Sport on Saaremaal au sees ja liikumiseks on loodud suurepärased eeldused, seda nii tasemel kergliiklusteede võrgustiku, metsa- ja matkaradade kui välijõusaalide näol. Kui suuremaid sündmusi ei toimu, on harrastussportlastel tegevusi küllaga. Paljudes kohtades ei pea selle eest isegi maksma:).

Illustratsioon: EIKE MALVA ILLUSTRATION AND WALLART
Illustratsioon: EIKE MALVA ILLUSTRATION AND WALLART

Jookse, vänta või rulli
Jooksu-, rulluisu-, rattasõidu huvilised saavad nautida piki mereäärt ja metsateid kulgevaid kergliiklus- ja rattateid. Tõmbad kopsud meresoolast õhku täis, naudid vaadet ja võtad kilomeetreid – mis saaks veel parem olla!

Disc golf ehk kettagolf
Kindlasti tasub proovida saare erinevaid kettagolfiradasid. Terveks päevaks sportlikku tegevust pakkuvad ning ka osavaima mängija proovile panevaid radu kiidavad isegi kõige kõvemad golfarid.

Foto: Margit Kõrvits
Foto: Margit Kõrvits

Veemõnud
Saarel ei saa ilma mere(vee-)spordita – väga mõnus on puhkuse ajal õppida surfama või laenutada SUP-laud ja võtta ette põnev retk lainetel. Ekstreemsemate elamuste otsijad saavad end proovile panna wakeboarding’us ehk veelaual. Pärast on mõnus pehmel liival rannavollet mängida või lihtsalt mediteerida.
Ujumisest saame rääkima lisaks suvele ka talvel, sest talisuplusest on saanud eestlaste uus rahvussport. Nii ka saarlastel – iga ilmaga karatakse rõõmsalt vette.

Tennis
Sooja päikese käes on mõnus pidada üks tenniselahing ning selleks on üle saare lausa 13 avalikku tenniseväljakut.

Golf
Kuressaare golfiväljak on linliku asukoha tõttu maailmas ainulaadne ja tõeline maiuspala golfaritele, aga pakub mõnusaid elamusi ka looduse ja ilu nautijatele.
Sportlikke tegevusi on saarel palju ja jätkub kõigile. Leia ainult endale meeldiv ja hakka pihta. Sinu keha tänab sind.