Leia oma saarlane

Saarlased - muhe olek, suhtumine – kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Kohalikes on selline vaikne, ent vankumatu uhkus. Selg on sirgu ja pea püsti, justkui oleks nähtamatu tanu või kaabu kogu aeg neil kanda. Vat nii uhked ollakse oma kultuuri ja pärimuse üle, mis kirju kut rahvariie! Ja pole nad kadedad seda jagama ka külalistega. Igatahes külalisi huvitab, et milline ka see kohalike elu ja olu on. Ega´s uudishimu siis patt ole! Ja mis oleks põnevam, kui päris saarlaste õuele kiigata ja nendega teha päris saare asju? Tule, aitame sul leida oma saarlase!

 

Kõik need kenad inimesed avavad oma väravad ning ootavad teid lahkesti endale külla, et ühiselt midagi teha!

Saksa Talupood

Jäätise /Vahvli meistriklass kutsub! Puhtast mahejahust ja õnnelike kanade munadest tehtud krõbedad vahvlid koos päris jäätisega. Justnagu maal vanaema juures. Ootame sind Saaremaale Kiratsi külla, Saksa Talupoe meistrite töötuppa ise vahvleid ja jäätist valmistama. Muuhulgas sõbrustame naabertalu jäätiselehmadega. Ja lisaks on meitel suvekohvik, mis justkui kena segasumma suvila keset väikest küla

 

Tarva, Kiratsi küla

Avatud 01.06 - 05.09, K-P 10-18.00

+372 5621 0102

www.saksatalupood.ee

Sõrve Värava Maja 

Sõrve Värava Maja on kogukonnamaja, kuhu on oodatud kõik. Ja lausa kohustuslik kõigile kunsti- kui ka käsitööhuvilistele lähedalt ning kaugelt! Sel suvel on meie väravad eriti valla kõigile keraamikast huvitatutele, kellele pakume ettetellimisel õpitubasid. Õite kena oleks ju koos avastada saare taimi ning neid savi voolimisel kasutada. Osaluspanus täiskasvanul 15, lapsel 10 eurot (s-h kogu materjal). Lisaks tasub alati lihtsalt meie juurde sisse astuda käsitöökohvikusse.

 

Sõrve maantee 8, Salme alevik

16.06-1.09 iga päev, kell 10:00-18:00

+372 526 9755

www.facebook.com/sorvevarav

Pajuvärava talu

Pajuvärava talu - nönda kirjut seltskonda söbralikke karvaseid ja sulelisi pole sa enne näind!  Vahetu maaelukogemuse saad lahke pererahva seltsis siis, kui võtad osa pönevast talutuurist või tuled ööbima uude mönusasse külalistemajja. Talutuur lepi enne pererahvaga kokku ja siis tule tee küülikule pai, võta kana sülle ning anna pesukarule viinamarju. Lapsed vöivad ka ponisõitu saada. Pajuvärava, vahva ja vahetu, kodune ja otsast otsani loomi täis, mõnusalt hullupöörane talu ootab Sind külla!

 

Pajuvärava talu, Sundimetsa küla

1.05-31.08 tuurid ainult kokkuleppel

+ 372 5341 3088

https://www.facebook.com/pajuvaravatalu

Risto Ränk Farming 

Suurte unistustega, vahva elamustalu Saaremaal! Perenaine viib läbi personaalsed tuurid talus, kus tutvustab millega ja kuidas talus tegeletakse. Tutvustab kõiki taluloomi ja nende elu. Iga huviline saab soovi korral ise kätt proovida maatöödes. Julgematel on võimalus kõiki loomi käest sööta ja hellitada. Meie juurest leiab ka kohviku PART, kus saab nautida tiigi ääres head paremat ja uudistada linnuala. Farmist on võimalik lisaks tellida maitsvaid koduseid vutimune.

 

Tõnu talu, Mäeküla

1.06-30.09 N-P kella 12st / teistel aegadel ette broneerides

+372 5694 5003

www.facebook.com/ristor2nkfarming

Maali Talu Saaremaal

Maali talu pakub külastajatele kokteili loovusest ja loodusest, metsast ja merest. Kokteilile lisavad vürtsi perenaise korraldatud kunstikursused nagu õlimaal, akvarell, klaasi- ja portselanimaal, samuti rannikumatkad ning suvised meeleoluüritused. Lisaks on meitel õige kena saun, koos saunaeide ning rituaalidega, mille hulka kuulub endale sobiva kehakoorija valmistamine, kõva vihtlemine ja mis veel - selleks pead juba ise kohale tulema ning kogema!

 

Maali talu, Undva

Broneeri külaskäik ette

+ 372 564 2362

www.facebook.com/Maali-Talu-Saaremaal

Tihemetsa kala

Saarel on ikka, et kust kala saab. Tihemetsa talus on kalaroogasid pakutud juba enam kui 20 aastat.  Ja vot, kui tuuled lubavad, siis on värskelt suitsutatud kala saadaval alates mai algusest kuni septembrini. Esimeseks kevadekuulutajaks on kena pisike kala räimes, järgneb tuulehaug. Läbi suve on saada ka lesta, ahvenat ja kui meri on lahke, siis ka angerjat. Suitsutame suure sügiseni ja ralliajaks teeme ka. Saaremaal on ju kolm suurt püha: jaanipäev, jõulud ja ralli- nendel aegadel on ikka värske suitsukala külalisi ootamas. Tere tulemast!

 

Sadama tee 2, Nasva alevik

Kui silt on tee ääres, siis tead, mida küsida. Muidu tellimused edastada telefoni teel. 

+ 372 526 5511

www.suitsukala.com

Kivimaa Käsitöökeraamika

Juhendan oma keraamikastuudios huvilistele võimalust saviga sõbraks saada. Tuulikus võime teha savitööde õhtuid Ohessaares. Inspiratsiooni ammutame minu kodusest Sõrvemaast, Ohessaare panga kivimitest, merest, kadakatest. Teretulemast minu keraamikaga tutvuma! Lisaks on meil avar ja valgusküllane suvekohvik, kus avaneb imeilus vaade otse merele.

 

Panga tee, Ohessaare, Torgu 

Keraamika töötoad ettetellimisel, kohvik on avatud 16. juuni kuni 20. august, igapäevaselt kell 12.0018.00

+ 372 509 7311

www.facebook.com/saaremaatuulik

Saaremaa puukool ja pojengifestival

Saare elu on ilus nagu pojengide lõhn. Ja ükski saarel käik pole täielik, kui pole külastanud romantilist pojengiaeda saare südames. Meie aedades kasvavad tuhanded pojengid ja see on esimene ning ainus pojengide kui lõikelillede istandus Põhja-Euroopas. Pojeng on suurepärane, romantiline ja hästi lõhnav lõikelill, mida hea meelega sulle koju kaasa müüme. Juunis toimub ka romantiline pojengifestival tuhandete õitsevate pojengidega. Kõigile huvilistele  teeme ka enda 4 hektaril laiuvas aias, mis umbes 6 täismõõdus jalgpalliväljaku suurune ja koosneb omakorda mitmetest temaatilistest aedadest, ka tasulisi ekskursioone. 

 

Nõmme, Pärni küla, Saaremaa

+372 5380 4470

www.saaremaapuukool.ee

JUUNI
K, N, R  10:00 - 17:00 
(23.-24.06. 10:00-17:00)
L-P  10:00 - 15:00
E-T  suletud 
(20.-21.06. 10:00-15:00)

JUULI  (avatud kuni 10.07.22)
K, N, R  10:00 - 16:00
L-P  10:00 - 15:00
E-T  suletud

GoodKaarma Seebikoda

Kas oled endale kunagi ise seepi teinud? Aastate jooksul oleme seebi valmistamist õpetanud paljudele inimestele. Tulge ja valmistage endalegi oma isiklik seebitükk GoodKaarma seebikojas. See EHE kvaliteedimärgisega tunnustatud töötuba on tõeliselt mõnus ja sobiv peredele.  Õpitoas osalejad saavad põhjaliku ülevaate seebi valmistamise protsessist, tutvustatakse laia valikut eeterlike õlisid. Osalejad saavad endale kaasa omatehtud seebi. Kindlasti on vajalik eelnev registreerimine.

 

Piti, Kuke küla

Avatud ainult ettetellimisel

+ 372 534 84006

www.goodkaarma.ee

Männiku käsitöötuba

Tahad osata tikkida nagu muhulane? Männiku Käsitöötoas on Sul võimalus õpetust saada ja ise kätt proovida. Kui nõel ei ole Sinu käe järgi, võid proovida mõne väiksema nahkkäsitöö eseme valmistamist. Kingituseks sõbrale või rõõmuks iseendale. Aga ega Sa ei peagi ilmtingimata just midagi tegema. Võid lihtsalt kohapeal tutvuda tööde ja tegemistega. Kui leiad  toodete hulgast mõne hingelähedase, saad selle soetada otse tegijalt.

 

Männiku, Koguva küla, Muhu 

Avatud ainult ettetellimisel

+372 538 56270

mktb.ee

Angla Pärandkultuurikeskus

Angla Pärandkultuurikeskuses ootavad Sind viis erinevat töötuba, mis on nime saanud keskuse kõrval asuvate tuulikute järgi. Reinu savikojas (keraamika), Tedre ehte- ja sepikojas, Lause loovuskojas, Viita villakojas ja Vilidu vildikojas saad oma ala meistrite käe all õppida vanu käsitöövõtteid. Lisaks on pärandkultuurikeskuses Angla pillimeistri- ja puidukoda ja leivaküpsetamisahjuga koduleiva söömise tuba  koos käsitöösahvriga.

 

Tuuliku, Angla küla

Töötoad toimuvad eelneva kokkuleppe alusel ja iga töötoa tegevuses osalemiseks tuleb arvestada keskmiselt 1,5 tunniga.

+372 519 90265

www.puhkaeestis.ee/angla-parandkultuurikeskus

EHTSA elamused

"Ehtne Saaremaa toode" on märgis, mis kinnitab sulle, et teenus-toode on loodud meie oma inimeste teadmiste ja kogemustega. Ehtne elamus on miskit, mis jutustab sulle saarte lugu läbi kogemuse. Kokku ongi kogutud elamused, mille saad kohe kenast Ehtsa kodulehel ära broneerida ning nautima asuda.

www.pood.ehtne.ee

Viimati muudetud: 14. juuni 2022

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.