Saaremaa jõulumaad

Kalendris aasta viimase kuu ettekeeramisega tekib tahes tahtmata põue juba kerge jõulutunne. Kuusk on Kuressaare kesklinna ülesse saanud ja esimene lumigi on nähtud. Kõlab täitsa jõululikult. Eks? Käes on aeg päkapikkudeks, jõuluimedeks ja piparkookideks. Kõike seda ja palju enamat pakuvad Sulle ka Saaremaa erinevad jõulumaad.

Jõulumaa „Elasid kord jõulu aal!“ Kuressaare lossis

Kuressaare lossiemandad ootavad lasteaia- ja koolilaste gruppe jõuluretkele läbi rahvajuttude, kus üheskoos leiame vastuseid just nendele ja veel nii mõnelegi küsimustele. Räägime rahvajutte ja mängime, vaatame vanu postkaarte, meisterdame jõulukaardi ning postitame selle vaatamata ette tulevatele takistustele teele. Maiustame veidi piparkookidega ja rüüpame peale jõulujooki.

 

Millal ja kellele?

Ettetellimisel 7. – 22. detsembril esmaspäevast reedeni

11.30 – 13.00 ja 15.00 – 16.30

Kooliklassidele ja lasteaedadele või omal käel kokkupandud gruppidele (alates 10 hinge)

Hind? 4€ laps
Kestvus? Programm kestab 1,5 tundi

www.saaremaamuuseum.ee

Kuressaare lossi jõulukaardi meistriklass - üks Saaremaa jõulumaadest

Jõulukaardi meistriklass Kuressaare lossis

Alates 2. detsembrist leiab Kuressaare linnusest pühadehõngulise õdusa jõulupostkaardi töötoa, kus külastajatele on laual kõik vajalik olemas (ka postkast), et lähedastele meisterdada ja teele panna oma tehtud jõulukaart.  šnitti saab võtta vanadelt postkaartidelt ja mõned salmidki on valmis pandud. Vajadusel on abiliseks jõuludele häälestatud külastusjuht. Mis see maksab? Postmargi ja ümbriku saab osta muuseumipoest, kõik muu on juba tavalise muuseumipileti sees. Tule meisterdama!

 

Millal ja kellele?

Kõigile lossi külastajatele alates 02.12

kolmapäevast pühapäevani  11.00 – 18.00

Hind? Täiskasvanud 8€ inimene, lapsed 6€ inimene
Kestvus? Nii kaua, kui tahad

www.saaremaamuuseum.ee

Kuressaare lossi jõulukaardi meistriklass

Keskaja elamuskeskuse Archebald päkapikumaa „Võlulabor 2“

Mõõgad, kiivrid ja piinapingid viiakse keskaja elamuskeskuses detsembris väikesele puhkusele ja jõulutemaatikale sobivad asjad tuuakse asemele. Päkapikumaal ootavad kõiki külalisi lasershow, meisterdamine, õnne valamine, küülikud ja palju muud põnevat. Võlulaboris möllavad päkapikud päkapikud – dotsent Urmel ja professor Friida.

 

Lisaks päevastele päkapikumaa üritustele saab Archebaldi jõulumiljöös korraldada ka programmi ja cateringiga firmapidusid.

 

Millal ja kellele?

Ettetellimisel gruppidele detsembri kuu jooksul

Perepäevad teise jõulupüha paiku. Jälgi infot FBs

Hind? 7€ inimene
Kestvus? Ca 2 tundi

www.archebald.ee

Archebaldi jõulumaa on üks uuemaid Saaremaa jõulumaadest

Angla tuulikumäe jõulumaa

Süütame koos laternas tule, selgitame välja nutikaimad külalised, tutvume vana- ja uueaja jõulukommetega, mängime, meisterdame, maiustame ja lustime koos Jõuluvanaga. Angla tuulikumäel saab ronida treppidest üles-alla ja tunda end möldrina või istuda traktoril ja kujutada ette, et oled traktorist eelmisest sajandist või jahvatada käsikivil ning meisterdada käsitöökodades.

 

Millal ja kellele?

Lasterühmad ettetellimisel alates 01. 12 kuni 26. 12 igal päeval 10.00–17.00

Perepäevad 23. 12 ja 26. 12 kell 14.00

Hind? 10€ täiskasvanud, 6€ lapsed
Kestvus? Ca 2,5 tundi

www.anglatuulik.eu

Angla pärandkultuurikeskuses on jõulumaad peetud mitmeid aastaid.

Jõulud viikingite loomaperega

Olgu ajad nii heitlikud kui tahes, jõuluootus on ikka helge ja hea. Nii on ka viikingipere juba pühade meeleolus. Sel jõulukuul ootame teid külla meie looma- ja linnuperele, kes on talveks kolinud hubasesse talli Laimjala külas. Viikingipargi karvased ja sulelised ootavad pikisilmi kõiki sõpru detsembrikuu nädalavahetustel. Lisaks saab kaasa lüüa viikingipere jõulutoimetustes ning nautida emandate hõrku pühadejooki. Kui ilm lubab, saab ka hobusõitu!

 

Millal ja kellele?

5. ja 6. detsembril
12. ja 13. detsembril
19. ja 20. detsembril

kell 11 ja 13

Hind? 5€ inimene
Kestvus? Ca 1,5 tundi

www.vikingvillage.ee

Jõuluprogramm ja advendihommikud WOW elamuskeskuses

WOW keskuse tragid päkapikud kutsuvad õpetajaid koos oma klassi või rühmaga lõbusat jõuluhommikut või jõulupidu pidama WOW elamuskeskusesse. Päkapikud tutvustavad elamuskeskust ja nende juhendamisel toimub teie valitud töötuba - meisterda vahva jõulukaart või jõulupärg käejälgedest, kaunista piparkooke, mängi koos meie päkapikkudega lõbusaid mänge Soovi korral aitavad päkapikud ka kingipakke jagada.

 

Lisaks ettetellitud jõuluprogrammidele toimuvad igal advendil ka toredad advendihommikud, kus ühiselt meisterdatakse, vaadatakse filme ja lustitakse.

 

Millal ja kellele?

Jõuluprogrammid ettetellimisel gruppidele detsember 2020 – jaanuar 2021

Advenihommikud kõigile ettetellimiseta

29.11, 06.12, 13.12 ja 20.12

Hind? Jõuluprogrammidel lasteaialapsed 3€, koolilapsed 6€

Advendihommikul WOW keskuse pääsmega - õpilased 8€, täiskasvanud 12€

Kestvus? Ca 1,5 tundi

www.wowkeskus.ee/joulud

WOW elamuskeskus kutsub jõulumaale

Kui soovid saada vihjeid oma järgmiseks Saaremaa reisiks või kuulda, mida põnevat meitel toimub, siisl liitu Visit Saaremaa uudiskirjaga. Hakkame Sulle kord paari kuu jooksul saatma toredaid Saaremaa sõnumeid.

Viimati muudetud: 24. nov. 2020

Loe lisaks

Teatripuhkus Saaremaal

10 põhjust Saaremaale tulemiseks

10 kulinaarset küsimust

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.