Toitlustus

Saaremaa söögikohad on läbi aegade olnud tuntud oma suitsukala, koduõlle ja tumeda leiva poolest. Kõiki neid hõrgutisi saab siin nautida tänapäevalgi. Saare suitsevatest ahjudest tuleb suve jooksul välja tuhandeid räimesid, tuulehauge ja lestasid. Eriti heal päeval võid juhtuda isegi mõne suitsuangerja peale. Meie mesimagus koduõlu on taluhoovidele lisaks leidnud viimastel aegadel tee ka peenemate restoranide menüüdesse. Samuti on au sees enda küpsetatud koduleib, mis on iga taluperenaise uhkuseks.

 

Ilmekas tõestus sellele, et saarlased ei ela tänapäeval teps mitte ainult tuhlist ja notist on konkurss „The White Guide Baltic-Estonia“.  2020. aastal pälvis üheksa Saaremaal ja Muhumaal tegutsevat restorani White Guide Award tunnustuse. Nende restoranide kohta saad lähemalt lugeda SIIT.

 

Saaremaa söögikohad pakuvad erinevaid roogi.
"Alexander" Pädaste mõisas

 

Saaremaa söögikohad on suuresti koondunud Kuressaarde. Siin on kohvikuid-restorane kõige rohkem. Aga nälga ei jää ka väljaspool saare pealinna. Eriti kirevaks muutub olukord suvekuudel. Siis avatakse üle terve saare mitmeid põnevaid suvekohvikuid. On nii väikseid romantilisi kodukohvikuid kui ka eksootilisi roogasi pakkuvaid pop-up restorane.

Eks saarlane eelistab ikka oma kohalikku toodangut ning Saaremaa naturaalsed tooted koguvad üha suuremat tuntust ka väljaspool saart. Lisaks köögiviljadele, kalale ja lambalihale on paljudesse köökidesse ja poelettidele järjest enam jõudnud erinevaid maitsvaid moose, hoidiseid, kastmeid, mis kõik valmistatud Saaremaal. Kaubanduses leiab Saaremaal valmistatud hõrgutised üles pisikese sinise kleebise ja kirja „Ehtne toode“ järgi.

 

Nälga ei pea Sina Saaremaal kindlasti mitte tundma. Just oma maitsemeeltele vastava koha saad einestamiseks valida meie toitlustusasutuste nimekirjast. Suurepärase ülevaate kõigist Saaremaa söögikohtadest annab NaviCupi mobiilirakendus. Kus, mis ja kuidas minna? Kõik on äppis kirjas. Tõmba rakendus alla ja kogu Saaremaa on Sinu mobiilis.

 

Saaremaa söögikohad ootavad Sind!

 

 

Oleme Saaremaa esimene veinitehas, kes valmistab veini peaaegu kõigest. Valikus on huvitavaid veine näiteks mee, tomati- ja porgandiveinid, aga ka palju muid põnevaid maitseid mida Eestimaine tooraine pakub.  Parima rüüpe valmistamiseks kasutame uhkelt oma paarikümneaastase käsitöötoidu, siirupite, mahlade ja ürdisegude valmistamise oskusi ning kogemusi.  Õpitoas maitseme alternatiiv- ja rusticveine, räägime veinist rahvapärimuses ja meditsiinis ning selle kasutamisest toidus. Veinitehase õpitoad toimuvad eelregistreerimisega. Suurema seltskonna ja grupi puhul on hinnad alates 5€ (+km ) inimene.
Kuninguste küla, Saaremaa vald, 94626
Kuningustel, otse maantee ääres, on suvel avatud Saaremaa I Veinitehase ja Ideafarmi kaupade esinduspood ning väike kohvik. Tooted on müügil hea tehasehinnaga. Kohapeal naudi klaasi veini, kohvi, samuti leiad huvitavat käsitööd ja pisut vanavara. Sügisest kevadini toimetame oma tehases Orissaares. Ettetellimisel korraldatakse degustatsioone ning õpitubasid, kus räägitakse Veinitehase toodetest, saad maitsta palju üsna ebatavalisest toorainest siirupeid, kastmeid ja veine -  tomati-, nõgese- ja porgandiveini. Pakume lilleveine ja infot nende kasutusvõimaluste ning rollide kohta rahvameditsiinis.
Kuninguste küla, Saaremaa vald, 94626
Kipi Külalistemaja restoran Marta-Lovise on sõbralik, teenuste kvaliteeti hindav pereettevõte, kus iga klient on ainulaadne ja oodatud külaline. Restorani sisekujunduses on kasutatud merenduse motiive. Tantsupõrandat ilustab kompass, süüa-juua saab osta paadikujulise leti tagant. Marta-Lovise`s saad pidada sünnipäevi, pulmi, seminare, suvepäevi ja muid sündmusi kuni 100-le inimesele.  
Kipi küla, Saaremaa vald, 93313
Kaali meteoriidikraatri ümbrus on erilise õhkkonnaga kant, kust kindlasti ei tasu vaid läbi sõita. See on ideaalne paik, kus jalutada, mõtiskleda ja puhata.  Kaali Trahter asub meteoriidikraatrist 150 m kaugusel. Suvisel ajal saad siin keha kinnitada iga päev.  Aastaringselt saad broneeridada meie stiilsed peoruumid koos toitlustusega oma meeldejäävaks ürituseks. Kaali keskus pakub ka võimalust ööbida õdusas hotellis. Meie õuelt saad kaasa osta tükikese Saaremaad -  vanadel hobuvankritel müüakse lõhnavast kadakast ja Saaremaa kauneimast dolomiidist valmistatud käsitööesemeid.
Kaali küla, Saaremaa vald, 94143
Kohvik Pritsukas asub Orissaare keskuses, kuulsa tammega, mis valiti 2015. aasta Europa Puuks, staadioni ääres. Kohvik on avatud vaid hooajaliselt 01. juunist kuni 31. augustini. Meie poolt maitsvad söögid, joogid, hubane interjöör ning mõnus väliterrass, samuti on võimalik kasutada seminarisaali erinevate koosviibimiste ja ürituste korraldamiseks. Maja esimesel korrusel asub kohvikuga ühendatud põnev käsitöö- ja kingitustepood ning teisel korrusel hostel, kus pakume majutust kuni kümnele inimesele. Küsi lisa!
Kuivastu maantee 26, Orissaare alevik, Saaremaa vald, 94601
Oma menüüs kasutame värskeid tooraineid, mis suuresti pärineb siit samalt saarelt. Usume, et toit on nauding ja selle valmistamine on loomisrõõm. Suveterrass oma maalilise vaatega merele pakub lisaks mõnusatele suupistetele ka värskendavaid kokteile. Pakume eraldi menüüd lastele ka lastele. Lisaks saab veeta mõnusalt aega hotelli mugavaimas kohtumispaigas lounges ja mahlabaaris.
Tori tänav 2, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Surfibaar Uim asub Kuressaare kesklinnas. Vist..., sest meile endale tundub, et hoolimata aadressist, õnnestub Uime abil palju kaugemale surfata kui Kuressaare. Uim on abivahend neile „veeloomadele“, kellel on isu hea muusika järgi. Uimel käivad külas Eesti kõige popimad DJd ja coolimad artistid. Meil on uimastavalt hea muss ja parimad joogid. Olenemata väikestest ruumidest mahub Uime terve maailm.
Kauba tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Saaremaa põhjarannikul, Mustjala külas, Anna kiriku kõrval tegutseb juba 1995. aastast omanäoline suvekohvik ja käsitööpood. Pereettevõte avab igal suvel oma uksed, et tervitada külastajaid tassikese kohvi ja suutäiega perenaise köögist. Sellel suvel pakume köögist päevapraade ja suppe. Käsitöösahvri riiulitel on suures valikus mitmekülgset käsitööliste loomingut.
Alevi tänav 2, Mustjala küla, Saaremaa vald, 93601
Meie valikus on maitsev hommikumenüü, suur valik salateid, pastasid ja pitsasid. Kohvi, kohvijooke ja desserte muidugi ka. Meil saad kõhu ikka kenasti täis :) Ootame külla!
Lossi tänav 9, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Arensburgi veinikelder on ilmselt samas kohas olnud juba aegade algusest, kuigi see avastati alles 2002. aastal Arensburgi hotelli renoveerimistööde käigus. Sellest avastusest sai alguse ka populaarne Arensburgi veiniklubi. Nüüdseks on veinikelder paljude meelispaik, sest seal on tõeliselt mõnus pidada erilisi isiklike sündmusi või veinidegustatsioone, õhtusööke, firma- ja jõulupidusid.  Arensburgi Veinikelder on kokku kogunud parima valiku veine laiast maailmast, loonud selle ümber hubase ja sooja atmosfääri ikka selleks, et saaksid kõike seda head tunda, maitsta ja nautida.
Lossi tänav 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93816
Kapteni Kõrts avati 1997. aastal 23. juunil Eesti Vabariigi võidupühal. Alates avamisest on Kapteni Kõrts tänu oma ehtsusele ja meeldejäävatele üritustele olnud populaarne kohtumispaik nii kohalike elanike kui ka turistide seas. 2017. aastal läbis Kapten suurema uuenduskuuri, mille käigus sai Kapteni uue kodusadama koordinaatideks Tallinna tn 21 Kuressaares. Mereteemaline interjöör, puhast naudingut pakkuv köök ning mõnus äraolemine on just need komponendid, mis tagavad pingevaba meeleolu igal ajal ja seda Kapten ka suurima rõõmuga kõigile jagab!
Tallinna tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Võlvkaarte all olev 90-kohaline restoran-vinoteek Rose pakub hubast ja elegantset õhkkonda, keskaegne stiil koos väljapeetud roositeemaga loovad omapärase koosluse.  Meie peakokk Kristjan Koppel on välja töötanud menüü, milles pakutakse maitseelamusi rahvusvahelisest köögist. Roogade valmistamisel kasutatakse aga võimalikult palju kohalikku saaremaist toorainet. Suvisel perioodil valmivad väliterrassil kohalikust toorainest valmistatud hõrgutised ja parimad palad grillilt ning otse suitsuahjust. Pakutakse ehtsat Saaremaa koduõlut. Terrassil on WiFi ja lastele mängunurk.          
Tallinna tänav 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93811
Kuressaare vanalinnas asub hubane väike kohvik, kust juba varahommikul võib tunda magusat saialõhna. Kõik kohapeal müüdavad saiad-pirukad-koogid on samal päeval kohapeal valmistatud. Tordiletis ootavad Sind aga suussulavad kunstiteosed. Lisaks pagaritoodetele pakutakse salateid.
Kauba tänav 8, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Ohessaare Tuuliku kõrval asub romantiline suvine rannakohvik. Tule naudi tassikest head kohvi merekaldal kadakate vahel asuvas rannakohvikus. Pakume soolaseid suupisteid, võimalusel suitsukala, päevasuppi, salateid, pannkooke, pirukaid, kooke ja jäätist. Esindatud karastusjookide valik, vesi ja ka saaremaine siider, limonaad ning õlu. Samuti leiad meie valikust saaremaist muud hääd toidukaupa!  Mälestuseks saab kaasa osta  perenaise valmistatud keraamika esemeid.
Ohessaare küla, Saaremaa vald, 93248
Saaremaa lõunarannikul tegusas Pihtla külas asuv kohvik Nöges toimetab ajaloolises Pihtla vanas vallamajas, mis on kohaliku ehitusmeistri poolt püstitatud juba1891. aastal. Pereettevõttena rajatud kohviku menüüs on kohalikest saadustest valmistatud saaremaise mekiga toidud, kohapeal valmistatud leib, küpsetised ja koogid. Kohviku õdus atmosfäär sobib nii päevaseks lõunaks kui ka õhtuseks ürituseks.
Pihtla küla, Saaremaa vald, 94101
Eesti vanim väikepruulikoda Pihtla Õlleköök kutsub Sind külla! Suvehooajal avatud pruulikoja kõrval asuv Mekituba. Oleme alates 1990. aastast järjepidevalt pruulinud legendaarset Saaremaa koduõlut. See hele, hägune ja salakavalalt kange jook on aastasadu olnud saarlaste kultuuri üheks alustalaks. Mekitoas tutvustame saarlaste õllekultuuri ja pruulikoja ajalugu. Broneeri tuur ja degustatsioon õlleköögis või keeda pruulmeistriga koos oma õlu valmis. Nuusuta humalaid ja näksi linnaseid ning tule kaema, kuidas tehakse ehtsat Saaremaa koduõlu!
Pihtla küla, Saaremaa vald, 94101
Kuivastu sadama kohvik asub Kuivastu sadamahoone teisel korrusel. Laudade tellimine erinevateks sündmusteks on võimalik kuni 50-le inimesele. Suvehooajal on Kuivastu Sadama kail avatud kiosk, kus on müügil jäätised, hamburger, karastusjoogid ja kohv. 
Kuivastu küla, Muhu vald, 94702
Pakume töötuba mis on sisustatud meeldiva kokkamise, õppimise ja vahel ka veiniga. Nautimise teeb eriti mõnusaks tore seltskond ja et kõik imehead road jõuavad ühisele õhtusöögilauale. Valmistame nii kodusemaid kui ka gurmeeõhtusööke vastavalt välja valitud temaatikale. Kokkamise töötoad Sinises Majas kuni 12-le inimesele pakuvad: Suurepäraselt sisustatud õhtu toidu, veini ja hea seltskonnagaUued toiduvalmistamisnipidUusi ja põnevaid retsepte kodusesse kasutusseToidu ja veini harmoonia nautimistAktiivset toiduvalmistamist hubases keskkonnasSinine Maja asub Saaremaal 3 km kaugusel Kuressaarest.
Sarapiku tee Muusika, Upa küla, Saaremaa vald, 93857
Oma tagasihoidlikkuses ja uhkes lihtsuses, pakub Pädaste Jahtklubi hõrkku ja rahulikku lõunat koos meeldiva õhkkonna ning parima vaatega mõisale ning merele. Meil on vaade, mida võiks oodata Lõuna-Euroopas. Pädaste Jahtklubi on avatud alates 12:00-18:00. Viimase tellimuse saab esitada 17:30. Soovitame koha varakult broneerida.
Pädaste küla, Muhu vald, 94716
Fast food restaurant Primo pakub suuri burgereid, pitsasid, kebabi ja erinevaid praade taskukohase hinnaga. Kohapeal ka piljardi mängimise võimalus.  Suvel suur väliterrass sisehoovis. Primo sõbralik meeskond ootab Sind kõhtu kinnitama ja mõnusalt aega veetma!
Kauba tänav 5, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
John Bulli Pubi asub kaunis Kuressaare linnapargis, suurte spaade, jahisadama ja supelranna vahetus läheduses. Pubi terrassilt avaneb kaunis vaade piiskopilinnuse vallikraavidele.  
Lossipark 4, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Hubane sohvabaar Kuressaare südalinnas mahutab talveperioodil ära 85 inimest ja suvel lisandub veel  65 kohta kohviku ees oleval terrassil. Võid nautida rikkalikku kööki, kõrvu paitamas mõnus chillout muusika ja kui Sul tekib soov maitsta erinevaid kokteile, siis on Chameleon just see õige valik, kuhu õhtut veetma tulla. Kui tavaliselt ei mõelda lounge’des lastele, siis meil on kõige pisematelegi oma mängutuba. Nii et, koht on igati sobilik peredele, sõpradele, töökohtumisteks ja ürituste korraldamiseks.
Kauba tänav 2, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Kuressaare Kuursaali restorani "Ku-Kuu" 20. sajandi alguse stiilis ja suviselt helge miljöö pakub puhkehetke igale toidunautijale.  Pakume külalistele prantsuse hõnguga kohalikust toidust valmistatud roogasid, millede seas ka mitmed lemmikud taimetoitlastele. Iga päev on menüüs värske kala, mille kokk hommikul turult või kaluritelt on toonud. Magusasõprade heaolu eest hoolitseb meie kondiiter, kelle loominguga saate tutvuda koogivitriinis.    
Lossipark 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Nasva klubihoone peidab endas põhjamaise joonega hubast kohvikut, mille akendest ja terrassilt avaneb kaunis vaade Nasva jõele ja paadisillale, mis loob mõnusa, kalurikülale omase meeleolu. Kohvik on mugava juurdepääsuga nii maalt kui merelt. Ootame Sind proovima maitsvaid toite, milles segatud Nasva ja muu maailma traditsioonid.
Sõrve maantee 53, Nasva alevik, Saaremaa vald, 93872
Hotell Saaremaa restoran-lounge on kauni merevaatega 60-kohaline õdus söögikoht koos baariga. Siinsete roogade valmistamisel on oluline osa värskusel, tervislikkusel ja Eesti köögi traditsioonidel. Hommikusöögisaalis on samuti 60 kohta ja kokku pakume toitlustust kuni 120-le inimesele. Hotell ja restoran sobivad ideaalselt firmaürituste, juubelite ning pulmade korraldamiseks kuni 100-le inimesele. Grupitoitlustuse ja peolauad palume ette tellida.
Mändjala küla, Saaremaa vald, 93871
Kohvik Nautleja asub Kuressaare Lossipargi serval asuvas pastellrohelises majakeses.  Päevasel ajal on Nautleja koguperekohvik erinevate tegevustega lastele ning õhtuti Kuressaare ilusaima päikeseloojanguga kokteilibaar, kus nautida elu ning Kuressaare kaunimat vaadet. Meie suvises programmis on palju erinevaid üritustesarju ja pidusid. Oleme programmi koostamisel arvestanud mitmete linnas toimuvate suurte üritustega nagu näiteks Saaremaa Ooperipäevad ja Kuressaare Merepäevad. Kohvik Nautleja on koht, kus aeg peatub ja saab nautida palju imelisi hetki oma sõprade ja perega!  
Allee tänav 8, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93816
Mosaiiki külla tulles ootavad Sind külalislahkus ja lihtsad maitsed, meie toidud on valmistatud värskest, hooajalisest ja kodumaisest toorainest. Kohapeal valmistatud koogid viivad Sul aga lausa keele alla.  Kohvik Mosaiik on suunatud inimesele, kes peab lugu hubasest interjöörist, sõbralikust teenindusest ning mõnusast koosolemisest.  
Tallinna tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Oleme kena segasumma suvila keset väikest Saaremaa küla, kus prouad ja härrad ning kriimusilmsed jõnglased saavad ennast koduselt tunda ja meie päikeseterassil kohvitada. Lastel on mõnusalt ruumi kiikuda ja aias ringi joosta. Iga päev pakub meie suvekohvik kohapeal valmistatud, kohalikust piimast ja marjadest itaalia stiilis jäätist, erinevaid vahvleid ning ahjusooje küpsetisi! Lisaks korraldame jäätisevalmistamise töötubasid.
Kiratsi küla, Saaremaa vald, 93741
Oleme kiirtoidukett, kes müüb hamburgereid, juustuburgereid, friikartuleid, karastusjooke. Magusaarmastajaile pakume piimakokteile ja magustoite.
Tallinna tänav 88, Kudjape alevik, Saaremaa vald, 93892
Kuressaare Jahisadamas asuv väike, hubane ja valgusrikas sadamarestoran Hafen ootab külalisi nii maalt kui ka merelt, veganluse või lihaisuga, lapsega või vanaisaga. Kõik on röömuga oodatud.  Restos on kohad 54 inimesele, samuti on suvehooajal avatud päikeseline terrass. Hafen on ideaalne koht, kus tähistada perekondlike sündmusi või pidada mõnusas vormis äri- ja töökohtumisi. Sulnis merevaade tõstab tuju ja rahustab meeli ning lisab sündmustele väärtust.
Tori tänav 4, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
WOW merevaatega kohvik pakub kõige hea ja parema kõrvale ka imelist vaadet. Mere, taeva ja maa piiritu kooslus paneb lausa luuletusi kirjutama! Meie maitsvate söökide seast leiab igaüks omale meelepärase Menüüst ei puudu laste suured lemmikud pannkoogid ja friikartulid. Keelekastet pakuvad muu hulgas ka kohalikud tootjad. Kohvikus on mõnus nii kahekesi olles kui 150 inimesega suurüritusel.
Merikotka tänav 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Sassimaja on mõnus hubane toitlustuskoht Leisi alevikus, mis pakub neid samu maitsvaid koduseid toite, mida leiab saarlase igapäevaselt söögilaualt ja mida mekkides tuleb nii mõnelgi meelde (vana)vanemate juures veedetud suved. Seda siis kas süües kosutavat kartuliputru kotlettidega, näppudega praelesta või hoopis nautides pannkooke moosiga. Siinsed toidud rõhutavad nii rahvuslikku kui ka kohalikku eripära. Just seetõttu väärtustatakse kohalikku toorainet. Sassimajast leiab igaüks endale meelepärase ja kosutava supi, prae või hoopis magustoidu.
Mustjala maantee , Leisi alevik, Saaremaa vald, 94202
Pakume tööpäeviti tervislikku ja soodsa hinnaga lõunabuffet´ Menüü on nähtav Kuressaare Ametikooli kodulehel Peolauad ja catering teenused vastavalt tellimustele.  Õppetöö perioodil valmistavad toidud ja teenindavad Kuressaare Ametikooli õpilased õpetajate juhendamisel.
Vallimaa tänav 5a, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93812
Muhu südames, endises meierei hoones paiknev Koost Muhu Resto ootab Teid külla aastaringselt. Resto sisekujunduses on palju põnevat, mida toitu oodates uudistada: näitus erinevatest koostadest (puulusikad), tikitud Muhu tekid, ajaloolised Muhu fotod. Meie toidud on valmistatud kodumaisest toorainest, hoides au sees kohalikke väiketootjaid nii kodusaarelt kui ka Saaremalt.
Liiva küla, Muhu vald, 94701
Vaid nelja kilomeetri kaugusel Kuressaare kesklinnast saad kogeda naeratamapanevaid maitseelamusi kohalikust toorainest, võrratut merevaadet ja päikeseloojanguid. Kohviku teiselt korruselt avaneb kaunis 360-kraadine merevaade. Suveterrassil seguneb taimeaiast tulev maasikalõhn meretuule ja kohviku enda suitsuahjus tuleva suitsukala lõhnaga. Kui kõht kenasti täis, on paras aeg minna SUP laua, kajaki, mootorpaadi või elektritõukerattaga sõitma. Kohviku külje alt väljuvad muide laevad Abrukale ja Ruhnu.  Ootame Sind Saaremaa kauneima merevaatega kohvikus, Roomassaare jahisadamas.
Roomassaare tee 12/1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Restoran MO asub Saare Golfi klubimajas keset rohevaid ja kauneid golfiradu. Restorani menüü  on kombineeritud moodsast Euroopa köögist ja kohalikust kvaliteetsest toorainest. MO toidud on valmistatud sooviga pakkuda oma külalistele ainult parimat. Kogu meeskonna pingutused külastaja heaolu tagamiseks ja hingemattev looduskaunis vaated restorani akendest ning terrassilt on täiendavad argumendid, miks külastada ühte parimat restorani Saaremaal. Ootame Teid!
Merikotka tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Kohalike maitsete restoran, mis asub Kuressaare erinäolises tuulikus (vaatamisväärsus aastast 1899). Menüüst leiad meie metsade ulukiliha, suitsukala, kohalikest marjadest majanapsud ja Veski oma õlle. Lisaks suvel avatud aed, terrass ja rõdu, lastele  suur mängumaja.  Toimuvad erinevad üritused nii täiskasvanule kui lapsele, esinejad Eestist kui ka väljast, eriõhtusöögid, kokteilipeod ja muud üritused. Telli majatuur või õllede või napsude degustatsioon. Soovi korral rahvatantsijad või -muusikud, 5 korrust erinevate sündmuste jaoks.  Veski on valitud White Guide TOP100 Eesti restoranide hulka!
Pärna tänav 19, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93814
Kena Köök on Saaremaa oma toidumeka, mille eesmärgiks on tutvustada kaasaegse kokanduse erinevaid meetodeid ja võtteid kasutades selleks võimalikult palju Saaremaiste toorainet. Piilume klassikalisse Eesti ja Saaremaa kööki ning loomulikult ei jää puutumata ka rahvusköögid maailma eri paigust. Toidukoolituse käigus valmib koolitusel osalejate meeskonnatööna vähemalt kolme käiguline menüü, millega sobitatakse parimad joogid nii meilt kui mujalt.  Võta meiega ühendust ja leiame just Sinu sõpruskonnale, meeskonnale või koostööpartneritele parima lahenduse üheks kenaks ürituseks.
Ringtee 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
" POLE VÕIMALIK MÕELDA, ARMASTADA EGA MAGADA ENNE, KUI POLE HÄSTI SÖÖNUD" /Virginia Woolf/
Lossi tänav 11, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Mönus Villem pubi avati 2002. aastal ja on täna kõige populaarsem pubi Kuressaares. Meil on suurim ja parim õllevalik Saaremaal ja lisaks nädalalõppudel elav muusika. Head pakkumised taskukohaste hindadega. Pubis on 170 istekohta ja suveperioodil avatud kaks väliterrassi mõnusaks ajaveetmiseks ja keha kinnitamiseks.  
Tallinna tänav 63b, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93815
Koguva sadamas avasime kohviku esmakordselt 2012 a. hooajal. Järgnevate aastate jooksul oleme kasvanud ja laienenud ning menüüd avardanud. Restorani menüü “alustaladeks” ja põhitooraineteks on kala ja maheveis. Menüüs on see, mis parajasti hommikul merel võrku ja mõrda on jäänud.
Koguva küla, Muhu vald, 94724
"Sääre Paargu" on ranna- ja külarestoran, mis asub Saaremaa kõige lõunapoolseimas punktis, Sõrve sääre tipus.  Paargu on saarerahva keeli suveköök, kus ikka ja alati on suus sulavaid kalaroogi valmistatud. Nii on ta ka meie menüüs esimesel kohal ja mis tänu usinatele kalameestele meieni igapäevaselt värskena jõuab. Muidugi leiab meie valikust ka teisi maitsvaid ja suviseid toite. Meie toidud on lihtsad, ilma üleliigse peenutsemiseta aga maitsvad. Tuulise ilma puhul saab varju restorani 40 kohalises saalis, kust avaneb imeline vaade merele. Suvesooja nautimiseks on avatud kaks väliterrassi.
Sääre küla, Saaremaa vald, 93249
Oled sa suur või väike kalamees – meil näkkab alati. Pidula Forellis on sul imeline võimalus püüda ise oma roog! Veskitiigis on Saaremaal kasvanud vikerforell, mille maitse on eriliselt hõrk tänu Odalätsi kristallselgele allikaveele.  Kalakohviku menüüst püüad häid ja värskeid Saaremaiseid maitseid nii kala- liha- kui taimetoidusõpradele. Kõik road on Pidula Forellis valmistatud kohalikust toorainest hoole ja armastusega algusest lõpuni. Joogiks pakume rikkaliku valiku kohalike tootjate jooke. Tule naudi maitsvat kala ja roogi looduskaunis kohas! Grupimenüü pakkumist küsi info@pidulaforell.ee
Kallaste küla, Saaremaa vald, 93462
Tihemetsa söögitoas on kohalikust kalast valmistatud suitsukala pakutud juba üle 20 aasta. Kui tuuled lubavad, siis on värskelt suitsutatud kala saadaval alates mai algusest kuni septembrini. Vastavalt aastaajale pakume suitsutatud räime, lesta, ahvenat ja angerjat. Lisaks kalale on ka kalakõrvast - kohvi  ning kooki saab ka. Alati tasub ette tellida, siis on kaup kindlam. Söömisruumi jagub kuni 45 inimesele.
Sadama tee 2, Nasva alevik, Saaremaa vald, 93872
Kena koht ürituste ja pidude korraldamiseks on Suure Töllu Körts. Siin on köik Töllu moodi suur -  kokku on körtsus neli ruumikat saali. Suurim saal mahutab kokku kuni 120 inimest. Lastel on oma mängutuba koos pallimerega, kus on tore pidada sünnipäevasid ja mürada kui köht juba täis on. Lisaks saavad lapsed hüpata ja karata televiisori ees X-Box Kinetic mänge mängides. Töllule meeldib vastu võtta kõiki kellel on tahtmist peosaalides pidu pidada: * sünnipäevapidusid suurtele ja väikestele * pulmapidusid * firmapidusid * ärisöömaaegu * koolitusi ja konverentse  
Lilbi küla, Saaremaa vald, 93853
Kodulinna Lokaal on saarlaste ja Saaremaa külastajate meelt lahutanud juba 1997. aastast alates. Meie tantsupõrandal on maha tantsitud tuhandeid kilomeetreid ja veedetud palju mõnusaid tunde.  Oleme end sisse seadnud kunagissse mõisnike linnamajja, kus hiljem veetsid aega aadliklubi “Ressours” liikmed.  Kuigi alustasime tagasihoidliku lokaalina ja pakkusime lihtsat kehakinnitust, siis tänasel päeval leiab fantastilisi maitseid nii meie joogi- kui ka söögimenüüst.
Tallinna tänav 11, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Ristorante la Perla on maitseelamuste nautimise koht. Meie menüüs on parimad Itaalia road pizzadest pastadeni. Magustoitude nimistusse kuuluvad traditsioonilised Affogato ja Tiramisu.  Vajadusel paneb Itaalia juurtega endine FBI eriagendist restorani omanik William Moschella põlle ette ja valmistab külalistele hõrkusi roogi enda ema retseptikogust. Toidu juurde saad valida parimaid Itaalia veine. Heas seltskonnas mõnusalt meelt lahutades möödub aeg kiiresti. La Perlasse tullakse, et jääda kauemaks...
Lossi tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Restoran Saaremaakera pakub suurepärast maitseelamust tõelistele toidugurmaanidele. Meie menüüst leiad maitsvate salatite, krõbedate kartulite ja magusa koogi kõrvalt ka kuumas puuküttega kiviahjus valminud mahlakad ja hõrgutavad pitsad. Oma toitudes kasutame alati võimalikult palju kohalikku toorainet ja parimate kokkade nõuandeid.  Tule meile meie hubasesse pessa külla! Meie ootame sind alati ja väga hea meelega!
Lossi tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93816
Vinoteek Prelude kutsub osa saama põneva veinivaliku ja eheda saaremaise toidu kooslusest. Meie menüüs on läbilõige parimast kohalikust kalast (siig, angerjas, ahven, lest, kilu jne) ja lihast (hirv, metssiga ja tall) Lisaks kohalikule toidule, üllatame oma külastajaid austrite ja sinna juurde sobiva veiniga. Õdus, sundimatu õhkkond ja rahulik muusika on sobivaks taustaks ühiselt veedetud kaunitele hetkedele. Meeldivate kohtumisteni!
Lossi tänav 4, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Mustjala Mustard valmistab kohalikku sinepit, tšatnit ja grillkastmeid. Meie sinepivalmistamise õpitoas saad valmistada just enda lemmikmaitsega sinepi. Osalejad saavad kaasa omatehtud sinepi (1 purk iga grupile). Ühe hea sinepi valmissegamiseks kulub aega umbes 30 minutit. Töötuppa ootame korraga kuni kuus inimest. Lisaks pakume degusteerimisvõimalust koos kaasaostmisega. Meil on sortimendis üle 20 erineva sordi sinepit mahedama ja teravama maitse austajale.  Oleme Ehtne talutoit märgi kandja ja ülemaailmse liikumise Slow Food liige.
Pahapilli küla, Saaremaa vald, 93633
Restoran Pähkel on hubane restoran Kuressaare vanalinnas, Johan SPA Hotellis. Sisekujunduses on lähtutud pähklist kui sümbolist - alates värvitoonidest, materjalidest ja sisustusest kuni köögis serveeritavani. Tegemist on restoraniga, kus meeldiv olemine ning hooliv teenindus on ühendatud maitsva põhjamaise toiduga.
Kauba tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93813
Arensburg Restoran asub Kuressaare vanalinna peatänaval ajaloolises majas. Suvel on avatud siin linna kauneim purskkaevuga Päikeseterrass, kus toimuvad igal nädalal meeleolukad kontserdid. Restorani menüü on inspireeritud Euroopa köögist. Pakume seltskondlikke veinikoolitusi ja müstilisi pimeõhtusööke. Arensburg Restorani tunnustati Nautimuse Galal 2013a Saarte Veinikultuuri arendajana. Restoran sobib ideaalselt pulmadeks ja pidulikeks koosviibimisteks, mahutades kuni 50 külalist. Arensburg Restoranide alla kuulub ka LOUNGE MUUSA. Suvel avatud Päikeseterrass.
Lossi tänav 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93816
Muhurito on Muhu saarel legendaarseks saanud värvikirev tänavatoidu välirestoran, mis pakub kohalikust toidust valmistatud burritosid ja tacosid ning palju muud. Mehhiko roogasid on edasi arendatud, inspireeritud vanaemade kalliks saanud salajastest retseptidest. Muhu burritorestoran on ideaalne koht nautimaks ka käsitööõlut, veini või suurepärast värskelt röstitud kohvi. Muhurito tiim on tuntud oma lõbusa tuju poolest ja neilt võib naerupisik endalegi külge jääda.
Liiva küla, Muhu vald, 94701
Loona mõis asub suurematest linnadest just nii kaugel, et edevamat söögikraami taga ajamas käia ei jõua. Sestap leiab restorani menüüst peamiselt lihtsaid, kodukandis kättesaadavast toorainest tehtud toitusid. Kala jõuab toidulauale tänu kohalikele kaluritele, lambaliha on pärit siinsest mahefarmist. Kõige tavalisem punane peet saab veisehautise või metsseaprae kõrval unustamatu maitse, kui korraks Leedri küla siirupiemandate juurde sisse põigata ja lasta sorts kadakasiirupit marinaadile lisada. Sõprade ringis, reisikaaslasega või üksi – Vilsandi rahvuspargi vaikuses leiad kosutust alati!
Loona küla, Saaremaa vald, 93431
Kuressaare suurimas kaubanduskeskuses Auriga, asub Saaremaa esimene idamaine söögikoht. Menüüst leiab kõik aasiapärased klassikalised hõrgutised – sushi, wokid, kevadrullid, nuudlid jne. Liha osas pakutakse nii kana-, looma-, sea- kui lambaliha. Tühja kõhuga ei pea jääma ka taimetoitlased, kelle jaoks on olemas erimenüü. Pakume lisaks grupi toitlustamist kuni 40 inimesele. Soovituslik oleks ette teatada 1-2 tundi. Iga päev on menüüs eripakkumised.
Tallinna tänav 88, Kudjape alevik, Saaremaa vald, 93851
Ööklubi Club Diva on populaarne meelelahutuskoht Kuressaares, kus esinevad suurepärased  artistid nii Eestist kui ka välismaalt. Kui hindad head seltskonda ja kvaliteetset muusikat, siis pakub Club Diva positiivset emotsiooni. Sind ootavad põnevad plaadikeerutajad ja kuumad rütmid. Club Diva pakub oma avaraid ruume ka erinevateks erapidudeks: sünnipäevad, kokkutulekud, firmapeod, esitlusüritused, jne.   
Raekoja tänav , Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93814
Hubane pubi, mis asub Kuressaare kesklinnas ajaloolises Vaekojas. Suveajal laieneb meie restoran suure väliterrassiga, mis asub otse Pub Vaekoda ees. Päikesepaiste ja ilusad vaated kesklinnale toovad kaasa suurepäraseid elamusi. Igal tööpäeval (v.a suvel) pakume päevapakkumisi, eripakkumisi ja muidugi  A' la Carte menüüd. Ettetellimisel teeme erinevaid peolaudu sünnipäevadeks või muudeks üritusteks. Lisaks on ka gruppide toitlustamise võimalus. Sport TV vahendusel saad osa erinevatest spordiüritustest. Hea teada: Vaekoda on ainus selle hoonetüübi esindaja Eestis.
Tallinna tänav 3, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Avatud sadama puhvet. Saab einestada, pakutakse hommiku-, lõuna-, ja õhtusööke. Pakutakse kuumi- ja külmi jooke! Üritustel pakume kiviahjupizzasid!
Simiste küla, Muhu vald, 94719
Restoran Alexander asub Pädaste Mõisa Härrastemaja keskseimal ja auväärseimal kohal. Restorani Alexander meeskond pakub uhkusega Põhjala saarte köögi maitsvaid roogasid, mis inspireerituna Muhu ning ümberkaudsete Põhjala saarte köögi tavadest, väärtustab kohalikke traditsioone ja erinevate aastaaegade mitmekülgseid maitseid.  Restoran Alexander on kaheteistkümnel järjestikusel aastal pälvinud Global Masters Level tiitli White Guide Nordic giidis ning olnud Eesti parim restoran aastatel 2010-2013 ja 2015.
Pädaste küla, Muhu vald, 94716
Kure kohvik on täitsa kindlasti Kuressaare kõige väiksem suvekohvik, sama kindlasti on see aga ka Kuressaare kõige loomingulisema sisuga kohvik. Kui tahad kogu päevaks head tuju, siis alusta seda koos meiega. Hõrk kohv, croissandid, muffinid ja käsitöökommid kindlustavad ühe väikse kvaliteetse puhkehetke. Selleks, et vähendada prügi hulka saarel, saad meie juurest kohvi kaasa ka oma topsiga või siis haara meilt laenutass ja too võimalusel tagasi.  Suvehooajal oleme avatud igapäevaselt. Sügisest kevadeni erijuhtudel. Tule ja naudi head kohvi ning sõbralikku meeleolu.
Tallinna tänav 9, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Hubane Lounge Restoran Muusa on üks Arensburg Restoranidest Kuressaare vanalinna peatänaval, mis avaneb suvisel ajal kauneima terrassiga õue.. Sohvarestoranis Muusa pakutakse hõrku a la carte menüüd aga ka kergemat lounge-menüüd, kõrvaseks kokteilid ja suurepärane veinivalik. Aastaringselt toimuvad siin igal nädalal kaunid kontserdid.  Lounge Restoran Muusa sobib pulmade, sünnipäevade, firmaürituste pidamiseks. Muusa kõrval asuvad seminariruumid ja mängunurk lastele. Väljapoole maja on võimalik tellida Arensburg Catering maitsvaid suupisteid ja toitlustamist.  Restoranis on kuni 60 kohta.
Lossi tänav 15, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93816
Kessu kohvik asub Kuressaare kesklinnas Ajamaja ärihoones. Juba hommikul vara ootavad Sind siin kohapeal küpsetatud soojad pirukad. Lisaks a’la carte menüüle pakume iga päev erinevaid lõunapraade. Magusasõprade seas on väga armastatud meie vaarikamops. Suvel avatud väliterrass, mis on autoliiklusest veidi eemal. Tule ja uuri ise järgi!
Tallinna tänav 16, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Vanas kirikukoolis paiknev Lümanda Söögimaja pakub Sulle maitsvat talutoitu. See on suurepärane koht tõelise Saaremaa söögi maitsmiseks. Menüüst leiab nii pannileiva, tuhlipudru ja noti kui ka hapupiima podi. Kõik nendeks hõrkudeks roogadeks kasutatavad juurviljad on ökoloogiliselt puhtad ja kasvatatud ümberkaudsetel põldudel. Menüüs leiduv kala on söögilauale jõudnud kohalike kalurite käest. Pakume Sulle puhast ja traditsioonilist Saaremaa talutoitu.
Lümanda küla, Saaremaa vald, 93301
Restoran Sabba pakub rahulikku ja avarat keskkonda, kus avastada uusi maitseelamusi pere ja sõprade seltsis. Restoranist avardub unustamatu vaade lossipargile ja jahisadamale. Suvel avatud ka terrass, kus veeta pikki suveõhtuid hea seltskonnaga. Ootama Teid nautima meie külalislahkust ja hoolivat teenindust. Restoran Sabba asub Asa Spa Hotelli I korrusel. Restorani menüü on leitav siit.
Pargi tänav 12, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93810
Kapa Kantri Kohviku juhtmõte on „nagu maal vanaema juures“. Sellest lähtuvalt on meil pakutav naturaalsest lihast ja kalast (mitte säilitus-ja lisaainetega pooltoodetest). Munad, köögivili ja kartul, marjad ja puuviljad, samuti maitseroheline tuleb meie oma mahetootmisega talust, piim toidu valmistamiseks külas asuvast mahe-piima tootmistalust. Maja on kujundatud vana Eesti talupoeglikku ehitusstiili järgides - viimistluseks puit ja looduslik kivi. Kohviku suures peosaalis võimalik korraldada pulmi ja sünnipäevi kuni 65-le inimesele, seminarisaalina mahutab 80 inimest. Gruppide toitlustamine.
Kipi küla, Saaremaa vald, 93313
Mändjala Kämpingus on avatud Saaremaal ainulaadne rannabaar, mis asub mereliival, imelise vaatega merele. Manjaanas on hea joogivalik ning suupisted ja 1. juunist ka maitsvad söögid.  Kui ilm lubab, siis avame iga päev kell 12. Kui aga ilm on halb, tuleb olukorraga leppida ning tulla külla mõni teine päev või külastada meie restorani Käbi. Kui kliente on piisavalt ja baarmeni "silm seisab lahti", siis tervita lummavat päiksetõusu baaris jooke nautides.
Mändjala küla, Saaremaa vald, 93871
Anseküla Teelistemaja pakub kaasaegsete toitude sekka ka roogasid, mis valmistatud iidsete retseptide järgi ning valitud kokaraamatust aastast 1900. Valikus on lihtsad ja kodused toidud lihast, kalast, ei puudu ka desserdid. Meeldiva õhustiku loob vanaaegsete esemetega interjöör. Külalised saavad sirvida saab vanu ajalehti ja ajakirju alates aastast 1900. Lastele pakume tegevust nii toas kui õues. Väsinud teelisele  on kaks neljakohalist kämpingumajakest. Anseküla Teelistemaja sobib hästi ka ürituste nagu sünnipäevad, jõulupeod jms korraldamiseks.
Anseküla, Saaremaa vald, 93211
Sörve tipus, Laadla külas, tegutseb tagasihoidlik ja maailma parimate toitudega kodurestoran. Meie ainus eesmärk on külalistele head toitu pakkuda. Valmistame valdavalt Eesti ja Saaremaa juurtega toite, tõsi seda küll enda nägemuse järgi. Meil saad külastada ka Küülikuküla, mis on kujunenud perede absoluutseks lemmik külaks maailmas. Tule meile külla!
Laadla küla, Saaremaa vald, 93112
Kui vajad tõelist maitsenaudingut, siis peatu meie burgeri müügipunktis Salmel. Meie rikkalikust menüüst leiad endale meelepärase burgeri või eine. Tule ja söö kõht täis enne Sõrvemaa avastamist!
Sõrve maantee , Salme alevik, Saaremaa vald, 93201
Pritsumaja Grill & Bar on Kuressaare kesklinnas asuv hubane pubi. Koha nimi tuleneb tuletõrjedepoost, mis avati aastal 1868. Torni sai maja alles 14 aastat hiljem. Pritsumaja Grill & Bar püüab Sulle pakkuda head maitseelamust ning sõbralikku teenindust. Meie menüü koosneb erinevatest retseptidest ning häid valikuid leiab igale maitsele. Teisel korrusel on võimalik privaatsemalt pidada tähtpäevi ning muid üritusi.
Tallinna tänav 4, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819
Miks mitte võtta aeg maha ja nautida maitsvat smuutit koos sõpradega. Kuressaare esimene smuuti-, salati-, sändvitši- ja mahlabaar kutsub sind maitsma värskusest pakatavaid smuutisid. Kui sul on tuju halb ja magusa isu, siis sea oma sammud meile. Meilt saad alati söögid ja joogid kiirelt kätte naeratavatelt teenindajatelt. Hindame kõrgelt tervislikku eluviisi. Meil saad enda smuutisid boostida ka Boost Yourself supertoitude segudega. Osta kaasa või naudi kohapeal. Pisematele lastenurk.
Kohtu tänav 1, Kuressaare linn, Saaremaa vald, 93819

Loe lisaks

Seitse köikse kenama vaatega kohvikut Saaremaal ja Muhus

10 kulinaarset küsimust

Saaremaa 9 parimat söögikohta – White Guide soovitab 2020

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine saarepuhkus. Kirjutame, mida uut ja põnevat meitel on, mida siinsetel saartel teha
    ja läkitame teele meie ettevõtete parimad pakkumised.