TOP 10 sportlikku tegevust Saaremaal

Kuressaare on Euroopa spordilinn 2020. Seda väärikat aunimetust on juba 20 aastat välja andnud Euroopa spordilinnade liit ACES Europe. See on tunnustus linnale suurepäraste sportimisvõimaluste eest. Euroopa spordilinna tiitel toob Kuressaare spordiüritustele kahtlemata suurema kajastuse Euroopas ning seega loodetavasti ka rohkem välissportlasi ja kaasaelajaid! Olete kõik oodatud Kuressaarde sportima!

 

Saaremaa ralli

Maailma kiireima mehe, WRC ralli võitja Ott Tänaku koduteedel toimub igal sügisel Eesti ralli meistrivõistluste viimane etapp. Eesti kõige pikema ajalooga rallit tulevad saarele vaatama tuhanded autospordihuvilised. Need, kel rallipisik veres, aga Eesti meistrivõistluste tase püüdmatuks jääb, kihutavad aasta läbi võidu rahvaralli etappidel.
Rohkem ifot: www.saaremaarally.eu

Saaremaa ralli
Foto: Alar Truu

Jooksuvõistlused

Jooksuvõistlusi on Saaremaal nii eri pikkuse kui ajalooga. Ultima Thule maratoni jooksjad on neljal aastal läbinud maratoni distantsi Kuressaare linnatänavatel ja selle läbiümbruses. Kolme Päeva Jooksu osalejad läbivad sama pika distantsi kolmel järjestikusel päeval, põigates Kuressaare kõrval ka Sõrve metsaradadele.
Rohkem infot: www.saaremaajooks.ee ja www.ultimathulemarathon.com

Golf

Saaremaa mereline pehme kliima võimaldab golfi mängida maikuust novembrini. Saare Golfi 18 rajaga golfiväljak paikneb vaid 15minutilise jalutuskäigu kaugusel Kuressaare vanalinnast. Väljaku kvaliteeti hinnatakse üheks Eesti parimaks ning hooaja vältel toimub siin mitmeid suuremaid ja väiksemaid võistlusi.
Rohkem infot: www.saaregolf.ee

 

Golfiväljak Saaremaal
Foto: Saare Golf

Tennis

Tenniseväljakuid leiab nii Muhu kadakate kui Kuressaare linnapargi rüpest. Kui õueväljakutel jahedaks läheb, saab lööke harjutada Kuressaare Tennisekeskuse siseväljakutel. Just seal toimuvad ka saare tuntuimad tennisevõistlused – Angerjaturniir ja Kuressaare Cup.
Rohkem infot: www.kuressaaretennis.ee

Võrkpall ja rannavolle

Saaremaal on võrkpall kõrgelt hinnatud. Siin on oma võrkpallikoondis, mis on Eesti üks parimaid, nende mängudele saab kaasa elada ka Kuressaares. Suvel mängitakse Kuressaare rannas rannavollet.
Rohekm infot: www.saarevolley.ee ja www.saarevorkpall.ee

Rannavõrkpalli mängitakse Kurrssaare kesklinnas liival
Kuressaare kesklinna renoveerimistööde ajal sai võrkpalli nautida ka südalinnas

Karujärve rattamaraton

Saaremaa jalgrattaklubi Viiking poisid teevad tegusid aasta läbi, aga hobiratturite tipp-moment jõuab Saaremaal kätte sügiseti. Sel aastal toimub kümnendat korda Karujärve rattamaraton, kus endise sõjaväebaasi territooriumil ja selle ümbruses saavad oma jaksu proovile panna kõik maastikuratturid.
Rohkem infot: www.karutervis.ee 

Veesport

Sadade kilomeetrite pikkuse rannikuga saare puhul oleks patt, kui siin veespordiga ei tegeletaks. Saaremaa hingel seda pattu ei ole. Siinsed lohesurfarid teevad Eesti rekordeid nii kõrgustesse hüppamises kui kiiruses. Siinsed purjetajad on ühtmoodi tublid nii vee kui jää peal. Ja tuulevaiksete ilmadega võib kogu selle seltskonna leida aerulaudadel (SUP) sõitmas.
Rohkem infot: www.visitsaaremaa.ee/naudi/merelised-tegevused-saaremaal

Mees ja laps lohesurfafad Saaremaal
Foto: Kristina Mägi

Suvi- ja talisuplus

Lisaks suviste rannamõnude nautimisele on saart ümbritsev meri ka oluline võistlusareen. Igal suvel toimuval Väikese väina avaveeujumise võistlusel ujuvad osalejad Muhumaalt Saaremaale. Vesi tõmbab saarlasi kohe sedavõrd, et uut aastat alustatakse traditsiooniliselt 1. jaanuaril Orissaare Karsummil jääkülma vette hüpates.

Enduro GP

Teist korda Eestis ning esimest korda Saaremaal toimub 17.–19. juulil Kuressaares Enduro maailmameistrivõistluste etapp. Kahel päeval läbivad selle motospordiala võistlejad Kuressaare ümbruses maastikul raskeid kiiruskatseid. Sündmuse naelaks on otse Kuressaare kesklinnas toimuv publikukatse.
Rohekm infot: www.endurogp.org

Enduro GP Saaremaal

Mölkky Euroopa sisemeistrivõistlused

Kas tead, mis mäng on mölkky? Ei tea? Siis tule uuri järele 14.–15. märtsil Saaremaal, sest just siis toimuvad Kuressaares mölkky Euroopa sisemeistrivõistlused. See Soomes leiutatud viskemäng on ühtmoodi kaasahaarav nii võistlejatele kui pealtvaatajatele.
Rohkem infot siit: www.molkky.ee/em-2020-3/

Artikkel ilmus esimest korda sihtkoha ajakirjas Mo Saaremaa. Ajakirja on võimalik veebis lugeda siin ja paberkandjal leiab selle Saaremaa Turismiinfokeskusest.

Viimati muudetud: 1. dets. 2021

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


  Liitu uudiskirjaga


   TAVA

   Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine saarepuhkus. Kirjutame, mida uut ja põnevat meitel on, mida siinsetel saartel teha
   ja läkitame teele meie ettevõtete parimad pakkumised.