TOP 10 Saare-Hiiu nalja

Aprill on naljakuu. Selle tähistamiseks korraldasime koos hiidlastega naljavõistluse. Otsisime parimat Saare-Hiiu nalja. Kokku esitati neid võistlusele lausa mitukümmend. Toome Sinuni nüüd rahvahääletuse TOP10.

 


Omal ajal käinud hiidlased ikka Saaremaal poes ning kōige soodsam seda teha üle jää. Nii läindki üks Hiiu proua märtsi lõpu poole Leisi poodi ja olles kauba välja valinud ulatas poemehele kinnise ümbriku. Teinud see siis selle lahti ja loeb: “ Hää sõber, ole hea mees ja anna mo eidele kõik see kaup, mis ta tahab. Tasun kevadel, kui jää läind. Ei julgend raha eidega kaasa panna, jää juba nii õhuke ... “

 


Saarlane ning hiidlane ootavad seltsis PRIA ukse taga. On juba tükk aega vaikuses istund, kui saarlane lõpuks hiidlase poole vaatab ning pisut juttu teeb ja küsib: „Hiiumaalt, neh?“ Hiidlane vaid noogutab. Saarlane võtab jälle jutuotsa üles ning küsib: „No pailu teitel sääl siis ka lambaid on?“ Hiidlane on tüki aega vait, lööb siis pilgu maha, ohkab südamest ning lausub vaikselt: „Enamus.“

 


Saaremaal on kõik asjad paremad, no kõik kohe, aga hiidlastel on üks asi parem kui saarlastel - naabrid on paremad.

 


Hiidlane kukkunud sillalt vette ja palunud sillal olnud saarlaselt, et see viskaks talle köie otsa. Saarlane lahke mees, visand mõlemad otsad hiidlasele ja öelnud, et ega ma kade ole - võta mõlemad!

 


Kaks saarlast ja hiidlane lähevad koos paadiga merele kala püüdma. Püüdnud tuulevaikuses kala tunnike-paar ütleb üks saarlane järsku "jah". Läheb tunnike mööda ning siis ühmab teine saarlane "jah". Püüavad kala edasi ja mõne aja pärast lausub hiidlane "jajah". Jõudnud lõpuks saagiga maale tagasi eemalduvad saarlased ja arutavad omavahel: "järgmine kord hiidlast küll kaasa ei võta, räägib teine liiga palju!"

 


Hiiumaa olevat alguse saanud sellest, kui üks Saaremaa kalur olla mõrra merre unustanud. See hakanud igasugust sodi korjama ja nii see saar, mida täna kutsutakse Hiiumaaks, alguse saanudki.

 


Olla üks Saaremaa põline loomapidaja viinud isetekkelisele saarele oma lambad suveks vabapidamisele. Unustanud need sinna ära ja sellest tekkinud Hiiumaa saarele püsielanikud, hiildased.

 


Hiiumaal võib pere kohta olla kuni kolm kana... muidu siblivad saare laiali.

 


Saarlane kukub kai pealt vette. Ronib välja, märg, nagu kassipoeg...hiidlane tuleb juurde ja uurib tükimat aega. Saarlane lõpuks vihastab ja karjub, et "Mida sa passid!?" Hiidlane vastu: "Ei ma passi midagi, tahtsin lihtsalt küsida, kas märjaks ka said...?"

 


Miks kogunevad saarlased äikese ilmaga Saaremaa põhjarannikule? Sest nad arvavad, et hiidlased teevad nendest pilti.

 


 

Viimati muudetud: 7. veebr. 2023

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.