Kuidas tulla?

Kuidas tulla?

Saarel elades sõltutakse ilmast hoopis rohkem kui mujal. Sellepärast on saarlastele ja nende külalistele tähtis omada erinevaid võimalusi kohale jõudmiseks. Saarele saab nii lennates, kui purjekaga, ka praami, auto ja bussiga.

 

PARVLAEVAGA 

 

Kõige levinum viis mandri-Eestist Saaremaale tulemiseks on parvlaevaga. Ülesõit kestab orienteeruvalt 25 minutit. Soovituslik on pilet osta internetist eelmüügist, siis ei pea ootama praamijärjekorras ja mõtlema kas mahub peale või mitte. Piletit ette osta on ka väga mugav - saabud sadamasse ja sadamasüsteem tuvastab auto numbri - saad otsejoones eelisjärjekorda sõita.

Osta pilet SIIT

 

Praamil, teel Muhumaa ja Saaremaa poole
Teel saarele. Foto: Margit Kõrvits

Kuivastu (Muhumaa) ja Virtsu (mandrimaa) vahel sõitvad parvlaevad on Tõll ja Piret - saarlaste muistsed kangelased. Vastavalt hooajale on praamigraafikutes muudatused - väljumised on kas tihedamalt või harvemini. Pühade ajal nagu jaanipäev ja jõulud teevad praamid lisareise.

 

Ja pea meeles, praam sõidab Kuivastusse Muhus, Saaremaale tulemiseks tuleb ületada Väikese väina tamm.

 

 

LENNUKIGA 

 

Tallinnast saab Kuressaarde lennukiga kiirelt ja mugavalt, lend kestab orienteeruvalt 30 minutit. Tööpäeviti väljub lennuk kahel korral päevas - hommikuti ja õhtuti. Laupäeviti väljub lennuk hommikupoolikul, pühapäeval õhtuti.

 

Täpsema lennugraafiku leiad SIIT 

Pileti saad osta SIIT 

BUSSIGA 

 

Bussiga on Saaremaale väga mõnus tulla. Sõit kestab orienteeruvalt 4 tundi, selle aja jookul jõuab päris palju lugeda, teha bussis tööd või vcaadata mõnd seriaali või filmi. Bussiga saab Saaremaale ja Muhumaale nii Tallinnast, Pärnust kui Tartust.

 

Bussipileti saad osta SIIT 

Kuressaare jahisadam. Foto: Margit Kõrvits

 

Purjekaga

 

Väikesadamad on alati valmis vastu võtma neid vapraid, kes ise kohale seilata soovivad.

Kuressaares asuvad:

Roomassaare sadam

Kuressaare jahisadam

 

KRUIISILAEVAGA

 

Kruiisireisijatel on võimalus maabuda Saaremaale Saaremaa Sadama kaudu. Sadam asub Põhja-Saaremaal Küdema lahe ääres ja seal asuvad kaks kaid teenindamaks kuni 200 meetriseid laevu.

PRAAMIGA HIIUMAALT 

 

Praam Hiiumaalt Saaremaale sõidab Sõru-Triigi suunal. Ülesõit kestab orienteeruvalt ühe tunni. Vastavalt päevale on päevas kas üks või kaks ülesõitu - üks kommikul, teine õhtul.

 

Pileti Hiiumaalt Saaremaale saad osta SIIT 

 

 

Saarele saabudes tuleks arvestada, et tegu on ikkagi meretaguse kohaga. Aeg liigub veidi aeglasemini - ei saa suvalisel hetkel autosse istuda ja tagasi kihutada. Meri tuleb vastu. Sügisel on päevi, mil isegi praam ei aita – torm ajab oma kiusu ja otsustab: igaüks jäägu sinnapoole merd, kus ta parajasti on. Eriti külmadel talvedel avaneb küll võimalus merd trotsida: jääkaas tuleb peale ja avatakse jäätee, mille abil saab ka autoga otse üle mere sõita.

Ei leidnud vastus? Võtke ühendust