5 põhjust, miks minna Kuressaare Filminädalale

Juba traditsiooniliselt toimub novembri lõpus Kuressaare Filminädal. 24. novembrist kuni 30. novembrini saab Kuressaare Linnateatris näha väärtfilme. Seekord toimuvad ka kahe filmi esmaesitlused just Kuressaares. Kavas on igaühele midagi, loe lähemalt!

 

 

1. "Eia jõulud Tondikakul”

Armas ja seiklusrikas jõulufilm kümneaastasest Eiast, kes saadetakse jõuluvaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, kokku viima kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust. Eestimaa lumine maastik ja kaunid looduskaadrid on rikastamas seda talvist jõuluseikluse lugu.  

P.S! Tegmist on eel-linastusega, kinodesse jõuab film alles 7. detsembrist. Kuressaare linastusele tuleb kohale ka lavastaja Anu Aun. Film on valminud Eesti 100. juubeliks.

Millal? Reede, 30. 11 kell 18.00

Vaata treilerit SIIT

Eia jõulud Tondikakul, foto: Kristjan Mõru

2. “Vello Salo. Igapäevaelu müstika”

Religioossetele radadele rändav film, mis jutustab vanaks saamise ilust. Lugu ühest vanast ja targast mehest, kes teeb ettevalmistusi sellest maailmast lahkumiseks. Palju väga isiklikke ja tundlikke küsimusi – kuidas viimsel tunnil mitte kaotada oma usku. Miks just kõige suuremaid pannakse vaimses maailmas nõnda raskelt proovile. Vello Salo õppis Šveitsis ja Hollandis matemaatikat ja füüsikat ning Itaalias teoloogiat, Saksamaal pühitseti aga preestriks. Nii on ta õpetanud ja töötanud Itaalias, Iisraelis, Iraagis, Jordaanias, Kanadas, Rootsis ja mujalgi. Alates 1993. aastast tagasi Eestis, katoliku preester Pirita kloostris.

Millal? Neljapäev, 29.11 kell 18.00

Vaata treilerit SIIT

 

 

 

3. “Westwood: punkar, ikoon, aktivist”

Moelembelisi hullutab filminädalal Vivienne Westwood. Film jälgib Westwoodi tõusuteed edu ja kuulsuseni, tema loojameisterlikkust, ühiskondlikku aktiivsust ja kultuuriloolist tähtsust. Lahti rullub Vivienne’i enda sõnadega räägitud avameelne lugu moemaailmast, mis vaheldub arhiivikaadrite ja värskelt filmitud materjaliga ning liigutavate intervjuudega tema lähikondsete, sõprade ja koostööpartneritega.

P.S! Film on ingliskeelne, eestikeelsed subtiitrid puuduvad. Seansi korraldab MoeKunstiKino, filmile eelneb moelooja Xenia Joosti videokommentaar.

Millal? Teisipäev, 27.11 kell 19.00

Vaata treilerit SIIT

 

 

4. “Poevargad”

Cannes’i filmifestivalil Kuldse Palmioksa pälvinud “Poevargad” on südamlik lugu kehvikute perekonnast. See pere elatub vanaema sissetulekust ja et eluga toime tulla varastatakse, seda õpetatakse ka lastele. Ühel päeval ilmub nende ukse taha väikene Yuri, kes võetakse enda perekonna liikmeks, hoolimata sellest, et perel on juba keeruline majanduslikult igapäevaselt toime tulla. Peagi selgub uudistest, et Yurit otsitakse taga. “Ma leidsin ta, see oli keegi teine, kes ta kodust välja viskas…”- lause mis läheb hinge. See film on inimlik ja tungib südametesse.  

Millal? Laupäeval, 24.11 kell 18.30

Vaata treilerit SIIT

 

 

 

5. “Silvio”

“Silvio” Baltikumi esilinastus toimub Kuressaares! Ühtlasi lõpetab antud film ka Kuressaare Filminädala. Teose keskmes on Silvio Berlusconi – Itaalia üks mõjuvõimsamaid inimesi.

Igavuse eest põgenedes blufib ta ühtviisi oma naise vaimsete püüdlustega kui ka teda ümbritsevate seiklejate luksuslike orgiatega. Külmavereline strateeg, sentimentaalne romantik või ihaldusväärne peolõvi- Silvio on esmapilgul kõigis neis rollides täiuslik, kuid on see äkki kõik üks lõputu pettus? Lavastaja Paolo Sorrentino heidab pilgu Itaalia eliidi elu tühisusele ning näitab läbi meisterlike peostseenide ja värvika jõudeelu kajastuse kogu ajastu kultuuri täpselt ning kalgilt.

Millal? Reede, 30. 11 kell 20.15

Vaata treilerit SIIT

 

 

Kuressaare filminädal toimub 24.-30. november Kuressaare Linnateatris

Kogu kinokavaga saab tutvuda SIIN

Piletid saab osta Kuressaare Linnateatri kassast

 

Viimati muudetud: 9. nov. 2021

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.