Sõbrapäev Saaremaal

Juba 1867. aastast on teatud seda Saaremaalt pärit vanasõna “Ütle, kes on su sõbrad, siis ütlen, kes sa ise oled”. Tänapäevalgi ollakse seda uskumust, et igaüks on enda ümberkaudsete inimeste nägu ja tegu. Sõpru tahetakse ikka meeles pidada ja sõprust tähistada. Nii on meie vastlapäeva ligi hiilinud ka üks välismaine püha, mida eestlased põhjanaabrite eeskujul sõbrapäevaks ja saarlased söbrapäevaks kutsuvad.

 

14. veebruaril tähistatava valentinipäeva tekkeloo kohta on erinevaid teooriaid, kuid enamasti seostatakse seda armunute kaitsepühaku Püha Valentiniga. Usuti, et just sel päeval on vabadel ja vallalistel suurem võimalus oma armastatut kohata. Eestis tähistatakse sõbrapäeva aktiivsemalt alates 90. aastatest. Palju on traditsioone lasteaedades ja koolides - riietutakse punasesse või roosasse, kingitakse üksteisele kaarte ja räägitakse sõprusest.

 

Sel korral küll kõiki sõpru kokku kutsuda ei oleks hea, kuid miks mitte mõnele heale sõbrale sel pühapäevasel päeval helistada, sest pea meeles vanade saarlaste ütlust: “Tahad, et söber piaks ea olema? Siis o' sa enne.”

 

Kui sinu sõbrapäev saabub seekord Saaremaal, siis jaluta romantilises Kuressaares, naudi päikeseloojangut lumisel mererannal ja vaata üle meie suurepärased sõbrapäeva pakkumised.

Sõbrapäev Saaremaal Arensburgi brunchiga
Sõbrapäeval, 14. veebruaril 11:00-13:00 on võimalik Arensburgi restoranis imemaitsvat 5-käigulist brunch menüüd nautida koos pokaali šampanjaga!
Sõbrapäev Saaremaal Veski töötoas
Maagiliste haldjate õpituba Saaremaa Veskis 14. veebruaril kell 12:00. Loome haldjaid, naudime üksteise seltskonda, soovi korral ka sooja teed ja kooki.
Sõbrapäev Saaremaal WOW elamuskeskuses
Sõbrapäeval 14. veebruaril koos sõbraga WOW keskusesse minnes on pilet mõlemale poole soodsam.
Sõbrapäev Saaremaal kontserdiga "Armastuskirjad"
Kontsert Mart Saare „Armastuskirjad“ Kuressaare kultuurikeskuses reedel 12. veebruaril kell 19.00.
Sõbrapäev Saaremaal koos Arensburgi veinijuttudega
Jäta argipäev seljataha ning tule 13. veebruaril 18:00 Arensburgi veinikeldrisse, et õppida tundma hinnatud vahuveine & šampanjasi.
Sõbrapäev Saaremaal või miks mitte hoopis Viirelaiul?
Viirelaiul toimub 13. veebruaril midagi väga erilist - Peakokk Orm Oja “Õhutusöök jääl”.
Sõbrapäev Saaremaal Saaremaa Spa hotellides
Veebruaris on Saaremaa Spa Hotellide romatikapakett "Saare Romanss" eriti hea hinnaga, vaid 169€!
Sõbrapäevaks kingi Pädaste mõisa kinkekaart
Pädaste Mõisa kinkekaart pakub sõbrapäevaks võimalust üllatada oma armsamat erilise elamusega, mis jääb alatiseks meelde.
Sõbrapäev veeda Saaremaal LaPerla restoranis
LaPerla restoran ootab Sind koos sõbraga alates reedest (11. veebruarist) kuni pühapäevani (14. veebruar) nautima sõbrapäeva erimenüüd.

Kui tahad edaspidi olla esimeste seas, kes kuulevad Saaremaa uudiseid, saavad parimaid pakkumisi ja ammutavad suurepäraseid reisiideid, siis liitu kindlasti meie UUDISKIRJAGA.

Viimati muudetud: 9. veebr. 2021

Loe lisaks

Privaatpostitus: Saaremaa ja Muhu suuremad sündmused 2021

Millist spaad valida?

10 põhjust Saaremaale tulemiseks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.