Teatripuhkus Saaremaal

Kuressaare kesklinnas asub hubane Kuressaare Teater, mille repertuaar on rikkalik; on nii draamat kui komöödiat, etendusi ka lastele. Aastas tuleb Kuressaare Teatris välja mitmeid lavastusi, kuid etenduvad ka külalisetendused. Planeeri oma puhkus Saaremaal ja tule veel sel aastal teatripuhkusele!

SHAKESPEARE´I KOGUTUD TEOSED

Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield

 

Kõik, kes soovivad korralikult naerda, on oodatud Kuressaare Teatrisse. Ühe õhtuga mängitakse ära kogu Shakespeare’i looming - laval saab näha rohkem kui 30 näidendit ning 154 sonetti.
Georg Meri tõlkes on eestikeelne Shakespeare’i väljaanne 1791 lehekülge pikk ja kaalub umbes kolm kilo, nagu kolmekilone hantel. Selleks, et nii suur hulk kirjanduslikku materjali vaimu ei murraks, on seda lühendatud ja pandud arusaadavasse keelde tänasele Eesti teatrivaatajale.

Lavastaja Sander Pukk. Mängivad Tanel Ting, Jürgen Gansen ja Markus Habakukk. Helilooja Veiko Tubin.

 

Etendused 21. novembril, 12., 28. ja 30. detsembril kell 19.00 Kuressaare Teatris.

Punanmütsike Saaremaal Kuressaare Teater

KES ON PUNAMÜTSIKE?

 

Sel talvel saab Kuressaare Teatris näha punamütsikest.
Kõik teavad lugu punase mütsiga tüdrukust, kes kohtus teel vanaema juurde mitte just kõige humaansemaid plaane pidava hundiga. Niisiis, Punamütsike, kas Charles Perrault moodi, vendade Grimmide kirjutatud kujul või mingem hoopis 12. sajandi tagusesse Kesk-Euroopasse, mis arvatakse Punamütsikese loo sünnipaigaks olevat. Vahele ei saa jätta ka Hiinat, kus see lugu sadu aastaid omal kujul inimesi köitnud on. Erinevad variatsioonid tuntud loost, mida ka paljud 19. ja 20. sajandi klassikud omal moel analüüsida proovinud.

Kuressaare Teatri trupp võtab selle ammu tuntud loo uuesti vaagida, et kes see Punamütsike oli, kes keda ikka ära süüa tahtis ja mismoodi see lugu tänapäevaselt välja paista võiks. Igatahes Punamütsike tuleb kõigepealt ülesse otsida, koos hea teatripubliku abiga.

Näidend Charles Perrault ja vendade Grimmide muinasjuttude ainetel.

Lavastus sobilik alates 5. eluaastast. 

Lavastaja Aarne Mägi, mängivad Lee Trei (Eesti Noorsooteater), Tanel Ting ja Markus Habakukk. Kunstnik Mae Kivilo.

 

3. detsembril kell 11.00 ja 13.00, 4. detsembril kell 13.00, 5. detsembril kell 12.00, 7. detsembril kell 11.00, 9. detsembril kell 11.00 ja 13.00, 10. detsembril kell 11.00, 11. detsembril kell 11.00 ja 13.00, 30. detsembril kell 11.00.

 

 

PRAEGU POLE AEGA ARMASTAMISEKS

Teater R.A.A.A.M külalisetendus. 

 

Mida teha, kui ettekuulutaja, kes pole veel kunagi eksinud, on teatanud, et sinu naise juurde tuleb täna öösel mees? Aga sinul on nagu kiuste vaja sõtta minna! Vägagi keeruline olukord.

“Praegu pole aeg armastamiseks” on kurbnaljakas lugu sellest, kuidas inimene teeb kõik, et oma õnne edasi lükata. Me mõtleme välja üha rohkem asju, mis ei lase meil olla koos nendega, keda me armastame. Sõjad, religioon, masside arvamus, lisaks poliitika, seisuslikud erinevused, mood, virtuaalne tegelikkus. Ja paistab nii, et inimkond jätkab asjade väljamõtlemist, mis meid üksteisest eraldavad.

Lavastus põhineb Guilherme Figueiredo näidendil “Um Deus dormiu lá em casa” (Maja, kus magas jumal). Lugu tugineb vanakreeka müüdile armukadedast sõjapealikust Amphitryonist, tema imekaunist naisest Alkmenest ja kavalatest jumalatest.

Lavastus nomineeriti 2018. aasta Eesti teatriauhindadele parima lavastuse, parima meespeaosatäitja ja parima naispeaosatäitja kategoorias. 

Lavastaja Damir Salimsjanov (Udmurtia). Mängivad Kristo Viiding, Mari Liis Lill või Ingrid Margus, Martin Kõiv, Ott Kartau (kõik vabakutselised), Harriet Toompere (Draamateater), Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater)

 

Etendus 6. detsembril kell 16.00 Kuressaare Teatris. 

 

Kuressaare Linnateater
Kuressaare Teatri etenduse Naksitrallid plakat

NAKSITRALLID

 

Talve hakul etendub Kuressaare Teatris lustakas lavastus “Naksitrallid”, hea põhjus minna lastega koos aega veetma hubasesse teatrimajja.
Kord kohtusid ühe linnakese jäätiseputka juures täiesti juhuslikult kolm imelikku ja omanäolist mehikest - Sammalhabe, Kingpool ja Muhv. Tuli välja, et nad kõik on ühed kenad naksitrallid. Nad otsustavad kampa lüüa ja Muhvi mugava furgoonautoga üheskoos edasi rännata. Tundub, et edasi saab minna ainult paremaks!?

Etendus sobilik alates 5. eluaastast.

Lavastaja: Rauno Kaibiainen (Improteater IMPEERIUM)
Osades: Markus Habakukk, Tanel Ting, Jürgen Gansen.

 

Etendus 29. detsembril kell 11.00.

ARMASTUSE KIRJAD

Albert R. Gurney 

 

“Armastuse kirjad” on hingeminev armastuslugu kirjades läbi kogu elu. 

Ühel möödunud sajandi kaheksakümnendate aastate sombusel talvepäeval, kui kogu Ameerika idarannikul sadas lörtsi ja vihma, sai 56-aastane Ühendriikide senaator Andrew Makepeace Ladd enda kätte tagasi paki kirju…

Armastuse kirjad tegeleb ligi poole sajandi pikkuse kirjadesse valatud armastuslooga maailmas, kus kirjakirjutamine oli väga oluline suhtlemisvahend, eriti meeste ja naiste vahel.

Tõlkija ja lavastaja Peeter Tammearu. Osades Piret Rauk ja Peeter Tammearu. 

 

Etendus 29. detsembril kell 19.00 Kuressaare Teatris. 

Kuressaare Teater Saaremaal teatripuhkus

Kuressaare Teatri mängukava on leitav kodulehelt.

Pileteid on võimalik osta Piletimaailmast, Kuressaare Teatri kassast E-T kell 16.00-18.00 ja K-R kell 11.00-14.00 ning tund enne etenduse algust.

 

 

Kus peatuda, kui tuled teatripuhkusele? Valiku majutusasutusi leiad siit ja spaad leiad siit.

 

Kuressaare Teater asub aadressil Tallinna tn 20, Kuressaare.

 

Kena lugu!

Kuressaare Teatri teatrimaja

Viimati muudetud: 18. nov. 2020

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.