Parimatest parimad Saaremaa turismis 2018

Eile õhtul jõudis kätte see tähtis hetk, kui 2018 aasta kõige tublimad turismitegijaid said üle külvatud tunnustavate sõnade ja ohtra kiitusega. Saare KEKi majas toimus aasta parimate kultuuri- ja turismitegijate tunnustusüritus.

 

Viimased paar nädalat oli kõigil võimalus üles anda just enda arvates parimad ja seda tervelt viies erinevas kategoorias – aasta turismiettevõte, aasta inimene turismis, aasta roheline ettevõtmine, aasta sündmus/tegu/projekt turismis ja aasta turismiturundaja. Kokku laekus selle ajaga 51 erinevat ettepanekut, mida erinevate organisatsioonide esindajatest koosneval seitsmeliikmelisel komisjonil sel nädalal kaaluda tuli. Vaidlesid, mis nad vaidlesid. Otsused said tehtud.

Aasta parima turismiettevõtte kategoorias esitati viis kandidaati. Nende hulgast tuli leida üks, kes oma vähemalt kolme aastase tegutsemise jooksul on loonud uuendusliku teenuse, mis annab piirkonnale lisandväärtust, väärtustab keskkonda ja teeb aktiivset koostööd teiste turismiettevõtjatega.

 

Võitja esitati selles kategoorias parimaks kahe erineva inimese poolt, kes kirjutasid tema kohta nii: „Eriline paik, mida on väga edukalt turundatud. Ideaalne näide sellest, kuidas mitte millestki annab teha midagi. Ülitiheda konkurentsiga valdkonnas on nad suutnud vaid paari aastaga väga tugevalt ilma teha. Raskesti ligipääsetavast asukohast on kõigi ootuste kiuste vormitud müügitugevus. Üks serv Saare maakonnast on jälle elule kutsutud.“

 

Palju õnne – Viirelaiu majakavahi puhkekompleks!

 

Lisaks patsutame õlale ka esikolmikusse saanud Peetri puhketalule ja Castello Restoran-Loungele.

Aasta inimene turismis peab vastavalt statuudile olema keegi, kelle töö turismivaldkonda panustamisel on paistnud silma. Ta on pühendunud ning oma tegevusega on ta toetanud ja aidanud kaasa turismi arengule. Ta omab autoriteeti turismitegijate hulgas Saare maakonnas ning Eestis.

 

Komisjon pidas neist parimaks inimest, kelle kandidatuur seati ülesse suisa viiel korral ja tema kohta kirjutatakse nii: „Tema töökus ja armastus töö vastu on imetlusväärne. Tal on suur armastus Saaremaa vastu ja soov seda armastust levitada kogu maailma. Loova turundusinimesena on ta endaga kaasa toonud raamist väljas mõtlemise ja hulga uut energiat.“

 

Palju õnne – Margit Kõrvits!

 

Suur tänu ja kummardus ka sel korral võidust ilma jäänud Katrin Pihlasele ja Jaan Pärnale.

Aasta sündmuse/teo/projektina turismis tunnustatakse ideed, objekti, üritust, võistlust, paketti, marsruuti vms, mis on viimase aasta jooksul nähtavalt esile tõusnud ning arenenud. Luues sealjuures piirkonnale lisandväärtust, olles uudne ja originaalne. Olenemata pikast kriteeriumite nimekirjast osutus see kategooria kõige konkurentsitihedamaks. Sellele tiitlile kandideeris kokku kümme ettevõtmist.

 

Ära tasub märkimist asjaolu, et võitjat pakkus parimaks neli erinevat inimest, kes kirjutasid nii: „Saaremaa on tänu sellele kõrgem ja suurem ja sportlikum ja rõõmsam! See on põnev atraktsioon välisturistidele ja tänu sellele jõuab info meie saarest kaugemale piiri tahagi. Selle objekti avamine on kindlasti paljudele eestlastele põhjus, miks uuesti Saaremaale tulla. Üks oluline turismiobjekt maakonnas on juures.“

 

Palju õnne – Sõrve tuletorn!

 

Tubli töö eest said veel kiita ka Kuressaare Tänavafestival ja Kuressaare Ametikool (giidi eriala juurutamise eest).

Aasta turismiturundaja auhind anti sel korral välja esimest korda. Selle omanik peab olema silmapaistev isik, sündmus, organisatsioon, ettevõte, ettevõtmine, kes või mis on oma tegevusega suunanud positiivset tähelepanu Saaremaale. Lai meediakajastus ja leidlik lähenemine turundusel tõi lisapunkte.

 

Seitsme kandidaadi hulgast valis komisjon parimaks ettevõtmise, mille kohta kirjutati nii: „Seda suurt mõtet on aastaid kaalutud ja indu kogutud. See on ülimalt julge ja tahtejõuline samm liitmaks Saaremaa tipptegijatega. See on toonud Saarele Baltikumi, Taani ja Prantsusmaa rahvast ja viinud Saaremaa nendesse riikidesse.“

 

Palju õnne – Saaremaa võrkpalliklubi!

 

Lisaks tublidele sportlastele leidsid tubli töö eest äramärkimist veel Lahhentagge gin ja veebileht saaremaasuvi.ee

Esmakordselt anti välja ka aasta parima rohelise ettevõtte tiitel. Selle auhinna vääriliseks loetakse ettevõte, kelle või mille tegevus on keskkonda väärtustav, propageerib rohelist mõtlemist ning ei suurenda ökoloogilist jalajälge. Kohalik tooraine on nende jaoks esmatähtis ja hoolega rakendatakse keskkonda säästvaid tegevusi.

 

Esimese korra kohta oli kandidaate omajagu. Aga eks ökoloogiline mõtlemine ongi saarele omane ja tublisid tegijaid palju. Neist parimat pidas parimaks kolm erinevat inimest, kes kirjutasid nende kohta nii: „Kodulehel on toodud eraldi välja väärtused nagu loodus, puhas keskkond, kohalik tooraine, taaskasutus. Ühekordsete plastiktopside vähendamiseks on kasutusele võetud Topsiringi teenus. Sellise, suhteliselt suure ettevõtmise keskkonnasõbralik korraldamine on suur väljakutse, pean väga oluliseks tunnustada korraldajaid esimeste sammude astumise eest ja motiveerida neid läbi positiivse esiletõstmise.“

 

Palju õnne – I Land Sound!

 

Peaaegu sama tublid on ka esikolmikusse jõudnud Pillirookõrs (Great OÜ) ja Matkaklubi Tõll ja Piret

Palju õnne kõigile võitjatele keda jagub seekord Viirelaiust Sääre tipuni, ehk kenasti üle kogu saare. Hip-hip-hurraaaaaa!

Auhinnana üle antud illustratsioonid joonistas Eike Malva.
Pildid tegi Keili Tees.

Viimati muudetud: 6. aug. 2020

Loe lisaks

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.