Saaremaa mönusad suvekohvikud

Suvekuudel tekib siia-sinna vahvaid väikseid kohvikuid. Pahatihti tuleb aga sügis enne kätte ja kohvikud pannakse kinni enne, kui see info Sinuni jõuab. Et see suvi nii ei läheks, panime kirja kuus tuttuut Saaremaa kohvikut, mis just avatud või kohe-kohe avatamas. Juurde lisasime viis viimaste hooaegade tulijat, kes paljudele võib-olla veel teadmata. Omalt poolt julgeme lubada, et kui Sul kõik kohvikud on läbi käidud, on Saaremaale kenasti ring peale saanud ja kõht kindlasti head ja paremat väga täis.

La Muhu jäätisekohvik

La Muu ökojäätised vallutasid turule tulles kohe eestlaste südamed. Seda nii imeliste maitsete kui lustakate nimede pärast. Sel suvel on La Muu paljude eestlaste kombel võtnud nõuks suvitada Muhu saarel. La Muhu pop-up jäätisekohvik on end sisse seadnud Liiva keskuses, Konsumi vasakus tiivas ning maiustada saab nii kohapeal, kui lemmikuid koju kaasa ostes. Jäätiselett on kirju nagu Muhu naise siilik ning valikus on ka erijäätised, mida poeriiulilt ei leia. Käsitööjäätiste kõrval pakub kohvik ka mahelimonaade ja ökoubadest valmistatud kohvi.

 

Kus? Liiva küla
Avatud millal? Iga päev 10-20
Kust saab infot? www.facebook.com/lamuujaatis/

La Muhu jäätisekohvikust leiab erijäätiseid, mida poest osta ei saa // Foto: LaMuu

Kohvik Pritsukas
Orissaares vanas tuletõrjedepoos on ennast sisse seadnud kohvik Pritsukas. Juba varastel hommikutundidel on Sul sinna asja, kuna maitsvat hommikumenüüd hakatakse pakkuma juba kell 8. Päevane menüü on kohvikul rikkalik, sisaldades nii sütel valmivat Muhu lammast ja veiseliha, kui ka Tai köögist inspiratsiooni saanud roogasid. Kuna kohviku ühte omanikest on varasemalt kohatud pealinna tipp-restoranide köögis, ei ole roogade headuses kahtlemiseks vähimatki põhjust.

 

Kus? Orissaare
Avatud millal? Pühapäevast neljapäevani 8-20, reedel ja laupäeval 8-22
Kust saab infot? www.facebook.com/Pritsukas-208621645856574/

Pritsukas terrass ootab Sind nautima päikest ja head-paremad // Foto: Kohvik Pritsukas

Purjelaev Hoppet
Ainus eestiaegne säilinud ja seilav purjelaev ~ Wabariigi Kauneim Laev ~ kahvelkuunar Hoppet kutsub nüüdsest kõiki pardale Kuressaare jahisadamas. Just selle koha on laev endale nüüd koduks valinud. Hoppetil saavad see suvi toimuma nii lustakad väljasõidud Abrukale kui romantilised päikeseloojangukontserdid. Aga nendel momentidel, kui laev merel ei ole, oodatakse Sind pardale janu ja nälga kustutama. Admiral von Bellingshauseni Salongis pakutakse ette tellimisel mahe- ja ulukimenüü, ning skandinaavia rannarahva sööki. Pardal on koguaeg avatud ka mõnus baariosa, kus on hää kraam ja auhinnatud snapsid nii maalt kui merelt: Eesti käsitöö ginid, -ölutid ja –siidrid. Laeval on kohaliku Saaremaa käsitöö toodanguna oma Ohvitseride Gin, Pootsmani Koduöluti ja Näkineiu Siider.

 

Kus? Raiekivi säär (lossi kõrval)
Avatud millal?
siis kui purjelaev on sadamas
Kust saab infot? www.purjelaevad.ee

Hoppetil pardal saab paremaid palasid kaptenihärra varasalvest // Foto: Purjelaev Hoppet

Sõrve värava maja
Sõrve sääre alguses, Salmel, avas juuni alguses uksed Sõrve värava maja. Enne Säärele sõitmist tasub seal kindlasti peatus teha, keha kinnitada ja kaasa osta toredaid kohalike meistrite tooteid. Kohviku ruumides asub väike suvine infopunkt, mis näitab Sulle kätte Sõrve sääre kõige põnevamad peatuskohad. Käsitööhuvilised saavad osa võtta töötubadest (viltimine, keraamika, maalimine jne), mille toimumise osas tasub pilk peal hoida Sõrve värava maja FB lehel. Kehakinnituseks pakutakse suve esimesel pooles kooke ja pirukaid, kuid hiljem on lootus ka salatit, suppi, suitsukala ja pannileiba

 

Kus? Sõrve mnt 8, Salme
Avatud millal? Iga päev 10-18
Kust saab infot? www.facebook.com/sorvevarav/

Sõrve värava maja triibulised uksed ootavad kõiki külalisi // Foto: Sõrve värava maja

Suvekohvik Söuke

Päris Sõrve sääre tipus, otse tuletorni jalamil, on ennast sisse seadnud õdus väike suvekohvik Söuke. Kohvikus valmivad värskelt suurepärased tänavatoidud, mida on lihtne enne matka kaasa haarata. Valikust leiab mahlaseid burgereid, tervislikke vrappe, krõbedaid bataadifriikartuleid ning imemaitsvaid topsimagustoite. Vahel üllatavad perenaised ka muu hää ja paremaga. Lisaks leiab lettidelt parimate kohalike tootjate käsitööd, ürte, imejooke ja muidu toredaid vigureid. Jah, Söukses saab kenasti kõhu täis ja meele rõõmsaks!

 

Kus? Sääre tipp
Avatud millal? Iga päev 10-18
Kust saab infot? www.facebook.com/kohvikSouke

Maailma äärel ootab Sind Söuke kohvik // Foto: Kohvik Söuke

Lõunaranna sadam
Lõunaranna sadam ei oota enda juurde mitte ainult merekarusid, vaid ka maadmööda tulijaid. Kõht söödetakse täis nii ühtedel kui teistel. Söögid on kõik kohapeal ja kiiresti valmistatud – supp, pelmeenid, praad, tortillad jne. Mõned korrad aastas suuremate ürituste aegu on sadamas aga tõeline pidupäev. Siis kütab peremees 4-5 tundi oma kivist pitsaahju, kus valmivad vaieldamatult Muhu saare kõige paremad pitsad.

 

Kus? Lõunaranna sadam, Muhu
Avatud millal? Iga päev 10-22 või siis kui peremees on kohal
Kust saab infot? https://www.facebook.com/L%C3%95UNARANNA-SADAM-104339516272120/

Lõunaranna sadama kiviahju pitsad on kuulsad üle saare // Foto: Kalmer Saar

Kohvik Nöges
Saaremaa lõunarannikul tegusas Pihtla külas asuv kohvik Nöges toimetab ajaloolises Pihtla vanas vallamajas, mis on kohaliku ehitusmeistri poolt püstitatud juba1891. aastal. Kohvikut pidav pere on roogade sisse pannud palju hoolt ja armastust. Kohviku menüüs on kohalikest saadustest valmistatud saaremaise mekiga toidud. Erilise kuulsuse on pälvinud kohapeal valmistatud leib, küpsetised ja koogid, mis kõik on imemaitsvad.

 

Kus? Pihtla küla
Avatud millal? Pühapäevast neljapäevani 12-18, reedel ja laupäeval 12-21
Kust saab infot? www.facebook.com/kohviknoges/

Lisaks maitsvale söögile pakub Nöges ka lummavat atmosfäri // Foto: Kohvik Nöges

OmaKoda suvekohvik
Kunstnikuhingega Seida on oma Vanamõisas asuva kodu uksed avanud kõigile teelistele. Tema koduköögis valmivad nii soolased kui magusad suupisted, mida kohvi kõrvale hea mekkida. Tõsisemaks kehakinnituseks sobivad hästi perenaise kokaraamatust valitud päevasupid. Kui kõht head-paremat täis, viska enne äraminemist kindlasti pilk peale ka väikesele suveniiripoekesele, kust leiad perenaise enda valmistatud käsitööesemeid. Keraamikahuvilised peaksid planeerima rohkem aega, sest OmaKoja keraamikakoda ootad huvilisi saviga tutvust tegema.

 

Kus? Peedu talu, Vanamõisa küla
Avatud millal? Iga päev 12-18 (alates 24. juulist)
Kust saab infot? https://www.facebook.com/OmaKoda-O%C3%9C-239105559593101/

OmaKoda suvekohvikust leiad iga päev ühe supe perenaise kokaraamatust // Foto: OmaKoda suvekohvik

Pidumäe talu suvekohvik
Pidula mõisa kõrval asuv Pidumäe talu suvekohvik avab oma uksed poolest juunist. Sellest armsast teeäärsest peatuspaigast saad perenaise koduahjus valminud kooke ja pirukaid ning kõrvalerüüpamiseks kohvi. Kui kohalikel kaluritel on juhtunud hea päev olema, võib suvekohviku menüüst leida ka praetud lesta. Suvel hakatakse äsja-saabunud pitsa ahjus kohvikukülalistele valmistama koduseid pitsasid.

 

Kus? Pidula küla
Avatud millal? Kolmapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval 11-19
Kust saab infot? 56692090

Pidumäe talu suvekohvik ootab kõiki möödasõitjaid // Foto: Pidumäe talu

Ranna Villa kohvik
Ranna Villa kohviku menüü keerleb selle tooraine ümber, mida pererahvas tunned kõige paremini – mägiveise liha. Nimelt on nad aastaid tegelenud mägiveiste kasvatamisega. Tõenäoliselt teavad just nemad Saaremaal kõige paremini, kuidas seda liha serveerida. Sestap ongi aastatepikkused kogemused letti löödud ja kokku pandud mitmekesine toidusedel. Menüüst leiab nii suppe, burgereid, tortillasid kui tummiseid praade, mida merevaatega terrassil nautida. Kui söödu Sulle väga maitsema hakkab, saad kohapealt kaasa osta ka mägiveise liha, et üritada rooga kodus ise järgi teha.

 

Kus? Küdema küla
Avatud millal? Teisipäevast laupäevani 9-19, pühapäeval 9-16, esmaspäeval suletud
Kust saab infot? www.facebook.com/rannacafe/

Ranna Villa kohvikust leiad saare parima mägiveise liha // Foto: Ranna Villa

Sadamaresto YLJES
Lisaks Saaremaale ja Muhule ootavad Sind hõrgud road ka Ruhnus. Otse sadamas on avatud kohvik YLJES, mille menüü sõltub suuresti hooajast. Suve hakul karulaugupesto, kesksuvel maasikad ja niipea, kui esimesed tomatid punaseks saanud, leiab ka need YLJESE köögist. Menüü ei jää peentele pealinna restoranidele kuidagi alla ja seal on nii heeringa tartar, panna cotta kahe rabarberiga, kanamaksa patee, peedine risoto kitsejuustuga vöi põrssa sisefileega. Kõht läks juba tühjaks, eks?

 

Kus? Ruhnu sadam
Avatud millal? E-L 18-22, P 12-17
Kust saab infot? www.facebook.com/ruhnukohvikyljes/

Rõõsk panna cotta krõbeda ja mahlase rabarberiga võlub ära kõik kohvik YLJES kliendid // Foto: Kohvik YLJES

Kõik Saaremaa söögikohad leiad meie maitsete alalehelt.
Kui tead veel mõnda toredat uut söögikohta, mida siin mainitud ei ole, anna meile teada, kirjutades info@visitsaaremaa.ee

Viimati muudetud: 17. juuli 2023

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.