Ratsuta läbi Saaremaa

Ratsuta läbi Saaremaa

Kas oled kunagi mõelnud, et võiksid mererannas päikeseloojangu poole hobuse seljas ratsutada või tunda ennast tõelise printsessina ilusas vankris sõites? Nende mõtete teokstegemiseks on Saaremaa just õige paik.

 

Esimese ratsakogemuse osaliseks võid saada juba veidi peale praamipealt mahasõitmist. Hellamaa külas asub Muhu saare vanim ja suurim ratsatalu – Tihuse, mille maadel kappab ringi 270 eesti tõugu hobust. Maausuliste traditsioone au sees hoidev Tihuse talu peremees on võtnud oma südameasjaks muinaskultuuri tutvustamise ka talu külalistele. Nii viivadki Tihuse hobused Sind Muhumaa kaunisse loodusesse tutvuma maagiliste metsade ja haldjatega.

 

Eesti tõugu hobused ootavad Sind ka Pöide kandis Tika talus, kus saab ratsutada nii platsil kui maastikul. Olenevalt valitud matka pikkusest suundutakse rahulikele metsaradadele, kadakastele rannaniitudele või mererannale. Tika talu hobused sobivad ratsutamiseks nii algajatele kui kogenud ratsutajatee. Talu peremees ütleb naljatamisi, et esmakordselt ratsutajatel ei maksa karta. „Neile leiame hobuse, kes läheb ka esimest korda ratsutama“.

 

Uue tulijana Saaremaa ratsutamise maastikul leiad Sõrve sääre Teeääre talli. Kui Sa end hobuse seljas väga kindlalt ei tunne, saad Teeääre tallis esmalt hobusega jalutada kogenud ratsaniku käekõrval. Kogenumad ratsutajad saavad ette võtta metsamatka. Talli pärliks on kaunis vanker, milles sõites võib end tunda tõelise mõisaprouana. Soovi korral tulevad kutsarid koos vankriga kohale just sinu poolt valitud kohta üle terve saare.

 

Lääne-Saaremaal leiab hobuseid mitmes talus. Üks nendest on Jõgela külas asuv Ratsukievari keskus, mille perenaine on hobuseid kasvatanud 45 aastat. Tema juhendamisel on oma esimeses sammud hobuse seljas teha igati turvaline. Kogemustega ratsutajate tarvis on rajatud 4 km pikk maastiku takistusrada. Loodusesõbrad saavad ratsutada talu ümbrusse jäävatel kaunitel Natura aladel.

 

Kõruse külas, mis asub Tagamõisa poolsaarel, ootab hobuse-armastajaid, vabu hingi Reinu Ratsatalu. Siin on kõike – ratsamatkad päikeseloojangulisel mereäärsel, esimesed sammud hobuse seljas juhendaja käekõrval, hüppetrenn treeneri juhendamisel. Ühesõnaga, see on üks haruldane paik, kus tarbimisühiskonna ahvatlused pole käeulatuses ja kus võib näha vähese inimasustusega Tagamõisa poolsaarel haruldasi puisniite, käpaliste õitsemist, merikotkaid ja palju muud.

 

Vali saare suurepärastest ratsataludest välja just enda jaoks sobivaim ja hüppa sadulasse!

Ei leidnud vastus? Võtke ühendust