Teatripuhkus Saaremaal

Kuressaare kesklinnas asub hubane Kuressaare Teater, mille repertuaar on rikkalik; on nii draamat kui komöödiat, etendusi ka lastele. Aastas tuleb Kuressaare Teatris välja mitmeid lavastusi, kuid etenduvad ka külalisetendused. Planeeri oma puhkus Saaremaal ja tule veel sel aastal teatripuhkusele!

20 ehk PAARKÜMMEND KORDUMATUT AASTAT KURESSAARE TEATRI LAVAL

Peale kauni looduse ja rahuliku elukeskkonna saab Saaremaa uhke olla ka omaenda professionaalse teatri üle. 1. juulist 2019. aastal Kuressaare Linnateatrist sihtasutus Kuressaare Teatriks saanud kultuuritempel peab kohe-kohe saabuval 4. detsembril maja taasavamise 20ndat sünnipäeva.
Õhtu, mis kannab pealkirja „20 ehk paarkümmend kordumatut aastat Kuressaare Teatri laval”, toob vaatajateni esietenduse „Naksitrallid”, lavale astuvad nii oma- kui külalisnäitlejad ja näha saab ka dokumentaalset retrospektiivi teatri senistest tegemistest.
Nagu ühele pidulikule sündmusele kohane pakutakse ka sünnipäevakooki ja -jooki. Oodatud on kõik huvilised!

 

4. detsember kell 19.00
Pileti saad osta siit või Kuressaare Teatri kassast.

Kuressaare teatri 20nda sünnipäeva plakat

RÖÖVSAAK

Musta huumori austajatele tuli Kuressaare Teatril sel sügisel välja etendus “Röövsaak”. Seda lugu on nimetatud ka Briti musta komöödia pärliks. Lavastaja Peeter Tammearu on intervjuus ERRile öelnud: "Aga samas on ta nii eluline, kui me mõtleme meie oma probleemide peale või Inglismaa probleemide peale või Euroopa probleemide peale. Selline farss võib-olla esitab mõningad küsimused meile veidi avaramalt ja laseb meil natuke naerda ka nende asjade üle, kus me muidu ühiskonnas kipume võib-olla veidi kurjaks minema." Tegemist on traagiliselt hukkunud noore näitekirjaniku Joe Ortoni (1933 - 1967) kuulsaima näidendiga.

 

Lavastaja: Peeter Tammearu (Endla teater).
Osades: Raivo Trass (külalisena), Triinu Meriste (Ugala Teater), Markus Habakukk, Jürgen Gansen, Raivo Rüütel (külalisena), Ahto Matt.

 

Etendused sel aastal: 30. november, 29. detsember kell 19.00; rohkem etenduste aegasid leiad siit.
Piletid saab osta siit või Kuressaare Teatri kassast.

Kuressaare Teatri etenduse Röövsaak plakat

NAKSITRALLID

Talve hakul esietendub Kuressaare Teatris lustakas lavastus “Naksitrallid”, hea põhjus minna lastega koos aega veetma hubasesse teatrimajja.
Kord kohtusid ühe linnakese jäätiseputka juures täiesti juhuslikult kolm imelikku ja omanäolist mehikest - Sammalhabe, Kingpool ja Muhv. Tuli välja, et nad kõik on ühed kenad naksitrallid. Nad otsustavad kampa lüüa ja Muhvi mugava furgoonautoga üheskoos edasi rännata. Tundub, et edasi saab minna ainult paremaks!?

 

Lavastaja: Rauno Kaibiainen (Improteater IMPEERIUM)
Osades: Markus Habakukk, Tanel Ting, Jürgen Gansen.

 

Etendus sobib alates 5ndast eluaastast.
Etenduse pikkus 45 minutit, ühes vaatuses.

 

Piletid saad osta siit või Kuressaare Teatri kassast.
Etendused sel aastal: 4.-7. detsember, 9.-11. detsember, 29. Detsember, rohkem toimumisaegasid vaata veebist.

Kuressaare Teatri etenduse Naksitrallid plakat

TASA, VAIKSELT SÕUDVAD PILVED...

Aasta eelviimasel päeval on Kuressaare Teatris ajalooline etendus, mille sündmused viivad vaataja tagasi aastasse1919. See on aeg, mil Saaremaal lahvatas mäss.
1919. aasta veebruaris oodatakse mobiliseeritud noormehi Kuivastusse. Teadmatus ja segadus on suur. Piisab vaid mõne ässitaja ilmumisest, kui aastasadu mõisnike meelevallas elanud rahvas on valmis võitlema oma uue vabaduse eest. Selle nimel ollakse valmis tapma ja tapetud saama. Samal ajal käib Kuressaares valimisvõitlus, mille käigus ununeb Eesti Vabariigi esindajatel taaskord rahvas ning tema heaolu.
Muutuvas maailmas, mis verinoore vabariigi vaiksel ja rahulikul saarel käärima kipub, seisab lipnik Tamm, kes püüab selles segaduses pisutki tasakaalu jalgadele seada. Inimlikud väärtused põrkuvad hirmu ja lootustega. Armastus taandub kõrvaltegelase rolli ja ühel hetkel leiab kogu Saaremaa ja Muhumaa end küsimuse ees – milleks see kõik?
Aga vastajaid pole. Neid pole kunagi olnud, kui otsitakse uusi tõdesid ja uut õigust. Ainult pilved sõuavad tasa, vaikselt... Ainult lumi langeb tasa, vaikselt... Nii nagu 100 aastat tagasi.

 

Autor: Urmas Lennuk
Lavastaja: Raivo Trass
Osades: Markus Habakukk, Jürgen Gansen, Tanel Ting, Katrin Kalma, Jane Napp (Endla Teater), Rauno Kaibiainen, Harry Kõrvits, Arvi Mägi, Rasmus Vendel, Juhan Soon, Uku Pärtel Rand, Uku Pokk ja Matis Prostang.

 

Etendus sel aastal: 30. detsember kell 19.00.
Pileti saad osta siit või Kuressaare Teatri kassast.

Etenduse Tasa, vaiksel, sõudvad pilved ...

PS! Kuressaare Teatril tasub silm peal hoida ka suvekuudel, sest siis mängitakse suveetendust. Aastaid on suveetendusi mängitud Kuressaare pargi läheduses asuvas Sadamaaidas.

 

Kus peatuda, kui tulla teatripuhkusele? Valiku majutusasutusi leiad siit ja spaad leiad siit.

 

Kuressaare Teater asub aadressil Tallinna tn 20, Kuressaare.
Pileteid saab osta Piletimaailmast ja teatri kassast E-T kell 16.00-18.00 ja K-R kell 11.00-14.00. Kassa avatud ka tund enne etenduse algust.

 

Kena lugu!

Kuressaare Teatri teatrimaja
Kuressaare Teateri teatrimaja

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.