Saarlased on silma paistnud oma rohelise mõtteviisiga – 2020. aastal valiti Saare maakond maailma TOP 100 säästva sihtkoha sekka.

Reisi bussi- või elektriauotoga

Pealinnast väljuvad bussid saartele iga paari tunni järel. Maakonna liinibussid on kõigile tasuta ning 80% bussidest sõidab maagaasiga ehk CNG kütusega. Üle Saaremaa on mitu elektriautode laadimispunkti, neist mõned ka spaahotellide juures.

Foto: Erakogu
Foto: Erakogu

Broneeringud

Piletite ja muude broneeringute printimine pole vajalik, need võid rahulikult oma nutitelefoni salvestada.

Foto: Margit Kõrvits
Foto: Margit Kõrvits

Sõida jalgrattaga

Saart saad avastada ka jalgrattaga – maapind on tasane ja mäed pole takistuseks. Autoliiklus on suhteliselt hõre ja rohkelt on ka kergliiklusteid. Kuressaares rendivad spaahotellid samuti elektritõukerattaid.

Foto: Margit Kõrvits
Foto: Margit Kõrvits

Einesta kohalikes kohvikutes ja restoranides

Saaremaine tooraine on kõrgelt hinnatud. Hommikul püütud kala on tihti juba lõunaks kohaliku restorani menüüs. Pea 10% Eesti parimatest restoranidest asub just Saaremaal ja Muhus.

Foto: Margit Kõrvits
Foto: Margit Kõrvits

Võta kaasa oma joogipudel

Saartel on puhas vesi. Saad oma joogipudeli täita allika- või kraaniveega ning paljudes restoranides on joogivesi tasuta. Kuressaares on ka mõned avalikud kaevud.

Eelista kohalikku toitu ja suveniire

Toiduaineid või suveniire valides otsi “EHTNE” märgist. See sinine märk on indikaatoriks, et toode on suuremas osas valmistatud siinsetel saartel ja kohalikust toorainest. Kõik saarlased on tänulikud, kui koristad enda järelt piknikuplatsi, teed lõkketuld ainult ettenähtud kohtades ja väldid plastiku kasutamist. Tere tulemast rohelistele saartele!

Foto: Margit Kõrvits
Foto: Margit Kõrvits

Pikemalt loe siit->