Saaremaa jõulumaad

Kalendris aasta viimase kuu ettekeeramisega tekib tahes tahtmata põue juba kerge jõulutunne. Kuusk on Kuressaare kesklinna ülesse saanud ja lumigi on maas juba mitu päeva järjest. Kõlab täitsa jõululikult. Eks? Käes on aeg päkapikkudeks, jõuluimedeks ja piparkookideks. Kõike seda ja palju enamat pakuvad Sulle ka viis erinevat Saaremaa jõulumaad.

Kuressaare Lossis toimetavad jõulukuul kaks vahvat lossiprouat, kes ootavad enda juurde nii suuri kui väikeseid külalisi. Emand Evelin armastab kunsti, ehteid ja käsitööd. Tema teab, et inimeses peab kõik kaunis olema - eriti pühade ajal. Oma kambris jagab ta näpunäiteid ja teadmisi meeleldi igaühega, kes sisse astub. Mamasel Maris hindab kõrgelt head tuju, lugusid ja mänge. Tema meelest peab kõigil olema pühadeks mõni jutt või trikk ette näidata. Ja kui peaks juhtuma, et veel ei ole, siis võib tema käest nõu küsida. Tühjade kätega ei lasta kedagi ära!

 

Millal ja kellele: 17.-21.12 16:00-20:00

22.12 11:00-15:00

Hind: 3€ laps

Kestvus: ca 2 tundi
www.saaremaamuuseum.ee

Lossi jõulumaa

Keskaja elamuskeskuse Archebald päkapikumaa
Eelmise aasta detsembris korraldas Archebald päkapikumaa. Mõõgad, kiivrid ja piinapingid viidi väikesele puhkusele ja jõulutemaatikale sobivad asjad toodi asemele. Ja tuleb tunnistada, et see Päkapikumaa kujunes igati menukaks. Külastajaid oli rohkem kui loota julgesime ja laste, aga ka täiskasvanute rõõm ja rahulolu olid nii suured, et võime siinkohal kinnitada, et 2018. detsembris tuleb Archebaldis päkapikumaa taas.

 

Lisaks päevastele päkapikumaa üritustele saab Archebaldi jõulumiljöös korraldada ka programmi ja cateringiga firmapidusid.

 

Millal ja kellele: Perepäevad 15.12 ja 22.12 algusega kell 12.00 Eelnev registreerimine on vajalik

Ettetellimisel gruppidele (min 15 inimest) detsembri kuu jooksul

Hind: 7€ inimene

Kestvus: ca 2 tundi
www.archebald.ee

Keskaja elamuskeskuse päkapikumaa

Angla jõulumaa tuulikumäel ja pärandkultuurikeskuses

Angla jõulumaa ootab lapsi seitsme erineva üllatusega nii õues kui toas. Ei ole siin kunstkuuske ega Hiinast tellitud kingitusi. Kõik on ehe ja Saaremaine. Piparkoogitaigna rullimisest ja vormimisest ilmuvad erikujulised  piparkoogid. Kui koogid ahju pandud, meisterdame vanaemade- ja vanaisade aegseid jõulukaarte. Ümber laua ühise perena istudes räägime jõulukombestikust, kodustest traditsioonidest ja maiustame pühadetoitudega. Tantsime, laulame ja mängime!

 

Anglasse suundudes võta kaasa toasussid, selga pane soe jope, kindad, sall, talvemüts.

 

Millal ja kellele: Perepäev 25.12.2018 15:00

Ettetellimisel  gruppidele (min 15 inimest) 01.-26.12.2018 algusega kell 10:00 ja 14:00

Hind: 6€ inimene
Kestvus: ca 2,5 tundi
www.anglatuulik.eu

Angla jõulumaa

Asva viikingiküla jõulumaa

Kuni linnuse valmimiseni oleme Asva viikingiküla talvekuudeks koos looma- ja linnuperega kolinud Laimjala külas asuvasse avarasse tallihoonesse. Just siin asubki Viikingite Jõulumaa, kus teid tervitavad teiste seas nii auväärsed hobused, kepsakad kitsed, vahvad jänkud kui lustakas linnupere. Kuulame pererahva lugusid salapärastest viikingite jõuludest. Just viikingite talvepühadest nimega Jul ongi välja kasvanud tänapäeva jõulude traditsioon. Viikingiküla jõulumaal saad osa viikingite jõulueelsetest toimetustest ning meisterdame, küpsetame, mängime vanu mänge ja naudime viikingielu!

 

Millal ja kellele: Perepäev 16.12.2018 12:00-16:00

Hind: 8€ inimene
www.facebook.com/asvaviikingid

Asva viikingiküla jõulumaa

Püharisti päkapikukool
Kõik Ida-Saaremaa päkapikud on oma teadmised kokku koondanud ja toovad need ilmarahva ette päkapikukoolis Püharisti puhkekeskuses. Pooleteise tunnise eeskava sisse mahub nii teatrietendus kui päkapikuks olemise töötoad. Muuhulgas toimuvad piilumise ja hiilimise õpitoad, mis on igale päkapikule hädavajalikud. Koolipäeva juurest ei puudu ka väike näks ja kaunistatud piparkoogid.

 

 

Millal ja kellele: Kogu perele 14.12.2018 18:00

Ettetellimisel gruppidele 14.12.2018 9:00-18:00

Hind: 2€ inimene

Kestvus: ca 1,5 tundi

Ida-Saaremaa ja Muhu päkapikukool

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.