Kevadised loodusretked

Kevadised loodusretked

Saaremaa loodus on ilus igal aastaajal. Selleks, et nautida värsket õhku ja meeldejäävaid vaateid ei pea ootama suveni. Meie soovitame saare ilu tulla otsima just kevadel. Liiatigi on kevadisel loodusel pakkuda olukordasid, mida muul ajal naljalt ei kohtagi.

 

Märtsikuus võiksid soojad riided selga panna, kaasa haarata binokli ja termosetäie sooja teed ning võtta suuna Vilsandi rahvuspargi poole, kus pesitsevad hallhülged. Kui suvel pead hüljeste nägemiseks enamasti ette võtma paadiretke, siis kevadel, kui hülgepojad on väikesed, pesitsevad hülgepered enam rannal. Mööda Soeginina panka jalutades on suur tõenäosus peale sattuda merepiiril lesivatele hüljestele. Uudishimulike loomadena pistavad nad tavaliselt külalisi nähes nina välja ka rannikulähedases meres ujudes.

 

Aprillikuiseks loodusretkeks soovitame Koigi rabamatka. Suured metsamassiivid ja laiad põllud on Koigis asendunud avarate vaadete ja üksikute männipuudega. Nelja kilomeetri pikkusel matkarajal saad nautida tõelist rahu ja vaikust, saatjaks vaid enda sammud ja eemalt kostuvad metsloomade huiked. Sillerdava rabajärve ilu saad endasse ammutada nii järve servale rajatud platvormilt kui ka raja äärde püstitatud vaatetornist. Elavama fantaasiaga matkasellidel õnnestub ehk näha ka vaime, kes rahvasuus levinud legendide kohaselt valvavad Koigi rabajärve maetud aaret. Rohkem infot Koigi raba kohta leiad siit.

 

Maikuus võiks hüljeste vaatlemisel kasutatud binokli jälle ülesse otsida, sest just see on parim aeg linnuvaatlusteks. Saaremaa on selleks eriti magus koht, kuna jääb just lindude rändeteele. Aprill-mai on kevadise linnurände hooaeg. Kõige parem on linde vaadelda päikesetõusu ning -loojangu paiku. Kuigi Vilsandi rahvuspargi territoorium on linnuvaatlejate seas üks külastatumaid kohti, siis tegelikult on selleks sobivaid paikasid saarel teisigi.

 

Sõrve säär, poolsaare otsas paiknevate laidude ja pikkade kadastikega, on linnuvaatlejate hulgas vägagi levinud. Hiilgavaid võimalusi tiivuliste jälgimiseks leiab ka Kuressaare lähiümbrusest. Kuressaare lahe ja Linnulahe ümbruses on selleks püstitatud mitmeid vaatlustorne. Need, kelle jaoks linnuriik veidi võõras tundub, võivad abivaheniks kaasa haarata Margus Otsa ja Uku Paali raamatu „Eesti linnuvaatleja teejuht“.

 

Otsi oma ilmastikukindlad üleriided välja, võta sobilikud abivahendid ligi ja sea sammud loodusesse.

Ei leidnud vastus? Võtke ühendust