgrupp täiskasvanud.
Algus igal õhtul kell 18:00!
Istekohad nummerdamata.
Avatud kohvik (arveldamine sularahas).

NB! Etendus toimub vabas õhus, palume riietuda soojalt. Vihmase ilma korral kasutada keepi. Etendus ei ole mõeldud väikelastele. Lemmikloomad palume koju jätta.

 

Price: 18.00 - 20.00

"Unistus"

2024-07-06T16:00:00

Näidendi “Unistus” tegevus toimub peamiselt 1947. aasta kevadel Kuressaare teatris. Teatris tehakse parajasti proove Hugo Raudsepa komöödiaga “Tagatipu Tiisenoosen”.

Teatrisse kutsutakse isetegevuse olümpiaadil silma paistnud tehnikumiõpilane Ester, kes saab näidendis ühe peaosadest. Ülejäänud kirju trupp koosneb huvitavate saatustega näitlejatest.

Ester Reinart (hiljem Purje) oli Kuressaare teatri näitleja 1946 kuni 1949.  Ta õppis emakeeleõpetajaks ning töötas pikka aega Nukuteatris pedagoogina ja Eesti Draamateatris publikuperenaisena. Ta elas pika ja erksa elu ning kogus väärtuslikku infot Kuressaare teatri ajaloo ja inimeste kohta. Ta on avaldanud hulga artikleid Saaremaa ajakirjanduses. Estri unistus kandis teda terve elu.

“Unistus” põhineb Ester Purje (1927-2020) kirja pandud mälestustele lapsepõlvest Muratsi külas ja Kuressaare teatris oldud aastatest. Elustuvad ka teised toonased näitlejad Paul Kalde, Magda Saliste (näitlejanna-nimega Mati Hammer), Aleksander Resta ja Jaan Tappel.

Estri osas astub lavale Luisa Lõhmus, kellele see on esimene roll teatris peale teatrikooli lõpetamist. Teistes osades on Andres Raag (Tallinna Linnateater), Merilin Kirbits (Improteater IMPEERIUM), Allan Noormets (Tallinna Linnateater) ja Markus Habakukk. Näidendi jaoks andis materjalid ja lavastuse juures nõustas Ester Purje tütar Pille-Riin Purje.

Autor ja lavastaja on Tiit Palu (Teater Vanemuine), lavastusdramaturg Pille-Riin Purje, kunstnik Silver Vahtre, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov (Ugala), valguskujundaja Tarmo Matt.

Etendus on kahes vaatuses, kestab u 2h 30min.

Price: 18.00 - 20.00

"Unistus"

2024-07-07T16:00:00

Näidendi “Unistus” tegevus toimub peamiselt 1947. aasta kevadel Kuressaare teatris. Teatris tehakse parajasti proove Hugo Raudsepa komöödiaga “Tagatipu Tiisenoosen”.

Teatrisse kutsutakse isetegevuse olümpiaadil silma paistnud tehnikumiõpilane Ester, kes saab näidendis ühe peaosadest. Ülejäänud kirju trupp koosneb huvitavate saatustega näitlejatest.

Ester Reinart (hiljem Purje) oli Kuressaare teatri näitleja 1946 kuni 1949.  Ta õppis emakeeleõpetajaks ning töötas pikka aega Nukuteatris pedagoogina ja Eesti Draamateatris publikuperenaisena. Ta elas pika ja erksa elu ning kogus väärtuslikku infot Kuressaare teatri ajaloo ja inimeste kohta. Ta on avaldanud hulga artikleid Saaremaa ajakirjanduses. Estri unistus kandis teda terve elu.

“Unistus” põhineb Ester Purje (1927-2020) kirja pandud mälestustele lapsepõlvest Muratsi külas ja Kuressaare teatris oldud aastatest. Elustuvad ka teised toonased näitlejad Paul Kalde, Magda Saliste (näitlejanna-nimega Mati Hammer), Aleksander Resta ja Jaan Tappel.

Estri osas astub lavale Luisa Lõhmus, kellele see on esimene roll teatris peale teatrikooli lõpetamist. Teistes osades on Andres Raag (Tallinna Linnateater), Merilin Kirbits (Improteater IMPEERIUM), Allan Noormets (Tallinna Linnateater) ja Markus Habakukk. Näidendi jaoks andis materjalid ja lavastuse juures nõustas Ester Purje tütar Pille-Riin Purje.

Autor ja lavastaja on Tiit Palu (Teater Vanemuine), lavastusdramaturg Pille-Riin Purje, kunstnik Silver Vahtre, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov (Ugala), valguskujundaja Tarmo Matt.

Etendus on kahes vaatuses, kestab u 2h 30min.

Price: 18.00 - 20.00

Andrus Kivirähk "Tõll"

2024-07-11T16:00:00

Tõll on vägimees – üks paljudest. Igal rahval on keegi, kes kive kannab, maa sisse lohke magab ja sõja korral vaenlasi materdab. See tõestab järjekordselt seda, et inimesed tahavad uskuda millessegi ebareaalsesse ja imelisse, neile meeldib mõelda, et nähtava maailma varjus eksisteerib veel teinegi: salapärane. Vanasti kehastasid seda maailma haldjad ja jumalad, härjapõlvlased ja näkid, tänapäeval kõikvõimalikud koomiksikangelased alates Supermanist. Kui enam mitte keegi teine aidata ei oska, siis aitavad nemad.
 

„Tõllu“ näidendis me Tõllu ennast ei näe. Aga me näeme seda, kuidas Tõll sünnib. Kuidas üleüldse sünnivad muinasjutud ja legendid. Kuidas luuakse unistusi, mis lisavad inimese elule lootust ja värvi.

Andrus Kivirähk

 

Autor Andrus Kivirähk
Lavastaja Aare Toikka (VAT Teater)
Kunstnik Liina Unt 
Helilooja Veiko Tubin
Valguskujundus Tarmo Matt
Koreograaf Marge Ehrenbusch

Mängivad Piret Rauk ja Loviise Kapper

 

Etendus on ühes vaatuses, ca 1h 20`
Sihtgrupp noored ja täiskasvanud.
Esietendus 21. veebruaril 2023 Kuressaare Teatris.

Price: 16.00 - 18.00

Andrus Kivirähk "Tõll"

2024-07-12T16:00:00

Tõll on vägimees – üks paljudest. Igal rahval on keegi, kes kive kannab, maa sisse lohke magab ja sõja korral vaenlasi materdab. See tõestab järjekordselt seda, et inimesed tahavad uskuda millessegi ebareaalsesse ja imelisse, neile meeldib mõelda, et nähtava maailma varjus eksisteerib veel teinegi: salapärane. Vanasti kehastasid seda maailma haldjad ja jumalad, härjapõlvlased ja näkid, tänapäeval kõikvõimalikud koomiksikangelased alates Supermanist. Kui enam mitte keegi teine aidata ei oska, siis aitavad nemad.
 

„Tõllu“ näidendis me Tõllu ennast ei näe. Aga me näeme seda, kuidas Tõll sünnib. Kuidas üleüldse sünnivad muinasjutud ja legendid. Kuidas luuakse unistusi, mis lisavad inimese elule lootust ja värvi.

Andrus Kivirähk

Autor Andrus Kivirähk
Lavastaja Aare Toikka (VAT Teater)
Kunstnik Liina Unt 
Helilooja Veiko Tubin
Valguskujundus Tarmo Matt
Koreograaf Marge Ehrenbusch

Mängivad Piret Rauk ja Loviise Kapper

Etendus on ühes vaatuses, ca 1h 20`
Sihtgrupp noored ja täiskasvanud.
Esietendus 21. veebruaril 2023 Kuressaare Teatris.

Price: 16.00 - 18.00

Summer Fun Camp // 2024

2024-07-04T15:00:00

Summer Fun Camp 2024

Toimub 4.-7. juuli 2024 -  Karujärvel, Saaremaal.

Summer Fun Camp on mõeldud kõikidele aktiivsetele inimestele, kes peavad oluliseks seda, et lapsemeelsus peab olema tasakaalus täiskasvanuks olemisega.

Selleks oleme viiendat suve järjest korraldamas lõbusat laagrit, mis on suunatud aktiivset eluviisi armastavatele (passi järgi) täiskasvanud lastele 🙂

Nelja päeva jooksul teeme palju trenni, saame tugevamaks ja targemaks. Naudime Saaremaa suve ja toredat seltskonda, küpseme kuuma päikese käes, lõõgastume peale pikka päeva saunas ja jahutame ennast Karujärve kristallselges vees. Kui mõnus, eks!

Oleme veendunud, et ka seekord veereb kohale peenelt ühel lainesagedusel surfav kirju seltskond. Saab palju nalja ja uusi tutvusi ning unustamatuid mälestusi. 

Sellest laagrist sa ei taha puududa!

 

***

Hind 360€ sisaldab:

3 ööd majutust kämpingutes (2-kohalised, 4-kohalised)

4 päeva 3x päevas toitlustust (rikkalik hommikubuffee, lõuna ja õhtusöögid)

4 päeva täisprogrammi:

 • erinevad treenerid ja treeningstiilid;

 • lõbusad seltskonnamängud;

 • harivad koolitused;

 • lõõgastavad saunad;

 • lõpupidu + live kontsert (üllatusesineja)

 • võistlused nii maa kui vee peal.

   

Kohapeal on võimalik minna ka massaži (tasumine sulas otse massöörile)

Ürituse eest tasumine võimalik ülekandega või arvega (kontonumbri saadame kinnituskirjaga) Võimalik on tasuda nii ühes, kahes kui kolmes osas.
 

Registreerimisel palume maksta esimese osamakse 120€ esimesel võimalusel, et kinnitada endale koht laagris. See summa tagastamisele ei kuulu.
 

Päevapileti hind on 95€ (ilma majutuseta)

Price: 95.00 - 360.00

ERSO Saaremaal 2024

2024-06-15T15:00:00

Laupäev, 15. juuni 2024 kell 18 Mustjala kool, Saaremaa

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
dirigent Olari Elts
solist Triin Ruubel - viiul

Kava:
Liina Sumera - "Kimäär" (2024) 
Felix Mendelssohn Bartholdy - Viiulikontsert e-moll, op 64
Vaheaeg
Antonín Dvořák - Sümfoonia nr 9 "Uuest maailmast", op 95
 

EESTI RIIKLIK SÜMFOONIAORKESTER (ERSO) on elav ja mitmekülgne orkester, kes püüdleb alati tipptaseme poole. Eesti vanimal ja mainekaimal regulaarselt tegutseval sümfooniaorkestril täitub sel hooajal 97. tegevusaasta. ERSO ajalugu ulatub aastasse 1926 ning sarnaselt paljude omataolistega maailmas on see seotud rahvusliku ringhäälingu sünni ja arenguga. Alates hooajast 2020/2021 on enam kui 100-liikmelise orkestri peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts. Neeme Järvi jätkab koostööd ERSOga eluaegse aupeadirigendina, orkestri kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, varasemad peadirigendid on olnud Olav Roots, Paul Karp, Roman Matsov, Neeme Järvi, Peeter Lilje, Leo Krämer, Arvo Volmer, Nikolai Aleksejev ja taas Neeme Järvi.

ERSO on käinud arvukatel turneedel ning osalenud mainekatel rahvusvahelistel muusikafestivalidel. Möödunud hooajal esineti Olari Eltsi juhatusel Nürnbergis, Münchenis ja Pariisis. Samuti toimus orkestri esimene kontserdireis Suurbritanniasse, kus kahe nädala jooksul anti 11 kontserti. 2021. aasta novembri lõpus osalesid ERSO ja Elts Poolas rahvusvahelisel Kesk- ja Ida-Euroopa muusikafestivalil „Eufonie“. 2019. aastal avasid ERSO ja Neeme Järvi Prantsuse Raadio maineka Montpellier’ muusikafestivali ning orkester käis Kesk-Euroopa turneel, kus Neeme Järvi juhatusel esineti Viini Musikvereini kuldses saalis, Linzi Brucknerhausi suures saalis, Praha Rudolfinumi Dvořáki saalis ja Bregenzi Bodensee saalis ning Mihhail Gertsi juhatusel Saksamaal Erlangenis ja Viersenis. Veel on esinetud sellistel maailmalavadel nagu Berliini Konzerthaus, New Yorgi Avery Fisher Hall (praeguse nimetusega David Geffen Hall), Peterburi filharmoonia suur saal ja Maria Teatri kontserdisaal, Kölni filharmoonia, Helsingi Musiikkitalo, Stockholmi Berwaldhallen jt.

ERSO plaadistuste kõrget kvaliteeti on esile tõstetud mainekates klassikalise muusika ajakirjades ning sellega on kaasnenud mitmed tunnustused, millest olulisim on Eesti esimene Grammy (2004, dirigent Paavo Järvi), värskeimad aga aasta klassikaalbumi tiitel 2020. aastal Eesti muusikaauhindade jagamisel Elleri sümfooniliste poeemide teise plaadi eest (dirigent Olari Elts) ning kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ERSO-le ja Olari Eltsile seniste Elleri muusika salvestiste eest. Suurepärane koostöö on ERSO-l selliste mainekate plaadifirmadega nagu Chandos, BIS, Onyx, samuti Ondine, ERP jt.

Lisaks kohalikele raadio- ja telekanalitele on ERSO kontserte üle kandnud Mezzo ja medici.tv ning EBU vahendusel on need jõudnud paljudesse Euroopa raadiojaamadesse. 2020. aastal alustas tegevust ERSO TV (erso.tv), kus saab vaadata kõiki orkestri live-kontserte ning juba toimunud esinemisi.

ERSO esines sümfooniakontserdiga Saaremaal viimati aastal 2006.
 

ERSO peadirigent ja kunstiline juht on OLARI ELTS. Tema esimene kontsert koos ERSOga “City Life” toimus 1998. aastal, kavas oli John Adamsi, Steve Reichi ja Eino Tambergi looming. Koostöö ERSOga muutus tihedamaks aastal 2007, kui Eltsist sai orkestri peakülalisdirigent. See tähendas keskmiselt nelja programmi aastas, kusjuures sageli sama kavaga mitmel pool Eestis.

Olari Eltsi dirigenditee on kulgenud väga sihikindlalt ja lähtudes parimast võimalikust loogikast. Esialgu peamiselt nüüdismuusika interpretatsioonidega tunnustuse pälvinud dirigendi repertuaar on pidevalt laienenud orkestrimuusika klassika suunas ning hõlmab kogu sümfooniaorkestrile loodut. Senisest koostööst ERSOga väärivad esiletõstmist arvukad suurteoste ettekanded: Mozarti ooperi „Idomeneo“ kontsertettekanne, Berliozi „Fausti needmine“, Messiaeni „Turangalîla-sümfoonia“ jpt. Sageli leiab ta oma kavadesse klassikaga haakuvaid, kuid seni väheesitatud väärtteoseid. Omaette nišš on põnevatel žanriülestel kontsertidel, mis ühendavad klassikalist muusikat elektroonika ja erinevate visuaalsete lahendustega. Koostöös Teater NO99ga ja Eesti Kontserdiga jõudis tema juhatusel lavale Mendelssohni „Pööriöö uni“, mille üheksa muusikalist etendust tõid tegijatele teatri aastaauhindade galal etenduskunstide ühisauhinna. Beethoveni 250. sünniaastapäeva puhul tõi ta lisaks suurmeistri sümfooniatele koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna XXX lennu tudengitega esmakordselt Eestis ettekandele Beethoveni ja August von Kotzebue muusikalise näidendi „Kuningas Stefan“.

Olari Elts on koos ERSOga andnud mitmeid väliskontserte: Itaalias Veronas festivalil “Il Settembre dell’ Accademia”, Stockholmi Berwaldhallenis Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud kontserdil, Itaalias Torino katedraalis XX taliolümpiamängude kultuuriprogrammis, kus toodi esiettekandele Arvo Pärdi “La Sindone“, kahel korral Helsingis Finlandia-talos ning viimati Poolas rahvusvahelisel Kesk- ja Ida-Euroopa muusikafestivalil “Eufonie”.

Olari Eltsi ja ERSO esituses on kõlanud paljud eesti muusika uudisteosed, tihedaim koostöö seob teda Erkki-Sven Tüüriga. Erilise tähelepanu alla on Elts võtnud Heino Elleri orkestrimuusika – 2013. aastal alanud Elleri muusika esitamine ja salvestamine on leidnud väljundi kahel Soome plaadifirma Ondine märgi all ilmunud CDplaadil (2018 ja 2019), mille eest Olari Elts ja ERSO said Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ning millest teine pälvis aasta klassikaalbumi tiitli Eesti Muusikaauhindade jagamisel (mõlemad preemiad 2020).

Olari Eltsi eestvõttel on ERSO kiirelt reageerinud ühiskonnas toimuvatele sündmustele. Kui tema esimesel peadirigendihooajal sekundeeriti aktuaalsetele teemadele näiteks lisalugudega ning vestlustega ERSO TV otse-eetris, siis nüüd on selleks loodud kaks uut kontserdisarja – “Audiospaa” ja “Maa laul”. Peadirigendi eestvedamisel jätkuvad ka eelkontserdid-vestlusringid.

Elts on avara rahvusvahelise haardega dirigent, kelle kirg koostada ja juhatada väga omanäolisi ja põnevaid kontserdikavasid on toonud talle tunnustuse üle maailma. Alates hooajast 2020/2021 on Olari Elts Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri peadirigent ja kunstiline juht. Aastail 2018–2022 oli ta ka Kymi Sinfonietta kunstiline nõustaja.

Olari Eltsi lavapartneriteks on Leipzigi Gewandhaus-orkester, Soome Raadio Sümfooniaorkester, Taani Rahvusorkester, Rotterdami Filharmoonikud, Hollandi Raadio Sümfooniaorkester, BBC Sümfooniaorkester, Birminghami Linnaorkester, Dublini RTÉ Orkester, Prantsuse Raadio Sümfooniaorkester, Prantsuse ja Lyoni rahvusorkestrid, Budapesti Festivaliorkester, Québeci Sümfooniaorkster, Yomiuri-Nipponi Sümfooniaorkester, Souli Filharmooniaorkester, Melbourne’i Sümfooniaorkester jt. Elts on koostööd teinud selliste solistidega nagu Gautier ja Renaud Capuçon, Brett Dean, Isabelle Faust, Alban Gerhardt, Martin Grubinger, Martin Helmchen, Stephen Hough, Lucas ja Arthur Jussen, Kari Kriikku, Karita Mattila, Alexander Melnikov, Daniel Lozakovich, Baiba Skride, Simon Trpčeski ja Antoine Tamestit.

Hooajal 2023/2024 juhatab Elts BBC Sümfooniaorkestrit Poola tuuril, astudes teist korda üles Eufonie Festivalil. Veel naaseb ta sel hooajal Birminghami Linna Sümfooniaorkestri, Tampere Filharmooniaorkestri ja Poola Balti Filharmooniaorkestri juurde Gdańskis, kus temaga liitub pianist Jean-Efflam Bavouzet. Lisaks ootavad teda ees etteasted Praha Raadio Sümfooniaorkestri, València Orkestri, Aalborgi ja Wuppertali sümfooniaorkestrite ning Presidendi Sümfooniaorkestriga Ankaras. Pärast hiljutisi edukaid rahvusvahelisi turneesid Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Ühendkuningriigis, Saksamaal ja Prantsusmaal tähistab selle hooaja avakontsert Tallinnas Eltsi lepingu pikendamist orkestri peadirigendi ja kunstilise juhina veel viieks aastaks.

Eriline koht Olari Eltsi repertuaaris on Erkki-Sven Tüüri ja Heino Elleri muusikal. 2013. aastal alguse saanud Elleri muusika esitamine ja salvestamine koos ERSOga on leidnud väljundi kahel Soome plaadifirma Ondine märgi all ilmu-nud CD-l (2018 ja 2019), millest värskeim pälvis aasta klassikaalbumi tiitli Eesti muusikaauhindade (2020) jagamisel ning seniste Elleri muusika salvestiste eest said ERSO ja Olari Elts 2020. aastal kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Aasta varem võitis sama tiitli Eltsi dirigeerimisel salvestatud Erkki-Sven Tüüri autoriplaat, millel „Illuminatio“, „Whistles and Whispers from Uluru“ ja kaheksas sümfoonia kõlavad vioolasolist Lawrence Poweri, plokkflöödisolist Genevieve Lacey’ ja Tapiola Sinfonietta esituses (Ondine, 2018). Eltsi varasem diskograafia koostöös Ondinega sisaldab Tüüri teoste salvestisi Tapiola Sinfonietta ja Lawrence Poweriga, viiendat sümfooniat elektrikitarrile, orkestrile ja bigbändile ning akordionikontserti „Prophecy“, samuti kriitikutelt kõrgeid hinnanguid pälvinud Detlevi ja Berio kirjutatud Brahmsi muusika seadeid, mis salvestatud koos Helsingi Linnaorkestri, bariton Michael Nagy ja klarnetist Kari Kriikkuga. Lisaks on ta salvestanud Borgströmi ja Šostakovitši viiulikontserdid Eldbjørg Hemsingi ja Viini Sümfoonikutega BISile ning Poul Rudersi viienda sümfoonia Taani Rahvusorkestriga Bridge Recordsile. ERSOga on Olari Elts lisaks Elleri plaatidele salvestanud ka Tüüri marimbakontserdi „Ardor“ (solist Pedro Carneiro, ECM, 2007 – Tüüri autoriplaat). Eltsi hiljutisim projekt on uus plaat, kus koos Oslo Filharmooniaorkestriga esitatakse auhinnatud Norra helilooja Øyvind Torvundi töid.

Ooperidirigendina on Olari Elts juhatanud Tšaikovski „Jevgeni Oneginit“, Mozarti „Don Giovannit“, „Idomeneod“ jm. Ta on publiku ette toonud mitmed žanriülesed projektid, sh koostöös Teater NO99-ga valminud Mendelssohni-Shakespeare’i projekti, mis jõudis ka Berliini Konzerthausi lavale, ning Porto Casa da Música Sümfooniaorkestriga Bernsteini 100. sünniaastapäeva puhul live-muusikaga ette kantud Elia Kazani filmi „On the Waterfront“.

Aastail 2007–2020 oli Olari Elts ERSO, 2011–2014 Helsingi Linnaorkestri ning 2007–2010 Šoti Kammerorkestri peakülalisdirigent. 2006–2012 oli ta Bretagne’i Orkestri kunstiline nõustaja ja 2001–2006 Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri peadirigent, 1993. aastal asutas ta NYYD Ensemble’i. 2017. aastal pälvis ta säravate ja kaalukate ülesastumiste eest nii kodu- kui välismaistel lavadel ning eesti heliloomingu edendamise eest Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

www.olarielts.com


Hinnatud viiulisolist, ansamblist ja kontsertmeister TRIIN RUUBEL on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske ning Rostocki Kõrgema Teatri- ja Muusikakooli professor Petru Munteanu juhendamisel. Õpingute ajal osales ta mitmetel konkurssidel, võites muuhulgas I preemia ja kaks eripreemiat Kloster Schöntali rahvusvahelisel viiuldajate konkursil.

Huvist kaasaegse muusika vastu oli Triin Ruubel 2011. aastal üks uue muusika ansambli Neophon asutajatest, just sealt sai alguse koostöö selliste heliloojatega nagu Wolfgang Rihm, Peter Ruzicka ja Jörg Widmann. Lisaks kammer- ja ansambliteostele on tema kaasaegse muusika repertuaaris oluline koht ka sooloteostel. 2019. aasta algul kõlas tema esituses Mihkel Keremi viiulikontserdi esiettekanne.

Solistina on Triin Ruubel astunud üles orkestrite ees Eestis, Euroopas ja Ameerikas, teiste hulgas Bolzano ja Trento Haydni Orkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Île-de-France’i Noorteorkestri, Balkani Festivaliorkestri, Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonikute, Vorpommerni Filharmoonikute, Tallinna Kammerorkestri ja Rahvuste Filharmooniaorkestri ees, dirigentideks Neeme Järvi, Arvo Volmer, Justus Frantz jt.

Aastast 2015 on Triin Ruubel Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Külaliskontsertmeistrina on ta astunud üles Bremeni Saksa Kammerfilharmoonikute ning Prantsuse Raadio Filharmooniaorkestri koosseisus.

2018. aastal kutsuti Triin Ruubel esinema Saksamaa ühe pikima ajalooga kontserdisarja “Debüt im Deutschlandfunk Berlin”, kus viimase 50 aasta jooksul on debüteerinud mitmed maailma mainekaimad muusikud. Sellest sai tema debüüt Berliini Filharmoonias, kontserdil esines ta koos oma pianistist kaksikõe Kärt Ruubeliga. Sama duoga andsid nad kontserdi ka Berliini Konzerthausis.
Triin Ruubel esineb paljudes erinevates kammerkoosseisudes muusikutega nii Eestist kui mujalt (pianistid Elisabeth Leonskaja, Víkingur Ólafsson, klarnetist Matthew Hunt jt). Viimase aja olulisimatest ettevõtmistest võiks nimetada veel kõigi Brahmsi viiulisonaatide esitamist koos pianist Frank-Immo Zichneriga. Peagi on ilmumas heliplaat Elgari viiulikontserdi, Stenhammari romansside ja Artur Kapi teosega “Viimne piht”, mis on salvestatud koos ERSO ja Neeme Järviga.

Triin Ruubel on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, ta juhendab noori viiuldajaid Järvi Suveakadeemias Pärnus ning meistrikursustel Saksamaal ja Portugalis. Ta kuulub ka Eesti Festivaliorkestri koosseisu.

2017. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kui särav solist ja kontsertmeister, tunnustati tema kõrgetasemelist muusikutööd orkestrites ja ansamblites.

 

Kontserdi korraldajad:
MTÜ Loovüksus, kunstiline juht Aare Tammesalu
Mustjala osavald, Kalle Kolter

Kontserti toetavad Kultuuriministeerium ja trükikoda PointPrint

Price: 19.00 - 29.00

ÖÖBazaar Asva viikingikülas

2024-07-13T15:00:00

Olete kõik oodatud osalema meie suurepärasel ÖÖBazaaril, mis toimub Asva Viikingikülas Saaremaal! Tule ja liitu meiega 13. juulil, kui käsitöö ja maitsefestival täidab õhtu imelise atmosfääriga. See on suurepärane võimalus nautida maitsvaid toite ning leida põnevaid laadakaupasid ja ainulaadseid käsitööesemeid.

 

Kuupäev: 13. juulil 2024
Aeg: 18:00 - 00:00
Asukoht: Saaremaal Asva Viikingikülas

 

Käsitöö ja laadakaubad:
Avasta meie telkides ainulaadsete esemete valikut! Kohal on paljud kohalikud käsitöölised, kes pakuvad kvaliteetseid ja omapäraseid loominguid. Olgu selleks siis ehted, rõivad, kodukaunistused või kingitused, siin leiad midagi iga maitse jaoks.

 

Maitsefestival:
Laske oma maitsemeeltele pai teha! Meie maitsefestivalil pakume erinevaid toite ning jooke. Proovi maitsvaid hõrgutisi ning avasta uusi maitseid ja kulinaarseid elamusi.

 

Sissepääs:
Piletihind ÖÖ laadale 3 EUR lastele kuni 10 a TASUTA Tule oma sõprade või perega ja naudi suurepärast õhtut täis meelelahutust, head seltskonda ning kaunist käsitööd ja maitsvaid toite.

 

Kui soovid tulla müüma oma käsitööd või osaleda oma toidu- või joogikioski, võta meiega ühendust e-posti aadressil info@oolaat.ee või helista numbril 5170670. Oleme avatud kõigile põnevatele ettevõtmistele!

 

Ära maga maha seda imelist võimalust osa saada ÖÖBazaarist, kus on ühendatud käsitöö ja maitsefestival!
Kohtumiseni ÖÖBazaaril!

Price: -

Kalevipojad - Made In Finland

2024-11-19T17:00:00

Antto Terras: ”Kalevipojad – Made In Finland!”

Mängivad: Jan Uuspõld, Indrek Taalmaa, Ott Sepp

 
Julge eestlase rind on rasvane ja jultunud pealehakkamine tähendab poolt võitu?

Eestlased on alati uskunud endasse, ja sellele tõele on rajatud ka kahevaatuseline komöödia ”Kalevipojad – Made in Finland!”. Näidendile pakub raamid Soome, aga sisu eest vastutavad julged eestlased. Eesti ja Soome rahvad on nüüdseks juba üle 30 aasta jagu marssinud ühisel rajal. On olnud rõõmu ja raskust, teineteisemõistmist ja mittemõistmist, nagu elus ikka.   

Kalevipojad on käinud põhjanaabri juures rikkaks ja õndsaks saamas alati. Ka sellel korral seavad vahvad Eesti mehed sammud lombi taha ennast kehtestama. Tegus inimene leiab tööd alati, ja võtab vastu ka selliseid ülesandeid, millest jõud üle ei käi. Ehitamine, lammutamine, tohterdamine ja laulmine – käkitegu! Samas saame paralleelselt jälgida, kuidas ja milleks mindi Eestist Soome juba ennemuistsel ajal. Ja kas minemise põhjused on aastasadadega üldse väga muutunud.    

Koduigatsus ei lase ühel õigel eestlasel välismaal olles rahulikult magada. Raha pärast võõrsil rabelemine ei sobi igale inimesele. Vahel juhtub ka nii, et lohutaja leidub kohalikust kõrtsist, ja sellest need jamad alles algavad. Ka kriminaale maailm proovib meelitada ausaid, tööle tulnud mehi oma kleepuvasse võrgustikku. Soome on lihtne minna, aga seal on raske olla – nii usub vanarahvas.     

Elumaitseline Kalevipojad lahendab iga olukorra huumoriga. Nii raske ei ole kunagi, et naerda ei jõuaks. Soome läinud mehed on suuremad kui nende saatus. Kohalike eelarvamused ei sega elamist ja töötamist.          

”Kalevipojad – Made In Finland!” on komöödia, milles reaalelu tragöödia, naabrimehelik huumor ja optimistlik eestlus moodustavad ühes säriseva terviku. Enne kui Soome tööle lähed, vaata ära see näidend! Ja äkki pärast ei lähegi, või kui ikka lähed, siis palju targemana.

 
Antto Terras (s. 1973 Tallinnas) on Eesti päritolu Soome kirjanik, humorist ja lavastaja, kelle sulest on ilmunud 19 raamatut ja 7 näidendit. Kalevipojad on tema esimene teatritöö kodu-Eestis.   


Price: 25.50 - 28.50

Sädelev Broadway

2024-07-20T17:00:00

Sädelev Broadway

Hanna-Liina Võsa (vokaal)

Lauri Liiv (vokaal)
Johan Randvere (klaver)

Kes suvel New Yorki teatrisse ei jõua, need ei pea norutama, sest New York jõuab Eestimaa kaunimatesse paikadesse. Laval on meie omad muusikalitähed - Hanna-Liina Võsa, Lauri Liiv - kes on teatrilavasid vallutanud nii Eestis kui piiri taga juba mitu pikka kümnendit. Ning

nendega koos astub üles alati särav pianist Johan Randvere. Sumedatel suveõhtutel avavad nad ukse Broadway muusikalide võlumaailma. Kõlavad armastatud hitid muusikalidest „Mamma Mia“,
„Hüljatud“, „Viiuldaja katusel“, „Linnupuur“, „Cats”,
 “Miss Saigon" „New York, New York“, “West Side Story" jne. Kontserti aitavad tervikuks siduda Hanna-Liina, Lauri ja Johani
lõbusad, kohati teatraalsed ning värvikad lood erinevadelt lavadelt
 ning nende tagustest.
Tere tulemast selle suve kõige sädelevamale salongiõhtule!

09.07 Anija Mõisa aidasaal - Tund enne kontserti võimalik külastada mõisa püsinäitust „Mõisa aja lugu“ soodushinnaga, avatud on PUHVET. Õhtusöök ettetellida Anija Mõisakohwikust.

10.07 Laitse Graniitvilla - NB! Toitlustus ainult ettetellimisel kuni 08.07. Toitlustuskohtade arv on piiratud! Tellimuse palume kinnitada graniitvilla@pohjalacatering.ee või +372 56 909250.

Koos söögisooviga MENÜÜ LINK edastage palun ka rekvisiidid ettemaksuarve tegemiseks. Kõikidele toitlustuse tellijatele broneerime kohad laudades, pilet tuleb ise osta. 

3 käiguline õhtusöök algusega kl 19:00, 45.75€/inimene :
Eelroog: Peediga marineeritud heeringas, röstitud kartul, leivapuru G
Pearoog: Vabajooksu kana, bataadi kreem, kookose-mündi kaste, ahjutomat, värviline porgand, aedkress
Dessert: Mustika tart G,L
Joogid: Kannuvesi, klaas valget või punast majaveini
Suupiste menüü vaheajal, 32€/inimene:
Suupiste: Hoisin part, ploomi ja virsiku kaste
Eelroog: Tomatisupp  V 
Dessert: Mustika tart G,L
Joogid: Kannuvesi, klaas valget või punast majaveini
V= vegan, VT=vegetaar, L= sis. laktoosi, G= sis. 
gluteeni

11.07 Tulivee Keskuse suvelava - Õhtusöögi/majutuse reserveeringud +372 334 0017 või 521 8046

19.07 Lepanina Hotelli suvelava - Majutus ja lõuna- või õhtusöök restoranis +372 446 5024 ja 517 0372. Kohapeal avatud BAAR.

20.07 Kuressaare Arensburgi Päikeseterrass - Majutus +372 452 4700; õhtusöök +372 564 4428 restoran@arensburg.ee

21.07 Haapsalu Kuursaal - Lisaks tavapiletile, on müügil õhtusöögiga piletid (90 €/koht, garanteerib istekoha lauas) algusega kell 19:00. Lisainfo õhtusöögi ja broneeringute osas - haapsalu@kuursaal.ee.

Neljakäiguline erimenüü:

MISO BAKLAŽAAN kitsejuustu lumi, oriental-õunakaste
AASIAPÄRANE SUITSUPART tsitrusesalat, ume-seemned, orientalkaste
PRAETUD MEREAHVENAFILEE kartuli-karulaugukreem, kalamarjakaste, bimi
PÕLETATUD MEE BRÜLEEKREEM limoncellosorbee, granola

25.07 Vihula Mõisa kontsertsaal - Soovi korral  broneeri majutus info.vihula@uhotelsgroup.com

26.07 Pärnu Koidula Muuseumi suvelava - Kohapeal on PUHVET.

28.07 Tallinna Botaanikaaia Mägiaed

30.07 Tallinn Fotografiska suvelava

Kontsertide algus kell 20.00

Piletid eelmüügist al 25 € www.kontsertkorraldus.ee, Piletilevi

Info 505 9625.


Price: 26.50 -

'Lahenduste ministeerium' suvine ringreis - Kuressaare

2024-06-29T15:00:00

NB! Etendused toimuvad vabas õhus. (v.a. 25.08.24 Haapsalu kultuurikeskus)
Palume kaasa võtta istumisalused ning riietuda ilmastikule vastavalt. 
Kohtade arv on piiratud!

Lahenduste ministeerium

Eesti Noorsooteatri suvelavastus „Lahenduste ministeerium” keskendub küsimusele, kuidas maailma paremaks muuta ja mida me ise saame selleks teha, et elu oleks parem, turvalisem, rõõmsam. Vahel ei aita muu, kui ohjad enda kätte haarata, sest hädasolijat tuleb aidata.
Maksku, mis maksab. Headus võidab. Alati!

Lavastus põhineb Hollandi nüüdisaegse lastekirjaniku Sanne Rooseboomi jutustusel „Lahenduste ministeerium”, mis võlub oma värvikate tegelaste, universaalsuse ja vahetu optimismiga. Ajal, mil maailmas muutub kõik aina keerulisemaks, leidub keegi, kes julgeb astuda vastu ülekohtule ja kurjusele, keegi, kes pakub lahendusi, seejuures iseendale tähelepanu tõmbamata.

Varateismelise Niina kätte satub pooljuhuslikult kiri poisilt, kes kiusajate vastu abi leidmiseks pöördub lahenduste ministeeriumi poole. Ehkki Niina pole sellisest ministeeriumist kuulnudki, hakkab asi teda huvitama ja ta otsustab poissi aidata. Parima sõbra ja lähima võitluskaaslase seltsis asub Niina poissi kiusajate käest päästma. See lihtne otsus käivitab seikluse, mis haarab isegi rahvusvahelist tasandit. Mis koht on lahenduste ministeerium? Kas selline organisatsioon üldse eksisteerib? See ja paljud teised küsimused leiavad noorte seikluse käigus vastuse ja nii mõnigi mure saab lahendatud.

2024. aasta suvel mängime lavastust mängupaikades üle Eesti.

Mängivad

Maria Ehrenberg, Alice Siil (EMTA lavakunstikool)Laura KukkLaura NõlvakHardi MöllerMart Müürisepp

Price: 17.50 -

Mustjala Kooli kokkutulek

2024-06-21T13:00:00

Price: 15.00 - 20.00

SAAREMAA SUVEFEST 2024

2024-07-19T15:00:00

Suvefestival.
Esinevad- SMILERS, SHANON, KOIT TOOME Band, HUNT.
Suveõhtu täis muusikat ja meelelahutust.

Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

BGM Management

Price: 10.00 - 25.00

Saaremaa Suvefest 2024

2024-07-19T15:00:00

SAAREMAA SUVEFEST 2024

Suvel ikka Saaremaale! 
19. juulil ootab päikseline Saaremaa Suvefest kõiki peole!
Suveõhtu täis muusikat ja parimat meelelahutust!

Kuressaare Lossihoovis ootavad teid: 

SMILERS - https://www.youtube.com/watch?v=-kosA-YPsJk
SHANON - https://www.youtube.com/watch?v=6gIBubz6SwQ
KOIT TOOME BAND - https://www.youtube.com/watch?v=Lm1vaCUYIPE
HUNT - https://www.youtube.com/watch?v=mokdIUtkE5M

Toidutänav, karastavad joogid ja vesipiibulounge!
Väravad avame 18.00

 SUPERSOODSAD PILETID hinnaga 10 € 
müügil kuni MÄRTSI lõpuni!
 Piletid müügil Piletilevis alates 22.03.24!
Piletihinnad tõusevad!

MEELESPEA 
- Üritusele ei pääse oma söögi ja joogiga!
- Igasugune klaastaara on üritusel keelatud!
- Teravate ning ohtlike esemetega üritusele sisse ei pääse!
- Keelatud on kõik pürotehnilised vahendid, relvad jm
- Lemmikloomad ei ole üritusele lubatud!
Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi!

BGM Management Price: 17.50 -

TULNUKAS 2 EHK VALDISE TAGASITULEK 17 OSAS

2024-05-21T11:00:00

Oblikate vahelt üle-eestiliseks heeroseks tõusnud Valdis naaseb 1. aprillil kinodesse. Rasmus Merivoo („Kratt“) kultusfilmi „Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas“ kauaoodatud järg toob suurele ekraanile eestlaste südametesse tee leidnud alevi parimad pojad.

Kosmoseodüsseiaga ühele poole jõudnud Valdis on tagasi alevis. Labidalöök on Valdise peast pühitud ja ta mäletab kõike! Märt, Ott ja terve alev on aga 20 aastaga edasi liikunud ja mäletamisest pole kasu. Egas midagi, poisid peavad jälle Valdisele elu näitama.

Filmis löövad kaasa Märt Avandi, Ott Sepp, Vallo Kirs, Liisa Pulk, Kaia Skoblov, Tõnn Lamp, Indrek Ojari, Ago Anderson, Marek Tammets, Indrek Taalmaa, Merle Jääger jpt.

"Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas" režissöör ja stsenarist on Rasmus Merivoo ("Kratt"), operaator Jako Krull ("Kratt"), monteerijad Rasmus Merivoo ja Kristin Kalamees ("Kratt"), kunstnik Krete Tarkmees ("Kratt"). Filmi produtsentideks on Tallifornia dünaamiline duo Tõnu Hiielaid ("Kratt") ja Rain Rannu ("Kratt")

Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital.

Price: 3.00 - 10.50

Tõun ja Stas (Tõnu Timm ja Stanislav Bulganin)

2024-07-19T16:00:00

Moskvas sündinud muusik Stanislav „Stas“ Bulganin õppis eesti keele selgeks kuulmise järgi ja sooritas riigikeele eksami kõrgtasemel.

Eestisse sattudes kohtus ta JÄÄÄÄR-e muusikutega ja tõlkis kahe plaadi jagu nende lugusid vene keelde, vastukaaluks jälle mõned vene kultusbändi Kino lood eesti keelde.

Samuti on ta tõlkinud vene keelde nii Tõnis Mägi mõjusamaid romansse kui ka näiteks Vaiko Epliku "Soorebased".
Ott Leplandi eurolaulust „Kuula“ tegi polüglotist Stas inglise- ja hispaaniakeelse versiooni.

Koos JÄÄÄÄR-e laulva kitarristi ja nüüdseks Muhu saarel kanda kinnitanud Tõnu „Tõun“ Timmiga esitavad nad Lisaks JÄÄÄÄR-e ja Kino lauludele ka Akvariumi ja Võssotski paremaid palasid.

Muhu saarel esineb see duo esmakordselt, kontsert toimub Muhus kuulsust koguvas esinemiskohas Liiva Kohviku õunaaias.

Loomulikult on avatud baar, kus saab nii janu kustutada kui ka keha kinnitada.
Või ka vastupidi 🙂

Kohtumiseni Muhu saarel!


Price: 16.50 -

Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas

2024-05-20T16:45:00

Oblikate vahelt üle-eestiliseks heeroseks tõusnud Valdis naaseb 1. aprillil kinodesse. Rasmus Merivoo („Kratt“) kultusfilmi „Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas“ kauaoodatud järg toob suurele ekraanile eestlaste südametesse tee leidnud leidnud alevi parimad pojad.

Filmis löövad kaasa Märt Avandi („Vehkleja“), Ott Sepp („Johannes Pääsukese tõeline elu“), Vallo Kirs („Klass“), Liisa Pulk („Ükssarvik“), Kaia Skoblov („Deemonid“), Tõnn Lamp („Tume paradiis“), Indrek Ojari („O2“), Ago Anderson („Suvitajad“), Marek Tammets („Kratt“), Indrek Taalmaa („Soo“), Merle Jääger („Johannes Pääsukese tõeline elu“) jpt.

"Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas" režissöör ja stsenarist on Rasmus Merivoo ("Kratt"), operaator Jako Krull ("Kratt"), monteerijad Rasmus Merivoo ja Kristin Kalamees ("Kratt"), kunstnik Krete Tarkmees ("Kratt"). Filmi produtsentideks on Tallifornia dünaamiline duo Tõnu Hiielaid ("Kratt") ja Rain Rannu ("Kratt")

Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia. Filmi valmimist toetas Eesti Filmi Instituut.

Price: 4.69 - 8.29

Saaremaa ooperipäevad 2024. OOPERISALONG. Ooper, vein ja tapa´d

2024-07-24T20:00:00

K 24.juuli 23.00 Kesköösalong Opera Royal  

Ooperisalong
Ooper, vein ja tapa´d

Tulge nautima Kataloonia maitseid ning ooperi-, opereti- ja zarzuela-muusikat!

Opera Royali kesköösalongis on kaetud suupistelauad tapa´de, cava ja veiniga. Meeleoluka muusikasalongi miljöö loovad Kataloonia Ooperi solistid.

Ooperisalongi pilet 65 € sisaldab suupisteid ja piiratud koguses veini ning vahuveini.

Price: 66.50 -

Jaanitrall Vana-Kõljala külaplatsil

2024-06-23T16:00:00

 On aeg jalad kõhu alt välja võtta ja maha pidada üks korralik JAANITRALL ! 

 Meeleolu hoiab üleval : THE TUBERKULOITED !

 Õhtut juhib : Boris Lehtjärv

Rahvatantsurühm "Kanarbik"

Kohapeal toitlustus

Lastele batuut ( kui ilmataat lubab )

Peopaigaks on Vana-Kõljala peoplats

Tegemist on külarahva poolt rahastatud ning kokku kutsutud koosviibimisega ja üritus kõigile TASUTA !
Vana-Kõljala külarahvas teeb teile peo välja !!

NB! parkimine on seekord korraldatud ja tasuline !

Kohapeal võimalik panustada külaplatsi korrashoiu/korralduse fondi.

Ootame teid pidutsema koos meiega 

Lisainfo : https://fb.me/e/6Ggwyms7i

Price: -

TÕNIS MÄGI - Ajarännak muusikas

2024-06-22T16:00:00

Saarelillel on suur rõõm paluda teid kaunile muusikalisele rännakule.

Jaanipäeva eel, enne suuri pidustusi kostitame teid hinge puudutavate helidega Tõnis Mägi loomingust.  

 

Tõnis Mägi on oma laulusõnadega lahti seletanud justkui Eestimaa olemuse ning leidnud sellega koha paljude kuulajate südames.

Igal ajastul on läbi tema laulude meile alati midagi olulist öelda. Ta on puudutanud nii rokilembelisi kuulajaid kui viinud unustusse kümneid tuhandeid lauluväljaku suurpidudel.  

 

Seda ajatut hingelist puudutust saab kuulata Saarelille hoovil 22.juunil.

Kontsert algab kell 19.00

Külastajatele on hoov avatud juba 1,5 h enne kontserdi algust.

 

·         Avatud on kodukohvik, kus pakume head soolast ja magusat (Tasumine sularahas).

·         Värske taimetee ja joogivesi on kõikidele külastajatele tasuta.

·         Enne kontserti ja vaheajal on soovijatel võimalus külastada lilleaiandit.

 

Mõnusaks olemiseks võid kaasa võtta mati, tekikese või pleedi.

Kui sääseks segab, siis võiks kaasas olla ka sobiv tõrjevahend.

 

Piletid on müügil fienta.com keskkonnas 

https://fienta.com/et/tonis-magi-ajarannak-muusikas

Saarelille aiandis või enne kontserti kohapeal.

 

·         Varase ärkaja pilet eelmüügist kuni 15.aprill k.a – 25 €

·         Pilet alates 16.aprill – 15.juuni k.a – 30 €

·         Pilet alates 16.juuni ja kohapeal 35 €

·         Lapsed kuni 10 eluaastat on tasuta.

 

Kuna kohtade arv on piiratud, siis soovitame piletid juba eelmüügit ära osta. 

 

Lisainfo facebookis:

https://www.facebook.com/Saarelill/

Väike Saadu talu perenaine Annika, tel +372 5662 6665

Price: 25.00 - 35.00

Kuressaare Tänavafestivali garaažimüük 2024

2024-05-26T08:00:00

Kui Sul on kodus midagi, mida Sa ise enam ei vaja, siis kindlasti on teises linna otsas keegi, kellel on just see asi puudu. Meil on kindel plaan teid omavahel tutvustada.

 

Müügikohtadega kaardi leiat siit 👇

www.navicup.com/embed/kuressaare-tanavafestivali-garaazimuuk-2024/

 

Tee oma kevadine suurpuhastus ära ja pane kõik väikseks jäänud riided, kasutud mänguasjad, ülejäänud kompotid ja muu tarvilik kraam müüki.

 

Oma garaaži saad üles anda….
1. saates e-mail aadressile garaazikas@gmail.com
2. sel aastal maksab garaažimüügil osalemine müügikohale 10€, mille saab tasuda Fienta keskkonnas hiljemalt 16. mai www.bit.ly/fienta

 

Kuressaare ülelinnaline garaažimüük toimub 26. mail 2024 11.00 - 15.00

Price: -

Karujärve Jaanituli 2024

2024-06-24T15:00:00

Karujärve Jaanituli toimub Saaremaal Jaanipäeval, 24.juunil kell 18.00

Rahvakalendri järgi tähistatakse suve algust jaanipäeval ning seda on hea alustada Saaremaal, kus toimub pidu, tants ja trall ning esinevad artistid, kes kõnetavad sadu tuhandeid eestlasi. Sissepääs avaneb kell 18.00 ning programmi algus kell 19.30 Karujärve jaanipidu alustab Marju Länik, kes tänavu jaanuaris EMA gaalal pärjati tiitliga „panus Eesti muusikasse“. Paljude teiste tuntud laulude kõrval saab kindlasti kõlamisruumi eesti rahva poolt kõigi aegade parimaks ning aegumatuks hitiks valitud „Karikakar“

Rõõmustavaid uudiseid on veelgi, sest publiku abiga saab rännata varajastesse üheksakümnendatesse. Ülemöödunud aastal ansambli 35ndat juubelit tähistanud Terminaator rokib Karujärvel kell 21.30

Saaremaa Jaanituli kulmineerub laulusõnadega „Uuu, kuula nüüd seda! Saab huugama ära, Meid kuulda on täna“. 2024.aasta sensatsioon, oodatud ja nõutud ühiskooslus on 5Miinust & Puuluup, kes esindavad sellel aastal Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel. Ootusärevus on suur ning show, mida pakutakse otse Teie silme all, on nauditav ja energiline!

Suvised hitid mängivad ette ja pidu hoiavad kuumana Dj Simon Jay & Heiko Merikan Kohapeal jaanimängud ning mitmeid meelelahutuslikke tegevusi. Avatud on toitlustus ning baarid.

Price: 16.50 - 20.50

KURESSAARE MEREPÄEVADE SUUR AVAPIDU KAUNISPE SADAMAS

2024-08-01T15:00:00

Ka sel aastal saame kokku vaid ühes kaunis Saaremaa väikesadamas – ootame teid kõiki 1. augustil maalilisse Kaunispe sadamasse Kuressaare Merepäevade SUURELE AVAPEOLE! Lisainfo peatselt.

Tule veedame koos parimat aega hea muusika, toredate inimeste ja merekohina saatel! Üritus on TASUTA ja alustame kell 18:00.

Avapeole kutsuvad Kaunispe, Lindmetsa ja Kargi külad.

Price: -

MARIA MONTESSORI

2024-05-23T16:00:00

Hingeliigutav draama „Maria Montessori“ räägib erakordsest naisest, kes muutis ajalugu.

Maria Montessori (1870 – 1952) oli itaalia arst ja pedagoog, kes on meile praegu tuntud eelkõige Montessori pedagoogika väljatöötajana.

Aasta 1900. Kurtisaan Lili põgeneb Pariisist Rooma, et varjata oma õpiraskustega tütart. Itaalias kohtub ta Maria Montessoriga, kes on pioneer uue õpetamismeetodi väljatöötamisel ja on nõus Lili tütre oma hoole alla võtma. Toetades, õpetades ja ravides võõraid lapsi, peab Maria samal ajal elama eemal oma bioloogilisest pojast. Kuidas tulla igapäevaselt toime isikliku süütundega ja võidelda tööalaselt meestekeskses maailmas, sellest saame aimu filmis „Maria Montessori“.

See on film armastusest, sõprusest, sihikindlusest oma unistuse poole pürgimisel.

Price: 3.00 - 10.50

Carlo Goldoni "Kahe isanda teener"

2024-07-29T15:00:00

Igal spagetil on kaks otsa!

Mina, Truffaldino Battochio Bergamo orust, olen lihtne ja aus teener. Sellele vaatamata levib paljudes Itaalia linnades, kus olen oma tagasihoidlikku kõhutäit välja teeninud, minu kohta alatu laimujutt. Mina pidavat olema õgard ja laiskvorst. Selle vale on välja mõelnud need, kes saavad isegi pastakeeduvee vaatamisest kõhuvalu. Need inimesed on mu kauni ja lõppematu söögiisu pärast lihtsalt kadedad.

Eriti nöögitakse mind ühe seiga tõttu, mis leidis aset Veneetsias. Tol imeilusal päeval osutusid minu oskused teenrina nii hinnatuks, et neid vajas suisa kaks isandat. See, mis järgnes, polnud minu süü. Kõik need tähtsad ja armunud sinjoored, sinjoriinad ning see Pasquel, kes selle looga seotud oli, keetsid kokku sellise kirgederisoto, et minul, vaesel mehel ei jäänud mitte midagi muud üle, kui enda aus spagetimulk oma naha päästmiseks tööle panna.

Olen tänulik näitekirjanik Carlo Goldonile, kes mu loo 1746. aastal faktitruilt kirja pani. Kutsun teid kõiki seda vaatama, et mu ausale nimele tehtud ülekohus saaks õigeks seatud nagu kord ja kohus.

Ciaobatta!

Truffaldino 

P.S. Kahjuks ei ole ma ise seda näitemängu lugenud. Pole söömise kõrvalt lihtsalt aega olnud, et lugema õppida.

 

Autor Carlo Goldoni
Tõlkija Eva Kolli

Lavastaja Sander Pukk
Dramaturg Siret Campbell
Kunstnik Annika Lindemann
Helilooja Urmas Lattikas

Osades: Loviise Kapper, Pirte Laura Lember, Kaisa Selde, Karl Edgar Tammi, Theodor Tabor, Tanel Ting, Markus Habakukk ja Jürgen Gansen

Etendused 29. juuli – 10. august Oti mõisa õuel. Algus igal õhtul kell 18:00!

Etendus on kahes vaatuses, kestab u 2h 30min.
Istekohad nummerdamata.

 

TÄHTIS! Etendus toimub vabas õhus, palume riietuda soojalt. Vihmase ilma korral kasutada keepi.
Etendus ei ole mõeldud väikelastele. Lemmikloomad palume koju jätta.

Piletid maikuu lõpuni müügil hinnaga 20€(tavapilet), 18€ (pensionärid, lapsed kuni 18.a, puuetega inimesed), 16€ (grupp al.10in).
Piletid alates 1. juunist müügil hinnaga 25€ (tavapilet), 20€ (pensionärid, lapsed kuni 18.a, puuetega inimesed), 18€ (grupp al.10in).
Piletid enne etendust kohapealt ostes müügil hinnaga 30€ (tavapilet), 25€ (pensionärid, lapsed kuni 18.a, puuetega inimesed).

Price: 16.00 - 30.00

Martin McDonagh "Üksildane lääs"

2024-09-14T16:00:00

Martin McDonaghi tekstide esmailmumisest eesti teatri lavadele saab kakskümmend viis aastat. 1. oktoobril 1999 esietendus Rakvere teatris tema “Üksildane lääs”. Pärast seda sai McDonaghist mängitumaid noori autoreid pea kõigis eesti teatrites.

1996. aastal särava tähena maailma teatrilavadele ilmunud iiri näitekirjaniku triloogiat „Leenane´i kaunitar“, „Üks pealuu Connemaras“ ja „Üksildane lääs“ ühendab ühine tegevuskoht Iirimaa läänerannikul - Leenane`i külake, Galway krahvkonnas, Connemaras.

„Üksildase lääne“ isa Welsh iseloomustab seda külakest nii: “Kui ma esimest korda siia tulin, siis ma arvasin, et Leenane on kena koht. Tuleb välja, et see on Euroopa mõrvarite Meka.”

Mis saab siis, kui sa armastad kedagi nii, et ei suuda selle tundega midagi peale hakata? Või siis, kui sa hoolid oma vennast, aga vihkad teda nii, et su ainus soov on ta ära tappa?

Ja mis saab siis, kui see, kes peaks teistele vihkamise ja armastamise küsimustes nõu andma, otsustab lahkuda?

Musta huumoriga vürtsitatud valus-naljakad dialoogid ning loo ootamatud keerdkäigud on põhjuseks, miks seda näidendit ikka ja jälle lavastatakse ja vaadatakse.

Tõlkinud Peeter Sauter
Toimetanud Külli Seppa

Lavastaja ja muusikaline kujundaja Üllar Saaremäe
Kunstnik Ketlin Saaremäe
Valguskujundus Tarmo Matt

Mängivad Markus Habakukk, Jürgen Gansen, Tanel Ting ja Luisa Lõhmus

 

Etendus on kahes vaatuses ca 2h 30´.
Soovitatav vanusele alates 15+

Tähelepanu! Etenduses tehakse kõva pauku ja  kasutatakse tossumasinat.

Price: 16.00 - 20.00

Mikael Meema stand-up "Peaingel Mikael"

2024-05-25T16:00:00

"Ometi tahan ma sulle teada anda, mis on kirjutatud tõeraamatusse! Ei ole ühtegi, kes aitaks mind nende vastu, kui ainult teie kaitseingel Mikael." - Taanieli raamat 10:21

Issanda aastal 2024 on Mikael Meema uus stand-up tund "Peaingel Mikael" terve maikuu tuuril üle Eesti.

Mikael on Eesti stand-up koomik, kelle eelmised tunnid "LOOD" (2022) ja "Palderjan" (2023) on täispikkuses saadaval Huumoriklubi YouTube'i kanalil. Issanda aastal 2023 lõi ta koos kaaskoomikutega komöödiakollektiivi Huumoriklubi, kuhu kuuluvad veel Ari Matti Mustonen, Sander Õigus, Roger Andre, Ardo Asperk, Karl-Alari Varma ja Daniel Veinbergs. Varasemalt on ta ka kaasa teinud erinevatel Comedy Estonia sügis- ja suvetuuridel.

Mikael Meema stand-up tunni "Peaingel Mikael" piletid on müügil Piletikeskuses.
Täispilet 20 €.
Õpilane/tudeng/pensionär 18 €.
Hinnale lisandub Piletikeskuse vahendustasu 0.90 €.

Price: 18.00 - 20.00

BACK TO BLACK: AMY LUGU

2024-05-21T17:45:00

Draama "Back to Black: Amy lugu" heidab pilgu traagiliselt vara meie seast lahkunud geniaalse laulja ja laulukirjutaja Amy Winehouse'i (Marisa Abela) tormilisele elukäigule. See on kummardus legendaarsele artistile, tema otsingutele, vaatamata samas mööda tema keerulistest inimsuhetest ning võitlusest oma isiklike deemonitega.

Osades Marisa Abela ("Barbie") Jack O'Connell ("'71"), Eddie Marsan ("Džentelmenid"), Leslie Manville ("Nähtamatu niit"), Juliet Cowan ("The Power") ja Sam Buchanan ("Sherwood"). Lavastas Sam Taylor-Johnson ("Viiskümmend halli varjundit", "Nowhere Boy"), stsenaariumi kirjutas Matt Greenhalgh ("Control", "Nowhere Boy").

Price: 3.00 - 10.50

Saaremaa III Kunstifestival Saarte ART Fest

2024-07-06T10:00:00

Kunstifestivali Saarte ART Fest eesmärgiks on laiendada Saaremaa suveürituste spektrit ja pakkuda uusi elamusi ning tuua Kuressaare Eesti kunstimaastikule. Festivali programmiga soovime toetada loovat mõtlemist, anname hoogu juurde ilumeele ja emotsionaalsuse arendamisele ja avardame kunsti mõistmise valdkondi.

Traditsiooniliselt viime kunstifestivali avaürituse läbi Kuressaare keskväljakul, kus on avatud kunstiturg, toimub ühistegevusi ja on ka meelelahutust. Tänavuseks koostööpartneriks oleme kutsume MTÜ Lähme nulli (Tallinnast) esindajad, kes viivad läbi projekti "Aeglane piste". Projekti käigus valmib sotsiaalne skulptuur. Osalejad saavad tikkida taaskasutusmaterjalidele nn päästetud tekstiilidele. Tikandist saab terviklik teos, mis rändab linnast linna koos näitusega ning iga paiga inimesed täiustavad seda.

Programmis on ka kontsert ja õhtune pidu Kuursaalis.

Jälgi reklaami ja registreeru sündmustele sotsiaalmeedia FB lehel Saaremaa Kunstifestival!  

Price: 2.00 - 10.00

Back to Black: Amy lugu

2024-05-20T13:25:00

Draama "Back to Black: Amy lugu" heidab pilgu traagiliselt vara meie seast lahkunud geniaalse laulja ja laulukirjutaja Amy Winehouse'i (Marisa Abela) tormilisele elukäigule. See on kummardus legendaarsele artistile, tema otsingutele, vaatamata samas mööda tema keerulistest inimsuhetest ning võitlusest oma isiklike deemonitega.

Osades Marisa Abela ("Barbie") Jack O'Connell ("'71"), Eddie Marsan ("Džentelmenid"), Leslie Manville ("Nähtamatu niit"), Juliet Cowan ("The Power") ja Sam Buchanan ("Sherwood"). Lavastas Sam Taylor-Johnson ("Viiskümmend halli varjundit", "Nowhere Boy"), stsenaariumi kirjutas Matt Greenhalgh ("Control", "Nowhere Boy").

Price: 4.69 - 8.29

Lustikummut

2024-07-06T15:00:00

Üle-eestiline külapillimeeste kokkutulek Saaremaal, 15. kord. Rahvapidu kl 18 rahvamaja õuel.

Price: -

Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm. Sadamakontserdid - Põhi / Lõuna / Ida / Lääs

2024-06-28T16:00:00

Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm

Ansamblit Ruja pole juba 35 aastat, ansambel Jäääär on juba 33 aastat vana. Eelmainitud kollektiivides karastunud kitarristide duo Jaanus Nõgisto & Tõnu Timm on tegutsenud kümmekond aastat. Kuigi ekspertide eest oma käekirja päris ei peida, on meestel eesmärk teha midagi hoopis teistmoodi. Ega maailmas ei meenugi hetkel rohkem ühtki mandoliini-havaikitarri duot. Tõsi, laval on neil enamasti mitmeid põnevaid kitarre - mõni plekist, mõnd mängitakse metallpulga ja küünistega, lisaks veel musta mandri kalimba ehk mbira.

Ilmunud on kaks plaaditäit muusikat: “Eesti kuningriik” ja “Tulevikupärimused’’, küllap see kolmas ka tuleb. Duol on olnud rõõm osaleda Kassari Kitarripäevadel, Hiiu Folgil, Augustibluesil, Viru Folgil, Tallinn Music Week'il ja Tallinna Kitarrifestivalil. Käidud on Soomes, Saksas, Taanis ja isegi Moskava Slide Guitar Festivalil (enne hullu aega). Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timmi muusikat on tutvustatud briti raadiojaamas BBC-3, plaati on kiidetud briti folgiajakirjas fRoots, samuti on CD jõudnud World Music Charts Of Europe edetabelisse.

Sel suvel toimub 4 sadamakontserti, sest mere ja purjede lähedus inspireerib vana merekaru Jaanus Nõgistot innukamalt mandoliini mängima. Võrtsjärve äärest pärit, nüüdseks Muhu saare elanik Tõnu Timm õpib ka merega üha paremini läbi saama.  Lisaks meremehejuttudele on kaasas  Hiiumaa randade pärimust (Jaanuse juured ju Kõpus), viiteid maailmamuusikale, country-bluesi , kelti mõjutusi, ulakusi...

Muusikanäiteid on leida Spotify's ja Youtube's. https://www.facebook.com/TonuTimmJaanusNogisto

Price: 21.50 -

Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm. Sadamakontserdid - Põhi / Lõuna / Ida / Lääs

2024-07-11T16:00:00

Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm

Ansamblit Ruja pole juba 35 aastat, ansambel Jäääär on juba 33 aastat vana. Eelmainitud kollektiivides karastunud kitarristide duo Jaanus Nõgisto & Tõnu Timm on tegutsenud kümmekond aastat. Kuigi ekspertide eest oma käekirja päris ei peida, on meestel eesmärk teha midagi hoopis teistmoodi. Ega maailmas ei meenugi hetkel rohkem ühtki mandoliini-havaikitarri duot. Tõsi, laval on neil enamasti mitmeid põnevaid kitarre - mõni plekist, mõnd mängitakse metallpulga ja küünistega, lisaks veel musta mandri kalimba ehk mbira.

Ilmunud on kaks plaaditäit muusikat: “Eesti kuningriik” ja “Tulevikupärimused’’, küllap see kolmas ka tuleb. Duol on olnud rõõm osaleda Kassari Kitarripäevadel, Hiiu Folgil, Augustibluesil, Viru Folgil, Tallinn Music Week'il ja Tallinna Kitarrifestivalil. Käidud on Soomes, Saksas, Taanis ja isegi Moskava Slide Guitar Festivalil (enne hullu aega). Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timmi muusikat on tutvustatud briti raadiojaamas BBC-3, plaati on kiidetud briti folgiajakirjas fRoots, samuti on CD jõudnud World Music Charts Of Europe edetabelisse.

Sel suvel toimub 4 sadamakontserti, sest mere ja purjede lähedus inspireerib vana merekaru Jaanus Nõgistot innukamalt mandoliini mängima. Võrtsjärve äärest pärit, nüüdseks Muhu saare elanik Tõnu Timm õpib ka merega üha paremini läbi saama.  Lisaks meremehejuttudele on kaasas  Hiiumaa randade pärimust (Jaanuse juured ju Kõpus), viiteid maailmamuusikale, country-bluesi , kelti mõjutusi, ulakusi...

Muusikanäiteid on leida Spotify's ja Youtube's. https://www.facebook.com/TonuTimmJaanusNogisto

Price: 21.50 -

Komöödia "Kirvega kurge püüdmas"

2024-07-26T16:00:00

Räägitakse küll, et kirvega ei tasu kurge püüdma minna, aga võib juhtuda, et vahel siiski näkkab. Kuidas ja kellega, seda saame etenduse käigus teada.

Viljandimaa Vastemõisa teatritrupi Poolvillased esituses tuleb lavale J. Patrick "Opals Husband" ainetel lavastatud komöödia "Kirvega kurge püüdmas". 

Price: -

Ivo Linna laulude õhtu - Ivo Linna, Maarja-Liis Ilus, Robert Linna & Supernova

2024-06-12T17:00:00

Ivo Linnal on käimas juubeliaasta. Selle puhul toimub vaid 3 suvist kontserti Kuressaares, Pärnus ja Lukel, et tänada enda väga paljusid kuulajaid ka väljaspool Tallinna!
Kontserdil tulevad esitusele kõik Ivo hitid ja tema unustamatud laulud läbi aegade. Samuti mõned uuemad ja Ivole endale väga olulised laulud, mida ta just täna soovib Teile laulda.

Laval on ka poeg Robert Linna, Maarja-Liis Ilus ja ansambel Supernova.

Tule ja tähistame koos Ivo sünnipäeva suvises meeleolus kaunites kohtades!

Kontserdid toimuvad:
K 12.06 Kuressaare lossihoov (Ivo 75. sünnipäev!)
N 13.06 Pärnu Villa Ammende aed
L 15.06 Luke mõisa aed

Kontserdid algavad kell 20. Sissepääsud avatakse kell 19.

NB! Igal kontserdil on garanteeritud istekohad vähemalt 500-le inimesele.
Lubatud on kaasa võtta enda matkatool või istumisalus.
Saadaval on piiratud kogus pileteid.

Lisainfo – www.facebook.com/IvoLinnaMuusika

Price: 27.50 - 29.50

KODUSÕDA

2024-05-25T16:10:00

Ameeriklaste eelmine kodusõda lõppes aastal 1865. Uus on kohe algamas...

Oma tumedate tulevikunägemuste poolest tuntud lavastaja ja stsenarist Alex Garland ("Ex Machina", "Annihilation") viib vaataja närvesöövale teekonnale läbi lõhestunud Ameerika, mis kõigub nagu noateral pääsemise ja täieliku hävingu vahel.

Põnevusfilmis "Kodusõda" teevad kaasa Kirsten Dunst ("Marie Antoinette", "Melanhoolia"), Wagner Moura ("Narcos"), Cailee Spaeny ("Priscilla"), Sonoya Mizuno ("Ex Machina"), Nick Offerman ("The Last of Us"), Jesse Plemons ("Lillekuu tapjad"), Stephen McKinley Henderson ("Düün") ja Jefferson White ("Yellowstone").

Price: 3.00 - 10.50

LoomeValguse festival 2024

2024-06-27T06:00:00

Loomevalgus 2024

Kunst, muusika, liikumine, loomine, meisterdamine - neljal suve päeval külluse mustrite loomine ning ühisvälja tekitamine rõõmu ja armastuse valguses.

 

* Kunstinäitused
* Loometöötoad
* Väemuusika
* Vestlused
* Meditatsioon
* Jooga
* Loengud

Hoia meie ürituse lehel silma peal ning vaata, kes meie selleaastasel üritusel osalevad ning mida külluslikku pakume! 

Price: -

Vääritu sõjapidamise ministeerium

2024-05-21T18:45:00

“Vääritu sõjapidamise ministeerium” jutustab uskumatu ja seni kuulmata tõestisündinud loo esimesest eriüksusest, mille asutasid II maailmasõja päevil ÜK peaminister Winston Churchill ja veel mõned sõjaväe ametnikud, kelle seas oli ka kirjanik Ian Fleming. Isepäistest sõduritest koosnev ülisalajane üksus asus natsidega võitlusse täiesti tavatuid ja äärmiselt väärituid võtteid kasutades. Nende julge lähenemine muutis sõja kulgu ja pani aluse Briti SAS-ile ja tänapäevastele salaoperatsioonidele. Guy Ritchie lavastatud film põhineb Arash Ameli, Paul Tamasy ja Eric Johnsoni käsikirjal ning selles astuvad üles Henry Cavill, Eiza González, Alan Ritchson, Alex Pettyfer, Hero Fiennes Tiffin, Til Schweiger, Babs Olusamokun, Henry Golding ja Cary Elwes. Filmi levitavad Lionsgate, Jerry Bruckheimer Films, Toff Guy ja Black Bear.

Price: 4.69 - 8.29

PUULUUP

2024-05-25T16:00:00

PUULUUP paneb rasvase punkti Kuressaare Tänavafestivalile 25.mail Arensburgi suveterrassil!

Kärts, mürts, tants ning hiiu kandled Saaremaal!

Piletid nüüd FIENTAS müügil!
https://fienta.com/…/puuluup-at-kuressaare…

——–

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga ning kohati filmilik ja tume, hiilides muistsete Vormsi talharpamängijate kambrites ja kandub neist edasi. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.

Mehed ise sõnavad oma loomingu kohta tagasihoidlikult nii: “Meie peamine sõnum rahvamuusika kontekstis on see, et vaadake, hiiu kandlega saab teha igasuguseid asju, õppige pilli ning tehke ka. See on see, milles meist võiks rahvamuusikale kasu olla.”

Broneeringud: restoran@arensburg.ee / (+372) 564 4428

Price: 25.00 - 28.00

Saaremaa Ühisgümnaasiumi ja Kuressaare Hariduse Kooli vilistlaste kokkutulek

2024-06-22T11:00:00

Kooli vilistlaste kokkutulek toimub 22. juunil 2024!

Kokkutulekule saab registreerida SIIN

Üldine ajakava:
14.00-15.30 Värske remondi läbinud koolimaja tuurid (toimuvad iga 30-minuti tagant)

15.30-16.30 Kohtumine klassijuhatajate ja aineõpetajatega (klassiruumide info jaotus kohapeal)
Kõik endised klassijuhatajad on koolimajja õpilastega kohtuma oodatud ilma tasuta. Anna enda tulemisest korraldajale märku.

17.00-18.30 Kontsert-aktus kooli aulas, konfereerib Andres Karu
18.30-20.00 Võimalus sööklas einestada (supp sisaldub osalustasus), lendude pildistamine

20.00 Õhtune programm Kuressaare spordihoones (vanusepiirang 18+):
* suupisted, tervitusjook + tasuline baar
* tantsuks mängib ansambel Regatt
* õhtut juhib Mihkel Vendel
* üllatusesinejad

Koolimaja jääb soovijatele avatuks kella 21.00-ni.


Osalustasud:
15€ - ainult koolimajas toimuv programm (võimalus tasuda kohapeal sularahas)
45€ - ainult spordihoone programm
50€ - koolimaja ja spordihoone programm
Osalustasudest üle jäänud summa kantakse kooli aula klaverifondi.

Spordihoones toimuva peo istekoha lauas tagab ettemakstud osalustasu.
Istekohtade arv on piiratud. Lauad komplekteeritakse lendude kaupa. Muudest soovidest anda teada "Lisainfo" all.

Kinnitamiseks palume teha pärast registreerimist ülekanne kontole:

MTÜ SÜGress
EE341010220196521221
SEB
Selgitusse kirjutada "Kooli kokkutulek, oma nimi". Makstes mitme inimese eest, siis lisada kõikide osalejate nimed.
Konto andmed on näha ka pärast registreerimist.

Kui tekib küsimusi või soovid programmi panustada, pöördu huvijuhi poole:

Arti Allmägi, arti.allmagi@hariduse.edu.ee, 53869442

Price: 15.00 - 50.00

Orissaares HooGa! ja RETROTRALL

2024-07-11T07:00:00

https://www.facebook.com/events/1111409566550946

Price: -

5. Ida-Saaremaa ja Lasteaedade laulu- ja tantsupidu

2024-06-01T09:00:00

Traditsiooniline sündmus Ida-Saaremaal .

Seekord trallitame koos Pokudega, kellel on sünnipäev. Sündmus toimub üle aasta .

Price: -

Laste vibulaager Hiievälja viburajal.

2024-06-25T07:00:00

4-päevane Vibulaager Hiievälja viburajal. 25.-28.juuni 2024a.

Hiievälja viburada, Hiievälja küla, Leisi, Saaremaa

Eelmiste aastate laagrite kogemustest ja laste soovidest lähtudes pöörame selleaastases laagris suuremat tähelepanu just vibutehnikale ja lisame individuaalseid treeninguid.

 1. Tegevused teisipäevast  reedeni 10-16 ( kogunemine al.9.30  ja kojuminek  kuni 16.30 )
 2. Lapsed 8-12a.
 3. Hind: 146 €  ( kui ühest perest mitu last, siis soodustus 10%)
 4. 8-15 last
 5. Päevakava:
 • 9.30 -10 kogunemine, lapsed saavad sel ajal mängida mänguväljakul ja palliplatsil
 • 10- 10.15 tervitamine ja päevakava tutvustamine, kerge eine: võileib/puder , tee või morss.
 • 10.15-12.30 Vibuvarustuse jagamine, individuaalne vibutreening vibuplatsil, kooslaskmised platsil  ja metsas
 • 12.30- 13.00  lõuna
 • 13.00- 15.45 lisa Individuaalne vibutreening. Teistel vabaaja tegevused mänguplatsidel : pallimängud, teatevõistlused,
 • 15.45-16.00 õhtuoode: kerge eine-  võileivad, tee, puuvili, kohuke vms.
 • 16.00-16.30  vaba aeg, kojuminek
 1. Laagrilastel soovi korral tasuta osalemine 29.juunil  toimuval vibuvõistlusel Hiieküti Mõõduvõtt.

Palun kasutada vibulaagrisse registreerimisel linki:
https://bit.ly/hiievaljavibulaager2024 

Laagri personal:
Vibutreener  - Helle Rätsep; Raivo Rätsep

Teiste tegevustega aitavad: Heleri Pigul-   Silver Rätsep – Olari  Rätsep

 

 

 

 

Price: -

Lohehoidja

2024-05-20T11:10:00

Lohed olid kunagi sõbralikud ja targad inimeste liitlased, kuid erimeelsuse tõttu sattusid nad põlu alla. Inimesed hakkasid neid jahtima ning vangistasid kõik draakonid. Aastaid hiljem hoolitseb noor ja vabadust ihkav teenijatüdruk Ping kauges kindluses viimase elusaoleva lohe Danzi eest. Kui Danzi põgeneb, et õelalt, surematust taga ajavalt nõialt tagasi saada varastatud lohemuna, et lohede sugu saaks jätkuda, siis liitub Ping temaga ning pea aastatuhande vanune elutark lohe ja noor ja kogenematu tüdruk alustavad koos reisi läbi imelise iidse Hiina tagaaetuna keisri vägede poolt.

Tegelastele annavad hääled Aurora Elise Varema, Martin Algus, Toomas Krall, Stefan Hein, Piret Viisimaa, Mihkel Toomet, Janet Vavilov Tõlkija - Toomas Karik Helirežissöör - Markku Tiidumaa Produtsent - Uku Toomet Dubleeris Orbital Vox Stuudiod

Price: 4.69 - 8.29

LOHEHOIDJA

2024-05-25T08:00:00

Lohed olid kunagi sõbralikud ja targad inimeste liitlased, kuid erimeelsuse tõttu sattusid nad põlu alla. Inimesed hakkasid neid jahtima ning vangistasid kõik draakonid. Aastaid hiljem hoolitseb noor ja vabadust ihkav teenijatüdruk Ping kauges kindluses viimase elusaoleva lohe Danzi eest. Kui Danzi põgeneb, et õelalt, surematust taga ajavalt nõialt tagasi saada varastatud lohemuna, et lohede sugu saaks jätkuda, siis liitub Ping temaga ning pea aastatuhande vanune elutark lohe ja noor ja kogenematu tüdruk alustavad koos reisi läbi imelise iidse Hiina tagaaetuna keisri vägede poolt.

Tegelastele annavad hääled Aurora Elise Varema, Martin Algus, Toomas Krall, Stefan Hein, Piret Viisimaa, Mihkel Toomet, Janet Vavilov Tõlkija - Toomas Karik Helirežissöör - Markku Tiidumaa Produtsent - Uku Toomet Dubleeris Orbital Vox Stuudiod

Price: 3.00 - 10.50

PEEGLITE RAAMAT

2024-05-25T14:00:00

Endine mõrvauurija Roy Freeman (Russell Crowe) läbib tipptasemel Alzheimeri tõve ravi, kui tal palutakse uuesti uurida üht oma vana juhtumit - tuntud kolledži professori (Marton Csokas) jõhkrat mõrva. Intrigeeritud ja mälu taastamise nimel võitlev Roy võtab appi oma endise partneri (Tommy Flanagan), et aidata juurdlust taaselustada.

Seekord arenevad asjad hoopis teisiti, eriti kui nad lähenevad šarmikale ja salapärasele Laurale (Karen Gillan). Kui moonutatud kihid kooruvad lahti, paljastavad nad keerulise valede võrgu. Roy on sunnitud silmitsi seisma kohutava reaalsusega. Kas tõesti saatis ta võlla vale mehe?

Price: 3.00 - 10.50

ROBOTI UNISTUSED

2024-05-25T08:15:00

"Roboti unistused" ("Robot Dreams") on 2023. aasta Hispaania-Prantsuse animafilm, mille kirjutas ja lavastas Pablo Berger. Film põhineb Sara Varoni 2007. aasta samanimelisel koomiksil. Film räägib koera ja roboti lahutamatust sõprusest Manhattanil, New Yorgis aastal 1984. Tegemist on tummfilmiga, mis tähendab, et filmis dialoog puudub.

80ndate Manhattanil elav koer tunneb end väga üksikuna, mistõttu otsustab ühel päeval ehitada endale roboti. Nende sõprus hakkab kohe õitsema ja nendest saavad lahutamatud sõbrad. Ühel suveööl peab koer oma pariam sõbra randa maha jätma. Kas nad kohtuvad kunagi uuesti?

Koera ja roboti hämmastavalt ilus sõprus tõi filmile lugematul hulgal auhindu ning seda imeilusat animatsiooni peab kindlasti ise suurelt ekraanilt kogema.

"Roboti unistused" esilinastus 76. Cannes'i filmifestivalil, võitis Annecy rahvusvahelisel animafilmifestivalil Contrechamp'i sektsioonis parima filmi auhinna ning sai parima sõltumatu animafilmi auhinna 51. Annie auhindadel.

"Roboti unistused" kandideeris tänavustel Oscaritel ka parima animafilmi auhinnale.

Price: 3.00 - 10.50

Kaskadöör

2024-05-20T14:00:00

Colt Seavers (Ryan Gosling) on karastunud kaskadöör, keda lastakse õhku, kellele sõdetakse autoga otsa, visatakse läbi aknaklaaside välja ja kukutatakse kõrgelt alla. AAsta pärast tööõnnetust, mis oleks Coltile peaaegu saatuslikuks saanud, on mees tagasi sadulas. Ta peab üles otsima kaduma läinud filmistaari (Aaron Taylor-Johnson), lahendama vandenõu ning võitma tagasi oma elu armastuse Jody (Emily Blunt), kelle lavastajadebüüt on kõige toimuva tõttu ohtu sattunud. Mis saaks õigesti minna?

Tormiline action-komöödia "Kaskadöör" põhineb 80ndate menuseriaalil "The Fall Guy" (1981 - 1986). Osades Ryan Gosling ("Barbie", "La La Land"), Emily Blunt ("Oppenheimer", "Kena vaikne kohake"), Aaron Taylor-Johnson ("Kick-Ass", "Killerite kiirrong"), Hannah Waddingham ("Ted Lasso"), Winston Duke ("Must Panter") ja teised. Lavastajaks endine kaskadöör ja trikikoordinaator David Leitch ("Deadpool 2", "Killerite kiirrong", "Atomic Blonde"), stsenaariumi kirjutas Drew Pearce ("Võimatu missioon: Salajane rahvas", "Raudmees 3").

Price: 4.69 - 8.29

XVIII Merelaulude õhtu

2024-07-14T16:00:00

Nagu juba traditsiooniks on saanud, toimub Lümanda söögimaja õuel 18. korda üks mõnus kesksuvine kontsert. 

Sellel korral on meid rõõmustama tulnud ansambel RÜÜT. RÜÜT on muusikalisi piire kompav kooslus, kelle võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises eesti pärimusmuusikale. Ansambli muusika toetub oma juurtega meie maa põlisele pärimusele, kuid liigutab latva tänapäevase maailma mitmekesisuses. Selliselt luuakse töötlused nii regilauludele kui ka vanadele pillilugudele ja lisatakse repertuaari ka omalooming. Muusikalises tervikus peegelduvad mõjutused erinevate rahvaste muusikast ja stiilidest. 

Maitsvaid hõrgutisi pakub meile Lümanda söögimaja.

Tule üksi või kogu perega ja võta piknikutekike kaasa.

Näeme kontserdil!

Eelmüügi piletid saadaval fienta.com lehelt:
https://fienta.com/et/xvii-merelaulude-ohtu-88776

Varajastele tulijatele on garanteeritud ka istekohad. Küsimuste korral võta ühendust tel. 5388 3351)

Price: 10.70 - 12.00

Ilmar Torni nimeline kunstikonkurss noortele 2024

2024-04-20T10:00:00

Ilmar Torni nimeline kunstikonkurss noortele 2024

Võistlustööde näitus Saare Maakonna Keskraamatukogu 2. korrusel 20. aprill – 20. mai.

Price: -

Kõrsikud / Soojendusesineja: Orkester Saku Mandoliinid

2024-07-27T15:00:00

Juba traditsiooniks saanud suvine Atla Sadama kontsert toimub  27. juulil. Kontserdil kõlavad ansambli Kõrsikud parimad palad läbi aegade.

Soojendusesinejaks on Orkester Saku Mandoliinid, kes tähistab sel aastal oma 12. sünnipäeva ja on andnud tänaseks 200 kontserti üle terve Eesti. Saku Mandoliinide ridades on 35 mängijat ja orkestri repertuaaris on väga mitmesugust muusikat rahvamuusikast klassikani ja popist rockini

Sissepääs tund enne kontserdi algust.

Avatud on kohvik. Arveldamine toimub sularahas.

Teed kontsertpaika suunavad viidad.

Kontserdi külastajad võivad soovi korral mugavamaks istumiseks ja vabaõhukontserdi kuulamiseks kaasa võtta piknikuteki või kokkupandava matkatooli.


Price: 21.50 -

Atla Sadamakontserdid: Kõrsikud / Soojendusesineja: Orkester Saku Mandoliinid

2024-07-27T14:00:00

Juba traditsiooniks saanud suvine Atla Sadama kontsert toimub  27. juulil. Kontserdil kõlavad ansambli Kõrsikud parimad palad läbi aegade.

Soojendusesinejaks on Orkester Saku Mandoliinid, kes tähistab sel aastal oma 12. sünnipäeva ja on andnud tänaseks 200 kontserti üle terve Eesti. Saku Mandoliinide ridades on 35 mängijat ja orkestri repertuaaris on väga mitmesugust muusikat rahvamuusikast klassikani ja popist rockini

Sissepääs tund enne kontserdi algust.

Avatud on kohvik. Arveldamine toimub sularahas.

Teed kontsertpaika suunavad viidad.

Kontserdi külastajad võivad soovi korral mugavamaks istumiseks ja vabaõhukontserdi kuulamiseks kaasa võtta piknikuteki või kokkupandava matkatooli.

Price: 20.00 - 25.00

Hannes Võrno näitus kuursaalis

2024-04-25T13:00:00

Ka sel suvel üllatame ja rõõmustame oma külastajaid Hannes Võrno maalinäitusega.

Autor ise ütleb nii: Kasutan molberti ja lõuendina i-Padi. See tehnika võimaldab katsetada väga erinevaid traditsioonilisi maalimisvõtteid akvarellist, tempera, akrüüli ja õlimaalini. Omi töid ma ei tiražeeri ning seetõttu on kogu väljapanek siin Kuursaalis kordumatu autori originaaleksemplar. See, mis Sind seintel kõnetab, on maalitud Sinule. Tänan südamest kõiki, kes toetavad.

Hannes Võrno on sündinud 1. mail 1969 Rakveres, õppinud Tartus Kunstikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias.

Jalutades pargis – tule astu uksest sisse põnevat näitust vaatama!

Price: -

ANGLA XIII PÄRIMUSPÄEV JA TUULIKUMÄE TALULAAT

2024-07-27T09:00:00

ANGLA PÄRIMUSPÄEV ja TUULIKUMÄE TALULAAT tuleb taas!
Pane kuupäev aegsasti kalendrisse - 27. juuli 2024!
 

 • Ehedad laadatooted, põnevad õpitoad, rahvuslikud pilli- ja tantsumängud
 • Kenad laadalised Karja kihelkonnast ja kaugemalt
 • Auhindadega orienteerumismäng "Angla tuulikumäe tarkuste rada" jpm
   

Käsitööoskusi oskusi saab lihvida ANGLA KÄSITÖÖKODADES
 

 1. Kangakudumine
 2. Vaibakudumise-, kraasimine- ja ketramise õpituba
 3. Graveerimise õpituba lastele
 4. Vilepilli tegemise õpituba (2023. aasta kõige populaarsem!)
 5. Viltimise õpituba (taluloomade viltimine)
 6. Täiendavad kaasahaaravad õpitoad talulaadal osalejatelt.

  Ette registreeruda pole vaja, tule kohale ja leiama sobiva õpikoja.
   

   

ANGLA TUULIKUMÄE TALULAAT

Tule kauplema ja ostlema!

Soovid oma ehedaid Saarmaiseid või Eesti pärandkultuuri südmaega loodud teenuseid-tooteid laadalistele pakkuda või rahvakollektiiviga esineda - võta meiega ühendust! E-post: angla@kylastuskeskus.ee, telefonid 
5199 0265 (Anu) 5040051 (Liili)


Pärandkultuuripäev ja talulaat on lisatasuta: tuulikumäele sissepääsuks kehtib tavapärane Angla Tuulikumäe pilet
 

Piletihinnad 2024:

 • Täiskasvanu 8€
 • Õpilane 5€
 • Sooduspilet (pensionär, tudeng, erivajadusega isik) 7€
 • Koolieelsed lapsed tasuta
 • Perepilet 18€ (perepiletis sisaldub 2 täiskasvanut ja nende kuni 18-aastased lapsed)

Piletiga saab nii ANGLA tuulikumäe ja pärandkultuuri-keskuse piiramatu ajaga külastus ühe päeva jooksul.


Tule meiega lustima! PS! Võta teel Anglasse või tagasi aega ja põika sisse ka Kaali

Price: -

Sõrve Suvealguspidu

2024-06-01T16:00:00

1. juunil kell 19.00 Popi juurvilja hoidlas moekas Sõrve Suvealguspidu. Esineb "Parvepoisid" õhtut jätkab Urmas Rämmali videodisko. Avatud on Popi baar ja toitlustus. 

Price: -

FREUDI VIIMANE SEANSS

2024-05-20T10:00:00

London, 3. sept 1939.

Legendaarne psühhoterapeut Sigmund Freud kohtub Teise maailmasõja hakul enda juures kirjaniku Clive S. Lewisega, et vaielda universumi ühe suurima mõistatuse, Jumala olemasolu üle.

Clive S. Lewis on kindel, et Issand mitte ainult ei eksisteeri, vaid mõjutab regulaarselt ka inimeste saatusi. Dr Freud, kes peab end veendunud ateistiks, eitab kõiki religioosseid dogmasid. Kuidas saab üldse ette kujutada kõikvõimsa taevaisa olemasolu, kes jälgib maailmas toimuvaid õudusi ega tee midagi? Järsku liigub psühholoogi ja kirjaniku vaheline vaidlus hoopis teisele tasandile, sundides kangelasi püstitama küsimusi, mille peale nad varem pole mõelnudki. Kas nende vaidluses selgub tõde ja kas kumbki pool peab end kaotajaks kuulutama?

Filmi peosas elav legend Sir Anthony Hopkins (“Isa”, “Voonakeste vaikimine”).

Price: 3.00 - 10.50

KASKADÖÖR

2024-05-21T15:15:00

Colt Seavers (Ryan Gosling) on karastunud kaskadöör, keda lastakse õhku, kellele sõdetakse autoga otsa, visatakse läbi aknaklaaside välja ja kukutatakse kõrgelt alla. AAsta pärast tööõnnetust, mis oleks Coltile peaaegu saatuslikuks saanud, on mees tagasi sadulas. Ta peab üles otsima kaduma läinud filmistaari (Aaron Taylor-Johnson), lahendama vandenõu ning võitma tagasi oma elu armastuse Jody (Emily Blunt), kelle lavastajadebüüt on kõige toimuva tõttu ohtu sattunud. Mis saaks õigesti minna?

Tormiline action-komöödia "Kaskadöör" põhineb 80ndate menuseriaalil "The Fall Guy" (1981 - 1986). Osades Ryan Gosling ("Barbie", "La La Land"), Emily Blunt ("Oppenheimer", "Kena vaikne kohake"), Aaron Taylor-Johnson ("Kick-Ass", "Killerite kiirrong"), Hannah Waddingham ("Ted Lasso"), Winston Duke ("Must Panter") ja teised. Lavastajaks endine kaskadöör ja trikikoordinaator David Leitch ("Deadpool 2", "Killerite kiirrong", "Atomic Blonde"), stsenaariumi kirjutas Drew Pearce ("Võimatu missioon: Salajane rahvas", "Raudmees 3").

Price: 3.00 - 10.50

LÄINUD ON JÄÄNUD

2024-05-20T14:30:00

New Delhis sündinud režissöör Varun Trikha rändas aastaid kaameraga Setomaal, et jäädvustada sealsete inimeste lugusid ning nende suhestumist mineviku ja olevikuga. Riigipiiride tõttu lõhkikistud ajalooline Petserimaa on paik, mis paneb mõtisklema kaotusest, eraldusest, lahkumissunnist ning soovist oma kultuuriga taas ühendust leida.

Kuue aasta vältel tõmbab Varun Trikhat ikka ja jälle tagasi kolme kohaliku asuka juurde, kes on otsustanud jääda sellele eikellegimaale. Nad üllatavad teda lugudega oma unenägudest, mis möödunut ja pöördumatult kaotatut leevendavad. Omapärasel moel äratavad need lood üles ka režissööri enda mälestused ja otsingud. Ühel ööl, hüljatud majas peavarju leidnuna, näeb ta salapärast und oma ammulahkunud vanaisast, keda ta pole kunagi kohanud, ning ta otsustab välja selgitada, kes tema vanaisa tegelikult oli.

Oma poeetilises, visuaalselt ja tähenduskihtidelt rikkas filmis paotab Varun Trikha unenäolise ukse korraga nii Eesti kui ka India ühiskonna haavadesse ning oma isiklikku perekonnalukku.

Price: 3.00 - 10.50

VÄLJAKUTSUJAD

2024-05-20T18:00:00

Zendaya kehastab visionäärist filmitegija Luca Guadagnino “Väljakutsujates” peaosalist Tashi Duncanit, treenerist endist tennise imelast, kes ei too vabandusi ei väljakul ega väljaspool seda. Tashi strateegia kaotuste lainele sattunud tšempionist abikaasa (Mike Faist, “West Side Story”) aitamiseks võtab üllatava pöörde, kui mees peab minema vastamisi oma kunagise parima sõbra ja Tashi endise kavaleri Patrickuga (Josh O’Connor, “The Crown”). Kui minevik ja olevik põrkuvad ning pinged on laes, tuleb Tashil endalt küsida, mis on võidu hind.

Price: 3.00 - 10.50

Gertrud Larsson ''Metsas ei kuule su karjumist keegi''

2024-08-09T16:00:00

Gertrud Larsson „Metsas ei kuule su karjumist keegi“

Anita, Monika ja Ellen on ammused lapsepõlvesõbrannad, nüüdseks kõik juba üle kuuekümne. Nad kohtuvad igal aastal, et minna paariks päevaks metsa matkama, soovides uuesti läbi elada kauneid mälestusi ning meenutada ühiselt veedetud aega. Kuid ilus unistus mõnusast ja lõdvestavast nädalavahetusest kesk loodust puruneb kiiremini, kui keegi oleks seda ette osanud kujutada ning muutub painavaks õudusunenäoks.

Milliseid tingimusi me sõprusele seame? Miks me suhtleme endiselt inimestega, kes meile enam ei meeldi? Kas tõde on alati parim valik? Need südamesõbrannad räägivad küll aususest, aga tegelikult varjavad üksteise eest vägagi palju ja valetavad nii, et maa must.

See alguses naljakas ja kohati absurdi kalduv tragikomöödia võtab arenedes üha põnevamaid tuure, tekitab veidi isegi õudu nagu pime mets ikka, ja kulmineerub lausa kriminaalsete sündmustega.

Lavastaja: Eero Spriit

Mängivad: Helgi Sallo, Katrin Karisma, Anne Veesaar

Price: 27.50 - 29.50

Udmurdi pirukate valmistamise töötuba

2024-05-25T10:00:00

Kultuuririkkuse aasta raames kutsume Teid Muhu saarele Hellamaa Külakeskusesse, kus toimub Lõuna-Udmurdimaal sündinud ja kasvanud Nadii Muš juhendamisel UDMURDI PIRUKATE VALMISTAMISE TÖÖTUBA.

Tulge ja õppige valmistama kinniseid ja avatud pirukaid traditsioonilisel viisil. Valmistatakse taigen, sisumaterjal, vormitakse pirukad. Küpsetatakse ning süüakse. Koolituse kestvus kaks tundi. 

Price: 5.00 - 15.00

Andrus Kivirähk ''Aabitsa kukk''

2024-07-15T16:00:00

AABITSA KUKK

Autor Andrus Kivirähk
Lavastaja Andrus Vaarik
Kunstnik Hanna Allsaar
Mauno rollis Lauri Liiv

Mauno käis esimeses klassis kaheksa aastat. Kui tal juba habe kasvama hakkas, pakkus õpetaja välja, et võiks poisi teise klassi üle viia. Mauno seda aga ei soovinud ja nii tema koolitee lõppeski. Tema jaoks oli ja on oluline aabits. Läbi aabitsatekstide tõlgendab Mauno nii maailma kui ka inimesi enda elus ja selle ümber. Ta usub, et kõik, mis aabitsas kirjas on, on tõsi. Sellepärast ei armasta ta ka pakse ja peenikese kirjaga juturaamatuid. Nendes pole ju midagi sellist, mida aabitsas ei ole. Aabitsasse talletatu peale on aga Maunol hea mälu - kõik luuletused, mõistatused ja jutud on tal peas. Nii ta istubki päevad läbi oma koduaknal, vaadeldes elu selle taga ning vanu mälupilte enda sees. Kuid lisaks aabitsale on Maunol ka üks tähtis töö ja suur saladus….

“Aabitsa kukk” on Andrus Kivirähki mononäidend, mis ilmus raamatuna 2006. aastal. Eesti Draamateatris tuli „Aabitsa kukk“ lavale 2004. aastal (lavastaja Andrus Kivirähk), esietendus toimus Tartus komöödiafestivalil Lutsu Teatrimajas. Tõnu Oja mängis peategelase Mauno rolli üle kolmesaja korra ja kokku üheksa aastat.

„Aabitsa kukk“ on komöödia, mille mitmed tasandid puudutavad erinevaid teemasid ja probleeme, mis avatakse üsnagi ühiskonnakriitilisel viisil. Näidendi põhiteema on pisikene ja vaene inimene, kellele pidevalt ülekohut tehakse. Siiski on sellel pisikesel inimesel maailmas mille või kelle peale loota – aabitsa ja oma onu peale. Aabitsast leiab vastuse igale küsimusele. Onu jällegi toetab Maunot, öeldes talle mida teha ja kuidas elada. Nii muutub vaese inimese toimetulek elus lihtsamaks, sest oma peaga ei peagi ju ilmtingimata mõtlema.
 
Etendue pikkus 1 h 25 min (vaheajata)

Price: 27.50 - 29.50

Kellerteater "Midagi tõelist"

2024-09-06T16:00:00

Leo Andres Roosileht
Karl Toomas Täht

autor Martin Algus
lavastaja Sander Pukk
kunstnik Veiko Tammjärv
videokunstnik Lauri Urb
helikujundaja Veiko Tubin
valguskunstnik Priidu Adlas
heli- ja valgustehnikud Mario MaripuuAnselm Magnus PüviAksel Reisser või Karl Herman Õis


Martin Alguse kirjutatud näidendis “Midagi tõelist” avaneb läbi kahe tegelase silmade tume lugu, mis puudutab närvilise ja anonüümse kaasaegse ühiskonna tabusid. Inimese patoloogilisele ihale tuuakse vastukaaluks nende igatsus läheduse ja armastuse järele.

Romaan “Midagi tõelist” pälvis 2019. aastal Eesti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia ning Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna.

Leo on keskealine mees, kellel on keskmine elu, tal on keskmiselt hea töökoht, tal on lapsed ning keskmisest kehvem suhe oma naisega. See viimane saab aluseks Leo teekonnale armastuse ja iha kiirsööklasse – internetti, kust üksildane inimene leiab rahuldust ihulistele vajadustele.

Karl on äsja vabanenud vanglast. Nüüd võtab ta sihiks hakata elu elama. Ta leiab naise, naisega koos ka lapsed – 15 aastase poja ja 11 aastase tütre. Karlile tundub, et see võiks olla tema pere. Kuid vaja on ka raha teenida, sest Karl teab, et seda üks perepea tegema peab. Karl leiab interneti, kus raha ja jälkisi inimesi leidub.

Nii hakkabki Martin Alguse loos kahe mehe elu põimuma ja võtab ootamatuid pöördeid. Samal ajal vajutades kergelt, isegi humoorikalt küsimustele, mis ikkagi kannustavad tarbimis- ning infoühiskonnas inimlikke soove ja ihasid.

See lavastus on noir’ilik maailm nii helis kui pildis – omamoodi Sin City stiilis vahetult aistitav täiskasvanute koomiksimaailm.


"Mõlemad osatäitjad mängivad huvitavalt ja kaasakiskuvalt, kumbki oma rollist lähtuvate vahendite ja oma isikupärase distantsitunnetusega." – Pille–Riin Purje, Postimees Kultuur
loe arvustust Postimehes

"Krimisüžee areneb hoogsalt, aga tegelased oma kohtadelt ei tõuse ja räägivad üksnes mõne korra teineteisega telefoni teel. Kuid lavastaja ja näitlejad kaasavad vaatajad sündmustesse, nii et kaks tundi, mis viivad traagilise lõpplahenduseni, mööduvad justkui mõne minutiga, ning kui etendus on läbi, ei lase vaatajad näitlejaid veel kaua lavalt ära, kutsudes neid ikka ja jälle kummardama." – Jelena Skulskaja, Eesti Päevaleht Kultuur
loe arvustust Eesti Päevalehes


"See lugu haarab käest kinni ja tõmbab endaga kaasa, ei lase enne lahti kui kogu distants on läbitud. Martin Algusel on harukordne võime näha varjude maailma heledat ja inimlikku kõla." – Andres Noormets

Etenduses kasutatakse valju heli, lavaefekte ja ebatsensuurseid keeleväljendeid ja ei ole soovitatav alla 14-aastastele!
2h 10min / vaheajaga
Esietendus 25. mail 2022 Kellerteatris.

Price: 20.00 - 23.00

Surmakaart

2024-05-20T19:00:00

Võõrast kaardipakki kasutades tarokaartidega ennustamise kõige pühamat reeglit rikkunud sõprade kamp päästab enesele teadmata neetud kaartidesse vangistatud hirmsa kurjuse vabaks. Neil tuleb ükshaaval saatusega silmitsi seista ja joosta surmaga võidu, et pääseda neile ennustatud tulevikust.

Price: 4.69 - 8.29

Kuressaare Merepäevad 2024 VOLBRIÖÖ PIMEMÜÜK

2024-08-02T09:00:00

Volbriöö Merepäevade passiralli – müük algab südaööl, siis kui nõiad lendavad!

Lenda ka sina oma luua või rehaga kohale ja taga endale parima hinnaga pass Kuressaare Merepäevadele 2024!

Vaid 100 passi hinnaga 24.72€ Piletilevis alates 1. mai esimestest sekundidest.

Ole nüüd nobe!

NB! Müügipiirang  - max. 2 passi  tehingu kohta.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara.
Kuressaare Kultuurivara 2023/2024 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebook: 

 

Price: -

Saaremaa Ettevõtlusakadeemia koolitus "SEO ehk kodulehe optimeerimine"

2024-05-22T07:00:00

 

Saaremaa Ettevõtlusakadeemia kutsub Saare maakonna ettevõtjaid ja turundajaid koolitusele "SEO ehk kodulehe optimeerimine".

 

KOOLITUSE TUTVUSTUS:

SEO ehk kodulehe optimeerimine on turunduses kriitilise tähtsusega tegevus, millele peaks tähelepanu pöörama iga turundaja ja ettevõtja. Veebilehe positsioon Google’s kui otsingumootoris on otseses seoses SEOga ning efektiivselt optimeeritud koduleht võiks tuua enam kui poole veebilehe liiklusest.

Kodulehe optimeerimise juurde kuulub mitmesuguseid nüansse, mis võivad tähendada ajalist ja rahalist ressurssi. Tänaseks asendamatuks saanud tehisintellekti kiired arengud aitavad turundajaid ka siin vajalikke tegevusi viia ellu vähemate ressurssidega.

 

Koolituse tulemusena saad praktilised oskused ja vastused küsimustele, kuidas tehisintellekti tööriista ChatGPT abil:

 • luua klientide ootustele vastavat sisu, pealkirju, metakirjeldusi jmt;
 • mõista kasutaja kavatsusi kiiremini ja täpsemalt;
 • analüüsida konkurentide tegevust ning leida seeläbi enda eelised ja eristumisvõimalused;
 • Googles tagada veebilehele hea positsioon, mis toob rohkem külastajaid ja tehinguid;

Koolitus aitab hoo sisse saada alustajatele ja jagada edasijõudnutele peensusi, millest nad varem ei pruukinud teada.PÄEVAKAVA:

10.00 - 12.00  koolitus
12.00 - 12.45  lõunapaus
12.45 - 14.15  koolitus
14.15 - 14.30  paus
14.30 - 16.00  koolitus

 

KOOLITAJA

Priit Kallas omab kogemust turunduse ja müügi alal alates 1996. aastast. Olles juhtinud reklaamiagentuuri, digiagentuuri ja veebiettevõtteid, on Priit omandanud suurepärased teadmised internetiturunduse valdkonnas - turundusstrateegiad ja tarbija mõjutamine veebis. Ta on koolitanud tuhandeid inimesi ning läbi artiklite, videote ja podcastide jõudnud enam kui 12 miljoni inimeseni. Ta on internetiturunduse praktik ja konsultant, digiagentuuri Dreamgrow asutaja ja strateeg.

 

Koolitusel osalemine on tasuta.

Vajalik on eelregistreerumine hiljemalt 21. maiks kell 10.00 SIIN.

Price: -

kontsert "Sa oled ainus..."

2024-05-20T16:00:00

Kolme koori kontsert

 

Price: -

Laulud maalt merele - Tõnu Timm

2024-08-16T16:00:00

  Mönus õhtu Orissaares Püharisti õuel .

Kohvik, päikseloojang, hea muusika.

Price: 10.00 - 15.00

Jaaniõhtu Orissaares

2024-06-23T17:00:00

Traditsiooniline Jaaniõhtu Orissaare laululaval

Price: -

Viska nalja

2024-05-21T16:00:00

naljamäng hiidlaste -saarlaste tegemistest

Price: -

Hannes Võrno ja Marianne Seimani ühisnäitus KHAKIROOSA

2024-04-18T14:00:00

KHAKIROOSA on kunstnikeduo Seiman ja Võrno kõige esimene ühisväljapanek.
Galeriis on üleval viimase aasta jooksul loodu, mis ühendatud kollaažidena piltjutustusteks lõuenditel. Mäng kahe loomingu tunnetuspunktide vahel ei sisalda kübetki juhuslikkust ega ka ainsatki etteantust. Marianne ja Hannes on usaldanud teise loomingu pealtvaatajate silme ees enda omaga kohtuma. Kunstnikud kes on oma koostöönimeks võtnud PinkandKhaki, elavad oma loomingus välja vastused ning lubavad kõigil ülejäänutel nuputada küsimusi. See, kui palju välist lähedust reaalse maailmaga keegi neis töödes näeb, sõltub üksnes elus kogetust. Seda mida sa pole varem näinud, ei näe sa ka siin, nagu ütles doktor Pink söör Khakile selles maailmakuulsas romaanis.
Marianne Seimani ja Hannes Võrno töid on nii Eesti kui maailma kollektsionääridel ning näituse kutseid loovduole PinkandKhaki jagub.
Täname Kuresaare Kunstistuudiot kutse, Jüri Käo toetuse ja Jumalat andide eest olla tänulik kõikidele ja kõikvõimalikul moel.

Price: -

POISS TAPAB MAAILMA

2024-05-20T15:30:00

Poiss (Bill Skarsgård) on kurttumm orb, kelle elu eesmärgiks on maksta kätte tema pere mõrvanud hullumeelsele matriarhile Hilda Van Der Koy'le (Famke Janssen) ning tolle väärastunud dünastiale, kes kogu ümbrukonda juba aastaid oma hirmuvalitsuse all hoiavad. Juhituna oma sisemisest häälest, mille Poiss valis lapsepõlve lemmikuimast videomängust, treenib ta salapärase šamaani (Yayan Ruhian) juures. Veidra õpetaja valusa käe all kujuneb Poisist pikkamööda tõeline surma tööriist, kes päästab oma oskused valla enne iga-aastast dissidentide kõrvaldamist. Verd hakkab pritsima, liitrite kaupa!

Pidurdamatult pöörase kättemaksueepose "Poiss tapab maailma" lavastajana teeb oma täispika kinodebüüdi Moritz Mohr ("Viva Berlin!"), stsenaariumi kirjutasid Tyler Burton Smith ("Kung Fury 2") ja Arend Remmers ("Dogs of Berlin"). Osades Bill Skarsgård ("John Wick 4"), Jessica Rothe ("La La Land", "Happy Death Day"), Michelle Dockery ("Downton Abbey", "Gentlemen"), Famke Janssen ("GoldenEye"), Sharlto Copley ("District 9", "Monkey Man"), Brett Gelman ("Stranger Things"), Isaiah Mustafa ("It Chapter Two"), Andrew Koji ("Warrior") ja tõeline võitluskunstide võlur Yayan Ruhian ("The Raid" 1-2, "John Wick 3"). Sedavõrd madinarohke filmi puhul väga oluline trikikoordinaatori ametikoht kuulub kogenud kaskadöörile nimega Grant Hulley ("Dredd", "Tasujad: Ultroni ajastu").

Price: 3.00 - 10.50

Xantone Blacq & Kari Paavola (UK/FIN). X//K The Happy Funk Explosion

2024-07-04T17:00:00

X // K - the happy funk explosion
 
Xantone Blacq  + Kari Paavola 
 
"X//K" toob lavalaudadele kokku Xantone Blacqi ja Londonis baseeruva soome trummari Kari Paavola (Womack and Womack, Vanessa Haynes, The Filthy Six, Enrique Iglesias, Imaani, Tasha Taylor), pakkudes kuulajatele õhtut täis sügava funki ja plahvatusliku energiat.
 
Duo on plahvatuslikult funky, rütmikas ja täis energiat! Nende fookus on Xantone'i loomingul, funki ja popi klassikutel, mida esitatakse värskeid seadeid kasutades ning täiendatakse improvisatsiooni, soolode ja hetkeemotsioonidega, mis viivad iga kontserdi unikaalsesse paika, haarates publikut täielikult esimesest löögist alates. 2024. aastal on duol regulaarsed esinemised Londonis Stereo ööklubis ning kontserdid Kreekas, Prantsusmaal, Rootsis ja pikk Põhjamaade tuur oktoobris.
 
Xantone ja Kari on alates 2015. aastast esinenud üle Euroopa ning loonud ainulaadse duokontseptsiooni kõigile funki, hip-hopi biitide, souli ja jazzi improvisatsiooni armastajatele.
 
Xantone Blacq on laulukirjutaja, laulja ja multiinstrumentalist, kes on tuntud nägu Euroopa soul-jazzi ja uue souli ringkondades. Ta on edukas sooloartist ja mitmete suurte staaride klahvpillimängija. Xantone esines Amy Winehouse'ga kogu tema karjääri vältel ning hiljem keskendus oma soolokarjäärile. Xantone müüb igal korral välja kuulsa Ronnie Scotti jazziklubi ning lisaks leiab teda tihti ka üle Euroopa esinemas.
 
Xantone Blacq’i soolomaterjal on kriitikute poolt soojalt vastu võetud ning lisaks oli ta oluline osa Amy Winehouse'I bändist kogu tema karjääri vältel. Praegu keskendub Xantone oma soolokarjäärile, kuid esineb ka koos auhinnatud Briti artisti Emilie Sandega. Lisaks on Xantone osa Michael Urbaniaki bändist ning teeb koostööd kuulsa Headhunters bassisti Paul Jacksoniga.
 
"Mis on ühist Michaeł Urbaniakil, Amy Winehouse’l, Mark Ronsonil, Emeli Sandél, Randy Breckeril, Earth Wind & Fire’l, Lionel Louekel, Laura Mvulal, Nigel Kennedyl ja Pee Wee Ellisel? 
 
Nad kõik on usaldanud Xantone Blacqi oma muusikaseiklustes, kas siis lavalaudadel või stuudios."
 
Laua broneerimine:
restoran@arensburg.ee / (+372) 564 4428
 
LIVE IN STOCKHOLM JULY 2023 
 
 

Price: 21.50 -

XXVIII Muhu Tulevikumuusika Festival ''Juu Jääb 2024'' / Muhu Muusikatalu päevapilet

2024-07-05T16:00:00


Price: 46.50 -

Kuressaare Merepäevad 2024 II PÄEV

2024-08-03T09:00:00

Kuressaare Merepäevad tulevad taas!

Iga aasta augustis Saaremaal Raiekivi säärel peetav vabaõhuüritus Kuressaare Merepäevad on oma järjepideva toimumisega rõõmustanud nii kohalikke kui mujalt tulijaid juba 27 aastat.

Esimesed Kuressaare Merepäevad toimusid 1997. aastal ja 2024. aasta suvel 2. - 3. augustini toimuvad Merepäevad on järjestikku juba kahekümnekaheksandad.

28. Kuressaare Merepäevade pidustused toimuvad 2. ja 3. augustil 2024 Raiekivi säärel.

Merepäevade vaim on jätkuvalt rõõmsameelne, loodusest ja endast hooliv, armuv ja nautlev, nooruslik ja elav – just nagu meie festivali külastaja!

Kohtumiseni festivalil 2024!


Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara.
Kuressaare Kultuurivara 2023/2024 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebook


Price: 21.50 - 31.50

Kuressaare Merepäevad 2024 I päev

2024-08-02T09:00:00

Kuressaare Merepäevad tulevad taas!

Iga aasta augustis Saaremaal Raiekivi säärel peetav vabaõhuüritus Kuressaare Merepäevad on oma järjepideva toimumisega rõõmustanud nii kohalikke kui mujalt tulijaid juba 27 aastat.

Esimesed Kuressaare Merepäevad toimusid 1997. aastal ja 2024. aasta suvel 2. - 3. augustini toimuvad Merepäevad on järjestikku juba kahekümnekaheksandad.

28. Kuressaare Merepäevade pidustused toimuvad 2. ja 3. augustil 2024 Raiekivi säärel.

Merepäevade vaim on jätkuvalt rõõmsameelne, loodusest ja endast hooliv, armuv ja nautlev, nooruslik ja elav – just nagu meie festivali külastaja!

Kohtumiseni festivalil 2024!


Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara.
Kuressaare Kultuurivara 2023/2024 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebook


Price: 21.50 - 31.50

Kuressaare Merepäevad 2024 PASS

2024-08-02T09:00:00

Kuressaare Merepäevad tulevad taas!

Iga aasta augustis Saaremaal Raiekivi säärel peetav vabaõhuüritus Kuressaare Merepäevad on oma järjepideva toimumisega rõõmustanud nii kohalikke kui mujalt tulijaid juba 27 aastat.

Esimesed Kuressaare Merepäevad toimusid 1997. aastal ja 2024. aasta suvel 2. - 3. augustini toimuvad Merepäevad on järjestikku juba kahekümnekaheksandad.

28. Kuressaare Merepäevade pidustused toimuvad 2. ja 3. augustil 2024 Raiekivi säärel.

Merepäevade vaim on jätkuvalt rõõmsameelne, loodusest ja endast hooliv, armuv ja nautlev, nooruslik ja elav – just nagu meie festivali külastaja!

Kohtumiseni festivalil 2024!


Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara.
Kuressaare Kultuurivara 2023/2024 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebook


Price: 51.50 -

Trio POLL-VAREMA -POLL kontserdiga "ISLAND/SAARED"

2024-08-30T15:00:00

Trio Poll-Varema-Poll tähistas 2023. aastal oma kümnendat tegevusaastat. Trio liikmed Mari Poll, Henry-David Varema ja Mihkel Poll on rahvusvahelise haardega interpreedid. Ansambli repertuaar hõlmab laia valikut muusikat Mozartist, Beethovenist ja Brahmsist kuni nüüdisheliloojate teosteni. Eriline koht trio repertuaaris on eesti helikunstil, sh klassikute nagu Artur Lemba ja Heino Elleri teostel, samuti meie kaasaegsete – Erkki-Sven Tüüri, Arvo Pärdi ja Tõnu Kõrvitsa loomingul. 2021. aasta sügisel ilmus triol eesti heliloojate klaveritriodest album, mille andis välja Poola plaadifirma DUX, ning mille esitluskontserdid toimusid muuhulgas Berliini Konzerthausis ja Hamburgi Elbphilharmonie’s.

2023. aastal pälvis trio Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia laiahaardelise ja rahvusvahelise kammermuusika-aasta eest. 

Kontserdi nimilugu - Tõnu Kõrvitsa neljaosaline teos klaveritriole "islands / saared" -, mis valmis trio tellimusel 2023. aastal, kõlab Saaremaa publiku ees esimest korda!

Trio Poll-Varema-Poll
Mari Poll (viiul)
Henry-David Varema (tšello)
Mihkel Poll (klaver)

Kontsert kahes osas 

avatud väike kohvik

arveldamine sularahas 

 

Price: 7.00 - 10.00

Coop Saaremaa Malefestival

2024-05-31T13:00:00

Coop Saaremaa Malefestival tuleb taas. See on tõeline malepidu - kohal on suurmeistrid üle maailma.

 

Ajakava:

31. mai – välkturniir

1.-2. juuni – kiirturniir

 

Välkturniir | Blitz: http://www.maleliit.ee/kalender/index.php?a=1-1578

Kiirturniir | Rapid: http://www.maleliit.ee/kalender/index.php?a=1-1579

 

Oled oodatud mängima või teiste mängu nautima.

 

Price: -

Kontsert-õhtusöök: Hingest hinge kontsert Hedvig Hansoniga

2024-06-07T15:30:00

Hingest hinge kontsert Hedvig Hansoniga Pädaste Mõisas
07. juunil algusega 18:30
 
Pädaste Mõis tervitab suvise juunikuu saabumist koos Hedvig Hansoni võluva kontserdiga, millele järgneb peakoka Achim Braitschi loodud meisterlik 3-käiguline õhtusöök.
 
Hedvig Hanson paitab kuulajate hingekeeli oma varjundirikka hääle ning liigutavate lauludega. Tema muusika loob harmoonilise atmosfääri, kus kõlab nii nostalgiat kui ka igatsust. Kuigi ta eelistab laulda oma emakeeles, tunnustades eesti keele ilu, kostuvad seekord tema laulud ka inglise ja prantsuse keeles, pakkudes mitmekesist muusikalist elamust. Lisaks lauludele jagab ta kuulajatega ka meeldejäävaid lugusid ning loob muusika ja jutustuste vahel tasakaalustatud harmoonia.
 
Hingest hinge kontsert-õhtusöök loob unustamatu õhtu täis muusikat, maitseelamusi ja mõnusat seltskonda.

Kontsert-õhtusöök – 155 eur külalise kohta, hinnas sisaldub kontsert ja 3-käiguline õhtusöök.
Kontsert algab kell 19.00, kogunemine kell 18.30
 
Peale Piletilevis ostu sooritamist palume tellimus kinnitada ka Pädaste Mõisaga saates kiri aadressile info@padaste.ee või helistades +372 45 48 800.
 
 

Price: 156.50 -

Eesti Draamateater esitleb: "Bertod ja Agnes"

2024-09-17T16:00:00

Eakas Iisraeli abielupaar sätib end sõitma tütre perega juudi uusaastat vastu võtma. Bertod tahab juba teele asuda, ent Agnes viivitab – tal ei tule meelde, miks nad üldse kodust välja lähevad, kuhu ta on pannud traditsioonilise pühaderoa hakitud maksa ning miks tema juba kolme aasta eest siit ilmast lahkunud õde nendega kaasa ei tule. Kui Agnes ühtäkki enam abikaasatki ära ei tunne, saab uusaastaõhtust absurdsete sündmuste ja ränkade pihtimuste virvarr. Nukkerkoomiline lugu hääbuvast mälust ja püsivast armastusest.

Näidendit on mängitud Iisraeli rahvusteatris Ha-Bima (esietendus 10. novembril 2018). Draamateatris jõuab „Bertod ja Agnes“ lavale esimest korda väljaspool Iisraeli.

 

Lavastaja → Priit Pedajas
Kunstnik → Pille Jänes
Valguskujundaja → Kaido Mikk
Tõlkija → Margus Alver

Osades → Martin Veinmann, Laine Mägi, Hilje Murel

Etendus kestab 1h 25min

Price: 24.00 - 30.00

Kellerteater "Hiirelõks"

2024-12-10T17:00:00

Inglismaad on tabanud erakordne torm ja seitse inimest on maamõisa külalistemajas lumevangis. Läbi tuisu saabub suuskadel politseiinspektor, kes teatab, et seltskonnas varjab end mõrvar. Varsti surebki esimene ohver ja järk-järgult hakkavad paljastuma võõrastemaja külaliste tumedad mineviku saladused.
 

Lavateos põhineb jutustusel "Kolm pimedat hiirt", mis valmis 1947. aastal kuninganna Mary 80. sünnipäevaks. "Hiirelõks" on tõlgitud 23 keelde ja selle esmalavastus on olnud Inglismaal mängukavas juba rekordilised 70 aastat.


Mollie Ralston Liis Haab
Giles Ralston Pääru Oja
Christopher Wren Hans Kristian Õis
proua Boyle Elina Reinold
major Metcalf Andrus Eelmäe
preili Casewell Kaisa Selde
härra Paravicini Riho Rosberg
politseiinspektor Trotter Rauno Kaibiainen
raadiohääled Vahur Keller ja Andres Roosileht

tõlkija, lavastaja ja helikujundaja Vahur Keller
kunstnik Britt Urbla Keller
 

Price: 26.00 - 29.00

Ahvide planeedi kuningriik

2024-05-20T11:00:00

Lavastaja Wes Ball taaselustab eepilise "Ahvide planeedi" saaga, mille esimene peatükk jõudis kinolinale aastal 1968.

Mitu põlvkonda pärast Caesari valitsemisaega on ahvid kehtestanud end planeedi valitseva liigina, mille erinevad harud elavad harmoonias, samas, kui inimesed on sunnitud elama varjus, kõnevõimetute põgenikena. Kui ahvide seas haarab võimu end Proximus Caesariks nimetav türann, asub noor ahv Noa ohtuderikkale teekonnale, mis sunnib teda kahtlema kõiges, mida talle on mineviku kohta räägitud. Ning tegema valikuid, mil saab olema mõju nii ahvide kui inimeste tulevikule.

Suurejoonelise seiklusfimi “Ahvide planeedi kuningriik” lavastajaks on Wes Ball ("Labürindijooksja" triloogia). Osades Owen Teague (“IT”), Freya Allan (“The Witcher”), Kevin Durand (“Abigail”), Peter Macon (“Shameless”) ja William H. Macy (“Fargo”). Stsenaariumi kirjutasid Josh Friedman (“Maailmade sõda”) ning Rick Jaffa ja Amanda Silver (“Avatar: Vee olemus”) ja Patrick Aison (“Prey”).

Price: 4.69 - 8.29

GARFIELD

2024-05-20T10:15:00

Maailmakuulsat esmaspäevi vihkavat ja lasanjet armastavat toakassi Garfieldi ootab ees pöörane õueseiklus.

Kui Garfield satub ootamatult kokku oma ammu kadunud isaga, tänavakassi Viciga, siis tuleb temal ja ta koerast sõbral Odiel täiuslik poputamist täis elu selja taha jätta ja aidata Vicil ülinaljakat ning kõrgete panustega röövi toime panna.

Filmi eestikeelses versioonis andsid filmitegelastele oma hääle Tiit Sukk (Garfield), Gaute Kivistik (Vic), Henry Kõrvits (Otto), Kaire Vilgats (Jinx), Märten Männiste (Jon), Kait Kall (Nolan), Tom-Olaf Urb (Roland), Kristel Aaslaid (Marge Malone). Lisaks väiksemates osades veel ka Maris Kõrvits, Rahakratt, Kertu Jukkum, Stefan Hein, Maarja Tammemägi jt.

Dublaazirežissöör Erki Aule, helirežissöör Andres Nõlvak, tõlkija Mihkel Mõisnik, produtsent Mari Randmäe.

Režissöör: Mark Dindal

Price: 3.00 - 10.50

Garfield

2024-05-22T11:30:00

Maailmakuulsat esmaspäevi vihkavat ja lasanjet armastavat toakassi Garfieldi ootab ees pöörane õueseiklus. Kui Garfield satub ootamatult kokku oma ammu kadunud isaga, tänavakassi Viciga, siis tuleb temal ja ta koerast sõbral Odiel täiuslik poputamist täis elu selja taha jätta ja aidata Vicil ülinaljakat ning kõrgete panustega röövi toime panna.

Lavastaja: Mark Dindal
Stsenaristid: Paul A. Kaplan, Mark Torgove ja David Reynolds
Põhineb Jim Davise loodud tegelaskujudel
Produtsendid: John Cohen, Broderick Johnson, Andrew A. Kosove, Steven P. Wegner, Craig Sost, Namit Malhotra, Crosby Clyse
Tegevprodutsendid: Jim Davis, Bridget McMeel, David Reynolds, Scott Parish, Carl Rogers, Simon Hedges, Chris Pflug, Louis Koo, Steve Sarowitz, Justin Baldwin, Peter Luo
Osatäitjad: Chris Pratt, Samuel L. Jackson, Hannah Waddingham, Ving Rhames, Nicholas Hoult, Cecily Strong, Harvey Guillén, Brett Goldstein, Bowen Yang

Filmi eestikeelses versioonis andsid filmitegelastele oma hääle Tiit Sukk (Garfield), Gaute Kivistik (Vic), Henry Kõrvits (Otto), Kaire Vilgats (Jinx), Märten Männiste (Jon), Kait Kall (Nolan), Tom-Olaf Urb (Roland), Kristel Aaslaid (Marge Malone). Lisaks väiksemates osades veel ka Maris Kõrvits, Rahakratt, Kertu Jukkum, Stefan Hein, Maarja Tammemägi jt. Dublaazirežissöör Erki Aule, helirežissöör Andres Nõlvak, tõlkija Mihkel Mõisnik, produtsent Mari Randmäe.

Price: 4.69 - 8.29

INES TRIO

2024-06-28T16:00:00

Unustamatu INES trio akustiline kontsert! Esitusele tulevad võrratu laulja Inese tuntud lood, kaunis akustilises seades. Tule naudi imelist muusikat ja veelgi imelisemat õhtut hubase Arensburgi suveterrassil.
Koosseis:
Eda-Ines Etti – vokaal
Raul Ojamaa – kitarr
Siim Mäesalu – klahvpillid
____________________________
𝐏𝐢𝐥𝐞𝐭𝐢𝐝 𝐦üü𝐠𝐢𝐥 𝐏𝐢𝐥𝐞𝐭𝐢𝐭𝐚𝐬𝐤𝐮𝐬!
https://www.piletitasku.ee/et/event/6123

Kiirematele piletid parema hinnaga!
Laua broneerimiseks kirjuta meile 𝐫𝐞𝐬𝐭𝐨𝐫𝐚𝐧@𝐚𝐫𝐞𝐧𝐬𝐛𝐮𝐫𝐠.𝐞𝐞 või helista (+𝟑𝟕𝟐) 𝟓𝟔𝟒 𝟒𝟒𝟐𝟖
Tule kohale aegsasti, et jõuaksime ka sinu söögi – joogi tellimused rahulikult täita!
Arensburg- Alati kultuurilainel!

Price: 30.00 - 38.00

Külliki Järvila "Apokalüptiline 7"

2024-05-09T07:00:00

Külliki Järvila (1954) on Eesti graafik, akvarellist, kalligraaf. Viljelenud põhiliselt sügavtrükki ja litograafiat. Õppis 1974-1980 eesti Kunstiakadeemias graafika eriall. Näitusi on tal olnud üle seitsmekümne- Eestis, Balti vabariikides, Venemaal, Soomes, Rootsis, Itaalias, Prantsusmaal jm. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Eksliibrise Ühingu liige.
Näitusega "Apokalüptiline 7" tähistab Külliki Järvila 70. sünnipäeva. Näituse tööd on teostatud nii sügavtrükitehnikas kui autoritehnikas. "Apokalüptiline seitse võtab kokku minu maailmapildi ja nägemuse sellest. " (Külliki Järvila) .

Price: -

Kujuteldavad sõbrad

2024-05-20T16:00:00

See on piiritust fantaasiast kantud lugu tüdrukust nimega Bea (Cailey Fleming), kes avastab ühel heal päeval, et suudab näha kõigi inimeste kujuteldavaid sõpru.

Pärast kohtumist ülemisel korrusel elava veidravõitu naabrimehega (Ryan Reynolds) otsustab Bea kasutada oma "supervõimet" selleks, et viia unustatud Kujuteldavad Sõbrad (ehk KS-d) kokku nende suureks kasvanud lastega. Või kui see ei õnnestu, siis leida neile uued "oma inimesed".

Südamlik, värvikas ja maagiline koguperekomöödia "Kujuteldavad sõbrad" on lavastajal-stsenaristil John Krasinskil valminud pikkamööda viimase seitsme aasta jooksul. Osades Ryan Reynolds ("Deadpool", "Ettepanek"), John Krasinski ("Kontor", "Kena vaikne kohake"), Cailey Fleming ("Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab") ja Fiona Shaw ("Harry Potter ja tarkade kivi"), häälega löövad kaasa Phoebe Waller-Bridge ("Indiana Jones ja saatuse seier"), Louis Gossett Jr. ("An Officer and a Gentleman"), Steve Carell ("Kontor"), Emily Blunt ("Kaskadöör"), Matt Damon ("Bourne'i identiteet") ja Sam Rockwell ("Jänespüks Jojo").

FILM JÕUAB KINNO KA EESTI KEELES

Eestikeelne versioon valmis stuudios Film Audio. Tegelastele andsid hääle Karol Kuntsel, Elo-Mirt Oja, Tiit Sukk, Mirtel Pohla, Marika Vaarik, Anti Kobin, Jaan Rekkor, Hugo Patrik Pruuden ja paljud teised. Tõlkija Mihkel Mõisnik, dublaažirežissöör Tiina Andreas.

Price: 4.69 - 8.29

Lümanda perepäev

2024-06-01T08:00:00

Rõõm on teada anda, et järjekordne Lümanda perepäev leiab aset juba juunikuu esimesel päeval! ✨
Sündmus toimub Lümanda Maja ümbruses ja pargis.

Sissepääs on tasuta.
Ponisõit ja kohvikutes maiustamine sularaha eest.


Perepäeva teevad põnevaks:
Batuutid,
Ponisõit, 
Loomade ala,
Vibulaskmine (Hiievälja),
Näomaalingud,
Aardejaht,
Ronimine,
Päästeamet,
Politsei,
MONO bussi põgenemistuba,
FC Kuressaare tegevused,⚽
Koerteklubi Aktiiv.🐕‍🦺

Kohale tuleb ka teadusteater, mis toob Sinuni otsekui võlumaailma, mis on täis uskumatuid eksperimente ja katseid

Kõhtu aitavad täita Lümanda seeniorite pop-up kohvik ning Victoria Catering. 

Sellel aastal lähevad kõikide osalejate vahel loosi erinevad auhinnad meie toetajatelt. 

Näeme Lümanda perepäeval! 

Price: -

Kuressaare Tänavafestival 2024

2024-05-25T08:00:00

evadine tänavapidu meite tänavatel, hoovides ja parkides.

25.mail tänavafestival Kuressaare kesklinnas
26.mail garaažimüük üle terve linna

Maikuu viimasel nädalavahetusel suleme laupäeval linna selleks, et laulda, tantsida, maalida, luuletada, süüa, juua ja miks mitte ka kurameerida:)
Pühapäeval aga avavad garaažimüügiks oma kodu kuurid, aiad ja garaažid.

Price: -

„Lahenduste ministeerium” Kuressaare lossihoovis

2024-06-29T15:00:00

Eesti Noorsooteatri suvelavastus „Lahenduste ministeerium” keskendub küsimusele, kuidas maailma paremaks muuta ja mida me ise saame selleks teha, et elu oleks parem, turvalisem, rõõmsam. Vahel ei aita muu, kui ohjad enda kätte haarata, sest hädasolijat tuleb aidata. Maksku, mis maksab. Headus võidab. Alati!

Lavastus põhineb Hollandi nüüdisaegse lastekirjaniku Sanne Rooseboomi jutustusel „Lahenduste ministeerium”, mis võlub oma värvikate tegelaste, universaalsuse ja vahetu optimismiga. Ajal, mil maailmas muutub kõik aina keerulisemaks, leidub keegi, kes julgeb astuda vastu ülekohtule ja kurjusele, keegi, kes pakub lahendusi, seejuures iseendale tähelepanu tõmbamata.

Varateismelise Niina kätte satub pooljuhuslikult kiri poisilt, kes kiusajate vastu abi leidmiseks pöördub lahenduste ministeeriumi poole. Ehkki Niina pole sellisest ministeeriumist kuulnudki, hakkab asi teda huvitama ja ta otsustab poissi aidata. Parima sõbra ja lähima võitluskaaslase seltsis asub Niina poissi kiusajate käest päästma. See lihtne otsus käivitab seikluse, mis haarab isegi rahvusvahelist tasandit. Mis koht on lahenduste ministeerium? Kas selline organisatsioon üldse eksisteerib? See ja paljud teised küsimused leiavad noorte seikluse käigus vastuse ja nii mõnigi mure saab lahendatud.

Autor Sanne Rooseboom
Tõlkija Vahur Aabrams
Dramatiseerija Siret Campbell
Lavastaja Taavi Tõnisson
Kunstnik Kristel Maamägi
Grafitikunstnik Ats Allaste​
Helilooja Liina Sumera
Laulusõnade autor Eik Erik Sikk (EiK)
EiKi laulude produtsendid Maris Pihlap ja Mattias Tirmaste
Valguskunstnik Targo Miilimaa 

Mängivad Maria Ehrenberg, Alice Siil (EMTA lavakunstikool), Laura Kukk, Laura Nõlvak, Hardi Möller, Mart Müürisepp

Price: -

Festival Orient 2024 esitleb: Tuareegi laulud

2024-06-21T16:00:00

Maagilised tuareegi laulud kõlavad suve hakul Jämaja kirikus Saaremaal

Sahara kõrbe vähetuntud ja müstilise kultuuri esinedajad – tuareegid – annavad 21. juunil kontserdi Jämaja kirikus Saaremaal. Malist pärit ansambli Tartit liikmed toovad Eestisse sajanditevanuse hüpnootilise muusika, tantsud, traditsioonilised pillid ja ainulaadsed rahvarõivad.

Tuareegide kultuuris on ristunud araabia, prantsuse ja kohaliku rahva iidsed traditsioonid. Unikaalne sulam on kujunenud välja sajandite jooksul ning on nüüd paljuski väljasuremise ohus. Malit ammu laastanud konfliktid ja poliitiline ebastabiilsus on tuareegidest teinud pagulasrahva.

Tartiti kontserdid on kutse rännakule läbi kõrbe, kus müstiline muusika kutsub osa saama Kel Tamasheqi (tuareegikeelne nimetus oma rahva kohta) vähetuntud maailmast. Rahvarõivaste ilu ja traditsioonilised pillid rõhutavad etenduse maagiat, milles enamik meloodiaid pärinevad sajandite tagusest ajast.

Tuareegide kodumaa praeguses Põhja-Malis on ajalooliselt olnud kaubateede ristumiskoht, kus peamiseks sissetulekuallikaks oli soola- ja kullakaubandus.

Kontsert toimub festivali Orient egiidi all.
 

Price: 16.50 - 56.50

Tallinna Linnateater: "Suur veeuputus"

2024-08-28T16:00:00

Pärast kümneaastast pausi lavastab Priit Võigemast taas Linnateatris. Valmis näidendi lavastamise asemel soovis Võigemast taas trupiga proovisaalis koostööna lavastust n.ö. nullist üles ehitada. „Suur veeuputus“ on etüüdidel põhinev olmekomöödia, mis lahkab meie kõige argisemaid, ent samal ajal ka kõige suuremaid muresid. Kuidas luua päris oma kodu, kus on see õige tunne, ja kuidas olmesse uppudes oma unistusi mitte vanniveega torust alla lasta?

Lavastaja Priit Võigemast: „Me kõik alustame lootusrikkalt. Unistame armastusest, õnnest, karjäärist, lastest ja lõpuks saabuvast rahust, aga avastame eneselegi ootamatult, et oleme mattunud tohutu olme kihi alla. Sipleme seal elu eest, et kuidagimoodi pinnal püsida ja unustame, millest kõik üldse algas. Mõni saab sellega paremini hakkama, mõni murdub. See kõlab muidugi traagiliselt, aga mulle meeldib siin näha ka koomilist potentsiaali. Selles lavastuses oleme otsinud meie jaoks tuttavaid olmelisi hetki. Oleme neid kokku pressinud ja välja venitanud, omavahel seganud ja võimendanud. Oleme püüdnud jälile saada, miks see igapäevane tühi-tähi ikkagi nii uputav on.“

Autor
Priit Võigemast / Laura Kalle / trupp

Lavastaja
Priit Võigemast

Kunstnik
Kairi Mändla

Dramaturg
Laura Kalle (Ugala)

Helikujundaja
Veiko Tubin

Valguskunstnik
Emil Kallas

Etenduse kestus 2h ja 30 minutit.

Price: 23.00 - 27.00

VAT-Teater: "Kabaree.Põrgu"

2024-11-13T17:00:00

Wiiralt, Saar ja purgatoorium

Elu on pöörane pidu, mis lõppeb põrguliku pohmelliga.

Eduard Wiiralti aegne enesepõletamine võib küll tänasest melust näiliselt erineda, kuid tulemus on ikka sama: pidu on riitus, mil inimene tunneb end hetkeks vabana. Vabana millest – eks seda teab iga piduline ise kõige paremini.

Lavastaja Tanel Saar on noppinud Wiiralti kahelt detailirohkelt gravüürilt kimbu tegelasi ning andnud neile loo. Keegi põgeneb. Keegi otsib inimlikku puudutust. Keegi kahetseb. Keegi peab lahingut mineviku deemonitega. Kui vaid saaks oma muredest lahti! Kasvõi sekundiks, kui absindi ja muusika koosmõju tekitab nii mõnusa, sooja ja turvalise tunde…

Tanel Saare lavastajaportfooliost leiab VAT Teatri ebatavalisemad lavastused: „Aadam ja Eeva”, „Eine murul”, „Blow-up” ja „Oidipus.Antigone”. Füüsilis-tantsuline „Kabaree.Põrgu” meelitab vaataja aina sügavamale hämarasse Saare-tihnikusse.

 

Esietendus: 20. septembril 2023 Sakala 3 Teatrimaja suures saalis

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1h ja 30 minutit

Lavastuses kasutatakse lavatossu ja vilkuvat valgust
Teater ei soovita lavastust alla 16-aastastele

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta

NB! Lavastus on ilma kõneldava tekstita ning sobib seetõttu ka eesti keelt mitteoskavale publikule

Price: 18.00 - 20.00

AHVIDE PLANEEDI KUNINGRIIK

2024-05-20T12:30:00

Lavastaja Wes Ball taaselustab eepilise "Ahvide planeedi" saaga, mille esimene peatükk jõudis kinolinale aastal 1968.

Mitu põlvkonda pärast Caesari valitsemisaega on ahvid kehtestanud end planeedi valitseva liigina, mille erinevad harud elavad harmoonias, samas, kui inimesed on sunnitud elama varjus, kõnevõimetute põgenikena. Kui ahvide seas haarab võimu end Proximus Caesariks nimetav türann, asub noor ahv Noa ohtuderikkale teekonnale, mis sunnib teda kahtlema kõiges, mida talle on mineviku kohta räägitud. Ning tegema valikuid, mil saab olema mõju nii ahvide kui inimeste tulevikule.

Suurejoonelise seiklusfimi “Ahvide planeedi kuningriik” lavastajaks on Wes Ball ("Labürindijooksja" triloogia). Osades Owen Teague (“IT”), Freya Allan (“The Witcher”), Kevin Durand (“Abigail”), Peter Macon (“Shameless”) ja William H. Macy (“Fargo”). Stsenaariumi kirjutasid Josh Friedman (“Maailmade sõda”) ning Rick Jaffa ja Amanda Silver (“Avatar: Vee olemus”) ja Patrick Aison (“Prey”).

Price: 3.00 - 10.50

KUJUTELDAVAD SÕBRAD

2024-05-20T08:00:00

See on piiritust fantaasiast kantud lugu tüdrukust nimega Bea (Cailey Fleming), kes avastab ühel heal päeval, et suudab näha kõigi inimeste kujuteldavaid sõpru.

Pärast kohtumist ülemisel korrusel elava veidravõitu naabrimehega (Ryan Reynolds) otsustab Bea kasutada oma "supervõimet" selleks, et viia unustatud Kujuteldavad Sõbrad (ehk KS-d) kokku nende suureks kasvanud lastega. Või kui see ei õnnestu, siis leida neile uued "oma inimesed".

Südamlik, värvikas ja maagiline koguperekomöödia "Kujuteldavad sõbrad" on lavastajal-stsenaristil John Krasinskil valminud pikkamööda viimase seitsme aasta jooksul. Osades Ryan Reynolds ("Deadpool", "Ettepanek"), John Krasinski ("Kontor", "Kena vaikne kohake"), Cailey Fleming ("Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab") ja Fiona Shaw ("Harry Potter ja tarkade kivi"), häälega löövad kaasa Phoebe Waller-Bridge ("Indiana Jones ja saatuse seier"), Louis Gossett Jr. ("An Officer and a Gentleman"), Steve Carell ("Kontor"), Emily Blunt ("Kaskadöör"), Matt Damon ("Bourne'i identiteet") ja Sam Rockwell ("Jänespüks Jojo").

FILM JÕUAB KINNO KA EESTI KEELES

Eestikeelne versioon valmis stuudios Film Audio. Tegelastele andsid hääle Karol Kuntsel, Elo-Mirt Oja, Tiit Sukk, Mirtel Pohla, Marika Vaarik, Anti Kobin, Jaan Rekkor, Hugo Patrik Pruuden ja paljud teised. Tõlkija Mihkel Mõisnik, dublaažirežissöör Tiina Andreas.

Price: 3.00 - 10.50

LÜHIFILMIDE KOGUMIK "METSIK LÕUNA"

2024-05-20T16:00:00

8 filmi, 8 režissööri, 8 lugu Lõuna-Eestist

Lühifilmide kogumik “Metsik lõuna” esitleb kaheksat lugu Tartust ja Lõuna-Eestist, mis püüavad tabada ellujäämise kunstide nippe ja saladusi. Nimekad filmitegijad Eestist ja välismaalt toovad meieni unikaalselt pöörased lood inimestest ja kogukondadest ning neid ümbritsevast kultuurist.

Nendes lugudes kohtuvad karakatid ehk Peipsiveere mädmäksilikud autod, võluvad mittekohad Tartus, metsiku saksa naise elu vee ja elektrita, vallatu kits ja segased külapeod, Annelinna elanike erinäolised elud, mälestuslik Petseri, limaseened ja kosmoseuuringud ning muidugi ellujäämise kunstnikud tänasest päevast ja aastate tagant.

Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi raames otsisid ja leidsid Lõuna-Eesti eripärasid: Andrey Paounov (Bulgaaria), Andris Gauja (Läti), Carl Olsson (Rootsi/Taani), Eva Kübar (Eesti), Jaan Tootsen (Eesti), Maria Aua (Eesti), Viesturs Kairišs (Läti), Ülo Pikkov (Eesti).

Filmid on eesti-, inglise- ja vene keeles ning eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Projekti toetavad Eesti Filmi Instituut ja SA Tartu 2024.

Price: 3.00 - 10.50

VAIMUSÕDALANE

2024-05-20T08:15:00

Maxi nooruspõlve eluvalikuid mõjutas tema esimene treener Juri Solovjov, kes päästab ta kuritegelikust maailmast ja pakub talle võimalust alustada kickpoksinguga. Pärast edukat treening perioodi Hollandis, kus tema juhendajaks oli Ramon Dekker, liigub Max oma karjääri tippu. Kuid ennem olulist Golden Glory võitlust New Yorgis satub Max kodumaal tõsisesse vigastusse, mis keelab tal võistelda ja tema leping tühistatakse päeva pealt. Pärast seda jätkab ta enda treenimist kodumaal, kuid tekivad tõsised terviseprobleemid ja tragöödia, kui tema mentor Ramon Dekker ootamatult sureb. Nende sündmuste tagajärjel tekivad rahalised raskused ja ta kukub sügavasse depressiooni. Nüüd algab võitlus iseendaga, kus tuleb leida uuesti usku ja jõudu eluga edasi liikuda, et oma karjäärile väärikas lõpp panna.

Price: 3.00 - 10.50

Alliku Öised Ajujoogad Muhus

2024-05-25T18:00:00

Registreeri võistkond lingi kaudu:
https://tinyurl.com/allikujoogamuhus

ALLIKU ÖISED AJUJOOGAD MUHUS maikuu - august 2024

25. mail, algus kell 21.00 LIIVA TURUHOONES
info Kätli Saarkoppel, telefon 5307 1949, kultuur@muhu.ee
Osaluspanus 4.- / PALUN SULAS KAASA VÕTTA !!!

Price: -

Komöödiateatri etendus kahes vaatuses ''Lumevangis''

2024-10-09T16:00:00

Lumevangis

Patrick naudib oma üksildast elu ja on äärmiselt üllatunud, kui metsiku lumetormi ajal tema uksele koputatakse. Sisse astub Judith, elurõõmust pakatav naine kõrvalkülast, kellel on üks kummaline palve… Patrick loodab, et ta lahkub varsti, aga ilm muutub üha hullemaks. Riigis kehtestatakse hädaolukord ja nad on sunnitud mitmeks päevaks sama katuse alla jääma. Populaarne inglise autor Peter Quilter kirjutas näidendi „Lumevangis“ (Snowbound) 2020 esimese koroona lockdown’i ajal. See räägib kahest väga erinevast inimesest, kes peavad olude sunnil koos olema, ilma teineteist hulluks ajamata. Liigutav ja naljakas lugu lähedusest ja üksildusest, naerust ja pisaratest, lumest ja päikesest, pitsast ja veinist.

Price: 23.50 - 26.50

EMAL OLI NELI TÜTART

2024-05-20T12:15:00

Olfa Hamrounil on neli imekaunist tütart. Kaks vanemat tütart Ghofrane (16) ja Rahma (15) kadusid ootamatult 2015. aastal, jättes teadmatusse ja neid taga otsima ema koos nooremate tütarde Eya (10) ja Tayssiriga (12). Mis juhtus kahe noore hingega, kes ühtäkki otsustasid üle kodukse enam mitte kunagi astuda?

Oleme tunnistajateks loole, mis kandub ühelt perekonnaportreelt üle sügavalt traagiliseks üldistuseks tänapäevasest olukorrast hulluksläinud maailmas, mille keskel on noortel inimestel end lihtne kaotada.

Tunnustatud Tuneesia dokumentalist ja mängufilmirežissöör Kaouther Ben Hania („Mees, kes müüs oma naha“, PÖFF 2020) kutsus seda intiimset lugu etendama professionaalsed näitlejad, kes astuvad kehastavate tegelaste jälgedesse.

Price: 3.00 - 10.50

ROHELINE PIIR

2024-05-21T17:30:00

Valgevene ja Poola piiri soised metsad moodustavad nn "rohelise piiri" kuhu tuhanded Lähis-Ida riikide põgenikud on parema elu otsingutel geopoliitilisse lõksu jäänud.

Venemaa alatu plaan piirkonda destabiliseerida on algatanud “nähtamatu sõja”, kus sõditakse süütute eludega ja illusioon turvalisemast Euroopast on asendunud õuduse ja kaasaegse tragöödiaga. Agnieszka Hollandi uues põnevusfilmis “Roheline piir” põimuvad noore inimõiguste aktivisti Julia, Poola piirivalvuri Jani ja lootusrikka Süüria pere elud, kes kõik leiavad end olukorrast, kus nad peavad võitlema nii oma elu kui ka unistuste eest. Poolas tohutut kõmu tekitanud Agnieszka Hollandi film rõhutab lootuse ja solidaarsuse olulisust isegi kõige raskematel hetkedel ja tõstatab küsimuse: kas vastaspooled leiavad ühise keele, samal ajal kui piirist on saanud purunenud unistuste surnuaed?

“Roheline piir” pälvis Veneetsia filmifestivalil žürii eripreemia.

Price: 3.00 - 10.50

ÄMBLIKUD

2024-05-20T18:30:00

Kas kardate ämblikke? Kinoekraanile jõuab film hiiglaämblikust.

26. aprillil kerkivad pinnale teie kõige salajasemad hirmud ja teie mõistusest saab kohutava painaja pantvang. Teie alalised saatjad hirmuhigi, ärevus ja värisemine veavad teid pimedusse, kus elavad ämblikud.

Ühes New Yorgi lagunevas korterelamus elab mässuline teismeline Charlotte (Alyla Browne). Ta on tüdinenud kogu maailmast, eriti aga vanematest, kel pole tema jaoks aega ja kes on keskendunud vastsündinule. Charlotte’i rõõmustavad ainult koomiksid ja kõikvõimalikud vastikud olendid. Üks neist elab tema toas purgis. Charlotte toidab armast ämblikku salaja elusate tarakanidega ja suhtleb oma uue sõbraga meeleldi seni, kuni see hakkab uskumatu kiirusega kasvama ja põgeneb purgist.

Samal ajal hakkavad salapärasel kombel kaduma naabrite lemmikloomad ja seejärel ka naabrid ise. Hiiglakoletis varitseb oma üksildasi ohvreid, koob kleepuvaid võrke ja imeb nendesse takerdunud õnnetu verest tühjaks. Majaelanikud ja Charlotte’i pere mõistavad peagi, et nad on lõksus ja neid jälitab inimverd janunev hiiglaämblik. Algab võitlus elu ja surma peale. Charlotte üksi teab, kuidas koletist peatada.

Filmi eriefektid lõi viiekordne Oscari-võitja firma Weta Workshop kunstilise juhi Richard Taylori („Blade Runner 2049“, „King Kong“, „Sõrmuste isanda“ triloogia). Kohutav ja verdtarretav vaatemäng on tagatud!

Price: 3.00 - 10.50

U21 Balti turniir: EESTI - Soome

2024-06-06T16:00:00

Eesti noormeeste U21 koondist ootab juunikuus ees traditsiooniline Balti turniir, kus osaleb kolme Balti riigi kõrval ka Soome. Eesti koondis peab mõlemad turniiri kohtumised Kuressaare linnastaadionil.

U21 Balti turniiri võõrustab tänavu Eesti ning sarnaselt meeste koondisega peetakse turniiril kokku neli mängu: kaks poolfinaali, kolmanda koha mäng ja finaal. Loosi tahtel on Eesti vastaseks 6. juunil toimuvas poolfinaalis Soome, paralleelselt toimuvas teises poolfinaalis kohtuvad Pärnus omavahel Läti ja Leedu.

Balti turniiri finaal ja kolmanda koha mäng peetakse Kuressaare linnastaadionil 9. juunil. Kell 17 algavas mängus kohtub Eesti olenevalt poolfinaalide tulemusest kas Läti või Leeduga, Soome koondis astub väljakule samal päeval kell 12.

PILETIINFO:

Turniiri pilet 7 EUR (tagab ligipääsu kõikidele turniiri mängudele)
Sooduspilet 5 EUR

Sooduspilet kehtib 1998. – 2013. a sündinutele.

2013. aastal ja hiljem sündinutele sissepääs TASUTA.

Price: 5.00 - 7.00

Armastusega Lätimaalt. Läti illustraatorite ühisnäitus

2024-05-13T07:00:00

„Armastusega Lätimaalt. Läti illustraatorite ühisnäitus“ Saare Maakonna Keskraamatukogu 2. korruse fuajees juunikuu lõpuni.

Price: -

Komöödiateatri etendus kahes vaatuses ''Lumevangis''

2024-10-10T16:00:00

Lumevangis

Patrick naudib oma üksildast elu ja on äärmiselt üllatunud, kui metsiku lumetormi ajal tema uksele koputatakse. Sisse astub Judith, elurõõmust pakatav naine kõrvalkülast, kellel on üks kummaline palve… Patrick loodab, et ta lahkub varsti, aga ilm muutub üha hullemaks. Riigis kehtestatakse hädaolukord ja nad on sunnitud mitmeks päevaks sama katuse alla jääma. Populaarne inglise autor Peter Quilter kirjutas näidendi „Lumevangis“ (Snowbound) 2020 esimese koroona lockdown’i ajal. See räägib kahest väga erinevast inimesest, kes peavad olude sunnil koos olema, ilma teineteist hulluks ajamata. Liigutav ja naljakas lugu lähedusest ja üksildusest, naerust ja pisaratest, lumest ja päikesest, pitsast ja veinist.

Price: 22.50 - 24.50

Kuressaare 22. Aiandus ja Lillepäevad

2024-05-24T09:00:00

Kutsume Teid osalema Kuressaare 22. Aiandus ja Lillepöevadel 24.-25. mail Kuressaare linna puhkealale, Staadioni Hotelli kõrval!

Kohal on kauplejaid meilt ja kaugemaltki: aianduse, kodu sisustuse, ehituse, käsitöö ja hea parema toidukraami vallas!

Palju põnevat toimub Kriinruumis, perenaise, Reet Viira juhtimisel!

Aianduspäevad ootavad külastama: reedel  24 mail kell 12-19 ja laupäeval, 25 mail kell 10-15

Tegevust on kogu perele!

Vaata ka täpsemalt meie ürituse  Fb lehelt ja kodulehelt!

 

Price: -

IV ülemaailmne Abrukalaste kokkutulek

2024-07-06T08:00:00

Terve päev on täis tegemist:

 • Kalmistupüha, armulauaga
 • näitus "Abruka pood"
 • Filmikaadrid Abrukast
 • ühispildistamine
 • etendus ” Maali tuleb seekord saatjaga” Lea Kuldsepp ja Lembit Saarsalu.
 • ühine piknik
 • õhtul Tantsuks ansambel " Tormisemud"

Abruka saarel
6.juuli 2024

Kuidas tulla? Liinilaev Abro piletid leiad siit:
https://www.saarelaevapiletid.ee/#/et/

Registreeri üritusele siit:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfKPJaRy1d.../viewform...

Või helista Katrinile
+372 517 3508
Või kirjuta meil katrin.moerbeek@saare.ee

Osalustasu:
Täiskasvanu 30€
Noor 7-16a ja pensionärid 10€
Lapsed kuni 6 a tasuta

Osalustasu palun tasuda Abruka Külaseltsi arvele EE232200221019974168
Saaja: MTÜ Abruka Külaselts
Selgitus: Kokkutuleku osalustasu

Lisainfot Abruka ja majutuse kohta leiad
Abrukasaar.ee
Abrukainfo.eu

Näeme Abrukal!

Price: 10.00 - 30.00

Jaak Tuksam & Ain Agan (EST)

2024-07-07T11:00:00

Jaak Tuksam on muusik,  kes oma tundliku helikeelega kannab endas nii muret kui ka rõõmu.  Jaaku on sügavalt puudutanud Eesti luuleklassika,  mida omalt poolt viisistades on ta leidnud tee paljude inimeste südametesse.  Ain Agan on muusik ja helilooja,  keda Jaaguga seob pikaaegne sõprus nii elus kui ka kontserdilaval. Kontserdil kõlavad Heiti Talviku, Ernst Enno, Juhan Viidingu ja paljude teiste luuletused. Muusikud esitavad kontserdil ka nende ühise hea sõbra ja lavapartneri Riho Sibula muusikat.

Price: 19.50 -

Veebikoolitus: Süsteemne digiturundus ja AI-tööriistad

2024-06-04T07:00:00

Saaremaa Ettevõtlusakadeemia kutsub Saare maakonna ettevõtjaid ja nende esindajaid veebikoolitusele "Süsteemne digiturundus ja AI-tööriistad", mida viivad läbi digiturunduse hinnatud praktikud Teet ja Kati Torim.

 

 • Koolitusest osavõtt on tasuta.
 • Kohtade arv on piiratud.
 • Registreerumine koolitusele on avatud kohtade arvu täitumiseni SIIN.

 

Koolitusele on oodatud ettevõttes turundusega tegelevad inimesed, kes soovivad tehisintellekti tööriistade abil turundustegevusi viia ellu senisest tulemuslikumalt, kiiremini ja soodsamalt.

Koolitus annab põhjaliku ülevaate ja praktilised teadmised, mida koheselt rakendama hakata:

 • 5 AI-tööriista, mida turundustegevustes enda jaoks tööle rakendada (sisuloome, visuaalid, tootelehtede analüüs, videoturundus, udustest telefonipiltidest kvaliteetsete tootefotode loomine jne.);
 • ChatGPT maksimaalse potentsiaali kasutamine;
 • Püsiühenduse mudeli praktiline kasutamine: selge, praktiline toimiv 5-osaline juhend, kuidas ehitada oma toodetele ja teenustele üles automaatne süsteem, kus on õigel ajal, õiges kohas kasutatud sisuturundust, tasulisi reklaame, meiliturundust ja sotsiaalmeediat;
 • Sotsiaalmeedia planeerimine: sisu loomine ja sisu genereerimine erinevate AI-tööriistadega; visuaalide loomine;
 • Kampaaniate loomine: edukate kampaaniate sisustrateegiate telgitagused ja praktilised strateegiad nende elluviimiseks;
 • AI-assistendid: kasutamiseks koolitajate poolt ehitatud 3 AI-assistenti, mis aitavad kirjutada reklaamtekste, luua sotsiaalmeedia sisu ja luua müügikampaaniad.

 

Lisainformatsioon ja registreerumine SIIN.

Price: -

Saare Laat 2024

2024-07-19T08:00:00

Тutvustus

Saaremaa igasuvine suurim laat - Saare Laat saab 16. aastaseks! Selle aasta üritus toimub traditsiooniliselt 19-20 juuli 2024, Kuressaares, Lossi ja tennisehalli kõrval, laadaplatsil.

Üritus on avatud 19 juuli 11.00-18.00 ja 20 juuli 10.00-17.00.

Sissepääs laadaalale on tasuta.

Tule kogu perega!

Price: -

Muinastulede õhtu: Poll-Varema-Poll

2024-08-31T15:30:00

Pädaste Mõis kutsub erilisele kontserdile, kus meeleolu loob tunnustatud pianist Mihkel Poll koos viiuldaja Mari Polli ja tšellisti Henry-David Varemaga.

 

Kontserdi kavas on romantilise helilooja Johannes Brahmsi trio B-duur ja trio Poll-Varema-Poll jaoks spetsiaalselt 2023. aastal kirjutatud kaunis klaveritrio “islands / saared”, mille autoriks on üks armastatumaid Eesti heliloojaid, Tõnu Kõrvits. Kontserdile järgneb selleks õhtuks loodud kolmekäiguline õhtusöök restoranis Alexander.

 

Trio Poll-Varema-Poll koosseisus on viiuldaja Mari Poll, tšellist Henry-David Varema ja pianist Mihkel Poll. 2013. aastal asutatud trio on esinenud erilistes kontserdipaikades nagu Berliini kontserdimaja ja Hamburgi Elbphilharmonie, samuti peamistes Eesti kontserdisaalides. Oluline osa trio repertuaarist on  klassikalise ja romantilise ajastu teosed ning Eesti heliloojate teosed. 

 

Pärast kontsert-õhtusööki kutsume teid ühinema Muinastulede õhtuga lõkke ääres – iidse Läänemere-rahvaste traditsiooniga, kui tuhanded lõkketuled süttivad rannikul.

 

Poll-Varema-Poll kontsert – 160 eur inimese kohta, hinnas sisaldub kontsert, 3-käiguline õhtusöök ja lõke.

Kontsert algab kell 19.00, kogunemine kell 18.30

Süütame lõkke kell 23.00

 

Broneerimiseks võtke meiega ühendust e-mailil info@padaste.ee või helistage  numbril +372 45 48 800.

Price: -

Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor ja Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor "Mu süda, ärka üles"

2024-06-02T13:00:00

Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoori ja Eesti Teaduste Akadeeima Meeskoori kevadkontsert

Dirigendid: Andrus Siimon, Igor Nikiforov ja Tõnis Sarap

Orelil Kadri Toomoja

Kavas: Kreek, Sisask, Kõrvits, Kruusimäe, Amor, Uusberg, Puur, Nystedt, Miškinis ja Riho Esko Maimetsa kooritsükkel "Päeva loojaminemine"

Price: -

Kontsert-õhtusöök: trio Poll-Varema-Poll

2024-08-31T15:30:00

Trio Poll-Varema-Poll Pädaste Mõisas
31. augustil algusega 18:30

 
Pädaste Mõis kutsub teid erilisele kontserdile, kus meeleolu loob tunnustatud pianist Mihkel Poll koos viiuldaja Mari Polli ja tšellisti Henry-David Varemaga.
Kontserdi kavas on romantilise helilooja Johannes Brahmsi trio B-duur ja trio Poll-Varema-Poll jaoks spetsiaalselt 2023. aastal kirjutatud kaunis klaveritrio “islands / saared”, mille autoriks on üks armastatumaid Eesti heliloojaid, Tõnu Kõrvits. Kontserdile järgneb selleks õhtuks loodud kolmekäiguline õhtusöök restoranis Alexander.
Trio Poll-Varema-Poll koosseisus on viiuldaja Mari Poll, tšellist Henry-David Varema ja pianist Mihkel Poll. 2013. aastal asutatud trio on esinenud erilistes kontserdipaikades nagu Berliini kontserdimaja ja Hamburgi Elbphilharmonie, samuti peamistes Eesti kontserdisaalides. Oluline osa trio repertuaarist on  klassikalise ja romantilise ajastu teosed ning Eesti heliloojate teosed.

Pärast kontsert-õhtusööki kutsume teid ühinema Muinastulede õhtuga lõkke ääres – iidse Läänemere-rahvaste traditsiooniga, kui tuhanded lõkketuled süttivad rannikul.

Poll-Varema-Poll kontsert – 160 eur inimese kohta, hinnas sisaldub kontsert, 3-käiguline õhtusöök ja lõke.
Kontsert algab kell 19.00, kogunemine kell 18.30
Lõkke süütamine kell 23.00


Peale Piletilevis ostu sooritamist palume tellimus kinnitada ka Pädaste Mõisaga saates kiri aadressile info@padaste.ee või helistades +372 45 48 800.

Price: 161.50 -

Saaremaa Ettevõtlusakadeemia koolitus "Tulemuslik protsessijuhtimine"

2024-06-10T06:30:00

Saaremaa Ettevõtlusakadeemia kutsub Saare maakonna ettevõtjaid ja nende esindajaid koolitusele "Tulemuslik protsessijuhtimine".

 • Koolituse hind osalejale on 40€.
 • Kohtade arv on piiratud.
 • Registreerumine koolitusele kestab kuni 22. mai (k.a.) või kuni kohtade täitumiseni SIIN.

 

Äriprotsesside modelleerimine on muutumas andmepõhiseks ärianalüütika tööriistaks, mis loob võimalusi innovatsiooni edendamiseks ja organisatsiooni igapäevase tulemuslikkuse tõstmiseks. 

Koolitus annab ülevaate tervikliku protsessijuhtimise põhimõtetest ja teadmised, kuidas neid põhimõtteid praktikas rakendada.

Koolitusele on oodatud juhid ja spetsialistid, kelle tööülesannete hulka kuulub protsesside juhtimine, sh nende kirjeldamine, analüüsimine ja parendamine.

Koolitust viib läbi strateegilise juhtimise konsultant, mentor ja koolitaja Helen Klettenberg.

 

Lisainfo ja registreerumine SIIN.

Price: -

Koguperepäev

2024-06-01T10:00:00

Kogu perele

Price: -

Kuressaare jaanituli

2024-06-23T16:00:00

Matis Prostang  - lõõtsal, akordionil

Naisrühm Kadrid

Tantsuks Risto Paiste Bänd

Söök - jook ja lustlikud mängud.

Price: -

Kuressaare kolledži sünnipäevapidu!

2024-05-24T14:00:00

𝐊𝐨𝐥𝐥𝐞𝐝ž 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝟐𝟓-𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐞𝐤𝐬 - 𝐭ä𝐡𝐢𝐬𝐭𝐚𝐦𝐞 𝐡𝐨𝐨𝐯𝐢𝐩𝐞𝐨𝐠𝐚!

Oodatud on kõik huvilised, üliõpilased, vilistlased, pered ja miks mitte ka lemmikloomad!

Kiirematele tervistusjook ja magus amps!

Meelt lahutavad:
1. Kevin ja Joosep Duo
2. Teadusteater
3. Üllatusesineja

Lisategevused:
1. Fotonurk
2. Näitus

Price: -

Liikudes Tervemaks: Ülemaailmse orinteerumisnädala päevak

2024-05-23T13:00:00

Ülemaailmse orienteerumisnädala päevak toimub 23. mail staadioni ja linnuse vahelisel alal.

Start avatud 16:00-18:30 Staadioni tn parklast üle tee.

Valida saab nelja erineva raja pikkuse vahel: 1,0km;  2,1km; 2,9km ja 4,0 km. 

Kaardi möötkava 1:2000. Kaardil on lintidega tähistatud piirdeid, mida ei ole lubatud ületada.

Liikudes tervemaks üritusena on osavõtt kõigile tasuta.

Parkimine Staadioni tn parklas.

 

Korraldaja SOK 

 

Price: -

Ämblikud

2024-05-22T16:35:00

Kas kardate ämblikke? Kinoekraanile jõuab film hiiglaämblikust.

26. aprillil kerkivad pinnale teie kõige salajasemad hirmud ja teie mõistusest saab kohutava painaja pantvang. Teie alalised saatjad hirmuhigi, ärevus ja värisemine veavad teid pimedusse, kus elavad ämblikud.

Ühes New Yorgi lagunevas korterelamus elab mässuline teismeline Charlotte (Alyla Browne). Ta on tüdinenud kogu maailmast, eriti aga vanematest, kel pole tema jaoks aega ja kes on keskendunud vastsündinule. Charlotte’i rõõmustavad ainult koomiksid ja kõikvõimalikud vastikud olendid. Üks neist elab tema toas purgis. Charlotte toidab armast ämblikku salaja elusate tarakanidega ja suhtleb oma uue sõbraga meeleldi seni, kuni see hakkab uskumatu kiirusega kasvama ja põgeneb purgist.

Samal ajal hakkavad salapärasel kombel kaduma naabrite lemmikloomad ja seejärel ka naabrid ise. Hiiglakoletis varitseb oma üksildasi ohvreid, koob kleepuvaid võrke ja imeb nendesse takerdunud õnnetu verest tühjaks. Majaelanikud ja Charlotte’i pere mõistavad peagi, et nad on lõksus ja neid jälitab inimverd janunev hiiglaämblik. Algab võitlus elu ja surma peale. Charlotte üksi teab, kuidas koletist peatada.

Filmi eriefektid lõi viiekordne Oscari-võitja firma Weta Workshop kunstilise juhi Richard Taylori („Blade Runner 2049“, „King Kong“, „Sõrmuste isanda“ triloogia). Kohutav ja verdtarretav vaatemäng on tagatud!

Price: 4.69 - 8.29

NASVA KIRBUKAS JA LAAT

2024-05-26T09:00:00

 

Tule müüma ja ostma!  Teeme oma kapid tühjaks 
26.05 kell 12.00-16.00 on kirbukale ja laadale oodatud riidekraami, jalanõusid, ehteid ja oodatud on toidumüüjad, istikud jne...
Kirbukal on olemas ka kaubavahetuspunkt.
KELLEGI TEISE VANA- SINU UUS!!!
 Lauad on Nasva klubilt, kohatasu 5 euri.
Kauplemine toimub ainult sularahas!
Laudade broneerimine ja täpsem info tel 5201797
TULE ISE JA VÕTA SÕBER, NAABER KA KAASA!!!
NÄEME!!! 

Price: -

LÕBUS LASTEPÄEV SALME RANNAPARGIS

2024-06-01T10:00:00

Pered on oodatud kell 11.00 DISCOLFI rajale perepäevale.
Kell 13.00 lähebki lahti LÕBUS LASTEPÄEV.
Saate meisterdada, näomaalingud, hüpata batuudil.
Kell 14.00 Saaremaa Vabatahtlik Merepääste Seltsi poolt atraktsioonid Salme jõel.
Kohale on kutsutud ratastel toidukäru, kus pakutakse kõige maitsvamaid minipannkooke Saaremaal.
Kell 15.00 olete palutud Salme Rahvamajja kogupere etendusele: KAKAND JA KAKAND e. KARTULIRAHVAS. 

 

Price: -

Silvi Lepparu maalinäitus AIAMAAL

2024-05-17T14:00:00

Reedel, 17. mail kell 17.00 avame Silvi Lepparu maalinäituse AIAMAAL.
Näituse avamisele järgneb maalimise töötuba.

Aiamaal, Kuressaares
Käesoleva näituse pildid on sündinud aastatel 2017-2022, mitmed neist pandeemia ajal, mil ei jäänudki muud üle kui maalida, sest aega pidi ju kuidagi surnuks lööma.
Enne Kuressaaret said neid maale näha lugemishimulised tartlased kohalikus Linnaraamatukogus.
Eelmisel talvel ja mullu suvel avanes võimalus Viimsi Püha Jakobi kirikuskorraldada näitus meretuuultes karastunud rannarahvale.
Nüüd - pikisilmi oodatud kaunil kevadel - on Aiamaal jõudnud lõpuks Kuressaarde, rõõmustama kohalikku kunstirahvast.

Kena kevadet, saarlased!
kes aias kes aias
roos on
roos on roos
kõik roosid
ma kingiksin sulle
läbi lillede
kollased juuksed
rohekas kleidike
need mis kaunistasid aiateid
tõin ka teisi
kauneid õisi
aga kontseptsiooni pole
see on viga
põhjust polegi vaja
elu on
lill
lahingute vaheajal

02.05.2024
Tekst: Silvi Lepparu

Price: -

Jaan Sööt, Mikk Saar, Pääru Oja ja Allan Vainola - ''Igavest elu lõppevas öös''

2024-08-07T17:00:00

Mikk Saar, Jaan Sööt, Pääru Oja ja Allan Vainola „Igavest elu lõppevas öös“

Suurepärased muusikud Mikk Saar, Jaan Sööt, Pääru Oja ja Allan Vainola esinevad suvel üle Eesti 9 mõnusa kontserdiga! Lauljaid saadavad pillidel Indrek Kruusimaa ning Jaak Lutsoja.

Neid mehi seob ühine armastus ja kirg muusika vastu. Kontsertidel põimuvad iga muusiku hääl ja pillimäng üheks tervikuks ning tuntud lood saavad hoopis uue hõngu, kui lauldakse ka teineteise laule. Nendel õhtutel saab kuulda paremikku artistide enda repertuaarist ning koos esitatakse ka lugusid, mis on esinejatele südamelähedased. Tegemist on tõeliselt erilise kavaga, kus kõik mehed ise ka pillid kätte haaravad, moodustades laval loomingulise kitarriorkestri.


21.07 - Pangodi, Kiivitaja talu suvelava

25.07 - Laitse Graniitvilla

26.07 - Viinistu kunstimuuseumi õu

28.07 - Anija mõisapark

31.07 - Vihula mõisa suvelava

01.08 - Pärnu, Ammende Villa aed

07.08 - Asva Viikingiküla, Saaremaa

08.08 - Viscosa Kultuuritehas, Hiiumaa

11.08 - Tartu, ERMi Viinaköök


Kontsertide algus kl 20.00.


Sündmuse koduleht: www.kontsert.ee

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi ning muuta hindu ette teatamata.


Price: 37.00 - 39.00

Furiosa: Mad Maxi saaga

2024-05-23T15:30:00

Oscari-võitjast geeniuse George Milleri filmi “Furiosa: Mad Maxi saaga” peaosades on Anya Taylor-Joy ja Chris Hemsworth. Kauaoodatud filmis naastakse ikoonilisse düstoopiamaailma, mis sai alguse enam kui 30 aasta eest “Mad Maxi” filmides. Milleri uusimas märuliseikluses paljastub hittfilmist “Mad Max: raevu tee” tuntuks saanud tegelaskuju Furiosa lugu.

Noor Furiosa röövitakse Paljude Emade Rohelisest Paigast ja ta satub sõjapealik Dementuse juhitud mootorratturite jõugu kätte. Tühermaal jõutakse Immortan Joe valitsetavasse Tsitadelli ja kahe türanni vahel puhkeb sõda. Furiosa peab võitlema ellujäämise eest ja otsima koduteed.

Miller kirjutas stsenaariumi kahasse “Mad Max: raevu tee” kaasstsenaristi Nico Lathourisega. Loomingulise meeskonna moodustasid režissööri assistent PJ Voeten, režissööri teine assistent ja kaskadööritrikkide koordinaator Guy Norris, operaator Simon Duggan (“Hacksaw Ridge’i lahing”, “Suur Gatsby”), helilooja Tom Holkenborg, helidisainer Robert Mackenzie, monteerija Eliot Knapman, visuaalefektide looja Andrew Jackson ja kunstnik Eric Whipp. Tiimis olid teisedki kauaaegsed kaastöötajad: kunstnik-lavastaja Colin Gibson, monteerija Margaret Sixel, helikunstnik Ben Osmo, kostüümikunstnik Jenny Beavan ja grimeerija Lesley Vanderwalt, kes kõik “Mad Max: raevu tee” eest Oscari võitsid.

George Milleri lavastatud “Furiosa: Mad Maxi Saaga” on Warner Bros. Picturesi, Village Roadshow Picturesi, Kennedy Miller Mitchell Productioni film. Filmi levitab üleilmselt Warner Bros. Pictures ja see linastub kinodes 24. maist 2024.

Price: 4.69 - 8.29

FINNI ÜLLATUSI TÄIS SUVI

2024-05-24T08:15:00

Alates vanemate lahutusest kahe kodu vahel rongiga edasi-tagasi pendeldav Finn (10) tunneb end unarusse jäetuna ja veidi igav on kah. Suve käima tõmbamiseks oleks vaja üht seiklust.

Tema õnnetuseks langeb ta ühel rongisõidul röövi ohvriks, mis saab aga suure suvise seikluse ajendiks. Kohates juhuslikult 12-aastast Jolat, alustavad nad teekonda Läänemere äärde, sest miks mitte. Teekond ei saa aga lihtne olema, neid jahivad nii politsei, motogäng kui ka vanemad. Õnneks on neil üks punane traktor käepärast.

FINNI ÜLLATUSI TÄIS SUVI on armas ja naljakas teekonnafilm kogu perele, julguse ja enesekindluse leidmisest. Linateos võitis ZLINi filmifestivalil Kuldse Plätu auhinna ja oli kavas ka Just Filmi programmis.

Price: 3.00 - 10.50

IMEDE RAAMAT

2024-05-24T16:30:00

Thelma elab koos oma 12-aastase poja Louisiga mõnusat rahulikku elu kuni ühel päeval kõik muutub - laps jääb auto alla ja langeb koomasse. Ema on meeleheite äärel ja ei tea, kuidas uue olukorraga hakkama saada. Lohutuseks leiab ta poja päeviku, kus on kirjas "10 unistuste tegevust enne maailmalõppu". Ema otsustab poja unistused teoks teha. Tema teekond viib naise Jaapanisse, Portugali ja paljudesse kummalistesse kohtadesse ja olukordadesse. Kõige raskem soov, mida täita, on seotud Louisi isaga. Alles nüüd saab ema aru kui vähe ta tegelikult oma poja tegemistest ja soovidest teadis.

Price: 3.00 - 10.50

Did not find your answer? Contact us.